ColonelShak

نفربر زرهی ZFB 05 ساخت چین

امتیاز دادن به این موضوع:

42 ارسال ها در این موضوع

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%285%29.jpg[/img]


ZFB 05 در اصل یک خودروی تولید شده توسط کمپانی چینی برای صادرات است . این خودرو دارای نام های تجاری ZFB 05 یا New Star می باشد . یک نفربر ارزان قیمت و ساده در طراحی و تکنولوژی بکار رفته در ان . این خودرو همچنین در خدمت نیروهای حافظ صلح ارتش چین - نیروهای پلیس و نیروهای امنیت داخلی چین می باشد . تا سال 2008 حدود 100 عدد از این نفربر توسط این نیروها بکار گرفته شد .


[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%286%29.jpg[/img]

ZFB 05 دارای بدنه تمام فلزی است که سرنشینان را در برابر برخورد گلوله های کالیبر پایین جنگی و ترکش های مهمات توپخانه ای مخافظت می کند . بنابه گفته تولید کنندگان این خودرو حتی در برابر کالیبر روسی 7.62 م م هم مقاوم است . سیستم محافظت در برابر عوامل شیمیایی - میکروبی - هسته ای هم قابل نصب روی این خودرو است .

با توجه به تجربیات نیروهای محافظ صلح پلیس چین در هائیتی که از این خودرو استفاده کرده بودند این خودرو را در برابر اتش رگباری مسلسل های اتوماتیک نفوذ پذیر اعلام کردند ! پس این خودرو گزینه مناسبی برای استفاده در مناطق حساس و تبادلات اتش نیست !

این خودرو در بالای سقف دارای جایگاه استفاده از سلاح است . مسلسل های 7.62 م م یا 12.7 م م همچنین نارنجک اندازهای اتوماتیک 35 م م یا مسلسل سنگین 23 م م .


[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2810%29.jpg[/img]

این خودرو دارای 2 خدمه است : راننده + فرمانده . قسمت حمل سربازان در عقب خودرو قرار دارد و ظرفیت حمل 7 تا 9 سرباز مسلح را دارد . روی بدنه همچنین محفظه های اجرای اتش به بیرون تعبیه شده است .

این خودرو براساس شاسی سبک خودروی Nanjing NJ2046 طرح ریزی شده است که انهم یک کپی برداری از روی خودروی Iveco 40.10WM می باشد .


[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%284%29.jpg[/img]

نیروی محرکه این خودرو توسط یک موتور توبو دیزل SOFIM 8142.43 یا SOFIM 8142.45 که دارای قدرت 118 و 130 اسب بخار می باشند تامین می شود .

ZFB 05 در شکل : امبولانس زره پوش - خودروی فرماندهی - خودروی شناسایی - خودروی ضد شورش ( مسلح با توپ اب پاش ) و خودروی اعلانات ( مجهز به بلندگوهای سقفی ) ظاهر می شود .[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2813%29.jpg[/img]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2814%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2814%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2811%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2811%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2812%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2812%29.jpg[/img][/url]


مدل های اصلی این خودرو :

مدل ZFB 05A که مقداری محافظت در برابر گلوله ها در قسمت های جلوی این مدل افزایش پیدا کرده است همچنین شیشه ها با پریسکوپ های دیده بانی جایگزین شده است .

مدل ZFB 08 که مدل 6در6 خودروی قبلی می باشد و در سال 2008 بیشتر برای صادرات ان هم به کشورهای افریقایی ارائه شد .

مدل TD-2000 مجهز به موشک های ضد هوایی برد کوتاه QW-4 که در سال 2008 ارائه شد .


[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2820%29.jpg[/img]


این خوردرو همچنین دارای برد 800-850 کیلومتر است .


[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2817%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2817%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%281%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%281%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2816%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2816%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2815%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2815%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%288%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%288%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%289%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%289%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%287%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%287%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2818%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2818%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%2819%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%2819%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%283%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%283%29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/zfb_05_military_ir_%282%29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_zfb_05_military_ir_%282%29.jpg[/img][/url]

ویدئو درادامه تاپیک قرار داده می شود .


فقط برای میلیتاری
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]کلنل جان دستت درد نکنه ، بسیار عالی بود .

از هر نظر خودروی مناسبی به نظر می رسد و تنها ضعف آن زره ضعیف آن است ، این گزینه بسیار خوبی برای کشور ما است که با

ایجاد یک سری تغییرات در زره آن و نصب یک تیربار خودکار ریموت کنترل تبدیل به یک خودروی ایده آل می شود ، حتی به نظر من می توان

با نصب زره های جدید RA بر روی بدنه آن و نصب یک صفحه محافظ V شکل در زیر آن و استفاده از تایر های سینترومکنتیسم 10C4 در آن ،

این خودرو را تبدیل به یک خودروی حفاظت شده MRAP نمود که در این صورت برای ایران بسیار مفید خواهد بود .[/color]
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم رب شهدا
علی اقا به نظر شما این از رخش خودمون چه چیزیش بهترو سر تره که شما اینو ایده ال میدونید اما رخش رو نه ؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قابلی نداره داش علی - بن نظر من هم گزینه ارزان و ساده ای است . البته برای مقاصی نظامی مفداری ابعاد درشتی دارد ولی برای گشت زنی مرزی در صورت افزودن زره قوی بهتر خیلی مناسب است . این مدل خودرو ها به نظر من بیشتر از روی اصول یک کامیونت حمل سرباز به صورت زرهی تقلید می کنند تا صرفا خودروی مقاوم در برابر تهدیدات .
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همه رفقا ! :cry:

بالاخره امتحانات و آزمون ها تموم شد و فقط سه روز دیگه باید بریم جهنم ولی از امروز ديگه 24 ساعته ، میلیتاری ! :cry:

کلنل جان دستت درد نکنه به نظرم یه چیزی تو مایه های رخش خودمونه ولی نباید ازش انتظار داشت که بره وسط میدون جنگ ! :thinking:

داش علی مگه ما خودمون رخش نداریم پس چرا بریم روی این خودروی چینی کار کنیم ؟ به نظرت بهتر نیست بریم رخش رو ارتقا بدیم ( ناگفته نمونه که یه شباهت هایی هم به رخش داره یا بهتره بگم رخش یه شباهت هایی به این داره ) ؟! :rose:
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست كلنل جان درد نكنه.
به نظر من هم مياد كه يه چيزي توي مايه هاي رخش خودمونه.
منم همون سوال كه چرا روي رخش كار نكنيم؟
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]بابا منم منظورم همین بود . از هر نظر شبیه به رخش خودمون است . با ایجاد یک سری تغییرات بر روی سیستم حفاظتی رخش ( و یا این خودرو )

تبدیل به یک خودروی ایده آل برای کشور می شود .[/color]
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داش علي فكر كردم رخش رو فروختي به يه جوجه چيني ! :cry:
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان تصاویر زیر رو بدقت نگاه کنند :

1 - بدنه خودروی رخش دارای یک خط سرتاسری طولی است ولی بدنه نمونه چینی دارای 2 خط است .
2 - نفربر رخش دارای لبه گلگیر است در بالای چرخ که نمونه چینی ندارد .
3 - به شکل شیشه های ضد گلوله رخش دقت کنید که دارای شیشه + شیشه کنار دست برای دید از کنار خودرو است ( نمونه چینی شیشه فاصله دارد و کوچک تر است ) .

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/rakhsh_APC_military_ir.jpg[/img]

خودروی رخش دارای 2 مدل است ! یک مدل معروف که همه با تصویر خودروی زیتونی رنگ وزارت دفاع انرا می شناسند . این خودرو همان نمونه ای است که به سودان صادر شده است و به نظر من درب ورود و خروج در اطراف بدنه است .

مدل دیگر که توسط یگان ویژه نیروی انتطامی و مرزبانی استفاده می شود دارای برجک شبیه خودروی بی ار دی ام روسی است . بدنه دارای زره بیشتر است . درب ورود و خروج در انتهای خودرو است . لبه گلگیر ها زره پوش تر است . شکل قسمت پوز خودرو با نمونه صادراتی فرق دارد . موتور هواکش هایی در اطراف دارد .

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/rakhsh_APC_military_ir_%281%29.jpg[/img]
1

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستتون درد نکنه کلنل. خیلی از چیزایی که حواسم بهشون نبود رو هم گفتید. خیلی عالی بود.
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]داداش این که همون رخش خودمونه، یجوری گفتید ZFB 05 که زهرم ترکید :cry:

حالا بنظذ شما ما از رو ZFB 05 کپی کردیم یا اونا از روی رخش ما ؟؟ [/b]
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][b]داداش این که همون رخش خودمونه، یجوری گفتید ZFB 05 که زهرم ترکید :cry:

حالا بنظذ شما ما از رو ZFB 05 کپی کردیم یا اونا از روی رخش ما ؟؟ [/b][/quote]

درسته شبیه اونه ولی کلی تفاوت ها در ظاهر این 2 مدل هست ! اگر بخواهیم یکی بگیریم که کبری ترکیه میشه همون وی بی ال فرانسوی دیگه ! پس بهش بگیم وی بی ال نه کبری ! یا تانک تی-90 رو بگیم تی-72 دیگه !

دوستان به اون مدل مرزبانی و یگان ویژه توجه کنند !
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلنل جان ممنون از مطلب خوبتون، همچنین از دقت نظری که داشتید.
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر بخواهیم یکی بگیریم که کبری ترکیه میشه همون وی بی ال فرانسوی دیگه !
[/quote]
راستی گفتی وی.بی.ال فرانسه! وی کی پدیا ، ایران رو جزء کشورهای استفاده کننده از این وسیله دونسته! الله و اعلم.
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=darkblue]کلنل جان دستت درد نکنه ، بسیار عالی بود .

از هر نظر خودروی مناسبی به نظر می رسد و تنها ضعف آن زره ضعیف آن است ، این گزینه بسیار خوبی برای کشور ما است که با

ایجاد یک سری تغییرات در زره آن و نصب یک تیربار خودکار ریموت کنترل تبدیل به یک خودروی ایده آل می شود ، حتی به نظر من می توان

با نصب زره های جدید RA بر روی بدنه آن و نصب یک صفحه محافظ V شکل در زیر آن و استفاده از تایر های سینترومکنتیسم 10C4 در آن ،

این خودرو را تبدیل به یک خودروی حفاظت شده MRAP نمود که در این صورت برای ایران بسیار مفید خواهد بود .[/color][/quote]

داش علی عزیز رخش نمونه ای از این نفربره که همونطور که دوستان اشاره کردن مقاوم تر از اینه
[color=darkblue]من هم در ادامه همین رو گفتم :cry:

DASHALI[/color]
0

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نماییدورود به سیستم