ColonelShak

نفربر زرهی ZFB 05 ساخت چین

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

کلنل جان ممنون

[quote]( ناگفته نمونه که یه شباهت هایی هم به رخش داره یا بهتره بگم رخش [color=red]یه شباهت هایی[/color] به این داره ) ؟![/quote]

سلام مهدی جان- رسیدن مجدد بخیر

والا شباهت که چه عرض کنم - هنوز امین خان تفاوتها و شباهتها رو به تفکیک نگفته بودند که من بر اساس همون عکس ابتدای تاپیک یهو گفتم که " ای بابا رخشمون هم که تو زرد از آب درآمد " !!

ولی خوب خداییش یکم فرق دارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به این نکته توجه نمی کنند که اصول طراحی در این مدل خودرو همین است ! حالا درسته اقتباس هایی از روی نمونه های خارجی می شود ولی طراحی خودروی نفربر زره پوش چاره ای دیگر ندارد ! برای حمل 9 نفر و داشتن خودرویی مناسب خارج از جاده شکل همین است ! اگر به تمامیه خودروهای این کلاس نگاه کنید می بینید همه دارای یک شکل کلی هستند که شبیه به همدگر است . حالا یکی مقاوم در برابر مین است و دیگری برجک اتوماتیک دارد . . . .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][color=darkblue]کلنل جان دستت درد نکنه ، بسیار عالی بود .

از هر نظر خودروی مناسبی به نظر می رسد و تنها ضعف آن زره ضعیف آن است ، این گزینه بسیار خوبی برای کشور ما است که با

ایجاد یک سری تغییرات در زره آن و نصب یک تیربار خودکار ریموت کنترل تبدیل به یک خودروی ایده آل می شود ، حتی به نظر من می توان

با نصب زره های جدید RA بر روی بدنه آن و نصب یک صفحه محافظ V شکل در زیر آن و استفاده از تایر های سینترومکنتیسم 10C4 در آن ،

این خودرو را تبدیل به یک خودروی حفاظت شده MRAP نمود که در این صورت برای ایران بسیار مفید خواهد بود .[/color][/quote]

داش علی عزیز رخش نمونه ای از این نفربره که همونطور که دوستان اشاره کردن مقاوم تر از اینه

[color=darkblue]من هم در ادامه همین رو گفتم :cry:

DASHALI[/color][/quote]

بابا کلنل که اون همه توضیح رو برای شما داد. کلا شما مشخصات (از جمله طول و عرض) این دو تا رو با هم مقایسه کنید کلی تفاوت دارن. این پلتفرم همون طور که خود کلنل گفت یه شکل متداول برای طراحی نفربرای چرخ داره. حرف شما مثل این می مونه که بگید ساب گریپن رو از روی رافائل ساختن چون جفتشون دم ندارن و از کانارد استفاده می کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مرسی کلنل جان..خیلی عالی بود مخصوصا قسمت مقایسه بین رخش و ZFB 05

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مرسی کلنل جان..خیلی عالی بود مخصوصا قسمت مقایسه بین رخش و ZFB 05[/quote]

منم از کلنل عزیز تشکر میکنم :cry:

دوستان نفربر دیگه ای رو شبیه اینا میشناسن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینم یه چیزی تو همین مایه هاست!!

[img]http://media.defenseindustrydaily.com/images/LAND_Dingo-2_lg.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از همه دوستان . king-kaveh عزیز این نفربر دینگو المانی است . درست است . این یک خودرو مدرن -ضد گلوله و مقاوم در برابر مین ها است . همچنین دارای تجهیزات مدرن ارتباطی و مسیر یابی است . برجک کنترل از داخل هم دارد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون از همه دوستان . king-kaveh عزیز این نفربر دینگو المانی است . درست است . این یک خودرو مدرن -ضد گلوله و مقاوم در برابر مین ها است . همچنین دارای تجهیزات مدرن ارتباطی و مسیر یابی است . برجک کنترل از داخل هم دارد .[/quote]
ضمن تشکر از کاوه عزیز:
کلنل عزیز برام سوالی پیش اومد رخش چی؟اونم در مقابل مین مقاومه یا نه؟در ضمن مقاومت دینگو در مقابل rpg7چگونه است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
[quote]کلنل عزیز برام سوالی پیش اومد رخش چی؟اونم در مقابل مین مقاومه یا نه؟در ضمن مقاومت دینگو در مقابل rpg7چگونه است؟
[/quote]
با اجازه امین جان
رخش فکر می کنم در برابر مین مقاوم باشه ولی طوفان یا کویرایران شاید بتونند جلوی مین کمتر از 10 کیلو مقاومتی داشته باشند
در مورد مقاومت دینگو هم بعید می دونم دینگو دربرابر Rpg-7 مقاومت داشته باشه چون هاموی با اون همه ادعاش تو افغانستان و پاکستان بارها با Rpg-7 پوکید این که دییگه جای خودشو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]رخش فکر مکی کنم در برابر مین مقاوم باشه ولی طوفان یا کویرایران شاید بتونند جلوی مین کمتر از 10 کیلو مقاومتی داشته باشند
در مورد مقاومت دینگو هم بعید می دونم دینگو دربرابر Rpg-7 مقاومت داشته باشه چون هاموی با اون همه ادعاش تو افغانستان و پاکستان بارها با Rpg-7 پوکید این که دییگه جای خودشو داره[/quote]

با تشکر از جواب خوبت علی جان

یه سوال که شاید احمقانه باشه.مین ده کیلو مین ضد ماشینه یا ضد تانک؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]رخش فکر مکی کنم در برابر مین مقاوم باشه ولی طوفان یا کویرایران شاید بتونند جلوی مین کمتر از 10 کیلو مقاومتی داشته باشند
در مورد مقاومت دینگو هم بعید می دونم دینگو دربرابر Rpg-7 مقاومت داشته باشه چون هاموی با اون همه ادعاش تو افغانستان و پاکستان بارها با Rpg-7 پوکید این که دییگه جای خودشو داره[/quote]

با تشکر از جواب خوبت علی جان

یه سوال که شاید احمقانه باشه.مین ده کیلو مین ضد ماشینه یا ضد تانک؟[/quote]

دفاع در برابر گلوله نفوذ کننده ار پی جی کار راحتی نیست ! باید گلوله رو قبل از رسیدن به زره یا نابود کرد یا گیر انداخت . هاموی ها امروزه در قسمتهای مخصوصا روی درب ها صفحات ضخیم چند لایه ای دارند که از رسیدن سر جنگی به بدن افراد داخل جلوگیری می کند . ضخامت این چند لایه گاهی به +30 سانتیمتر هم می سد ! در بقیه مناطق هاموی ها اسیب پذیر هستند و براحتی با شلیک به موتور یا قسمت چرخ هامی شود این خودرو رو زمین گیر کرد ولی دارای بدنه ضد گلوله هستند . صفحات ضد گلوله ضخیم هم در بالای سقف این خودرو قرار داده شده است . شیشه ها هم که کالیبر 7.62 م م را راحتی دفع می کنند .

در قسمت زیر و بالای شاسی اکثر خودرو های نظامی یک لایه فولادی یا جدیدا از کامپوزیت مقاوم در برابر مین ها قرار داده می شود . البته خودروهای مقاوم در برابر مین ها دارای بدنه وی شکل هستند که نیروی حاصل از انفجار مین را به اطراف پراکنده کنند ( مانند یک سطح شیب دار ) .

خودروی دینگو در برابر گلوله ار پی جی مقاومتی ندارد و براحتی این گلوله در داخل زره این خودرو نفوذ می کند ! مگر که کیت محافظ نرده ای یا صفحات زرهی ویژه بر روی قسمت هایی از این خودرو نصب شود .

در مورد خودرو های داخلی نظیر رخش من اطلاعاتی ندارم . ولی به نظرم سطح زیرین این خودرو باید حداقل دارای یک لایه زره برای جلوگیری از نفوذ انفجار و ایجاد حداقل محافظت را برای سرنشینان داشته باشد .

مین ها یا ضد نفر هستند یا ضد تانک ( خودرو ) - مین 10 کیلویی ضد تانک است . البته مین هایی هستند که به نیروی کمتری برای انفجار نیاز دارند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كلنل جان اگر تو وزير دفاع بشييا فك كنم دنيا رو بگيريم
ممنون
كارت درسته :cry:
كلنل يه تاپيك در مورد انواع عوارض و سنگرهاي دفاعي جديد ميزني ؟
ميخام بتركوني

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كلنل جان اگر تو وزير دفاع بشييا فك كنم دنيا رو بگيريم
ممنون
كارت درسته :cry:
كلنل يه تاپيك در مورد انواع عوارض و سنگرهاي دفاعي جديد ميزني ؟
ميخام بتركوني[/quote]

نه داداش ما رو چه به این کارا ! حالا اگرم زمینشو بتونی جور کنی پایتم ها !!! :cry: :thinking: چشم رو مطلبش کار میکنم .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان كسي ميدونه اين ماشين چيه و ساخت كدوم كشوره؟
[img]http://www.tabnak.ir/files/fa/news/1389/12/24/87600_302.jpg[/img]
اين يكي از ماشينهاي زرهي ارتش عربستانه كه وارد بحرين شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.