Stuka

مارش ها و سرودهاي مشهور نظامي و انقلابي جهان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

شیرزن که می گن همینا هستنا. icon_eek
خوش حال میشسته یک گوشه تک تیراندازی می کرده. icon_wink
فمینییسم رادیکال (برابری زن و مرد) به معنی واقعی فقط در بلوک شرق به واقعیت پیوست ولا غیر.

جناب فانوس، خیلی جالب بود. متشکر. فکر کنم یک سرود انقلابی ما همین آهنگ را داشته باشد. (هر چی فشار اوردم به ذهنم یادم نیومد ولی خیلی آشنا بود.)
مشتاق شدم برم روسی یاد بگیرم. کشور جالب و نا شناخته ایست.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خواهش می کنم جناب آنتی وار اتفاقا منم احساس می کنم قبلا ریتمی شبیه به این شنیدم. حتما اگه یادتون اومد به منم بگید.
راستی من فکر کنم روس ها وقتی این آهنگ های ارتش سرخ و جماهیر شوروی رو گوش میدن خیلی ناراحت میشن از فروپاشی و عظمت از دست رفته اشون ما که روس نیستیم یه حس نسبتا همراه با تاسفی داریم وقتی این آهنگ ها رو میشنویم هرچند هم که خاطرات خوشی از روس ها نداریم ولی وای به حال اونا که چقدر این آهنگ ها براشون متاثر کننده هست
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله! درست مي‌فرمايين (خداييش حوصله و شانس زيادي داشتنا!!!).

درخصوص برابري زن و مرد هم فرمايش شما كاملاً صحيحه.

با تشكر از جناب فانوس، اين آهنگ، شباهت زيادي به آهنگ Meadownland Varioshka داشت كه شايد برادر حامد، اين آهنگ براشون آشناتر باشه.
لينك دانلودش رو تقديم مي‌كنم :

http://old-venom.persiangig.com/audio/varioshka-Meadowland.mp3

ضمناً كاتيوشايي كه من شنيدم، با صداي خواندن يه زن بوده.
مطمئن نيستم. ولي فكر كنم اصلش، اين آهنگ باشه :

http://old-venom.persiangig.com/audio/katyusha.mp3

راستی من فکر کنم روس ها وقتی این آهنگ های ارتش سرخ و جماهیر شوروی رو گوش میدن خیلی ناراحت میشن از فروپاشی و عظمت از دست رفته اشون

ضمن تأييد فرمايش جناب فانوس، به عرض مي‌رسونم كه فيلم اجراي زنده‌ي آهنگ واريوشكا رو در كامپيوتر ديگرم دارم كه الان رفتن سراغش ميسر نيست.
ان شاءالله فردا آپلودش مي‌كنم و در همين تاپيك قرارش مي‌دم.

مي‌تونين تو اون فيلم، چهره‌ي كسائي كه دارن اين آهنگ رو مي‌خونن رو ملاحظه بفرمايين. فيلم، مربوط به چند سال بعد از فروپاشي شوروي هست و توسط گروه كر ارتش سرخ خونده شده.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنون مصطفی جان
این آهنگ Meadownland Varioshka شباهت فوق العاده ای به Polushko Pole داره و اگه اشتباه نکنم آهنگی که شما معرفی کردین از روی سرودی که من معرفی کردم ساخته شده باشه.
آهنگش قشنگ تر بود
مرسی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگم آقا مصطفی کارت درسته، بگو نه.
خود خودش بود. چظور به این سرعت پیداش کردی icon_wink آرشیو جالبی باید داشته باشی.

کاتیوشایی که من اول شنیدم همینی بود که شما گذاشتی. توی یک فیلم بهش برخوردم همونم باعث شد که بگردم ببینم این چه آهنگیه و رسیدم به این مقاله. ولی ترسیدم بذارم این جا برادر نجف بیاد تادیبمون کنه. (حضرت آقا ظاهرا حکمشون این هست که اگر زن ریبه نداشته باشه، غنا نباشه و مسلمون نباشه اشکال نداره شنیدنش ولی همه که مقلد ایشون نیستند)

میگم کاش این تاپیک رو یک بخش هاییش را جدا کنیم بشه سرودها و مارش های نظامی شوروی. شاید موارد جالب تری هم پیدا شد.

بله آقای فانوس، افسوس می خورن ولی آب رفته را نمی شود باز گرداند. روسیه خیلی تاریخ مشابهی با ما داره. حیف است ازش درس نگیریم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نظر لطفتونه برادر حامد و فانوس عزيز.
درخصوص حكم شنيدن صداي زن، فرمايش برادر حامد گرامي تأييد مي‌شه :

مقام معظم رهبری : اگر صدای زن به صورت غنا نباشد و گوش دادن هم به قصد لذت بردن و ریبه نباشد و شنیدن آن موجب مفسده‏ای نشود اشکال ندارد. (اجوبه الاستفتائات ج 2 ص 26 مسأله 62)

س 1146: گوش‌دادن به صداى زن هنگامى که شعر و غير آن را با آهنگ و ترجيع مى‏خواند اعم از اينکه شنونده، جوان باشد ياخير، مذکر باشد يا مؤنث چه حکمى دارد؟ و اگر آن زن از محارم باشد، حکم آن چيست؟

ج: اگر صداى زن به‌صورت غنا نباشد و گوش‌دادن به صداى او هم به قصد لذت و ريبه نباشد و مفسده‏اى هم بر آن مترتّب نگردد، اشکال ندارد و فرقى بين موارد فوق نيست.

http://farsi.khamenei.ir/treatise-unit?uid=11

اينم درمورد ساير مراجع :

T}آيات عظام صافي، فاضل، بهجت، امام خميني، وحيد و مكارم: {Tگوش دادن به آن جايز نيست.V}آيت الله صافي، جامع‏الاحكام، ج‏2، س‏1671؛ آيت الله فاضل، جامع‏المسائل، ج‏1، س‏1724؛ دفتر: آيات عظام بهجت، امام خميني و وحيد؛ مكارم، استفتاءات، ج‏2، س‏709 و ج‏1، س‏526.{V
T}آيات عظام تبريزي، سيستاني، خامنه‏اي و نوري:{T گوش دادن به آواز زن اگر غناء نباشد و باعث التذاذ جنسي و تهييج شهوت نشود و مفسده‏اي بر آن مترتب نگردد، اشكال ندارد.V}آيت الله تبريزي، استفتاءات، س‏1058 و 1049 و 1075؛ آيت الله سيستاني، sistani.org، (غناء)، ش‏6؛ آيت الله خامنه‏اي، اجوبة الاستفتاءات ، س‏1145؛ آيت الله نوري، استفتاءات، ج‏1، س‏444 و ج‏2، س‏542 و 544 و 549.{V

http://porseman.org/q/show.aspx?id=104944

فكر نكنم صداي اين خانم، چندان غنا و مفسده‌اي رو بهمراه داشته باشه!
بخصوص اگه يادمون بياد اين آهنگ در چه روزگاري مورد استفاده قرار مي‌گرفت!! icon_wink

-------------------------------------------

درخصوص مارش‌ها و سرودهاي شوروي هم با شما موافقم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

میگم کاش این تاپیک رو یک بخش هاییش را جدا کنیم بشه سرودها و مارش های نظامی شوروی. شاید موارد جالب تری هم پیدا شد.

يک تاپيک خيلي جالب در اين زمينه در حال کار روش بودم, همين روزها آماده ميشه ......

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

يک تاپيک خيلي جالب در اين زمينه در حال کار روش بودم, همين روزها آماده ميشه ......

دستتون درد نکنه جناب استوکا، بی صبرانه منتظرش هستیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چيز جالبي ميشهولي مطمپن نيستم اقا سعيد اجازه بده يا نه icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ضمن اعلام آمادگي، جهت مشاهده‌ي تاپيك موعود جناب Stuka، بايد به عرض برسونم كه اجراي آهنگ Meadowland رو آپلود كرده و تقديم دوستان مي‌كنم :

http://old-venom.persiangig.com/video/Meadowland.avi

-----------------------------------------------------------------

اما درخصوص آهنگ Meadowland بايد عرض كنم كه بنده هم فكر مي‌كنم اين آهنگ، برگرفته از آهنگ Polyushka باشه.
كما اينكه شعري كه روي اين آهنگ خونده شده، همون شعر Polyshka هست.
يه ورژن قديمي‌اش رو پيدا كردم (شايد اصل آهنگش باشه!) كه خدمت دوستان تقديم مي‌كنم :‌

http://old-venom.persiangig.com/audio/Polyushka.mp3

------------------------------------------------------------------

در پايان براي خالي نبودن عريضه، شنيدن آهنگ زير، محصول گروه كر ارتش سرخ هم توصيه مي‌شه :

http://old-venom.persiangig.com/audio/Russian Red Army Choir - Best of - 13 - O fortuna.mp3

اين آهنگ، اجراي آهنگ معروف O Fortuna هست كه در اصل، يه شعر معروف لاتين منسوب به قرن 13 ميلادي هست. جهت دريافت اطلاعات تكميلي و همچنين شعر لاتين و ترجمه‌ي انگليسي‌اش مي‌تونين به لينك زير مراجعه بفرمايين :

http://en.wikipedia.org/wiki/O_Fortuna

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست همگي درد نكنه.
عجب اهنگي بود اين Meadowland .
من اين اهنگ رو با ريتم ملايمش خيلي دوس دارم.شايد از 7-8 سالگيم تا الان هنوز گاهي زمزمش ميكنم.(اهنگشو نه اين شعر روسي رو ها...).روي يه كارتوني شنيدمش.
توي كف اهنگ بودم با ريتم شديد كه اون يارو كه سوت ميزد زد توي حالمون و از خنده ريسه دارم ميرم هنوز. icon_wink دندوناش خيلي باحال بودن... icon_eek

البته اين رو هم بگم كه يه غم عجيبي داشت اهنگش.ظاهرا مال 1992 بود ولي احساس جنگ جهاني دوم و اينكه همشون قهرمانانه توي اون جنگ كشته شدن بهم دست داد.

اون اهنگ كر ارتش سرخ كه واقعا محشره.كلا بدجور جو انقلابي به ادم ميده.
اقا مصطفي توي تاپيك جديد اشتوكا خان حتما اينها جدا بشن تا بشه پيداشون كرد.
دست باني اين تاپيك درد نكنه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خیلی عالی بود جناب مصطفی،
اون آخری بخشی از اپرای کارمینا بورانا است. قدمت زیادی داره. احتمالا اجرای گروه کر ارتش سرخ بوده، وگرنه زیاد جنبه ایدئولوژیک، فکر نمی کنم داشته باشه. بَعد هنریش مهم بوده. تقریبا همه ی ارکس سمفونیک های بزرگ این اوپرا رو یک بار جهت اثبات توانایی اجرا کردن.
http://en.wikipedia.org/wiki/Carmina_Burana
منم با دوستمون مهدی موافقم. آدم حسابی جو گیر میشه icon_wink اینا رو می شنوم می گم این برادرای چپی اهل عتیق را زیادم نمیشه بهشون خرده گرفت. اساس جو گیر می شدند.

یک نکته هم به ذهنم رسید نمی دونم چقدر درسته. اگر دقت کنیم، هنر و موسیقی غربی بر محور فرد می چرخد و ستاره ها. در صورتی که کشورهای بلوک شرق بیشتر جنبه ی جمعی، کر و گروهی داشته. اون قضیه ی اصالت فرد و اصالت جمع را ظاهرا این جا هم رعایت می کردن. مثل همون سبک خاص فیلم سازی شوروی که توسط لنین تاسیس شد و بعد گسترش پیدا کرد. سوشیالیست رئالیسم.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قابل شما رو نداشت.

مهدي جان.
اين آهنگ، قديمي بود. در سال 1992‌(يعني يك سال پس از فروپاشي شوروي)، توسط گروه كر ارتش سرخ اجرا شد. والا مربوط به اون دوره نبود و مال همون زمان‌ها بود كه حسش كردي.

حامد جان.
همون‌طور كه عرض كردم، شعر اين آهنگ، يه قطعه‌ي ادبي لاتين هست كه مال قرن‌ها قبله.
همون‌طور كه شما فرمودين، اين شعر يه طورايي شده موضوع قدرتنمايي گروه‌هاي موسيقي. هركس كه رسيده، اين آهنگ رو اجرا كرده كه البته بسته به قدرتش، آهنگ رو خوب يا بد درآورده.
شايد براتون جالب باشه كه حتي يه گروه‌ه متال سوئدي هم اين آهنگ رو اجرا كرده؛ تريون.
آهنگش رو مي‌تونين از طريق لينك زير گوش بدين.

http://old-venom.persiangig.com/audio/Therion - 11 - O Fortuna.mp3

البته اميدوارم صداي گيتار الكتريك (بخصوص گيتار بيس قوي كه درش بكار رفته) اذيتتون نكنه!

بنابراين، اين آهنگ ارتباطي با ايدئولوژي اون‌ها نداره و بيشتر يه اثر هنريه.

درخصوص چپي‌هاي ما و نقش موسيقي در پيشبرد ماركسيسم و مواردي از اين دست، بحث زياده كه اگه دوست داشته باشين، مي‌شه تو تاپيك شوروي بهش پرداخت. فقط خيلي خلاصه عرض مي‌كنم كه يكي از مهمترين ابزارهاي ماركسيسم، همين موسيقي بود.
اگه شما با اين آهنگ‌ها غم‌تون مي‌گيره، موسيقي‌هاي تبليغي ماركسيسم در آمريكاي جنوبي رو بذارم چه مي كنين!
موسيقي‌هاي ساخت چين هم انصافاً فاز جالبي دارن.
بطور كل دنياي موسيقي ماركسيستي، دنياي جالبيه.

فقط محض نمونه، يكي از آهنگ‌هاي گروه‌هاي چپ ايراني در زمان انقلاب رو براتون مي‌ذارم.
خوشحال مي‌شم نظرتون رو درموردش بخونم :‌

http://old-venom.persiangig.com/audio/Enghelab.mp3

علي اي حال، همون‌طور كه فرمودين يكي از جذابيت‌هاي ماركسيسم، همين آهنگ‌هاي حماسي‌اش بود.

---------------------------------------------------------

قسمت دوم فرمايش برادر حامد هم قابل بحثه. به نكته‌ي خوبي اشاره فرمودن.
ان شاءالله اگه تاپيك مناسبي براش ايجاد شد، بنده هم عرايضم رو درخصوصش عرض خواهم كرد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شايد براتون جالب باشه كه حتي يه گروه‌ه متال سوئدي هم اين آهنگ رو اجرا كرده؛ تريون

این گروه کلا آهنگهای قشنگی داره حتی یکی از آهنگهاش در یکی از انیمیشنهای ایرانی که درباره دفاع مقدس بود (و ایضا تبلیغ زر ماکارون! ربطشو منم نمیدونم والا) استفاده شده بود که واقعا عالی بود. منتهی این گروه از گروهای شیطان پرستی میباشد. icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.