tomcatsparrow

مقایسه دو نیروی هوایی بزرگ منطقه ایران و اسراییل

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فکر کنم اگر یکی از مدیران این تاپیک قفل کنه خیلی خوبه
اگر بخش داستان های تخیلی وجود داشت این پست به درد اون بخش میخورد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشخصا خیلی توهمی بود 100 در صد نیروی هوایی رژیم نسل کش اسرائیل برتری داره
اما یادتون باشه استراتیژی ما در جنگ مبناش جنگ هوایی نیست ما بیشتر تمایل داریم به جنگ موشکی البته یادتون باشه مردم رژیم غاصب مثل مردم ما نیستن یادتون رفته در جنگ 33 روزه فلسطین اشغالی داشت خالی از سکنه میشد اما ما 8 سال زیر حملات رژیم بعث بودیم و اشتیاق ما واسه پیروزی بیشتر بود
سید حسن نصر الله : به خدا قسم اسرائیل از خانه عنکبوت هم سست تر است
پیامدهای جنگ برای سران رژیم غاصب بیشتره چند سال پیش یادمه دریادار شمخانی گفت ما موشک شهاب رو مثل پیکان تولید میکنیم به صورت نامحدود تا اگه جنگی شد در ساعات اول اسرائیل رونابود کنیم به خاطره همین هم اسراییل زیر دریایی دلفین رو بیشتر خواست بگیره تا در صورت جنگ و نابودی اسرائیل بتونه از دریا و اقیانوس به حملاتش ادامه بده
اما مطمئنم شیر مردان غیور ایران باز هم به همگان ثابت میکنن حدیث نبوی رو
اگر علم و ایمان به ستاره ثریا آویخته باشد همانا مردانی از ایران به آن دست یابند.
حضرت محمد مصطفی ص
پس منتظر خبرهای خوش میمونیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام

[quote]فکر کنم اگر یکی از مدیران این تاپیک قفل کنه خیلی خوبه
[/quote]

اه - تازه داشتیم فاز خنده میگرفتیم ها !!

[quote]اگر بخش داستان های تخیلی وجود داشت این پست به درد اون بخش میخورد!
[/quote]

موافقم-
در مجموع من نظرم اینه که قطعا (با اطلاعاتی که ما داریم ) نیروی هوایی رژیم اسرائیل از لحاظ آموزش - تجربه و تجهیزات بر نیروی هوایی ما رتری داره - ولی در زمینه ایمان و اعتقاد - شجاعت و جسارت هرگز .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بابامن ميگم ايران احتمالا تا حالا اف 14 رو مهندسي معكوس كرده مطمعنم[/quote]
من رشته تحصیلیم مکانیک تبریز هم میخونم

مهندسی معکوس اصلا میدونی یعنی چی؟یعنی از یه قطعه بوسیله اسکن سه بعدی نمونه برداری میکنی.اصلا ساده نیست.مثلا باید دقیقا زاویه هاش درست باشن.0.0001رادیان هم نباید اشتباه کنی icon_wink

شاید مهندسی معکوس یه نفربر 5سال طول بکشه!

دیدیم که مهندسی معکوس اف5 6سال طول کشید!

حالا تامکت با اونهمه قفل سخت افزاری و نرم افزاری بماند!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ببخشید آقای.......... اگه میدونیستید که اسراییل چرا f-15,f-16,حفط کرده و اینکه f-22 و f-35 چه عملکردی دارند و چه تجهیزات پیشرفته ای روشون نصب شده نیازی به مقایسه نبود.اینکه f-14 تو زمان خودش یه افسانه بود جای صحبتی اصلا نیست ولی از اون زمان حدود 20 سال گذشته و ما هنوز تازه به قابلیتهای تامکت پی میبریم.من بدون هیچ گونه تنگ نظری نیروی هوایی اسراییل رو 10 برابر قویتر از ایران میدانم و برای مقابله با این نیرو حرفهای زیاد است که اولین حرف سیاست است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خیلی ببخشید آقای.......... اگه میدونیستید که اسراییل چرا f-15,f-16,حفط کرده و اینکه f-22 و f-35 چه عملکردی دارند و چه تجهیزات پیشرفته ای روشون نصب شده نیازی به مقایسه نبود.اینکه f-14 تو زمان خودش یه افسانه بود جای صحبتی اصلا نیست ولی از اون زمان حدود 20 سال گذشته و ما هنوز تازه به قابلیتهای تامکت پی میبریم.من بدون هیچ گونه تنگ نظری نیروی هوایی اسراییل رو 10 برابر قویتر از ایران میدانم و برای مقابله با این نیرو حرفهای زیاد است که اولین حرف سیاست است.[/quote]

تامکت نیرومندتر از باز2000 و فالکونه در ضمن ما هم تامکت هامونو خیلی ارتقا دادیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خیلی ببخشید آقای.......... اگه میدونیستید که اسراییل چرا f-15,f-16,حفط کرده و اینکه f-22 و f-35 چه عملکردی دارند و چه تجهیزات پیشرفته ای روشون نصب شده نیازی به مقایسه نبود.اینکه f-14 تو زمان خودش یه افسانه بود جای صحبتی اصلا نیست ولی از اون زمان حدود 20 سال گذشته و ما هنوز تازه به قابلیتهای تامکت پی میبریم.من بدون هیچ گونه تنگ نظری نیروی هوایی اسراییل رو 10 برابر قویتر از ایران میدانم و برای مقابله با این نیرو حرفهای زیاد است که اولین حرف سیاست است.[/quote]

تامکت نیرومندتر از باز2000 و فالکونه در ضمن ما هم تامکت هامونو خیلی ارتقا دادیم[/quote]

برادر من تامکت در مقابل میگ-21 و میگ-23 و سوخو-22 خوب بود و برتری داشت اما با ورود جنگنده های جدید و مانورپذیر و تجهیزات الکترونیکی مدرن دیگه تامکت حرف چندانی برای گفتن نداره. ما اگه خیلی هنر کرده باشیم اینه که تامکت هامون رو با قابلیت های 30 سال پیش حفظ کرده باشیم.
تمام قابلیت های تامکت و کدهای راداری و الکترونیکی اون برای امریکا و اسراییل آشکاره و متاسفانه ما در برابر این کشورها نمیتونیم به تامکت هامون بنازیم. تازه این رو هم در نظر بگیرید که متاسفانه اسراییل در زمینه جنگ الکترونیک و ارتقای جنگنده ها در سطح جهان غولی محسوب میشه اما ما هنوز نتونستیم کابین فانتوم هامون رو ارتقا بدیم.
با اخباری که من دارم در حال حاضر آماده ترین جنگنده های ما میگ-29 ها هستند... یه آشنایی دارم که از پرسنل نیروی هوایی هستش.. ایشون بطور ضمنی گفت که در چندین مورد تمرینی میگ-29 های ما تونستن بر تامکت ها پیروز بشن...
تامکت شیر بود اما دیگه پیر شده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
به نظر شما فرضا در صورت میسر بودن خرید از غرب و شرق، از کدام فروشنده ((آمریکا، روسیه، فرانسه ...........)) و چه نوع هواپیمایی و چند صد فروند باید خريداری بشه؟[/quote]

نه من نه شما و نه هیچ کسی از بچه های اینترنتی نمیتونه جواب سوالو بده زیرا این وظیفه کسانی هست که مسئولیت نظامی دارند و اونها براساس داده های نظامی و حفاظت اطلاعات و جغرافیا نظامی و مسایل روز سیاسی و .. هزار تا فاکتور دیگه تصمیم به خرید یک سلاح میگیرند و طبیعتا بسیاری از ما از این اطلاعات محروم هست ولی با وصف همه اینا با دورنمایه کلی از اوضاع و نیز بازار تسلیحات میشه حدس هایی زد ولی فقط در حد حدس هست

ما هنوز تو اینکه اف 14 بهتر بود یا اف 15 و خرید اون توسط شاه بحث داریم ...! بقیه رو ولش ! چشمک

ولی چیزی که مسلم هست فرانسه بازار موشک و الکترونیک هوایی رو در اختیار خودش داره
امریکا بازار تکنولوژی پیشرفته عملیاتی
روسیه هم جنگنده های برتری هوایی و رهگیری به تعداد مکفی !

ولی ما از کدوم اینا میتونیم در این قرن خریداری کنیم ؟

سوال اینجاست !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]خیلی ببخشید آقای.......... اگه میدونیستید که اسراییل چرا f-15,f-16,حفط کرده و اینکه f-22 و f-35 چه عملکردی دارند و چه تجهیزات پیشرفته ای روشون نصب شده نیازی به مقایسه نبود.اینکه f-14 تو زمان خودش یه افسانه بود جای صحبتی اصلا نیست ولی از اون زمان حدود 20 سال گذشته و ما هنوز تازه به قابلیتهای تامکت پی میبریم.من بدون هیچ گونه تنگ نظری نیروی هوایی اسراییل رو 10 برابر قویتر از ایران میدانم و برای مقابله با این نیرو حرفهای زیاد است که اولین حرف سیاست است.[/quote]

تامکت نیرومندتر از باز2000 و فالکونه در ضمن ما هم تامکت هامونو خیلی ارتقا دادیم[/quote]

برادر من تامکت در مقابل میگ-21 و میگ-23 و سوخو-22 خوب بود و برتری داشت اما با ورود جنگنده های جدید و مانورپذیر و تجهیزات الکترونیکی مدرن دیگه تامکت حرف چندانی برای گفتن نداره. ما اگه خیلی هنر کرده باشیم اینه که تامکت هامون رو با قابلیت های 30 سال پیش حفظ کرده باشیم.
تمام قابلیت های تامکت و کدهای راداری و الکترونیکی اون برای امریکا و اسراییل آشکاره و متاسفانه ما در برابر این کشورها نمیتونیم به تامکت هامون بنازیم. تازه این رو هم در نظر بگیرید که متاسفانه اسراییل در زمینه جنگ الکترونیک و ارتقای جنگنده ها در سطح جهان غولی محسوب میشه اما ما هنوز نتونستیم کابین فانتوم هامون رو ارتقا بدیم.
با اخباری که من دارم در حال حاضر آماده ترین جنگنده های ما میگ-29 ها هستند... یه آشنایی دارم که از پرسنل نیروی هوایی هستش.. ایشون بطور ضمنی گفت که در چندین مورد تمرینی میگ-29 های ما تونستن بر تامکت ها پیروز بشن...
تامکت شیر بود اما دیگه پیر شده...[/quote]

تامکت ما اگه هنوز با همون رمزهای قذیمی کار کنن برای نیروی هواییمون متاسفم icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نيروي هوايي ما هر چي كه كم داشته باشه خلبانابوم واقعا شجاع هستند.مثل زمان جنگ.
ولي چنين چيزي تو رژيم اشغالگر وجود نداره حتي اگه اگه اونا بهترين تجهيزات و داشته باشن. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگي ! icon_wink

يه هفته نبودم ، باز بحث های یخ شروع شد ! icon_eek

دوستان از همگی تقاضا دارم یکم منطقی بحث کنند ، همه دارن از یه طرف پشت بوم میفتن ! icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
منبع : ویکی پدیا ( نیروی هوایی اسراییل )

F15 A 27
F15 C 17
F15B 7
F15 D 11
F15 I 25
F16 A 90
F16 B 16
F16 D 49
F16 C 52
F16 I 101

جمع: 395

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نيروي هوايي ما هر چي كه كم داشته باشه خلبانابوم واقعا شجاع هستند.مثل زمان جنگ.
ولي چنين چيزي تو رژيم اشغالگر وجود نداره حتي اگه اگه اونا بهترين تجهيزات و داشته باشن. icon_wink[/quote]

تجربه و مهارت، شجاعت و جسارت، و دارا بودن امکانات و تجهیزات مناسب همه به هم وابسته هستند و بدون داشتن یکی از اینها کار واقعا دشوار میشه... در زمان جنگ تحمیلی هم این موراد کنار هم وجود داشتن. داشتن شهامت و شجاعت دلیل نمیشه که چشممون رو بر روی ضعف تجهیزات و تکنولوژی مورد استفاده ببندیم و به خواب خرگوشی بریم...
جون و مهارت یک خلبان شجاع اونقدر ارزش داره که نباید بیخود هدر بره...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
منبع : ویکی پدیا ( نیروی هوایی ایران )
MIRAGE F1 24
MIG 29 A/UB 40
F6 18
F14 44
F4 65
F5 60
SAEGHEH 5
F7 17
SU25 13
SU 24 24
AZARAKHSH 6

جمع : 316

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام
منبع : ویکی پدیا ( نیروی هوایی ایران )
MIRAGE F1 24
MIG 29 A/UB 40
F6 18
F14 44
F4 65
F5 60
SAEGHEH 5
F7 17
SU25 13
SU 24 24
AZARAKHSH 6

جمع : 316[/quote]
این آمار ماست
اف-۱۴ تام‌کت 60
میگ-۲۹ 72
اف-۴ فانتوم ۲ 100
داسو میراژ اف‌۱ 24
نورثروپ اف-۵ 105
سوخو سو-۲۴ 24
سوخو سو-۲۵ 25
چنگدو جی-۷ 60
120px صاعقه ۶

منبع ویکی پدیاicon_wink
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%DB%8C_%D9%87%D9%88%D8%A7%DB%8C%DB%8C_%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%B4_%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.