borna

مقایسه ی سه جنگنده ی rafale و su 33 و f35

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با سلام خدمت تمام دوستان عزیز و تبریک سال نو من چند وقتی بود که وقت نمی کردم به سایت سر بزنم و گفتم پست اولم رو با این تاپیک اغاز کنم.

از انجا که این سه جنگنده همه قابلیت پرواز از روی ناوهواپیما بر رو دارند مقایسه ی این سه جنگنده می تونه جالب باشه و البته هر سه از قدرتمند ترین جنگنده های ناونشین می باشند و به ترتیب ساخت فرانسه و روسیه و امریکا می باشند البته درسته که f35 جنگنده ی نسل پنجمی می باشد و هنوز وارد خدمت نشده ولی در اخر این سه جنگنده می بایست از ناوهواپیما بر خود محافظت کنند و برسی چکونگی مقابله با یکدیگر این سه جنگنده می تواند جالب باشد.
و مقایسه این سه جنگنده در فواصل ماورای دید و متوسط و داگ فایت می باشد تا مشخص شود کدام یک از این سه جنگنده بهترین عملکرد را می تواننند از خود نشان دهند

البته بعد از مشخص شدن جنگنده ی برتر در نبرد هوایی به مقایسه ی این سه جنگنده در نبرد ها ی هوا به زمین نیز می پردازیم.

منتظر نظر کارشناسی دوستان عزیز هستم. ممنون
:mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مورد su33 باید بگم که روسیه می خواد اونو باز نشسته کنه وmig29k یا هواپیمای دیگری رو جانشین اون کنه
رافائل هم در دو جنگ افغانستان و لیبی کارایی خدشونو نشان دادن
f35 ...
در فاصله ماوارای دید به علت این که هر سه جنگنده دارای رادارهای با برد محدود حدود100 کیلومتر هستند با هم برابر هستند البته این در صورتی است که جنگنده ها تنها باشند (چون آمریکا تا حالا نشده که جنگنده هاشو بدون پشتیبانی اواکس به پرواز در بیاره)
در داگفایت قدرت هواپیما های سوخوی زبانزده البته من تصاویر از مانور f35 دیدم که واقعا شگفت انگیز اند
در حمله هوا به زمین باید بگم که f35برای همین کار می خواهند بسازنش بعد از اون رافائل که قدرت خودشو در حمله به زمین به اثبات رسونده در آخر چون سوخو در اصل برای دفاع از ناو هوا پیمابر درست شده فکر نکنم در حمله به اهداف زمینی حزفی برای گفتن داشته باشه[size=18][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خدمت دوستان به نظر منf35با باقی هواپیما ها قابل مقایسه نیستش به دلیل رادار گریزی -مانور فوق العاده -تسلیحات پیشرفته-رادارشم نمیشناسم نمیدونم

سوخو 33نمونه ناونشین سوخو27هستش که بالهاش بسته میشه قابلیت سوختگیری هوایی داره سوخو 27 که معلومه برای جنگ هوایی ساخته شده و داگفایت

رافائل هم مانور خیلی خوبی داره و به نظر من از یورو فایتر (تایفون)هم بهتره تسلیحاتش هم هوایی هم زمینی هستش و کاملا به روزه

اول اف 35 بعد رافائل بعد سوخو33

اگه اف 18(سوپر هورنت) مقایسه بهتری بود تا اف 35 به نظر من
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
f35 که نسل 5 قابل مقایسه نیست رادار گریز از لحاظ چابوکی ظاهر زیاد چابوکی نداره و به نظر نمی رسه خیلی برای جنگ هوایی ساخته شده باشه گر چه همه منظوره هست به ولی باید آمارشو دید و در میدان جنگ دیده بشه

رافال واقعا هواپیمای خوبی هست و کاملا به روز در میدان جنگ خوب جواب داده حالا درست در میدان هایی نبوده که نیروی هوایی قوی بوده
به نظر منم از یورو فایتر بهتره در اروپا رو دست فرانسوی ها کشوری نیست هواپیما بسازه حتی بریتانیا هوافضا در اختیار فرانسه هست انگلیس و.. در مورد یورو فایتر بزرگ نمایی می کنن
جنگنده شم در میدان جنگ کار کردن امتحان پس داده هستن انصافا موفق هم بودن
شما کاکپیت رافال با یورو فایتر مقایسه کنید کاملا پیشرفته تر است رافال از لحاظ بصری و تجهیزات الکترونیکی
ولی بر خلاف میراج رافال از لحاظ بازار یابی موفق نبوده
ولی بعد از جنگ لیبی باید منتظر بود که شاید شرایطش بهتر بشه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از نظرات دوستان

به نظر بنده جگنده ی su 33 یکی از مانورپذیر ترین جنگنده هاست و حدود 55 میلیون دلار قیمت هر فروند از این جنگنده می باشد و قرار است که mig 29k جایگزین این جنگنده ها شوند سوخو 33 از یک رادار بهبود یافته سوخو 27 استفاده می کنه ولی در حالت کلی برد مفید این رادار 100 الی 120 کیلو متر می باشد
و در داگ فایت از دو جنگنده ی دیگر برتر می باشد.

جنگنده ی rafale مولتی رول می باشد و از مانور پذیری بسیار خوبی برخوردار است اما نه در حد سوخو33 قیمت هر فروند ان بین 80 تا 90 میلیون دلار می باشد این جنگنده از پیشرفته ترین جنگنده های جهان است و از تجهیزات پیشرفته تری نسبت یه سوخو 33 استفاده می کند و از نظر برخی کارشناسان پیشرفته تری جنگنده ی اروپا می باشد حتی بهتر از eurofighter typhoon .
این جنگنده از رادار AESA استفاده می کند که مخفف Active Electronically Scanned Array می باشد و البته در حال تعویض با یک رادار بهتر و جدیدتر نیز می باشد که برد رادار این جنگنده را نیز بهبود می بخشد برد رادار فعلی 120 الی 140 کیلو متر می باشد این جنگنده از rcs پایینی برخوردار است و تا حدودی نیمه پنهان کار نیز می باشد این جنگنده در فواصل دور به راحتی سوخو 33 را منهدم می کند به دلیل داشتن تجهیزات به روز تر و رادار بهتر و در فاصله ی متوسط این به همین ترتیب می توند حریف خود سوخو33 رو نابود کند و تنها در داگ فایت مغلوب سوخو 33 می شود.

جنگنده ی f35b هم مولتی رول می باشد و از مانورپذیری خوبی برخوردار است و یک جنگنده ی نسل پنجمی و پنهان کار است و قیمت هر فروند ان 150 میلیون می باشد و هنوز وارد خدمت نشده وای از لحاظ تجهیزات الکترونیکی بعد از f22 برترین جنگنده می باشد و توانایی بلند شدن در باندهای کوتاه و نشستن بصورت عمودی را نیز دارا می باشد از برد رادار این جنگنده اطلاعی ندارم و از دوستان که می دانند برد رادار این جنگنده چقدر است لطفا ذکر کنند ولی نباید کمتر از 200 کیلومتر باشد و در نبرد در فواصل دور به دلیل پنهان کار بودن و تجهیزات پیشرفته تر می تواند دو جنگنده ی دیگر را نابود کند و در فواصل متوسط به دلیل کشف شدن توسط رادار های دو جنگنده ی دیگر از توانایی های ان کاسته می شود م تنها می توان گفت در برابر سوخو33 برتری کامل دارد و در نبرد داگ فایت نیز مغلوب حریف روسیه خود سوخو 33 می شود و با rafale در یک سطح قرار می گیرد.

در مورد برد رادار f35b منتظر پاسخ دوستان هستم. :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته دوستان توجه داشته باشند كه اف-35 از نظر رادارگريزي در رده ي دوم و مادون جنگنده ي اف-22 است و ميشه با رادارهاي قوي يا رادارهاي نامتعارف كه در باندهاي راديويي متفاوت كار ميكنند رهگيريش كرد .
از نظر مانورپذيري مشخصه كه سوخو-33 از بقيه بهتره و ميتونه مانورهاي سنگيني مثل كبرا و كلبيت رو انجام بده (بخصوص با طراحي 3 رديفه ي بالچه كه هدايت پذيري هواپيما رو افزايش ميده) البته مانورپذيري اف-35 هم به لطف سيستم عمود پروازي در سطح بالايي قرار داره . از نظر سرعت هم كه مشخصه سوخو-33 از دو هواپيماي ديگه سرتره
از لحاظ راداري برد رادار هر 3 هواپيما در حدود 100 كيلومتر ميباشد اما تفاوت اساسي در رادار آسه آي اف-35 بود كه قابليت شناسايي اهداف بدون اينكه كشف شود را به هواپيما ميدهد . در عوض سوخو-33 نيز با استفاده از دستگاه جستجوي حرارتي IRST ميتواند بطور مخفيانه اهداف هوايي را تا برد 100 كيلومتر رهگيري كند .([b]رادار رافايل در حال حاضر از نوع پسا هست كه قراره از سال آينده با يك رادار آسه آ تعويض شود[/b])
از لحاظ برد عملياتي رافال با 3700 كيلومتر يك سر و گردن از رقباي خود جلوتر است . در مقابل سوخو-33 بدون سوخت گيري هوايي برد 3000 كيلومتري و اف-35 تنها 1000 كيلومتر برد دارد .
سوخو ميتواند تا 6.5 تن سلاح حمل كند در مقابل اف-35 6.8 تن و رافال تا 9.5 تن قابليت حمل سلاح دارد . با احتساب قابليت عمود پروازي اف-35 و عدم نياز به باند . بنظر من در حالت كلي اف-35 با كمي اختلاف بهتر از سوخو-33 است و رافال هم در جايگاه دومه
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من اف35 نباید رادار زیاد نیرومندی داشته باشه چون فوری بازتاب میده :mrgreen:[/quote]

رادار های ایزا چون در هر لحظه فرکانسشونو عوض می کنن قابل شناسایی نیستن. تمام جنگنده های نسل 4.5 به بعد رادار ایزا دارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من روسیه از نظر جنگنده های ناونشین بسیار ضعف داره در مقابل غرب یعنی فرانسه و امریکا و حتی با ورود mig29k روی ناوهوایمابر خود انچنان تغییری در قواش صورت نمی گیره مگر اینکه تولید pak fa t 50 ناونشین رو در دستور کار داشته باشه روسیه تا کی می خواد از جنگنده های نسل 4 با هزار به روز رسانی در مقابل جنگنده های نسل 4.5 و 5 ناونشین غرب استفاده کنه.

به نظر شما دوستان چرا روسیه با ان همه قدرت فقط از یک ناوهواپیما بر استفاده می کنه در صورتی که هم جنگنده به تعداد بالا داره و هم ابر قدرت هست و می تواند از عهده ی نگهداری تعدادی بیشتر از سه فروند ناوهواپیمابر بر بیاید ایا این درسته که برزیل و هند یک ناوهواپیما بر داشته باشند و روسیه هم یکی؟ :mrgreen:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
انشاالله يك جنگي بشه بين روسيه و آمريكا و فرانسه بزنن همديگه را داغون كنن اونوقت تمام ابهامات در باره برتري فناوري هر كدوم از بين ميره :mrgreen:
اولا اف 35 نسل 5 هست مطمپنا از دوتاي ديگه پشرفته تره
بين رافايل و سوخو البته از نظر جنگ الكترونيك رافايل با پشتبانه شركتهايي مثل تامسون و تالس و ام بي دي اي و تجربه فرانسه در هواپيماهاي ناو نشين و كلا اين مسپله كه در غرب شركتها با هم مراودات فني زيادي دارن و از تجربيات هم استفاده ميكنند به نظر من از سوخو برتره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من روسیه از نظر جنگنده های ناونشین بسیار ضعف داره در مقابل غرب یعنی فرانسه و امریکا و حتی با ورود mig29k روی ناوهوایمابر خود انچنان تغییری در قواش صورت نمی گیره مگر اینکه تولید pak fa t 50 ناونشین رو در دستور کار داشته باشه روسیه تا کی می خواد از جنگنده های نسل 4 با هزار به روز رسانی در مقابل جنگنده های نسل 4.5 و 5 ناونشین غرب استفاده کنه.

به نظر شما دوستان چرا روسیه با ان همه قدرت فقط از یک ناوهواپیما بر استفاده می کنه در صورتی که هم جنگنده به تعداد بالا داره و هم ابر قدرت هست و می تواند از عهده ی نگهداری تعدادی بیشتر از سه فروند ناوهواپیمابر بر بیاید ایا این درسته که برزیل و هند یک ناوهواپیما بر داشته باشند و روسیه هم یکی؟ :mrgreen:[/quote]

برنا جان اين ميگ 29 ها رو داري خيلي دست كم ميگيريا ! شايد در مقايل جنگنده هاي نسل 5 نتونن كار زيادي بكنن ولي جلوي جنگنده هاي نسل 4.5 مثل تايفون ، رافال و ...... يه حريف قدره ! icon_cheesygrin

داداش اولا که روسیه شاید یک ابرقدرت باشه ، ولی به هیچ عنوان اقتصادی قوی مثل آمریکا نداره که بتونه چند تا ناو چندین میلیارد دلاری بسازه که تازه اونم هر سال میلیون ها دلار خرج بده ! ثانیا که روسیه در جهان مثل آمریکا پایگاه ها و منافع زیادی نداره که بخواد ، ناوهواپیمابر بفرسته و اصولا با این بدبختی و فلاکت روس ها در زمینه های مالی ، اصلا فکر این خرج های سنگین رو نمیکنن اونا بیشتر تو فکر سلاح های کاربردی و بسیار بازدارنده مثل موشک بالستیک هستن تا ناو هواپیمابر ! در مجموع روسیه با ضعف مالی و هزارتا مشکل دیگه نیازی به ساخت ناو هواپیمابر نداره ! icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.