king-kaveh

ارتش حرفه ای برای ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
اون تصوير اولي ژ3 دست سربازا مجهز به چجور شعله پوشي هست ؟ .. [/quote]

منم شک کردم بهش

1 - پارچه است برای خشگلی رژه ( احتمالش خیلی زیاده و با دقت به تصویر نزدیک میشه فهمید )
2 - لوله بلند است که با این مدل ژ-3 قنداق تاشو تا حالا دیده نشده است
3 - صدا خفه کن است ؟ ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باسلام
[quote]اولین موردی که باید به اون پرداخته بشه اموزش حرفه ای و درست و به روز سربازان ( تک تک اونها ) است . در بحث اموزش مهمترین مسئله فعلا اموزش کار با سلاح است که شامل :

1 - نحوه دست گرفتن صحیح سلاح در شرایط و وضعیت های مختلف
2 - اشنایی با عملکرد سلاح به طور حرفه ای
3 - تیراندازی زیاد و مداوم با سلاح در شرایط گوناگون ( تربیت تیر اندازان حرفه ای )
4 - اشنایی و کار با تمامیه سلاح های سازمانی ( دوست - دشمن )
5 - اموزش روش های نوین تیراندازی - کار با دوربین های هدفگیری در روز و شب - تیراندازی دقیق

تیراندازی دقیق و درست متاسفانه در نیروهای نظامی اون هم در رده سربازان وظیفه بسیار بد و کم اموزش داده می شود ! سربازان وظیفه حداقل کاری که در میدان نبرد می توانند انجام دهند هدف قرار دادن درست دشمن و از پای دراوردن او است .

الان برد درگیری ها در افغانستان به 600 تا 800 متر رسیده . سربازان امریکایی رو به کالیبر 7.62 م م اوردند - در 600 متر درگیری با کلاش بدون دوربین و عدم اموزش لازم برای دقیق زدن بسیار سخت است و اگر درگیری 2 طرفه باشد سرباز خودی کشته خواهد شد !

رزم با دوربین دید در شب کار سختی است - تیراندازی دقیق سخت است باید اموزش داده بشه - یگانهای سربازان وظیفه نقش بسیار پر رنگی در درگیری های احتمالی اینده بازی خواهند کرد .[/quote]

به شدت باهات موافقم نه برا پاچه خواری چون باورم اینه که تو سربازی تو ایران اموزشهای نظامی افتضاح ه :lol:

[quote]من که نظرم اینه با ادغام سپاه و ارتش میتونیم هم از حجم بودجه ی دو تا ارگان نظامی کم کنیم هم با این حرکت می تونیم طرفهای غربی و غافلگیر کنیم ( البته فقط بدنه نظامی سپاه با ارتش ادغام بشه ، اینقدر می دونم هدف سپاه آرمانهای امام و انقلابه ولی ارتش مرزهای کشور و از این چیزا )

در ضمن با این کار نیروهای فکری دو تا نیرو با هم ترکیب می شه ( بهتر از اینکه یه رئیس ستاد مشترک داشته باشند ، هماهنگ تر میشن امکاناتشونم ترکیب میشه )

برای سرباز گیری هم باید با بازاریابی مناسب این کار انجام بدن

شدیدا مخالف حذف کامل سربازیم ولی 6 ماه کافیه هم پسر هم دختر Evil or Very Mad پسرها 3 ماه آموزش نظامی و 3 ماه دیگه آموزش های کمک های اولیه ( فکر کن چند تا از این سربازها تو جاده ها قبل از رسیدن آمبولانس می تونن حداقل کمک ها رو برسونن)
دختر ها 3 ماه آموزش امداد و نجات و 3 ماه زندگی در مناطق محروم ( آخریش واسه اینکه قدر خونه ی باباشون و بدونن اینقدر هم به شوهراشون قر نزنن icon_arrowd )[/quote]

باید سربازی اجباری باشه وگرنه هر ایرانی چه خدمتی به مردم و مملکتش میکنه که در ازای اون از دولت وملت خدمات و....... میخاد
البته نوع خدمت مهمه یک دوره اموزش اساسی در حدود 6ماه وسپس بکار گیری شخص در جای مناسب برای مثال کسی با مدرک مهندسی مکانیک icon_wink فقط مخواسم بگم مهندسم :oops: نباید تو بایگانی نیرو انسانی کار کنه باید تو کارهای اجرایی وطراحی مهم
ازش استفاده کنن البته به تعدادموهای یه ابروم پاسبخشی دادم

در مورد جدایی ارتش از سپاه باید بگم این نقطه قوته نه ضعف مثل طرحی با برنامه برای بی برنامه بودنه :cry: در اصل اصلیه برای غیر قابل پیش بینی بودن و سپاه تنها یک واحد نظامی نیس یک قسمتی از سپاه نظامیه (پروژه هایی که سپاه دس میگیره) و .......

راسی من به نظام علاقه بسیار دارم ولی خانوادم نزاشتن برم :cry: (امثال من خیلی کمه که با تمام وجود این سختیارو دوس داشته باشه
واین نظر اغلب ایرانیاس که نظام بده در نتیجه اگر اینجوری پیش بره کمتر کسی تواین ارتش حرفه ای عضو میشه پس شک نکن همه باید برن سربازی ( نیازه نیاز )
حتی دختران (رجوع کنید به دوره صدر اسلام ) میتوانند امور پشتیبانی (رجوع کنید به جنگ 2 جهانی ) کمک در جنگ شهری (دفاع از خرمشهر و جنگ امریکا با ویتنام) و در امور کمکهای اولیه این سربازی برای دختران میتواند فقط یک دوره اموزشی باشه ...................
توجه کنید زنان در کارخانجات در جنگ2 ج کار میکردند و جنگ را پیش میبردند

[quote]دوم : می بینم دوستان دارند تو سر ارتش می کوبند !!! ببخشید واقعا نتونستم زبون به دهن بگیرم و سکوت کنم اما فقط اینو بدونید اگر ارتش نبود و نباشه ایرانی نبود و نیست !!! 8 سال جنگ ارتش سردمدار بود - میدونم الان همه و همه میریزید سرم اما مهم نیست ابدا مهم نیست - نبینم کسی یا گروهی به ارتش توهین کنه که به عنوان فرزند یک ارتشی برام واقعا غیر قابل تحمله - حتی اگر اخراج شم که ابدا برام مهم نیست از حیثیت خونه دفاع کردم - از باورم اعتقادم و عشق کودکی تا جوانی م ... [/quote]

کسی به ارتش تو این سایت توهین نمیکنه من 2 نسلم ارتشی بودن کاش خودمم بودم
ارتش همیشه سرافراز بوده و انقلاب مدیون همافرای نیروی هوایی و نیروهای دیگه ارتش همه همه بوده وهست
راسی در جنگ احتمالی پیش رو نقش اصلی رو در بین همه ی دختران وپسران زنانو مردان شرکت کننده در دفاع مادران ایفا میکنند icon_arrowd
[quote]به طور متوسط 10 الی 15 درصد از سربازان وظیفه پس از گذراندن دوره آموزشی خود ، وارد یگان های تکاوری می شوند . در یگان های تکاوری آموزش هایی مثل استفاده از تیربارها ، نارنجک ها ، راکت اندازها به این سربازان وظیفه داده می شود . کیفیت آموزش سربازان وظیفه تکاور نسبتا مناسب است و به میزان کافی با اسلحه های خود تمرین می کنند . بنده خودم از نزدیک تمرین سربازان وظیفه تکاور را با تیربار PK مشاهده کرده ام . این نیروها تمرین کافی و لازم را با اسلحه های مورد آموزش خود دارند و در مجموع از مهارت بیشتری نسبت به سربازان معمولی دارا می باشند .

اما به نظرم جذب تنها 15 درصد سربازان وظیفه به یگان های تکاوری برای کشوری به وسعت ایران کافی نباشد . به نظرم حداقل 25 درصد از سربازان قوی و درشت هیکل می بایست جذب یگان های تکاوری شوند . همچنین می بایست در این آموزش ها تنها به یک اسلحه اکتفا نشود و هر تکاور وظیفه به چند سلاح و راکت انداز تسلط کامل داشته باشد .[/quote]
ایا این امار صحیحه؟ یا فقط تو نیرو زمینی ؟ ممنون میشم اگر توضیح بدید icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
*در مورد ادغامم سپاه و ارتش نشه بهتر چون تنها تکیه گاه نظامی و مقتدر ایران با این اتحاد سست تر می شه و همون عابرو ارتش رو لک دار نکنیم بهتره

[quote]ما به نظرم جذب تنها 15 درصد سربازان وظیفه به یگان های تکاوری برای کشوری به وسعت ایران کافی نباشد . به نظرم حداقل 25 درصد از سربازان قوی و درشت هیکل می بایست جذب یگان های تکاوری شوند . همچنین می بایست در این آموزش ها تنها به یک اسلحه اکتفا نشود و هر تکاور وظیفه به چند سلاح و راکت انداز تسلط کامل داشته باشد .[/quote]

تکاور بعد یه مدت که از سربازیش بگذره یادش می ره در اثر عدم تمرین و ممارست در تمرین اینکه یک ارتش حرفه ای با حقوق پایه و خدمت دائم داشته باشیم به مراتب کارا تر خواهد بود
اگه خدا بخواد باتوجه به شرایط دوستارم خدمتم رو در یگان تکاوری ارتش بگذرونم البته بعد اتمام تحصیلات

[color=red]با توجه به ااستراتژی جنگ نامتقارن[/color] : ارتش منظم داشتن به صورت انبوه در تظاد با این استراتژی هست و داشتن همچین ارتشی جنگ احتمالی رو به جنگی مستقیم و متقارن تبدیل می کنه و داشتن همچین ارتشی باید نگاه اسراتژیک خود را کاملا تغییر دهیم

نظر بنده بود درباره ارتش حرفه ای

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.