ALI

بررسی و مقایسه نیروی زمینی ارتش پاکستان و هند

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فكر نكنم جي 10 در برابر سوخو30 جاي حرف داشته باشد
از طرف ديگه 25 درصد پروژه پاك فا روسيه مربوط به هند است و هندوستان زودتر از چين جنگنده نسل5 در اختيار خواهد داشت.
همچنين هند از بين رافايل و تايفون قرار است حدود 120 فروند خريداري كند با امتياز ساخت در داخل و ميك 29 كا هم كه هند دارد
به نظر من نيروي هوايي هند به تنهايي براي استادن جلو نيروي زميني ژاكستان كفايت مي كند
تازه 100 فروند هوايي هاگ انگليسي هم هست كه هند ميخواهد بخرد :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=darkblue]آرمان جان پاکستان این جنگنده ها را از چین نخریده است ، پاکستان در طرح تولید این جنگنده شرکت کرده است و به نوعی مالک این طرح است .

در ثانی JF17 هم همچین جنگنده بدی نیست . درسته که در حد F16 نیست ، اما هدف پاکستان از این کار دستیابی به فناوری های تولید جنگنده است .

قرار است در آینده خط تولید این جنگنده در پاکستان نیز احداث شود .

همچنین پاکستان تا سال 2020 به جنگنده مدرن چنگدو جی 10 مجهز خواهد شد .

JF17 ارتش پاکستان

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/130-jf17_thunder_pakistan2.jpg[/img][/color][/quote]

درسته، اما مثلا پاکستان میتونست تو ساخت همین جنگنده جی-10 مشارکت کنه که خیلی بهتر و سرتر از جی اف-17 هست. به نظر من نسخه جدید جی-10 قابل رقابت با اف-16 سی/دی بلاک 40/42 هست.
ظاهرا قیمت هر فروند جی-10 چیزی حدود 25-30 میلیون دلاره... واسه ما هم بد نیست اگه میشد خرید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]به نظر من نيروي هوايي هند به تنهايي براي استادن جلو نيروي زميني ژاكستان كفايت مي كند [/quote]

در اینکه نیروی هوایی هند بسیار قویتر از پاکستان است هیچ شکی نیست ، همان طور که گفتم ارتش هند بیش از شش برابر ارتش پاکستان بودجه نظامی دارد و بخش اعظم آن صرف نیرو هوایی و پس از آن دریایی این کشور می شود . اما این جمله شما که نیروی هوایی هند به تنهایی برای نیروی زمینی پاکستان کفایت می کند ، قیاس مع الفارق است . با توجه به اینکه نیروی زمینی پاکستان به منظور مقابله با نیروی هوایی قدرتمند هند یک سپاه مجزا تشکیل داده است . سپاه AADC یک سپاه گسترده و قوی دارای تجهیزات پدافندی است . ارتش پاکستان خوب می داند که در برابر نیروی هوایی قدرتمند هند حرف چندانی برای گفتن ندارد به همین دلیل این سپاه قوی را به منظور مقابله با نیروی هوایی هند تدارک دیده است .

با وجود این سپاه کار مقابله با نیروی زمینی پاکستان توسط نیروی هوایی هند کار بسیار دشواری خواهد بود .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
DASHALIميشه يك توضيحي در باره سپاهAADC بدهيد بايد جالب باشه
از نظر سيستم پدافند هوايي قابل حمل توسط نفر با داشتن موشكهاي آر بي اس و ميسترال پاكستان بسيار قدرتمند است
البته پاكستان از نظر عقيدتي اگر علما فتواي جهاد بدهند بسيار قدرتمندتر ميشود
روي كاغذ هند قوي تر است و به نظر من پاكستان نيروهايش معتقدتر اما ................. :evil:
ساختار فرماندهي ارتش هند
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/27/Indian_Army_Structure.png
راستي هندوستان از نظر بالگرد هم بسيار از پاكستان قوي تر است.
از طرف ديگر هند سي-130جي در اختيار دارد و قرار است طي يك قرار داد 1/4 ميليلرد دلاري 11 فروند سي 7 خريداري كند http://www.flightglobal.com/articles/2011/04/04/355098/boeing-expects-to-close-india-c-17-deal-by-mid-2011.html و اين با هند اجازه ميدهد به راحتي خودروهاي زرهي را پشت نيروهاي پاكستاني در صورت درگيري پياده كند و از هر طرفي به ارتش پاكستان حمله كند البته بخشي زيادي از مرز دو كشور كوهستان است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال واسه من پیش اومده، چرا پاکستان رفته و 150-250 فروند جی اف-17 چینی رو با این کیفیت خریداری کرده؟
هر چی باشه حدود3-4 میلیارد دلار هزینه داشته. بجاش میتونستند 45-50 فروند یوروفایتر یا اف-16 ای رو با نسخه های بروز و مدرن خریداری کنن که هم در نقش دفاع هوایی و الکترونیک بهتره و هم در نقش پشتیبانی زمینی دقیقتر هستند.[/quote]

سلام
آمریکا ، تو جنگ احتمالی طرف هند را خواهد گرفت ( به خاطر مهار چین ) ...
پس پاکستان نمی تونه جنگنده ی درست و حسابی به تعداد زیادی ازش بگیره ....
از اون طرف هم که روسها رو می شناسید ...
چین هم هنوز خودش جنگنده ی درست و حسابی نداره ... جی - 10 هست که اونم هنوز به صورت انبوه وارد خدمت نشده ( شاید هم شده باشه )
در ضمن همونجوری که گفتن ... پاکستان در ساخت جنگنده شریک شده و بخشی از تکنولوژی ساخت رو بومی می کنه ...

آخرین خبری هم که داشتم تو همین چند ماه اخیر آمریکا 5 تا اف 16 به پاکستان تحویل داد ( فکر کنم پاکستان قبلا سفارش داده بود )

برای پاکستان هم مثل ما بهتره که سر تولید جنگنده و همچنین ساخت پدافند قوی تمرکز کنه چون بودجه ی نظامی کم ، به علاوه محدودیت هایی داره ...

خودمون رو نگاه کنید <<< چرایی اقدام پاکستان هم براتون روشن می شه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]ببینید دوستان بحث ما درباره توان زمینی ارتش دو کشور است که متاسفانه بحث تاپیک داره منحرف می شه .

خواهش می کنم درباره توان هوایی و دریایی و هلیکوپتری دو کشور بحث نکنید .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من نیروی زمینی هندوستان قوی تر و مسجم تر هست.حداقل ارتش هندوستان مشکلی در تامین نیرو نداره.کشور هندوستان آرامش و امنیت بهتری داره...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش هند بسیار برتر سرتر از ارتش پاکستانه ایو در گذشته هم ثابت کرده[size=18][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ارتش پاكستان جزو بيرحمترين و كثيفترين ارتشهاي جهانه . هر روز تو كشمير غيرنظاميهارو نابود ميكنه و همچنين در مناطق شمالي پاكستان مثل وزيرستان كم جنايت نكرده . icon_wink ولي ارتش هند حداقل از جون هنديهاي كشمير محافظت ميكنه و مردم خودشو نميكشه[/quote]
چپه گفتی اخوی در واقع این ارتش هنده که با مردم کشمیر در گیره.دلیلشم استقلال طلبی مردم این ناحیه ازکشور هند است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داش علی یه سوال به نظرم دکترین نظامی پاکستان در مقابل هند [color=olive]نبرد نامتقارن[/color] هست البته یکمی نه کامل
نظرم چقدر درسته ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام خدمت دوستان از نظر من از لحاظ آموزش نيرو زمينى پاكستان بهتره و در صورت وقوع جنگ اين امر ميتونه بسيار به پاكستان كمك كنه همچنين اگر بهترين تجهيزات را هم سربازان هندى داشته باشند بدون فرماندهى كارآمد اين تجهيزات كمكى نميكنه
همچنين در اين رابطه نظر على را هم مايلم بدونم كه كدام كشور از فرماندهى كارآمد ترى برخورداره؟ باتشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.