mvb_mehrdad

مقايسه قدرت نظامي ايران و عربستان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote name="marshal1987"]

با اجازه توضیحات شما رو نقد میکنم!

1-به جز امارات و بحرین و کویت سایر کشورهای عربی در شرایط اقتصادی، اجتماعی و نظامی نیستن که بخوان وارد یه جنگ بشن ! حتی برای طرفداری از عربستان!! اون دوتا هم که گفتم به خاطر مرز خاکی و آبی مشترک همچین ریسکی رو نمیکنن و فقط حملات سیاسی و روانی انجام خواهند داد.

2- عزیزم شما از کجا فهمیدی موشکهای دوربرد ایران چند صد تاست؟؟؟؟؟ که بعد میای دم از واقعیت میزنی؟
جاسوس اسرائیلی؟ فرمانده کل سپاهی؟ چیکاره ای که فکر میکنی آمار تجهیزات نظامی ایران رو داری؟
یه بچه که نشستی پای یه سیستم و تموم دنیات همین سیستم و چند تا دوست که هنر کرده باشن خدمت رفته باشن!!!

[quote/]

دوست عزیز من
ابتدا از شما میخوام که لطف کنی در مواجهه با نظر دیگران آرامش خودتو حفظ کنی و از حد یه کاربر فراتر نری.

در مورد حمایت یا عدم حمایت کشورهای عربی از جنگ با ایران یک چیز مثل روز روشنه، درسته که کشورهای عربی خواهان شروع جنگ با ایران نیستند و به هر دلیلی(اعم از ترس از قدرت ایران و یا ترس از رکود اقتصادی حاصل از جنگ) دست پیش رو در حمله یا جنگ با ایران نمیگیرند، اما مطمئن باش اگه جنگی شروع بشه و درگیری نظامی همه جانبه رخ بده، اعراب هرگز این فرصت رو برای مقابله با قدرت و نفوذ ایران از دست نخواهند داد.
چنین فرصتی برای اعراب(بحرین،قطر،عربستان سعودی،کویت،امارات متحده عربی و به احتمال زیاد عراق) شاید فقط و فقط یکبار پیش بیاد و در صورت وقوع اون فرصت مطمئن باش همانند جنگ تحمیلی، حمایت همه جانبه خودشون رو از طرف درگیر با ایران بکار میبرند.
پس فرض اول شما کاملا غلطه.

در مورد تعداد موشک های ایرانی، ابتدا عرض کنم که موشک های ایرانی از قبیل شهاب3 و سجیل و قدر همگی در رده میانبرد قرار میگیرند و از تعداد دقیق اونها هیچکس خبر نداره، شما هم خبر نداری. پس اطلاعات شما با اون کاربر دیگه و کاربرهای دیگه هیچ فرقی نداره. تمام حدسیات در مورد تعداد موشک های ایران برپایه برخی اظهارات گروهک منافقین و برخی آژانس های اطلاعاتی هست که هیچ سندیتی نداره اما در یکی دو مورد عنوان شده که ایران توانایی تولید سالانه 60 موشک شهاب 3 رو داره.
امیدوارم از گفته هام ناراحت نشید، فقط میخواستم یه سری مسایل روشن بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقای حسین پور ما انواع ناوچه وناوشکن و....میزنیم کلی هم داریم ولی کل اعراب روی هم چنتا سفارش دادن و چنتا شناور سبک قدیمی هم دارن.زمینی ما انواع تانک واکنش سریع و....میزنیم اعراب فقط میخرن.در ضمن ما خیلی تجهیزات خفن رو نمیکنیم :evil: و کلی هم پروژه سری :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="Armanmodern"][quote]

با اجازه توضیحات شما رو نقد میکنم!

1-به جز امارات و بحرین و کویت سایر کشورهای عربی در شرایط اقتصادی، اجتماعی و نظامی نیستن که بخوان وارد یه جنگ بشن ! حتی برای طرفداری از عربستان!! اون دوتا هم که گفتم به خاطر مرز خاکی و آبی مشترک همچین ریسکی رو نمیکنن و فقط حملات سیاسی و روانی انجام خواهند داد.

2- عزیزم شما از کجا فهمیدی موشکهای دوربرد ایران چند صد تاست؟؟؟؟؟ که بعد میای دم از واقعیت میزنی؟
جاسوس اسرائیلی؟ فرمانده کل سپاهی؟ چیکاره ای که فکر میکنی آمار تجهیزات نظامی ایران رو داری؟
یه بچه که نشستی پای یه سیستم و تموم دنیات همین سیستم و چند تا دوست که هنر کرده باشن خدمت رفته باشن!!!

[quote/]

دوست عزیز من
ابتدا از شما میخوام که لطف کنی در مواجهه با نظر دیگران آرامش خودتو حفظ کنی و از حد یه کاربر فراتر نری.

در مورد حمایت یا عدم حمایت کشورهای عربی از جنگ با ایران یک چیز مثل روز روشنه، درسته که کشورهای عربی خواهان شروع جنگ با ایران نیستند و به هر دلیلی(اعم از ترس از قدرت ایران و یا ترس از رکود اقتصادی حاصل از جنگ) دست پیش رو در حمله یا جنگ با ایران نمیگیرند، اما مطمئن باش اگه جنگی شروع بشه و درگیری نظامی همه جانبه رخ بده، اعراب هرگز این فرصت رو برای مقابله با قدرت و نفوذ ایران از دست نخواهند داد.
چنین فرصتی برای اعراب(بحرین،قطر،عربستان سعودی،کویت،امارات متحده عربی و به احتمال زیاد عراق) شاید فقط و فقط یکبار پیش بیاد و در صورت وقوع اون فرصت مطمئن باش همانند جنگ تحمیلی، حمایت همه جانبه خودشون رو از طرف درگیر با ایران بکار میبرند.
پس فرض اول شما کاملا غلطه.

در مورد تعداد موشک های ایرانی، ابتدا عرض کنم که موشک های ایرانی از قبیل شهاب3 و سجیل و قدر همگی در رده میانبرد قرار میگیرند و از تعداد دقیق اونها هیچکس خبر نداره، شما هم خبر نداری. پس اطلاعات شما با اون کاربر دیگه و کاربرهای دیگه هیچ فرقی نداره. تمام حدسیات در مورد تعداد موشک های ایران برپایه برخی اظهارات گروهک منافقین و برخی آژانس های اطلاعاتی هست که هیچ سندیتی نداره اما در یکی دو مورد عنوان شده که ایران توانایی تولید سالانه 60 موشک شهاب 3 رو داره.
امیدوارم از گفته هام ناراحت نشید، فقط میخواستم یه سری مسایل روشن بشه.[/quote]

اولاً شما رو دعوت به خونسردی میکنم!!
ثانیاً من لحن مطالبم همینطور بوده از روز اول که تو سایت نوشتم و دلیل به ناراحتی و عصبانیت نیست! بی احترامی هم سعی میکنم مستقیماً نداشته باشم!!
ثانیاً ما خاکی هستیم و شما هم باید باشید و حد و اندازه دیگران رو معلوم نکنید!

و اما بحث:
موشکها: من عددی رو اعلام نکردم که بگم میدونم! هیچ کس حق اعلام نداره این قانون سایته!! بنده تصریح کردم که شما و امثال شما هیچی از برنامه موشکی ایران نمیدونید پس بیخودی شانتاژ نفرمایید ایران چنصد تا موشک بیشتر نداره!

اعراب:
اطلاعات شما غلطه نه فرض من!! چون هنوز ذهنتون توی 30 سال پیشه!
از نفوذ ایران توی عراق خبر ندارید!! (حالا انگار چه ارتشی داره الان عراق!)از توافق ایران و قطر برای در امان بودن پارس شمالی قطر در عوض بی طرفی خبر ندارید!!
میمونه بحرین و امارات و کویت که بنده این سه تا رو خودم عرض کره بودم!! حالا بحرین چی داره به عربستان بده؟ کویت هم حتی نیاز به موشک نداره یه بندره چسبیده به آبهای ما!!

میبینید عزیزم فقط از روی ناراحتی یه متن رو بنویسی هیچ اطلاعات مفیدی ارائه نمیشه!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سرویس بین الملل ـ «احمد القتان»، سفیر عربستان سعودی در مصر، به تازگی در مصاحبه با شبکه «الحیات» گفته است: من با اعتقاد می گویم که امیدوارم ایرانی ها قدرت ما را نیازمایند و البته نباید این کار را انجام دهند؛ انشاءالله، اگر ایران بخواهد کشورهای حاشیه خلیح فارس را بی ثبات کند، ما توانایی مقابله با آنها را داریم.

به گزارش «تابناک»، سفیر حکومت سعودی در مصر، در گفت وگوی تفصیلی با این شبکه خبری عربی ـ همانند دیگر مقامات عربی که در روزهای گذشته به شکل گسترده ای، مواضع ضد ایرانی در پیش گرفته اند ـ تلاش کرد با سخنانی احساسی و البته هشدار گونه برای کشورهای عربی، به زعم خود، از خطر ایران برای منطقه سخن گفته و آشکار سازد که عربستان سعودی تا چه اندازه از وجود جمهوری اسلامی ایران می ترسد.

ناگفته نماند که این مقام سعودی سخنان دیگری نیز بر زبان آورده است که اهم آن در ادامه می آید: «ما در عربستان سعودی، به ویژه از هنگامی که ملک عبدالله ولیعهد بود، تلاش کرده ایم به هر نحوی، دست دوستی به سوی ایران دراز کنیم، ولی متأسفانه، توطئه های ایران در کشورهای حاشیه خلیج فارس، هرگز تمامی ندارد... تا امروز، آنها با توهم امپراتوری فارس زندگی می کنند.

اظهارات اخیر ایرانیان عجیب و غریب است. آنها عربستان سعودی را به دخالت در امور بحرین متهم کردند. این حقیقت ندارد و من می توانم آن را ثابت کنم... این اتهامات، زمانی از سوی ایران متوجه ما می شود که ایران هم در حال مداخله در امور لبنان، عراق، مصر و کشورهای حاشیه خلیج فارس است... .

وضعیت ما با ایران در منطقه به صورت وحشتناکی است. ما پیام قدرتمندانه و مهمی را به آنها منتقل کرده ایم، مبنی بر این که اجازه نقض امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس را نمی دهیم. امنیت کشورهای حاشیه خلیج فارس، خط قرمز ما در عربستان سعودی است. مطمئنا شما به یاد دارید که عربستان چگونه به حمله به کویت پاسخ داد!... ایران چندین سال است که جزیره های امارات را اشغال کرده (!) و هنوز هم از هر گونه مذاکره در این زمینه سر باز می زند! و حتی داوری بین المللی را هم نمی پذیرد!... ما در عربستان سعودی، از دست ایران بسیار رنج کشیدیم... شما باور نمی کنید که این ایرانی ها دارند، در کشورهای حاشیه خلیج فارس چه می کنند؛ تنها چیزی که این کشور به آن اهمیت می دهد، دخالت در هر بخش از کشورهای جهان عرب است.

هم اکنون مصر مانند بسیاری از کشورهای عربی از این قضیه رنج می برد و من می توانم در این باره، مثال های زیادی بیاورم... کشورهای حاشیه خلیج فارس و امنیت آنها، خط قرمز ما هستند؛ بنابراین، ما اجازه نقض امنیت را به آنها نمی دهیم و امیدوارم که قدرت ما را آزمایش نکنند. من دوست دارم ناگفته هایی را یادآور شوم؛ ما در فصل های گوناگون حج از دست ایرانی ها بسیار در رنجیم و آزار دیدیم! آنها به عربستان می آیند و باعث آشوب در فصل حج می شوند»

بررسی سخنان این مقام سعودی، به خوبی نشان می دهد که سعودی ها به شدت از ایران ترس دارند و بیان جملات تهدیدی آقای «القتان» علیه ایران، عمق این ترس را نشان می دهد، زیرا نه تنها کارشناسان، بلکه همه مردم منطقه خاورمیانه می دانند که عربستان سعودی در برابر ایران چنان توانابی ندارد که بخواهد تهدید کند و یا حتی اندیشه اقدام نظامی علیه ایران را در سر بپروراند، چرا که در این صورت، در حمله به ایران، تردیدی به خود راه نمی دادند.

هر چند سخنان احساسی آقای «القتان» چندان ارزش پاسخ دادن ندارد، یادآوری چند نکته به سعودی ها و دیگر حکام عربی ضد ایرانی و اشاره ای کوتاه به واقعیت های منطقه، شاید به آنها کمک کند، تا اندکی عقلانی تر موضع گیری کنند.

1 ـ در روزهای اخیر، سعودی ها چندین بار با بهره از واژه ها و جملاتی چون؛ «بازی با آتش»، «ایران بهتر است توان ما را تست نکند» و مانند اینها، جمهوری اسلامی را به نوعی تهدید نظامی کرده اند. این سخنان، نوعی جنگ روانی هدفمند است که برخی کشورهای عربی به رهبری سعودی ها به راه انداخته اند تا به زعم خود، با وارد کردن ایران در مناقشات عربی و به همراه تحت الشعاع قرار دادن اعتراضات مردمی در کشورشان و به دنبال آن سرکوب همه جانبه این اعتراضات و نیز با راه انداختن جنگی تمام عیار در منطقه، پای قدرت های فرامنطقه ای را به جنگ باز کرده و همه علیه ایران متحد شوند.

اعراب و در رأس آن آل سعود، به خوبی می دانند به هیچ وجه حتی برای مدتی محدود، توان مقابله با ایران را ندارند. آقای «القتان» و دیگر مقامات سعودی و عربی که رجزخوانی می کنند، هنوز فزاموش نکرده اند که ارتش سعودی، حتی به کمک نیروی نظامی شورای همکاری خلیج فارس، نتوانست از پس گروه کوچک «حوثی» در یمن ـ که از همه طرف محاصره بوده و کمترین ادوات نظامی را داشتند ـ برآیند و پس از هفته ها بمباران و فرستادن نیروی پیاده نظام به خاک یمن، سرانجام با سرشکستگی، مجبور به عقب نشینی شده و نبرد خود را نا تمام بگذارند.

نمونه دیگری از ناتوانی را به روشنی می توان در موضوع بحرین دید. چند هفته ای است، سعودی ها به همراه نیروهای اماراتی و قطری و برخی مزدوران خارجی دیگر، برای کمک به «آل خلیفه» وارد بحرین شده اند، ولی تاکنون با همه تجهیزات خود، قادر به خاموش کردن اعتراضات بحرینی های بی سلاح نشده اند؛ حال بماند که این ارتش عربی، بیش از آنی ضعیف و ناتوان است که حتی بتواند در مقام تهدید علیه ایران ادعایی مطرح کند.

2 ـ به طور طبیعی، دلیلی نیست تا ایران بخواهد آغازگر جنگی در منطقه باشد و یا برای نمونه در رخدادهای کشور بحرین دخالت نظامی کند، زیرا ایران اعتراضات مردمی در منطقه را موضوع داخلی این کشورها می داند و اگر اعتراضی دارد، نسبت به نوع برخورد با معترضین بی دفاعی است که به ویژه در کشوری مانند بحرین به سبب پیوستگی نژادی و و مذهبی مردمش با ایرانیان، سبب رنجش افکار عمومی در ایران شده است.

باور عمومی در ایران این است که تحولات اخیر در منطقه، مثبت بوده و در راستای نزدیک تر شدن ملت های منطقه به مردم ایران خواهد بود؛ بنابراین، تصور کشاندن ایران به مناقشات داخلی اعراب، پندار خامی است که به هیچ وجه جنبه عملی به خود نخواهد گرفت، جز آنکه یکی از کشورهای عربی در اقدامی نسنجیده، قصد تعدی به منافع و تمامیت ارضی ایران را داشته باشد.

همچنین اعراب نباید فراموش کنند که ایران، نخستین کشوری بود که دخالت مستقیم عربستان در مسأله داخلی بحرین را محکوم و تقبیح کرد. برای همین، هیچ عقل سالمی نمی تواند توجیهی برای تکرار همین اشتباه از سوی ایران داشته باشد.

3 ـ شاید مقامات عربی، به ویژه سعودی ها، تصورشان از جنگ احتمالی با ایران، این باشد که به پشتوانه انبوه سلاح های مدرن خریداری شده، می توانند در برابر ایرانی که تجربه پیروزی در یکی از بزرگترین جنگ های نیم قرن اخیر را داشته است، عرض اندام کنند، ولی فراموش کرده اند که در صورت وقوع هر گونه جنگ احتمالی، با توجه به تمرکز مراکز زیرساختی اعراب در موقعیت جغرافیایی محدود، به یقین بیش از 80 درصد این زیرساخت ها در کمتر از چند روز به طور کامل نابود خواهد شد، در صورتی که آمایش زیرساختی ایران، به گونه ای است که چنین آسیبی در مقایسه با اعراب برای ایران بسیار ناچیز است.

از سوی دیگر، تجربه ورود ناتو به جنگ لیبی، نشان از آن دارد که قدرت عملیات نظامی غرب به شکل چشمگیری کاهش یافته و حتی ورود این نیرو به جنگ احتمالی ایران با اعراب کمک شایانی به آنها نخواهد کرد؛ البته حکام عربی یقین داشته باشند که غرب به شدت از نابود شدن زیرساخت ها و تأسیسات کشورهای عربی استقبال خواهد کرد، زیرا بازسازی آن سود هنگفتی نصیب آنها خواهد کرد؛ بنابراین، بهترین توصیه به حکام عربی این است که اتفاقا آنها باید آزمایش احتمالی توان نظامی ایران را از سر به در کنند، زیرا نتیجه چنین تستی، بسیار پرهزینه تر و ویرانگرتر از آنی خواهد بود که حکام جنگ ندیده عربی می اندیشند.

4 ـ امروز دیگر نیاز به واگویی این موضوع از سوی حکام و مقامات عربی نیست که ایران از قدرت بالایی در منطقه ـ چه از نظر نفوذ میان ملت ها (نرم) و چه از نظر قدرت نظامی (سخت) ـ برخوردار است، زیرا ایران پس از انقلاب، همواره به توان نرم افزاری و سخت افزاری خود متکی بوده و هیچ گاه به تمامیت ارضی و حوزه حکمرانی کشورهای منطقه تجاوز نکرده و همواره خواهان گسترش روابط با کشورهای منطقه بوده و برخلاف رویه اختلاف انگیزانه حکام عربی، ندای وحدت سر داده است تا جایی که برای این موضوع، با اعتراضاتی در داخل نیز روبه رو بوده است.

اینها همه پیام های روشن و مثبتی بوده است که ملت های منطقه، بر خلاف حکامشان، آن را دریافت و باور کرده اند. به همین دلیل، امروز ما ابایی نداریم که بگوییم قدرت برتر منطقه هستیم و برای اثبات آن نیز نیازی به لشکرکشی نیست، بلکه ایجاد باور عمومی در منطقه، مبنی بر قدرتمندی ایران ـ که اتفاقا در سخنان سفیر عربستان در مصر نیز به روشنی دیده می شود ـ ما را کفایت می کند؛ البته بهتر است، حکام عربی خویشتنداری ایران در برابر رجز خوانی ها و ادعاهای بی پایه خود را نه از باب ناتوانی ایران در پاسخ که بر پایه رویکرد «و قالو سلاما» ایران در برابر چنین اظهارات خام و احساسی و نابخردانه ای تفسیر کنند.
tabnak.ir
http://www.tabnak.ir/fa/news/158118/%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%AD%D9%88%D8%AB%DB%8C-%D9%82%D8%A8%D9%84%D8%A7-%D8%A2%D8%B2%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%87-%DA%86%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%AF%DB%8C%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D8%9F

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عربستان داراي 8 پايگاه هوايي هست به اسم:
1- پايگاه حفر البنين . فاصله از نزديكترين مرز ايران : 300 كيلومتر
2ـ پايگاه طائف. فاسله از نزديكترين مرز ايران: 604 كيلومتر
3- پايگاه زهران. فاسله از نزديكترين مرز ايران: 253 كيلومتر
4-پايگاه رياض. فاصله از نزديكترين مرز ايران:581 كيلومتر
5- پايگاه خميس . فاصله از نزديكترين مرز ايران: 1409 كيلومتر
6- پايگاه الخرج . فاصله از نزديكترين مرز ايران:580 كيلومتر
7-پايگاه تبوك. فاصله از نزديكترين مرز ايران: 1040 كيلومتر
8- پايگاه جده. فاصله از نزديكترين مرز ايران: 1425 كيلومتر

من اين فاصله هارو دقيقا با گوگل ارث اندازه گيري كردم كه معلوم بشه براي زدن پايگاه ها چه موشكهايي از نظر برد لازم داريم.

من زياد با انواع موشكهاي ايران آشنا نيستم پس زحمت اين كار رو به عهده دوستان مطلع ميزارم. فقط تصور ميكنم به موشكهايي حداقل در حد شهاب 2 نياز داريم چون بيشتر فاصله ها بالاي 500 كيلومتر هست :evil:

منبع:http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3804&start=30

آقاي مارشال بنده هيچ نظري در مورد خانومها ندارم و نميدونم چي كار دارن ميكنن يا چي كار ميخوان بكنن . در ضمن بر اساس قوانين سايت بحث سياسي ممنوع هست و لطفا بحث رو منحرف نكنين. بگذريم
در مورد نفت هم متاسفانه بايد بگم بيشتر از 56 درصد بودجه كشور از راه نفت تامين ميشه كه صدمه به اين صنعت ضربه سختي به اقتصاد ميزنه/

منبع: http://www.hamshahrionline.ir/print-130221.aspx

از سايت همشهري.

وضعيت نظامي ما با دوران جنگ خيلي فرق داره . تجهيزات دهه 60 ايران بيشتر دفاعي بود كه براي مقابله با شوروي تدارك ديده شده بود و سلاحي براي حمله نداشتيم جز هواپيماها ولي الان توان دغاعي ما ضعيفتر از اون زمان هست ولي الان سلاحهاي تهاجمي داريم ( همون موشك منظورمه) .
پس در صورت جنگ ممكنه كه خسارات زيادي داشته باشيم كه اميدوارم هيچوقت اين مملكت ديگه روي جنگ رو نبينه. :evil: [/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عربستان داراي 8 پايگاه هوايي هست به اسم:
1- پايگاه حفر البنين . فاصله از نزديكترين مرز ايران : 300 كيلومتر
2ـ پايگاه طائف. فاسله از نزديكترين مرز ايران: 604 كيلومتر
3- پايگاه زهران. فاسله از نزديكترين مرز ايران: 253 كيلومتر
4-پايگاه رياض. فاصله از نزديكترين مرز ايران:581 كيلومتر
5- پايگاه خميس . فاصله از نزديكترين مرز ايران: 1409 كيلومتر
6- پايگاه الخرج . فاصله از نزديكترين مرز ايران:580 كيلومتر
7-پايگاه تبوك. فاصله از نزديكترين مرز ايران: 1040 كيلومتر
8- پايگاه جده. فاصله از نزديكترين مرز ايران: 1425 كيلومتر

من اين فاصله هارو دقيقا با گوگل ارث اندازه گيري كردم كه معلوم بشه براي زدن پايگاه ها چه موشكهايي از نظر برد لازم داريم.

من زياد با انواع موشكهاي ايران آشنا نيستم پس زحمت اين كار رو به عهده دوستان مطلع ميزارم. فقط تصور ميكنم به موشكهايي حداقل در حد شهاب 2 نياز داريم چون بيشتر فاصله ها بالاي 500 كيلومتر هست :evil:

منبع:http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3804&start=30

آقاي مارشال بنده هيچ نظري در مورد خانومها ندارم و نميدونم چي كار دارن ميكنن يا چي كار ميخوان بكنن . در ضمن بر اساس قوانين سايت بحث سياسي ممنوع هست و لطفا بحث رو منحرف نكنين. بگذريم
در مورد نفت هم متاسفانه بايد بگم بيشتر از 56 درصد بودجه كشور از راه نفت تامين ميشه كه صدمه به اين صنعت ضربه سختي به اقتصاد ميزنه/

منبع: http://www.hamshahrionline.ir/print-130221.aspx

از سايت همشهري.

وضعيت نظامي ما با دوران جنگ خيلي فرق داره . تجهيزات دهه 60 ايران بيشتر دفاعي بود كه براي مقابله با شوروي تدارك ديده شده بود و سلاحي براي حمله نداشتيم جز هواپيماها ولي الان توان دغاعي ما ضعيفتر از اون زمان هست ولي الان سلاحهاي تهاجمي داريم ( همون موشك منظورمه) .
پس در صورت جنگ ممكنه كه خسارات زيادي داشته باشيم كه اميدوارم هيچوقت اين مملكت ديگه روي جنگ رو نبينه. :evil: [/url][/quote]

بابت ذکر پایگاهها و فاصله ها ممنون.
همونطور که میبینید بیشتر پایگاهها خصوصاً ریاض زیر 1000 کیلومتر فاصله دارن واین یعنی دست ایران برای انتخاب موشکها کاملاً بازه چون در رنج میان برد تنوع و تعداد بالایی از موشک رو در اختیار داریم.
اون 300 کیلومتری رو میشه راحت با فاتح زد....
الباقی دیگه بسته به برد قیام و زلزال و شهاب ....

لازم نیست تمام پایگاهها زده بشن فقط اونایی که F15 دارن و شرایط خطرناک تری دارن..... و گرنه تورنادو و F5 رو میشه از حملشون جلو گیری کرد...

در مورد خانومها: اون فقط مثالی بود تا ببینید که در جامعه عربستان جوانها مستعد یه انقلاب و بر پایی حکومتی آزادترند!و واقعاً انبار باروته عربستان....

در مورد بودجه:
اشتباه شما در تعریفهاست. ببینید اونی که لینک دادید منابع وردودی بودجه تنظیمی دولته! و نه اقتصاد ایران !! وابستگی دولت به نفت یه اصطلاح اقتصادی مربوط به بودجه و درامدهای مستقیم دولته!!

این شیطنت روزنامه های مخالف دولت همیشه بوده که خبر درست رو میدن و تیتر ها رو جوری میزنن که آدم اشتباه برداشت میکنه!!
کل بودجه دولت ایران الان 400 میلیارد دلار میشه حدوداً! و فروش نفت خام ما کمتر از 80 میلیارد دلاره!!
اقتصاد ایران بر اساس تولید ناخالص داخلی بیان میشه.....
سعی کنید که از مطالب سایتهای مجامع معتبری مثل بانک جهانی یا اکونمیست استفاده کنید . واقعاً معتبر و قابل استناد هستند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اولا گروه هاي سلفي طرفدار عربستان در سيستان كردستان و خوزستان فعاليت دارند براي همين عربستان هم ميتواند در داخل كشور خرابكاري كند
دوما فكر نكنم موشك به تنهاي عامل بازدارنده باشد اونهم موشكهاي دور برد ما كه فاقد سيستمهاي هدايتي دقيق هستند
(البته فاتح 110 دقتش فوق العاده است كه برد آن كم است)
سوما قيمت هر موشك Storm Shadow حدود يك مليون دلار است كه عربستان با بودجه خودش اگه 1000 تا بخره چي ميشه
موشك هارم را هم فراموش نكنيد
تازه عربستان اس 400 هم ميخواد بخره
تركيب آستر و اس 400 و پاتريوت خطرناك نيست؟
ما بايد براي مقابله با نيروي دريايي عربستان زير دريايي با قاتبليت موشك مافوق صوت داشته باشيم البته اگر عربستان پي 8 نخره

بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند
بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند[/quote]

دیدم دوستان به این شبهات جواب ندادم گفتم سهم خودم شفاف سازی کنم:

1- عربستان در کردستان سلفی نداره . اصولاً درک شما از تفکرات کرد اشتباهه.... اونا بحث کردستان ازاد رو دارن و خیلی برای اختلاف شیعه و سنی در حد عربستان آتیشی نمیشن!.... در سیتان کمی هست و انا هم هر وقت بتونن کاری کنن منتظر زمان مناسب نمیشن و کارش.ون رو میکنن ! پس اگه الان خرابکاری نمیشه از نخواستن عربستان نیست از نتونستن اوناست. ....در مورد خوزستان هم کاملاً در اشتباهید ! وفاداری اونها در حدیه که اطراف مرز عراق هم تحت تاثیر ایرانه!

2- موشک به تنهایی عامل بازدارندس! البته این به موشک و کلاهک اون هم مربوطه... درمورد کلاهک های سنگین دقت دیگه مهم نیست خصوصاً اگه قصد زهر چشم گرفتن و سرجا نشودن عربستان باشه!
ببین عزیزم هواپیما بخواد راه بیفته ایران از همون اول با رادارهای پیش اختطار حتی به صورت غیر دقیق مشخص میشه و آژیر در مسیر احتمالی برای شهرها به صدا در میاد ولی موشک رو وقتی خبر دار میشن که صدای زوزش رو میشنون و در چند ثانیه صدای مهیبی که کل شهر شلوارشون رو خیس میکنن!!!!

3- فاتح برد کمی داره ولی نمونه دریاییش که آزماییش شد برای نیروی دریایی نصفه و نیمه عربستان و نفت کش های اونها یک مشکل واقعی درست خواهد کرد.

4- موضوع اینه که بهش موشک برد بلند نمیفروشن! این یه قانونه در مورد موشکهای برد بلند و حتی اگه این قانون هم نبود اسرائیل سالهاست اجازه نمیده خیلی ادوات به عربستان فروخته شه!

5- عربستان s300 هم نداره چه برسه به s400 ! نه داره و نه قراره به این زودیا داشته باشه!!

5- پاتریوتی که عربستان داره از نظر تعداد واحد کم تعداده و هم اینکه در برابر موشکهای ایران کاملاً آسیب پذیره.

6- نیروی دریایی عربستان؟؟؟ ]شامل چند تا زیر دریایی؟؟؟؟ اصولاً برد بلند ترین موشک دریاییشون چیه؟ یکم مطالعه کنید بد نیست! این دیگه بارها بحث شده!!
عربستان تازه سفارش چند تا ناوشکن بریتانیایی جدید داده که از 2010 داره میره تو ناوگان....

این بحث از اساس منتفی بوده و هست! چون اونا با اولین موشک باران دچار بحران اقتصادی و اجتماعی میشن و خیلی از مردمش فرصت میکنن دور از فشار نیروهای امنیتی خواستار پایان حکومت آل سعود بشن![/quote]
فعاليت گروه هاس سلفي در كردستان
http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30323027&SRCH=1
http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30305296&SRCH=1
خريد اس 400 توسط عربستان
http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100918839692
من كجا گفتم عربستان زير دريايي داره شما بگوييد؟
ناو الرياض عربستان
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12046&highlight=%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6
بعدش اكثرعوامل انتحاري كه در عراق خود را منفجر مي كنند مگر از عربستان نيستند شما چه جوري اونا را بزدل ميدانيد ؟
عربستان بين 50تا 60 موشك چيني با برد 2500 ميلومتر در اختبار دارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز پایگاهی که هزار کیلومتر از مرز ما فاصله داره دیگه میشه گفت خطری برای ما محسوب نمیشه!
خلبان بکوبه 1400 تا بیاد تا لب مرز 1000 تا هم بیاد داخل خاک...
ثانیا دیگه قدرت واکنش سریع رو از دست میدن...
یعنی فکر کنم راحت بتونیم تا بحرین بریم
:evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]اولا گروه هاي سلفي طرفدار عربستان در سيستان كردستان و خوزستان فعاليت دارند براي همين عربستان هم ميتواند در داخل كشور خرابكاري كند
دوما فكر نكنم موشك به تنهاي عامل بازدارنده باشد اونهم موشكهاي دور برد ما كه فاقد سيستمهاي هدايتي دقيق هستند
(البته فاتح 110 دقتش فوق العاده است كه برد آن كم است)
سوما قيمت هر موشك Storm Shadow حدود يك مليون دلار است كه عربستان با بودجه خودش اگه 1000 تا بخره چي ميشه
موشك هارم را هم فراموش نكنيد
تازه عربستان اس 400 هم ميخواد بخره
تركيب آستر و اس 400 و پاتريوت خطرناك نيست؟
ما بايد براي مقابله با نيروي دريايي عربستان زير دريايي با قاتبليت موشك مافوق صوت داشته باشيم البته اگر عربستان پي 8 نخره

بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند بعدش يك نيروي هوايي قدرتمند[/quote]

دیدم دوستان به این شبهات جواب ندادم گفتم سهم خودم شفاف سازی کنم:

1- عربستان در کردستان سلفی نداره . اصولاً درک شما از تفکرات کرد اشتباهه.... اونا بحث کردستان ازاد رو دارن و خیلی برای اختلاف شیعه و سنی در حد عربستان آتیشی نمیشن!.... در سیتان کمی هست و انا هم هر وقت بتونن کاری کنن منتظر زمان مناسب نمیشن و کارش.ون رو میکنن ! پس اگه الان خرابکاری نمیشه از نخواستن عربستان نیست از نتونستن اوناست. ....در مورد خوزستان هم کاملاً در اشتباهید ! وفاداری اونها در حدیه که اطراف مرز عراق هم تحت تاثیر ایرانه!

2- موشک به تنهایی عامل بازدارندس! البته این به موشک و کلاهک اون هم مربوطه... درمورد کلاهک های سنگین دقت دیگه مهم نیست خصوصاً اگه قصد زهر چشم گرفتن و سرجا نشودن عربستان باشه!
ببین عزیزم هواپیما بخواد راه بیفته ایران از همون اول با رادارهای پیش اختطار حتی به صورت غیر دقیق مشخص میشه و آژیر در مسیر احتمالی برای شهرها به صدا در میاد ولی موشک رو وقتی خبر دار میشن که صدای زوزش رو میشنون و در چند ثانیه صدای مهیبی که کل شهر شلوارشون رو خیس میکنن!!!!

3- فاتح برد کمی داره ولی نمونه دریاییش که آزماییش شد برای نیروی دریایی نصفه و نیمه عربستان و نفت کش های اونها یک مشکل واقعی درست خواهد کرد.

4- موضوع اینه که بهش موشک برد بلند نمیفروشن! این یه قانونه در مورد موشکهای برد بلند و حتی اگه این قانون هم نبود اسرائیل سالهاست اجازه نمیده خیلی ادوات به عربستان فروخته شه!

5- عربستان s300 هم نداره چه برسه به s400 ! نه داره و نه قراره به این زودیا داشته باشه!!

5- پاتریوتی که عربستان داره از نظر تعداد واحد کم تعداده و هم اینکه در برابر موشکهای ایران کاملاً آسیب پذیره.

6- نیروی دریایی عربستان؟؟؟ ]شامل چند تا زیر دریایی؟؟؟؟ اصولاً برد بلند ترین موشک دریاییشون چیه؟ یکم مطالعه کنید بد نیست! این دیگه بارها بحث شده!!
عربستان تازه سفارش چند تا ناوشکن بریتانیایی جدید داده که از 2010 داره میره تو ناوگان....

این بحث از اساس منتفی بوده و هست! چون اونا با اولین موشک باران دچار بحران اقتصادی و اجتماعی میشن و خیلی از مردمش فرصت میکنن دور از فشار نیروهای امنیتی خواستار پایان حکومت آل سعود بشن![/quote]
فعاليت گروه هاس سلفي در كردستان
http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30323027&SRCH=1
http://www.irna.ir/NewsShow.aspx?NID=30305296&SRCH=1
خريد اس 400 توسط عربستان
http://www.jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100918839692
من كجا گفتم عربستان زير دريايي داره شما بگوييد؟
ناو الرياض عربستان
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12046&highlight=%D8%A7%D9%84%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B6
بعدش اكثرعوامل انتحاري كه در عراق خود را منفجر مي كنند مگر از عربستان نيستند شما چه جوري اونا را بزدل ميدانيد ؟
عربستان بين 50تا 60 موشك چيني با برد 2500 ميلومتر در اختبار دارد.[/quote]

اولاً اون لینک هایی که دادید برای گروه سلفی وجود ندارند!
ثانیاً من خودم کرد هستم! (ip رو مدیر میتونه چک کنه)

ثالثاً شما معنی کلمه "درصدد" رو میدونی؟ یعنی عربستان تلاش میکنه بخره! یعنی الان نداره.
شما نگفتی زیر دریایی داره! من میگم نداره! بحث قدرت دریایی.....

اونایی که تو عراقاً امثال گروهک ریگی هستند.... ولی در ایران چندتا (گفتم که دریم توی سیستان و غلبه کامل با نیروهای امنیتیه و خیلی جای نگرانی نیست)
اون موشک ها رو هم نام ببرید که چینین و عربستان داره استفاده کنیم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اختصاصي/ يك مقام آگاه:
يك خانه تيمي تروريست‌هاي سلفي در سنندج كشف شد
سنندج - يك خانه تيمي متعلق به گروهك‌هاي تروريستي سلفي عصر روز دوشنبه در يكي از روستاهاي اطراف سنندج مركز استان كردستان كشف شد.

يك مقام آگاه در گفت‌وگو با ايرنا گفت: اين خانه تيمي توسط نيروهاي امنيتي كردستان در روستاي برازان از توابع سنندج شناسايي و كشف شد كه طي آن حدود هشت تروريست سلفي نيز دستگير شدند.
به گفته اين مقام، در اين خانه تيمي مقادير زيادي سلاح و مهمات و مواد منفجره كشف و ضبط شد كه توان تخريبي اين ميزان مواد منفجره براي نيمي از شهر سنندج كفايت مي كرد.
مسوولان رسمي استان كردستان تاكنون در اين مورد اظهار نظر نكرده اند.
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30323027
فرمانده نيروي انتظامي كردستان تشريح كرد؛
جزييات انهدام يك تيم تروريستي تكفيري در غرب كشور
سنندج - فرمانده نيروي انتظامي استان كردستان در ارتباط با انهدام يك تيم تروريستي تكفيري وابسته به گروه هاي سلفي در اين استان، جزييات بيشتري را منتشر كرد.

هفته گذشته معاون سياسي- امنيتي استاندار كردستان از دستگيري عوامل ترور چهار محيط باني خبر داده بود كه جمعه 13 اسفند ماه جاري به شهادت رسيده بودند.
گزارش روز شنبه مركز اطلاع رساني نيروي انتظامي استان كردستان به نقل از سردار ابراهيم قائد رحمتي حاكي است:گشت يكي از واحدهاي اجرايي نيروي انتظامي در پيگيري هدفمند در منطقه دهگلان موفق شدند يكي از تيم هاي تكفيري سلفيت را شناسايي و پس از اجراي كمين ضمن به هلاكت رساندن يك تن از آنها فرد دوم را مجروح و دستگير كند.
وي افزود: از اين تيم تروريستي چند قبضه اسلحه و مهمات و مدارك مرتبط با جريانات سياسي ضد نظام و انقلاب اسلامي و ديگر تجهيزات درون تشكيلاتي كشف و ضبط شده است.
فرمانده انتظامي كردستان اعلام كرد مدارك به دست آمده و اعترافات فرد دستگير شده نشان مي دهد اين تيم تروريستي يك هفته قبل از دستگيري در حوالي منطقه شهادت چهار محيط بان كردستاني با نيروهاي انتظامي درگير و موفق به فرار از صحنه شده اند.
سردار قائد رحمتي افزود: بر اساس مستندات بدست آمده نامبردگان از اعضاء گروه تكفيري سلفيت هستند كه در شهادت پنج تن از مأموران انتظامي و افراد غير نظامي، مجروح كردن 10 نفر در حادثه تروريستي 15 مهر ماه 89 ميدان آزادي سنندج و قتل دو غيرنظامي در 13 شهريور ماه 89 در دهگلان دخالت داشته اند.
وي افزود: بدين ترتيب مشاركت آنان در ارتكاب هفت فقره قتل عمد و جراحت 10 تن و همچنين ايراد خسارت به امكانات و تجهيزات دولتي و نظامي بر اساس مستندات دقيق علمي محرز شده است.
به گفته وي همچنين اين تيم اقدامات خرابكارانه و ضد مردمي ديگري را در دستور كار خود داشت كه به لطف خداوند و اقدام به موقع ماموران انتظامي نيات شوم آنان در نطفه خفه شد.
چهار محيط بان كردستاني جمعه 13 اسفند ماه به وسيله ايادي وابسته به استكبار جهاني در روستاي كاني بوچكله سنندج به شهادت رسيدند.
533
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 30305296

موشك هاي عربستان
http://www.fas.org/irp/threat/missile/saudi.htm
بعدش شما كفتيد
اونایی که تو عراقاً امثال گروهک ریگی هستند.... ولی در ایران چندتا
چه ربطي به موضوع داره ؟؟؟؟
يعني عرب نيستند
از عربستان و يا ساير كشورهاي عربي نميايند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی اطلاعاتی درمورد توان سوختگیری هوایی عربستان می تونه جمع آوری کنه؟

عربستان هواپیمای سوخترسان فکرنکنم داشته باشه.... :evil:

این هم چنتا عکس ازقدرت برتر عربستان..من که ترسیدم :evil:

[img][img]http://www.pic.iran-forum.ir/images/kkcyb56zpmjxtke7q7.jpg[/img][/img]

در تصویر فوق نظامیان عربستانی در حالی که تجهیزات نظامی پیشرفته! خود را منقوش به عکس شاه 87 ساله خود کرده‌اند، آمادگی خود را برای رفتن به جنگ اعلام می‌کنند.

[img][img]http://www.pic.iran-forum.ir/images/8lnt04e4j1ouhn46cmrz.jpg[/img][/img]

در این تصویر توانایی نظامیان عربستانی در اتخاذ روش‌های مختلف! برای تیراندازی به سمت بادکنک‌ها به نمایش گذاشته شده است!

[img][img]http://www.pic.iran-forum.ir/images/mtekxghiy96o9kxmuwff.jpg[/img][/img]

این تصویر نیز مربوط به یکی از تمرینات مخصوص کماندوهای آل سعود است. آنها با برعکس گرفتن اسلحه تمرین می‌کنند که چگونه در صحنه جنگ؛ پشت به دشمن و رو به میهن فرار کنند.
همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود، اساسا در بین نظامیان آل سعود تیراندازی به سمت بادکنک و سایر هدف‌های مهم به همین شکل انجام می‌شود.

خیلی ترسناک بودن..نه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اختصاصي/ يك مقام آگاه:

اونایی که تو عراقاً امثال گروهک ریگی هستند.... ولی در ایران چندتا
چه ربطي به موضوع داره ؟؟؟؟
يعني عرب نيستند
از عربستان و يا ساير كشورهاي عربي نميايند[/quote]

معلومه که از عربستان نمیان! پولش از عربستان میاد!

در مورد عرب بودن هم مگه حزب الله عرب نیستند؟

ترس عربستانی ها از جهت بی ایمانی و جبهه باطل بودنشونه و گرنه کسی که در راه حق بجنگه خداوند ترس اونو به دل دشمن میندازه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کسی اطلاعاتی درمورد توان سوختگیری هوایی عربستان می تونه جمع آوری کنه؟

عربستان هواپیمای سوخترسان فکرنکنم داشته باشه.... :evil:

این هم چنتا عکس ازقدرت برتر عربستان..من که ترسیدم :evil:

[img][img]http://www.pic.iran-forum.ir/images/kkcyb56zpmjxtke7q7.jpg[/img][/img]

در تصویر فوق نظامیان عربستانی در حالی که تجهیزات نظامی پیشرفته! خود را منقوش به عکس شاه 87 ساله خود کرده‌اند، آمادگی خود را برای رفتن به جنگ اعلام می‌کنند.

[img][img]http://www.pic.iran-forum.ir/images/8lnt04e4j1ouhn46cmrz.jpg[/img][/img]

در این تصویر توانایی نظامیان عربستانی در اتخاذ روش‌های مختلف! برای تیراندازی به سمت بادکنک‌ها به نمایش گذاشته شده است!

[img][img]http://www.pic.iran-forum.ir/images/mtekxghiy96o9kxmuwff.jpg[/img][/img]

این تصویر نیز مربوط به یکی از تمرینات مخصوص کماندوهای آل سعود است. آنها با برعکس گرفتن اسلحه تمرین می‌کنند که چگونه در صحنه جنگ؛ پشت به دشمن و رو به میهن فرار کنند.
همانطور که در تصویر مشاهده می‌شود، اساسا در بین نظامیان آل سعود تیراندازی به سمت بادکنک و سایر هدف‌های مهم به همین شکل انجام می‌شود.

خیلی ترسناک بودن..نه؟؟[/quote]

لطفا هر چه سریعتر 600هزار بادکنک جهت مقابله با تهدیدات عربستان خریداری شود :evil: ممکنه این کماندوهاشون برای شهاب ها و قدر ها مشکل آفرین بشن :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی درمورد نفوذناپذیری اون شترا که عکس منحوس ملک عبدالله روشه اطلاعاتی نداره؟؟؟

فکر نکنم جاولین هم بتونه روش یه خط بندازه :evil: :evil: :evil: :evil:

ضمنا یادم رفت تسلیحات اون نفربر سعودی رو بنویسم...

1)ییست عدد دندان آسیاب جهت گازگرفتن

2)دوعدد دست جهت حمله به جلو

3)دوعدد پا جهت جفتک

یه سری تجهیزات اضافی هم بنابردرخاست مشتری قابل نصب بر روشون هم هست..مثل آویز گردن.بند حمایل.سم های جدید ساخت آلمان با
اصحکاک باورنکردنی جهت ترمز (سرعت از 200 به صفر در 2ثانیه میرسونه)4موتور توربوشارج ساخت جنرالزموتور آمریکا
کوهان اضافی جهت طی مسافت بیشتر ساخت لیبی!!..جمر،چف،ذره واکنشی هم بنابر درخاست مشتری قابل نصب
icon_arrowd icon_arrowd

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.