king-kaveh

ارتش حرفه ای برای ایران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

همه دوستان تا حدی کم و بیش به وضع نیروهای مسلح ما آشنا هستند.
به نظرتون ایجاد یک ارتش حرفه ای 100 تا 200 هزار نفری برای ایران مناسب تر از وضعیت فعلی نیست؟
در ضمن نیروهای بسیج هم میتونیم حفظ کنیم...

دوستان مزایا و معایب این طرح رو بگن

[b]سرباز وظیفه[/b]

[img]http://media.commercialappeal.com/media/img/photos/2009/04/18/APTOPIX_ML_IRAN_ARMY_DAY_t607.JPG[/img]

[b]سرباز حرفه ای[/b]

[img]http://www.middle-east-online.com/meopictures/big/_15573_iran-army-25-1-2006.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام برادر منم قبلا به این چیزا فکر می کردم اما با این بودجه ... ولش کن نمی خوام بزنم تو ذوقت

به نظرم خوبه افزایش نیرو های ویژه و افزایش اموزش و حرفه ای تر شدن افسران چه در ارتش چه در سپاه که نیازمند بودجه و یه مدیریت انقلابی هستش
نیرو های بسیج اولش باید شعار اماممون رو تحقق بدیم [color=olive][size=24]ارتش بیست میلیونی [/size][/color]
این نیرو های بسیج خودمون هم جزوشیم خیلی اموزش توش پایینه
یه کلاش همون کلاشی که میخاییل ساختش می دن دستت می گن هفت تا شلیک کن تا به خودت بیای می بینی خالی شده icon_wink تازه تویی که شلیک کردی خیلی شانس اوردی چون بعضی ها فقط بهشون پوکه رسیده icon_wink
البته به نظرم تعداد این ارتشی که شما گفتی باید بره بالا 700 هزار تا حرفه ای در حد کماندو که بابای امریکا رو در بیارن فقط ارتش این تعداد سپاهو هنوز نگفتم icon_arrowd اونم همین تعداد دوستان شوخی نمی کنم باتوجه به حجم تهدیدات علیه کشورمون این تعداد کافیه تقریبا
سرباز وظیفه هم که داستانیه همه جوونا می خوان ازش فرار کنن به نظرم مدت سربازی رو کم کنن ولی تو اون مدت اموزش های کاربردی بدن بهشون هم نظامی هم غیر نظامی
حالا نظراتم یکم انتقادی بود ببخشین icon_arrowd اساتید نظرشون رو بگن
یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تاپیک خیلی خوبی است این موضوع - اولین موردی که باید به اون پرداخته بشه اموزش حرفه ای و درست و به روز سربازان ( تک تک اونها ) است . در بحث اموزش مهمترین مسئله فعلا اموزش کار با سلاح است که شامل :

1 - نحوه دست گرفتن صحیح سلاح در شرایط و وضعیت های مختلف
2 - اشنایی با عملکرد سلاح به طور حرفه ای
3 - تیراندازی زیاد و مداوم با سلاح در شرایط گوناگون ( تربیت تیر اندازان حرفه ای )
4 - اشنایی و کار با تمامیه سلاح های سازمانی ( دوست - دشمن )
5 - اموزش روش های نوین تیراندازی - کار با دوربین های هدفگیری در روز و شب - تیراندازی دقیق

تیراندازی دقیق و درست متاسفانه در نیروهای نظامی اون هم در رده سربازان وظیفه بسیار بد و کم اموزش داده می شود ! سربازان وظیفه حداقل کاری که در میدان نبرد می توانند انجام دهند هدف قرار دادن درست دشمن و از پای دراوردن او است .

الان برد درگیری ها در افغانستان به 600 تا 800 متر رسیده . سربازان امریکایی رو به کالیبر 7.62 م م اوردند - در 600 متر درگیری با کلاش بدون دوربین و عدم اموزش لازم برای دقیق زدن بسیار سخت است و اگر درگیری 2 طرفه باشد سرباز خودی کشته خواهد شد !

رزم با دوربین دید در شب کار سختی است - تیراندازی دقیق سخت است باید اموزش داده بشه - یگانهای سربازان وظیفه نقش بسیار پر رنگی در درگیری های احتمالی اینده بازی خواهند کرد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]لبته به نظرم تعداد این ارتشی که شما گفتی باید بره بالا 700 هزار تا حرفه ای در حد کماندو که بابای امریکا رو در بیارن فقط ارتش این تعداد سپاهو هنوز نگفتم icon_arrowd اونم همین تعداد دوستان شوخی نمی کنم باتوجه به حجم تهدیدات علیه کشورمون این تعداد کافیه تقریبا [/quote]

این که امکان نداره ما همین الان هم فکر نکنم 700 هزار تا نیرو داشته باشیم!
700 هزارتا کماندو هم که خیلی حرفه!
ارتش که فقط نیروی ویژه لازم نداره،باید در تمام قسمت ها پرسنل مجرب داشته باشیم حتی یک نفر توپچی با تجربه و آموزش دیده اگه خوب استفاده بشه از 10 تا کماندو میتونه مفید تر باشه

کلنل هم دقیقا به نکات اساسی اشاره کرد سربازی که تیر اندازی هم درست درمون بلد نیست به چه دردی میخوره!؟
هر کاربردی که این سربازا دارن بسیجی ساده هم داره با روحیه بالاتر
در ضمن خرجی هم نداره اقلا خورد و خوراکش تو خونه خودشه icon_arrowd

200 هزار نفر حقوقشون اگه سالی 7 میلیون بدیم میشه میشه 1400 میلیارد تومان
هزینه تجهیزات کامل یه سرباز هم در حد نیروهای حرفه ای اگر 5 میلیون حساب کنیم میشه 1000 میلیارد دیگه (برای آمریکا نزدیک 17 میلیون اعلام شده)
سر جمع میشه،2400 میلیارد
هزینه آموزش هم دوستان حساب کنن اونم برای هر سرباز 10 میلیون میشه 2000 میلیارد دیگه

سر جمع میشه 1400 میلیارد هزینه ثابت
و 3000 میلیارد دیگه که در طول 4 سال هزینه میشه و بعدا به رقم پایین تری کاهش پیدا میکنه

البته همه این هزینه ها مازاد نیست بخشی از اونها همین الان هم داره هزینه میشه و هم پوشانی داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که نظرم اینه با ادغام سپاه و ارتش میتونیم هم از حجم بودجه ی دو تا ارگان نظامی کم کنیم هم با این حرکت می تونیم طرفهای غربی و غافلگیر کنیم ( البته فقط بدنه نظامی سپاه با ارتش ادغام بشه ، اینقدر می دونم هدف سپاه آرمانهای امام و انقلابه ولی ارتش مرزهای کشور و از این چیزا )

در ضمن با این کار نیروهای فکری دو تا نیرو با هم ترکیب می شه ( بهتر از اینکه یه رئیس ستاد مشترک داشته باشند ، هماهنگ تر میشن امکاناتشونم ترکیب میشه )

برای سرباز گیری هم باید با بازاریابی مناسب این کار انجام بدن

شدیدا مخالف حذف کامل سربازیم ولی 6 ماه کافیه هم پسر هم دختر icon_arrowd پسرها 3 ماه آموزش نظامی و 3 ماه دیگه آموزش های کمک های اولیه ( فکر کن چند تا از این سربازها تو جاده ها قبل از رسیدن آمبولانس می تونن حداقل کمک ها رو برسونن)
دختر ها 3 ماه آموزش امداد و نجات و 3 ماه زندگی در مناطق محروم ( آخریش واسه اینکه قدر خونه ی باباشون و بدونن اینقدر هم به شوهراشون قر نزنن icon_arrowd )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من که نظرم اینه با ادغام سپاه و ارتش میتونیم هم از حجم بودجه ی دو تا ارگان نظامی کم کنیم هم با این حرکت می تونیم طرفهای غربی و غافلگیر کنیم ( البته فقط بدنه نظامی سپاه با ارتش ادغام بشه ، اینقدر می دونم هدف سپاه آرمانهای امام و انقلابه ولی ارتش مرزهای کشور و از این چیزا )

در ضمن با این کار نیروهای فکری دو تا نیرو با هم ترکیب می شه ( بهتر از اینکه یه رئیس ستاد مشترک داشته باشند ، هماهنگ تر میشن امکاناتشونم ترکیب میشه )

شدیدا مخالف حذف کامل سربازیم ولی 6 ماه کافیه هم پسر هم دختر icon_arrowd پسرها 3 ماه آموزش نظامی و 3 ماه دیگه آموزش های کمک های اولیه ( فکر کن چند تا از این سربازها تو جاده ها قبل از رسیدن آمبولانس می تونن حداقل کمک ها رو برسونن)
دختر ها 3 ماه آموزش امداد و نجات و 3 ماه زندگی در مناطق محروم ( آخریش واسه اینکه قدر خونه ی باباشون و بدونن اینقدر هم به شوهراشون قر نزنن icon_arrowd )[/quote]
1-دوست عزیز فلسفه وجود همزمان ارتش و سپاه رقابت اون هاست در تولید پس ادغام تمام
2-در ضمن اگر 6 ماه باشه اصلا نیاز کشور به 700000سرباز در سال تامین نمیشه
3-گمون نکنم غیرت جنابعالی بکشه یه دختر خانوم بره سربازی!اصلا روحیه ظریف خانوما با امور نظامی سازگار نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote"]من که نظرم اینه با ادغام سپاه و ارتش میتونیم هم از حجم بودجه ی دو تا ارگان نظامی کم کنیم هم با این حرکت می تونیم طرفهای غربی و غافلگیر کنیم ( البته فقط بدنه نظامی سپاه با ارتش ادغام بشه ، اینقدر می دونم هدف سپاه آرمانهای امام و انقلابه ولی ارتش مرزهای کشور و از این چیزا )

دختر ها 3 ماه آموزش امداد و نجات و 3 ماه زندگی در مناطق محروم ( آخریش واسه اینکه قدر خونه ی باباشون و بدونن اینقدر هم به شوهراشون قر نزنن icon_arrowd )[/quote]

سلام دوست من ...
اول :
دخترارو از اینطور چیزها نترسون - سربازی برای آقا پسرهاست که ازش فراری اند وگرنه خیلی ازماها تو نظام هستیم و از ده تا مرد بیشتر ایستادیم -
خود من به شخصه تا تهران هم رفتم - پیش جناب سرهنگ معانی ریاست محترم اداره استخدام ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش - مرکز میدان حر - پشت داروخانه 29 فروردین و پشت دانشگاه جنگ !!! که اجازه بدن بیام ارتش و نگذاشتند - ارتش دختر نمیخواست مال پسرهاست !!!!! وگرنه ما افتخار میکنیم بریم ( اینارم گفتم که بدونید رو هوا حرف نزدم واقعا رفتم و نشد و برگشتم همین مرکزی که هستم و خدارو شکر ناراحت نیستم اگرچه هنوز دلتنگم که گناه من چی بود که فقط به خاطر همین دلیل پوچ !!!!!نگذاشتند !!!! icon_wink
دوم : می بینم دوستان دارند تو سر ارتش می کوبند !!! ببخشید واقعا نتونستم زبون به دهن بگیرم و سکوت کنم اما فقط اینو بدونید اگر ارتش نبود و نباشه ایرانی نبود و نیست !!! 8 سال جنگ ارتش سردمدار بود - میدونم الان همه و همه میریزید سرم اما مهم نیست ابدا مهم نیست - نبینم کسی یا گروهی به ارتش توهین کنه که به عنوان فرزند یک ارتشی برام واقعا غیر قابل تحمله - حتی اگر اخراج شم که ابدا برام مهم نیست از حیثیت خونه دفاع کردم - از باورم اعتقادم و عشق کودکی تا جوانی م ...
و اون دوست عزیزی که می گه باهم ادغام شن این حسن تا آن حسن صدگز رسن - تفاوت ارتش و سپاه تفاوت میان ماه من تا ماه گردونه و تحت هیچ شرایطی نمی شه باهم ادغام شه چون روحیات و عقاید و باور طرفین با هم نمیخونه همون چیزی که همه تو ظاهر شون هم می بینیم دیگه باقی چیزهارو خود دریاب !!!
دوستان ارتش رو نکوبید
شکست من شکست توست زخم نزن که میشکنی ...
هنوز اونقدر بی اقتدار و بی احترام نشده که یه چندرغاز حقوق ارتشی های صبور و مظلوم و رنج دیده واسه بودجه مملکت بار سنگینی شه !!!!!!
حد و حدود و حرمت هارو حفظ کنید
لطفا نظراتتون رو هم برای خودتون نگه دارید .. icon_wink
سپاسگذارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر اين حقير در اين موقعيت بهتر است روي توان تاكتيكي بيشتر سرمايه گذاري شود. ايران با توجه به تجربه زيادي كه از جنگ 8 ساله با عراق دارد مي تواند از لحاظ تاكتيكي براي دشمنان بسيار خطرناك باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشيد ميپرم وسط حرفتون !

اون تصوير اولي ژ3 دست سربازا مجهز به چجور شعله پوشي هست ؟ ..

در مورد ارتش حرفه اي :

مورد سن سرباز حرفه اي رو هم در نظر بگيريد و اين كه يك سرباز چقدر ميتونه به لحاظ سني مفيد واقع بشه و پس از چه مدتي با چه درجه و حقوقي بازنشسته بايد بشه !؟!

---

يه سري موارد ديگه :

سرباز حرفه اي در شرايط صلح به چه كار مياد ؟!

وظيفه عمومي رو كه نميخواين حذف كنين ؟

نيروي زميني آمريكا روي هم رفته (بدون احتساب رنجر هاش كه تعدادشون كم هست) 5500 نفر پرسنل نيرومخصوص داره كه نوك تهاجمي عمليات هاي تهاجمي و نظاميش هستند .

هزينه آموزش سربازان حرفه اي در حد تيم ملي چقدر هست ؟

چتر بازي زندگي صحرايي برفي كوهستاني دريا جنگ شهري و انواع آموزشهاي ضد تانك نفر به نفر و ..و ... و ... رو هم براي مثلا 200 هزار سرباز حرفه اي در نظر بگيريد ! بعلاوه 24 ميليون براي هر موشك تاو ! 400 دلار براي هر گلوله تانك ! و 70 ميليون موشك ايگلا و و ..و ....

-----

يه چيزي رو يادم رفت بگم :

ايران هيچ وقت مورد تهاجم قرار نميگيره مگر اينكه بطور محدود هوايي باشه يا بسيار گسترده و همه جانبه زميني اونهم با مخلوطي از چند كشور ...

پس ارتش حرفه اي ايران حتما بايد بزرگ مجهز و گسترده باشه .. زير 200 هزار نفر نميشه فكر كرد .. اما ميشه چند سطح آموزش تعريف كرد كه اگر روي اين بحث بشه خوبه :

مثلا 50 هزار نفر همه فن حريف ! 100 هزار نيروي زميني . 20 هزار نفر نيروي ويژه صابرين نوهد و ... 30 هزار نفر تكاور دريايي و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote"]من که نظرم اینه با ادغام سپاه و ارتش میتونیم هم از حجم بودجه ی دو تا ارگان نظامی کم کنیم هم با این حرکت می تونیم طرفهای غربی و غافلگیر کنیم ( البته فقط بدنه نظامی سپاه با ارتش ادغام بشه ، اینقدر می دونم هدف سپاه آرمانهای امام و انقلابه ولی ارتش مرزهای کشور و از این چیزا )

سلام دوست من ...
اول :
دخترارو از اینطور چیزها نترسون - سربازی برای آقا پسرهاست که ازش فراری اند وگرنه خیلی ازماها تو نظام هستیم و از ده تا مرد بیشتر ایستادیم -
خود من به شخصه تا تهران هم رفتم - پیش جناب سرهنگ معانی ریاست محترم اداره استخدام ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش - مرکز میدان حر - پشت داروخانه 29 فروردین و پشت دانشگاه جنگ !!! که اجازه بدن بیام ارتش و نگذاشتند - ارتش دختر نمیخواست مال پسرهاست !!!!! وگرنه ما افتخار میکنیم بریم ( اینارم گفتم که بدونید رو هوا حرف نزدم واقعا رفتم و نشد و برگشتم همین مرکزی که هستم و خدارو شکر ناراحت نیستم اگرچه هنوز دلتنگم که گناه من چی بود که فقط به خاطر همین دلیل پوچ !!!!!نگذاشتند !!!! icon_wink
دوم : می بینم دوستان دارند تو سر ارتش می کوبند !!! ببخشید واقعا نتونستم زبون به دهن بگیرم و سکوت کنم اما فقط اینو بدونید اگر ارتش نبود و نباشه ایرانی نبود و نیست !!! 8 سال جنگ ارتش سردمدار بود - میدونم الان همه و همه میریزید سرم اما مهم نیست ابدا مهم نیست - نبینم کسی یا گروهی به ارتش توهین کنه که به عنوان فرزند یک ارتشی برام واقعا غیر قابل تحمله - حتی اگر اخراج شم که ابدا برام مهم نیست از حیثیت خونه دفاع کردم - از باورم اعتقادم و عشق کودکی تا جوانی م ...
و اون دوست عزیزی که می گه باهم ادغام شن این حسن تا آن حسن صدگز رسن - تفاوت ارتش و سپاه تفاوت میان ماه من تا ماه گردونه و تحت هیچ شرایطی نمی شه باهم ادغام شه چون روحیات و عقاید و باور طرفین با هم نمیخونه همون چیزی که همه تو ظاهر شون هم می بینیم دیگه باقی چیزهارو خود دریاب !!!
دوستان ارتش رو نکوبید
شکست من شکست توست زخم نزن که میشکنی ...
هنوز اونقدر بی اقتدار و بی احترام نشده که یه چندرغاز حقوق ارتشی های صبور و مظلوم و رنج دیده واسه بودجه مملکت بار سنگینی شه !!!!!!
حد و حدود و حرمت هارو حفظ کنید
لطفا نظراتتون رو هم برای خودتون نگه دارید .. icon_wink
سپاسگذارم[/quote]

آبجی نگفتم میترسین گفتم با روحیاتتون جور نیست!شما استثنایید حتما.
در ضمن رقابت ارتش و سپاه رقابت ناسالم نیست.منظورم از رقابت رقابت در تولید و خودکفاییه!مثلا سپاه یه جور مرمی بزنه ارتش یه جور و با ادغامش یه مرمی بهتر بدست بیاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اول این دعوا دختر پسر و ارتش و سپاهو ول کنید
حالا من گفتن 700 هزار تا و لی از 400 پایین نمی یام واقعا کمه
ایران مورد تهاجم قرار نمی گیره ولی ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چتر بازي زندگي صحرايي برفي كوهستاني دريا جنگ شهري و انواع آموزشهاي ضد تانك نفر به نفر و ..و ... و ... رو هم براي مثلا 200 هزار سرباز حرفه اي در نظر بگيريد ! بعلاوه 24 ميليون براي هر موشك تاو ! 400 دلار براي هر گلوله تانك ! و 70 ميليون موشك ايگلا و و ..و .... [/quote]

شبیه ساز فوق العاده هزینه ها رو میاره پایین
میشه با سالی یک شلیک و در مقابل کار مداوم با شبیه سازها هزینه ها رو خیلی کاهش داد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اول این دعوا دختر پسر و ارتش و سپاهو ول کنید
حالا من گفتن 700 هزار تا و لی از 400 پایین نمی یام واقعا کمه
ایران مورد تهاجم قرار نمی گیره ولی ...[/quote]

400 هزار نفر!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دوست عزیز می دونی برای هر تفنگدار که در لجمن بخواهد تیراندازی کند باید چند نفر در پشت خطوط به کار گرفته بشن که شما می فرمایید باید این مقدار نیرو در خط مقدم داشته باشیم

برای هر تفنگدار 15-17 نفر در پشت خطوط باید حضور داشته باشند icon_wink icon_arrowd icon_arrowd

همه کشور اینطوری گرفتار می شوند icon_wink

شاید دوستان فکر کنند نیروهای مسلح تنها به پول و سرمایه نیاز دارند باید گفت پیچیده ترین سازمانی که تا کنون انسان بنا کرده ارتش است، که وقتی واردش بشید متوجه خواهید شد که ورای ثروت، نیروی انسانی، دلایل وجودی و... به مسایل دیگری هم نیاز دارد.

به هر حال ارتش و سپاه در طول این 30 سال هر کدام کار و وظیفه خودشون را پیدا کردند، هر دو امروز مکمل یکدیگرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از کاوه عزیز ،

به طور متوسط 10 الی 15 درصد از سربازان وظیفه پس از گذراندن دوره آموزشی خود ، وارد یگان های تکاوری می شوند . در یگان های تکاوری آموزش هایی مثل استفاده از تیربارها ، نارنجک ها ، راکت اندازها به این سربازان وظیفه داده می شود . کیفیت آموزش سربازان وظیفه تکاور نسبتا مناسب است و به میزان کافی با اسلحه های خود تمرین می کنند . بنده خودم از نزدیک تمرین سربازان وظیفه تکاور را با تیربار PK مشاهده کرده ام . این نیروها تمرین کافی و لازم را با اسلحه های مورد آموزش خود دارند و در مجموع از مهارت بیشتری نسبت به سربازان معمولی دارا می باشند .

اما به نظرم جذب تنها 15 درصد سربازان وظیفه به یگان های تکاوری برای کشوری به وسعت ایران کافی نباشد . به نظرم حداقل 25 درصد از سربازان قوی و درشت هیکل می بایست جذب یگان های تکاوری شوند . همچنین می بایست در این آموزش ها تنها به یک اسلحه اکتفا نشود و هر تکاور وظیفه به چند سلاح و راکت انداز تسلط کامل داشته باشد .[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.