ALI

مقایسه M16A4 آمریکایی با G36A2 آلمانی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=darkblue]با تشکر از همه دوستان شرکت کننده ،

من با 51 درصد به G36A2 رای دادم .

واقعا انتخاب یکی از این دو به عنوان اسلحه برتر کار سختی است ، ارگونومی ام 16 واقعا بی نظیر است و در مقابل بقاپذیری G36 بهتر از ام 16 است .

به G36A2 رای دادم .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند تا نکته در مورد این دو اسلحه:
1- سیستم گلنگلدن باز اولین بار در ژ36 استفاده شد و بعدا در ام 16 از اون استفاده شد و به شکلی میشه گفت ژ36 از اولین اسلحه هایی بود این سیستم رو به دنیا تقدیم کرد.
2-در ارگونومی تنها در مورد دکمه خروج خشاب در بقیه موارد هیچ تفاوت محسوسی حس نمی شه بجز یک مورد و اونم دستگیره مسلح سازی که در ام16 پشت دستگیره حمل هست و به این معنا هست برای مسلح کردنش باید اسلحه رو از خودتون جلوتر ببرین تا بتونین اسلحه رو مسلح کنین در حالی که در ژ36 این اهرم در بالای اسلحه و جلوی دستگیره مسلح سازی هست و به همین دلیل در حالت آماده باش برای تیراندازی هم می تونید بدون تغییر پوزیشن اون رو مسلح کنید و این برتری برای این اسلحه هست.
3-در نمونه جدید ژ36 استانداردهای اون دستخوش تغییر شده و الان تمام خشابهای ام 16 رو هم بدون مشکل می تونه استفاده کنه.
4-سیستم مسلح سازی ژ36 سیستمی هست که یک انقلاب در سلاحهای انفرادی به وجود آورد تا جایی که عمده سلاحهای جدید از این سیستم استفاده می کنن مثل اسکار و یا حتی نمونه های جدید ام16 که خود هکلرکخ ارائه داده و یا سری اسلحه های در حال آزمایش ایکس ام آمریکا همگی از این سیستم به خاطر توانایی و اطمینان اون استفاده می کنن.
این سیستم شامل یک سیلندر و پیستون داخلش هست که پیستون توسط میله ای به حمال گلنگدن متصل هست و به همین دلیل گاز باروت اصلا به حمال گلنگدن ،سوزن ، فنر و آلات پشتی سلاح نمی رسه در حالی که در ژ3 کلاش و ام 16 اینطور نیست و این گاز دلیل کثیف شدن و گیر کردن سلاح های مختلف هست.
سیستم ام 16 همون سیستم قبلی هست بجز سیستم پنوماتیکی که خود این سیستم حساسیت سلاح رو بالا میبره هر چند لگد رو کم می کنه ولی در کل سلاحهایی که از کالیبر 5.56 استفاده می کنن اینقدر لگد ندان تا ایجاد مشکل کنن .این سیستم در ام 16 خلاف اونی که کلنل شاک گفتن در هر شرایطی مثل گرد و خاک و حتی باران و ...به شدت باعث تغییر توانایی عملکرد سلاح میشه و این اسلحه رو اسلحه ای با حساسیت بالا کرده در حالی که ژ36 از لحاظ سیستم عملکردی به هیچ عنوان این مشلات رو نداره هر چند کمی هم لگد داشته باشه.
5-در مورد دقت هم همینت اندازه عرض کنم درسته لگد به شکلی در ام 16 کمتر هست ولی سیستم ژ36 باعث شده که قطعات رو با تلرانس کمتری درست کنن و به همین دلیل دقت اسلحه هم بالاتر رفته ولی تلرانس در ام 16 به خاطر سیستم گازی اون بالاست و دقت رو کمتر می کنه و با توجه به لگد کمتر ام 16 میشه گفت در این باب هیچ تفاوتی با هم ندارن.و دقتها در یک رنج هستنو هر چند در کف قنداق ژ36 همن مواد نرم پلیمری برای گرفتن ضربه هست.
6-در مورد داغ شدن تنها مربوط به بخش جلوی خشاب یا همون بچه قنداق هست و در مدل دوم حل شده اما با توجه به وزن کمتر در حدود 400 گرم میشه این بخش رو کمی ضخیمتر درست کرد هر چند 100 یا 200 گرم به وزن اضافه بشه ولی این مشکل حل خواهد شد.
7-ولی تجهیزات جانبی ام 16 به دلیل تجربه زیاددبهتر هست .
8- قنداق ژ36 یک برتری داره و اون اینکه از بقل تاشو هست و خاصیتش این هست که در این حالت طولش از طول ام 16 با قنداق تلسکوپی جمع شده کمتره و اون رو مفیدتر برای یگانهای هوابرد و کماندو می کنه بخصوص نیروهای ویژه مخصوصا اینکه این نیروها به دلیل بودن در خطوط دشمن و پشت اونها باید اسلحه هایی مطمئن در اختیار داشته باشن و این اسلحه مثل کلاشینکف اسلحه ای چریکی هست و بسیار عالی عمل می کنه.
9- مورد بعدی توان بالای آلمانیها در علم مواد و متارلوژی هست که همیشه ساخته های اونها رو عالی می کنه و این در ژ36 هم نمود پیدا کرده.
10-در شلیکهای رگباری فکر می کنم ژ36 تا 4000 گلوله مشکل خاصی پیدا نمی کنه ولی ام 16 این توان رو نداره.
11-خشابهای ژ36 در نوع پلیمرهای شفاف هستن که میشه تعداد گلوله های باقیمانده رو دید.
در کل هر دو سلاح سلاحهای عالی هستن ولی ژ36 به خاطر تکنولوژی جدیدتر عالی به نظر میرسه.
در ضمن باز هم عرض می کنم ام 16 های خود هکلرکخ با سیستم ژ36 ارائه شده که برای دوستانی علاقه به شمایل ام 16 دارن اطمینان رو هم به ارمغان میاره.
اما از نظر خوشدستی هر چند ژ36 عالی هست ولی خوب به دلیل تجربه جنگهای فراوان و اصلاحات زیاد ام 16 بهتر نشون میده.
اما موردی که باعث محجور ماندن ژ36 شده کم دیده شدن ارتش آلمان در کشورهای دیگه هست در حالی که ارتش آمریکا در همه جا مثل قارچ روئیده و این باعث شهرت اسلحه ای اونها هم شده .
من رای خودم رو به ژ36 میدم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم به G36 رای دادم.
آرزوی داشتن یکیشو دارم هر چند که آرزو بر من عیب نیست :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
G36 fi_lone_ranger

فقط کافیه به تکنیک ساخت و مهندسی المانی در مقابل امریکایی نیگا کنید جواب جلوی چشمه اطمینان حرف اول رو میزنه
در یک مستند دیدم که سربازای امریکایی به شدت از گیر کردن M16 در مواقع حساس شاکی بودن
در سته احتمالن تو این ورژن های جدید باید اصلاح شده باشه ولی ..........

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستاني كه نهايتا كلاش دستشون گرفتن چه جوري اينقدر راحت در مورد M16 اظهار نظر مي كنند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در کل:

1-ژ36 خفن تره fi_lone_ranger

2-ام16 پس زنی(لگد) کمتری داره

3-نواخت تیر علمی ام16 بیشتره700تا 950!و ژ-36هم 850!

5-آموزش کار با کدوم راحته؟

من به کلاش خودمون رای میدم icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من به کلاش خودمون رای میدم [/quote]
شما اگر یکی از این سلاح ها دست بگیری از کلاش خودمون متنفر میشی! fi_lone_ranger

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر G36 در محیط جنگی بسیار کارامد تره چون
1- کمتر گیر می کنه
2- باز وبسته کردن اون خیلی راحت تره در نتیجه آموزش کمتری میخواد
3- ارزون تره
4- وخیلی دلایل دیگه ای که دوستان قبلا گفتند...[size=18][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]من به کلاش خودمون رای میدم [/quote]
شما اگر یکی از این سلاح ها دست بگیری از کلاش خودمون متنفر میشی! fi_lone_ranger[/quote]

فقط شوخی بود بابا icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.