sepehr

هواگرد پیش اخطار هوابرد عدنان/ سیمرغ

Recommended Posts

[quote]درسته. عدنان 1 سقوط کرده[/quote]

بله در جريان سقوط بودم منتها ميخواستم بحث سر اصالت فيلم بود .

[quote]ولی تو عکسای آمادگی نیروی هوایی برای رژه اون طرف تصویر یه آواکس بود. فکر کنم عدنان 2 رو راه انداختن.[/quote]

خدا کنه خبر خوبي هست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشخیصش خیلی سخته .دود اطرافشو گرفه (با کنده شدن دم هواپیما آتیش میگیره؟) کیفیت فیلمم پایینه .
ولی اگه اشتباه نکنم یه لحظه میشه حالت خاص بال های ایلوشین رو که زاویه دارن تشخیص داد. icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دود اطرافشو گرفه (با کنده شدن دم هواپیما آتیش میگیره؟[/quote]

نه آتش نگرفت, سوختش بود که به اطراف ميپاشيد ... منتها اگه به گفتگوي روي فيلم توجه کنيد دارن ميگن که 707 افتاد !

شايد هم در اون لحظه ايلوشين رو با 707 سوخت رسان از اون فاصله اشتباه گرفتن ...منتها در يک لحظه ميشه همون بالهاي زاويه دار که ويژه ايلوشين هستند رو ديد .

در هر صورت خيلي خيلي دردناک بود .

icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ناراحت شدم

خیلی زیاد

مخصوصا این که میدونی تو اون پرنده چند نفر از هموطنای خودت هستن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نميشه بدقت گفت كه چي بوده .. ولي دود يا مواد سفيدي رو شاهديم كه از اطراف هواپيما خارج ميشدن و احتمالا مانور سوخترساني بوده كه شايد برخوردي با 707 صورت گرفته شده باشه ...

از روي بالها هم نميشه تشخيص داد چون ارتجاعي هستند و و مقدار زيادي جابجا ميشن خصوصا 707 كه موتور هاش ملق هم ميزنند !! .

---

خيلي وحشتناك بود كلا سقوط هواپيماهاي بزرگ غير از جنگنده ها ترسناك و ناراحت كننده است ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين اتفاق كي افتاده؟تو تصوير چيزي معلوم نيست.اگر برخوردي در كار بوده پس هماپيماي دوم كجاست؟
در كل اواكس چيزي نيست كه بشه راحت از دستش داد icon_cheesygrin .
واقعا متاسفم البته بيشتر براي شهداي اين اتفاق.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين اتفاق كي افتاده؟تو تصوير چيزي معلوم نيست.اگر برخوردي در كار بوده پس هماپيماي دوم كجاست؟
در كل اواكس چيزي نيست كه بشه راحت از دستش داد icon_cheesygrin .
واقعا متاسفم البته بيشتر براي شهداي اين اتفاق.[/quote]

اگر اين سانحه مربوط باشه به همون آواکس که مال همين يک سال و نيم پيش هست . هواپيماي دوم هم يک f-5 بود البته آسيب چنداني نديد و فرود اومد منتها بخاطر برخورد به آنتن آواکس باعث کنده شدن و برخورد آنتن به دم و اين فاجعه ميشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]دوستان. این فیلم به احتمال زیاد ساختگیه.

این فیلم اولین بار در یوتیوب آپلود شد. فرد آپلود کننده، مدعی شده بود که فیلم مربوط به همون سقوط آواکس ایرانی بود.

نکته شک برانگیز اینه که تنها دو روز بعد از واقعه این فیلم ادعا شده، در اینترنت قرار داده شده .

از لحاظ فنی هم چیزی نمیگم. اما خیلی مشکوکه در لحظات ابتدایی که هواپیما وارد تصویر میشه، فاصله اش با زمین خیلی زیاد به نظر میاد، اما بعد از تکونی که دوربین میخوره و برمیگرده ، می بینیم که هواپیما به زمین برخورد میکنه. و کاملا دور از انتظار بود ...

یکی از کاربرای یوتیوب یه کامنت جالبی گذاشته بود:

هواپیمای در حال سقوط در ثانیه 12 در تصویر وارد می شود و در ثانیه 24 به زمین می خورد. با در نظر گرفتن حداقل ارتفاع 3000 متری برای هواپیما به این نتیجه می رسیم که هواپیما با سرعتی معادل 900 کیلومتر در ساعت که حدود 0.7 سرعت صوت است در حال سقوط است که غیر ممکن است[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با توجه به تصويري كه از سطح زمين ميبينم حدس ميزنم كه ارتفاع زير 7 هزار پا بايد باشه تصور من در حدود 5 هزار پا هست كه ميشه تقريبا 1500 متري ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با توجه به تصويري كه از سطح زمين ميبينم حدس ميزنم كه ارتفاع زير 7 هزار پا بايد باشه تصور من در حدود 5 هزار پا هست كه ميشه تقريبا 1500 متري ...
[/quote]

بله, باتوجه به پس زمينه ارتفاع خيلي بالا نيست در همين حول و حوش دارند پرواز ميکنند . از زماني که هواپيما در تصوير ظاهر ميشه تا زماني که به زمين برخورد ميکنه چيزي حدود ده ثانيه طول ميکشه , اگر ارتفاع رو همون 1500 يا دوهزار متر( بيشتر نيست) حساب کنيم , با اين حساب هواپيما با سرعت صدو پنجاه تا دويست متر در ثانيه سقوط ميکنه که فکر ميکنم قابل قبول باشه , احتمالا داشته در ارتفاع بالاتري پرواز ميکرده که سقوط کرده و تا اين حد سرعت گرفته .در هر صورت دوستاني که در زمينه اديت و فوتوشاپ اين جور چيزها تخصصي دارند بررسي کنند ...

[quote]این فیلم اولین بار در یوتیوب آپلود شد. فرد آپلود کننده، مدعی شده بود که فیلم مربوط به همون سقوط آواکس ایرانی بود.

نکته شک برانگیز اینه که تنها دو روز بعد از واقعه این فیلم ادعا شده، در اینترنت قرار داده شده .
[/quote]

نه , فيلم يک سال ونيم بعد از سانحه آپ لود شده , به تاريخ آپ لود شدنش توي يوتوب توجه کنيد :
Apr 16, 2011

مگه سانحه اي ديگه هم تو اين چند روز رخ داده ?? نکنه ??

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]با توجه به تصويري كه از سطح زمين ميبينم حدس ميزنم كه ارتفاع زير 7 هزار پا بايد باشه تصور من در حدود 5 هزار پا هست كه ميشه تقريبا 1500 متري ...
[/quote]

بله, باتوجه به پس زمينه ارتفاع خيلي بالا نيست در همين حول و حوش دارند پرواز ميکنند .

[quote]این فیلم اولین بار در یوتیوب آپلود شد. فرد آپلود کننده، مدعی شده بود که فیلم مربوط به همون سقوط آواکس ایرانی بود.

[/quote]

نه , فيلم يک سال ونيم بعد از سانحه آپ لود شده , به تاريخ آپ لود شدنش توي يوتوب توجه کنيد
Apr 16, 2011

مگه سانحه اي ديگه هم تو اين چند روز رخ داده ?? نکنه ??[/quote]

نه میدونی مشکل از کجا شروع شد؟ از اینجا که تو سایت بـالات رین، یارو این رو لینک کرده بود.

اون کامنتی که من گفتم مربوط به همین فیلمه. اما قضیه تاریخ مال یه فیلم دیگه ست. شما درست میگی، این فیلمی که الان شما اینجا قرار دادی آپلودش مربوط میشه به همین Apr 16, 2011

اتفاقا همین فیلم رو برای یکی از دوستان فرستادم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نه میدونی مشکل از کجا شروع شد؟ از اینجا که تو سایت بـالات رین، یارو این رو لینک کرده بود. [/quote]

من هم به خاطر اينکه تو ضايع ترين..... icon_cheesygrin ! لينک شده بود به اصالتش شک کردم .
بايد منتظر شيم تا دوستاني که تخصصي دارند بررسي کنند ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نوع هواپیماش که اصلا معلوم نیست ، مگر اینکه یکی لطف کمه فریم به فریم ببینه ببینه چیه
فقط یکی میگه هواپیما افتاد
خیلی وحشتناک بود icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.