hexman

اسوال در مورد شبكه

Recommended Posts

سلام دوستان

در يك شبكه دومين من اي پي كامپيوتري رو دارم ميخوام با دستور ping , كامپيوتر نيم رو بدست بيارم از چه سويييچي بايد استفاده كنم؟؟

به جز پينگ از چه طريق ديگه اي ميتونم با داشتن اي پي كامپيوتر نيم رو بدست بيارم؟؟

ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام ابتدا همان دستور ping ---بعد دستور nslookup ---بعد با دستور netstat -na تمام ورودی خروجی های سیستم را بررسی کن---در آخر با دستور route print جدول مسیریابی سیستم را ببین انشا ا.. به جواب می رسی ---یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان من توي شبكه لوكال دارم كار ميكنم نه اينترنت

ميخوام يا يه دستور اي پي كامپيوتر هاي شبكه رو بزنم computer name رو بدست بيارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز با تریس میتونید این کار رو بکنید
tracert 192.168.1.2
به جای آی پی ، آی پی مورد نظر رو بزارید
این دستور هم که مک آدرس و سایر اطلاعات رو نشون میده
NBTSTAT -A ipaddress
اینم با پینگ نشون میده
ping -a 192.168.1.2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز با تریس میتونید این کار رو بکنید
tracert 192.168.1.2 [/quote]

سلام ممنونم فردا امتحان ميكنم ببينم جواب ميگيرم يا نه

[quote]این دستور هم که مک آدرس و سایر اطلاعات رو نشون میده
NBTSTAT -A ipaddress [/quote]

ذستور getmac /s ip هم مك ادرس رو ميده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان يه سوال ديگه

ميخوام منوي run رو براي user هاي توي دامين ببندم.از توي گروپ پاليسي تو كدوم قسمت اين گزينه هست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان
من 2 مشكل قبليم حل شد الان يه مشكل خاد دارم كه بايد زود راه چارشو پيدا كنم خواهش ميكنم كمكك كنيد كه ابروم در خطره!

[color=blue]ما توي شركتمون يه دومين داريم.سرورمون ويندوز سرور 2008 هست و همه كلاينت ها ويندوز ايكس پي سرويس پك 2.
من مامور شدم تا ويندوز سيستم مدير شركت رو عوض كنم.ويندوز رو عوض كردم و Computer Name رو هم همون اسم سابق قرار دادم.موقعي كه ميخواستم اسم دومين رو به ويندوز بدم ازم يوزر نيم و پسورد ادمين روي سرور رو ميخواست كه با وارد كردن اكانت ادمين جوين دومين شد.
اما بعد از اينكه با همين اكانت ادمين به دومين لاگين كردم ديدم دسترسي هاي يوزرم مثل سابق نيست و حتي فايل هاي اجرايي رو اجازه باز كردن نيمده يعني سطح دسترسي يوزر مدير شركت از بعد ويندوز عوض كردن خيلي كمتر شده.چه كار كنم؟[/color]

اين مشكل رو توي يه فرومي مطرح كردم اونجا اين جواب رو يه من دادن..از نظر شما درسته:

مشكلتون فقط از Username و Password اكانت ويندوز هست.

[color=blue]كلاينتها براي دسترسي به منابع در يك دومين سرور نياز به تعريف Account در اكتوي دايركتوري دارند.

براي نمونه شما از اكانت Administrator با رمز سرور روي يكي از كلاينتها امتحان كنيد. متوجه خواهيد شد كه تمامي منابع در اختيارتون هست.

در اين موردي كه شما بيان كرديد نام كامپيوتر هيچ تأثيري ندارد و اكانت ويندوز بيشترين تأثير رو دارد.[/color]

من هم اين جواب رو دادم:

[color=blue]يوزر نيم اكانت مدير روي اكتيو دايركتوري Managment هستش.اكانت ادمين روي خود ويندوز(اكانت لوكالي) Administrator هست.يعني منظور شما اين هست كه من يه اكانت ادمين روي خود ويندوز به همون اسم managment درست كنم؟؟يا بر عكس يه اكانت روي سرور درست كنم به نام administrator و به مدير بگم از اين به بعد با اين اكانت لاگين كنه؟ايا فقط هم نام بودن يوز نيم ها كافيه يا بايد پسوردشون هم عين هم باشه؟

خب اگه منظور شما از فرمايشتون هميني باشه كه من عرض كردم پس چرا قبل از اين(عوض كردن ويندوز) چنين مشكلي نبود و مدير همه جور دسترسي داشت؟قبل از اين هم يوزر نيم اكانت مدير همين managment بود و البته نميدونم ايا اكانتي توي lcd خود ويندوز هم به همين اسم بوده يا نه؟؟ا [/color]

هنوز اونجا جوابي نگرفتم خواهشا شما هم كمكم كنيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براي رفع مشكل محدوديتهايي كه براي مديرشركت موقع عضو شدن در اكتيودايركتوري رخ داده بايد با ادمين دامين لوگين كني و يوزر مدير شركت را عضو گروه administrators [b]لوكال [/b]بكني ( چي شد پس ؟ يوزر اكتيودايركتوري مديرشركت بايد [b]عضو گروه مديريت لوكال[/b] اون كامپيوتر بشه ) اينطوري ضمن رعايت امنيت اكتيودايركتوري ، به مديرشركت هم اختيار تام ميده براي كامپيوتر خودش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.