RedArmy

تحلیل و پیگیری تحولات ایالات متحده

پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده   

61 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده به نظر شما کدامیک از دو گزینه ذیل خواهد بود ؟؟؟

• جو بایدن (دموکرات)
    • دانالد ترامپ (جمهوری خواه )

Recommended Posts

دوستان یک سری اخبار و بحث های توی انجمن های طرفدار تئوری های توطئه راه افتاده مبنی بر اینکه احتمال کنسل شدن انتخابات ابان ماه امریکا به خاطر انصراف یکی از کاندیدا ها وجود داره ( اینجا تاکیدشون روی کلینتون هست به خاطر مسائلی که احتمالا ویکیلیکس طی روز های اینده رو خواهد کرد) . به نظر دوستان چقدر این قضیه امکان پذیره ؟ ایا در کنترل اوباما هست یا مجلس که بخواهند به هر دلیل انتخابات رو مدیریت کنه در صورتی که مثلا یکی از کاندیدا ها کنار بکشه. (مجلس که داره میره اوباما هم که وضعیتش الان مجهول الحاله. )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

انتخابات امسال فک کنم ۵ یا ۶ نفر کاندید داره...

بنابراین احتمال تعطیل شدن انتخابات با وجود کنار رفتن یک نفر خیلی پایینه به نظرم

ویرایش شده در توسط senaps
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام رهبر حزب جمهورى خواه پال رايان گفت ديگه تمركز رو ميزارن رو انتخابات كنگره و از دست ندادن اكثريت جمهورى خواهان اين يعنى مرگ زندگى كوتاه سياسى ترامپ
از طرف ديگه از نظر بنده بزرگترين مكافات آمريكايى همين نظام دو حزبى است . ویرایش شده در توسط amirhosaingh
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان یک سری اخبار و بحث های توی انجمن های طرفدار تئوری های توطئه راه افتاده مبنی بر اینکه احتمال کنسل شدن انتخابات ابان ماه امریکا به خاطر انصراف یکی از کاندیدا ها وجود داره ( اینجا تاکیدشون روی کلینتون هست به خاطر مسائلی که احتمالا ویکیلیکس طی روز های اینده رو خواهد کرد) . به نظر دوستان چقدر این قضیه امکان پذیره ؟ ایا در کنترل اوباما هست یا مجلس که بخواهند به هر دلیل انتخابات رو مدیریت کنه در صورتی که مثلا یکی از کاندیدا ها کنار بکشه. (مجلس که داره میره اوباما هم که وضعیتش الان مجهول الحاله. )

ویکی لیکس فاش کردن اسناد محرمانه رو شروع هم کرده. تیر اولی هم که شلیک کرده مربوط به NRA هست. یعنی اتحادیه تولید کننده گان سلاح آمریکا. کلینتون تو یه جلسه محرمانه گفته بکگراند چک رو به قوانین مالکیت سلاح اضافه خواهد کرد و به طبع اون شرکت های تولید کننده سلاح آمریکا و حتی اروپا هم از چند ساعت گذشته تبلیغات وسیعی رو علیه کلینتون شروع کردن و ادامه ماجرا. تا جایی که شرکتی مثل کیمبر تو هوم پیجش آگهی زده بود. نمی دونم الان هم مونده یا نه؟

ولی انتخابات به هیچ وجه کنسل شدنی نیست. نهایتا اگر رسوایی برای کلینتون فوق العاده زیاد و حجیم باشه حزب دموکرات یکی دیگه رو جایگزین خواهد کرد و این یعنی شکست حزب. چون در هر حال یه جمهوری خواه رای خواهد آورد.

من خودم اگه در حال حاضر یه آمریکایی بودم بلاشک به ترامپ رای می دادم چون کلینتون یه شخصیت ضعیف داره و از دیگران و مخصوصا یهودی ها خط می گیره ولی ترامپ اینطور نیست هر چند تا حدی ب ثبات نشون داده و برخی مواضعش رو تغییر داده که البته زیاد حاد نبون. مثلا گفته حاضر از کشورهای مسلمانی که درگیر مناقشات نیستن توریست و مهاجر قبول کنه یا مثلا به جای 70 درصد قوانین فدرال نصفش رو لغو خواهد کرد و امثال این.

با عرض سلام رهبر حزب جمهورى خواه پال رايان گفت ديگه تمركز رو ميزارن رو انتخابات كنگره و از دست ندادن اكثريت جمهورى خواهان اين يعنى مرگ زندگى كوتاه سياسى ترامپ
از طرف ديگه از نظر بنده بزرگترين مكافات آمريكايى همين نظام دو حزبى است .

این می تونه یه شمشیر دو لبه باشه. یعنی عدم حمایت خاندان بوش و پل رایان و امثال مک کین می تونه عده ای رو سر لج بندازه که حتی رای شون از کلینتون به ترامپ تغییر بدن.

و اینکه آرای مردان سفید پوست برای ترامپ در حال افزایش هست.

ظاهرا از گوشه و کنار آمریکا هم زنانی در حال تماس با روزنامه ها و شبکه های خبری هستن که بله ترامپ به باسن ما چنگ زده یا به زور ما رو بوسیده و ... این خودش باعث به راه افتادن حرکت های طنز در شبکه های اجتماعی شده که بله ترامپ ننه خواجه شیراز رو هم بوسیده. icon_cheesygrin

یه جورایی جو رو لوس کردن و ...

ویرایش شده در توسط Wiesmann
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزهایی که گفته شد حتی از ویکی پدیای انگلیسی هم قابل برداشته!!!

مثلا تعداد کل الکترال ها که به اندازه کل نماینده های کنگره هستش!

و نحوه ارائه الکترال ها بر اساس جمعیت و مسائل از این دست...

جناب senaps و mostafa by عزیز. شما هم اگر میشه منابعی را معرفی بفرمایید.

آقای senaps ببینید اگر مطلبی که نوشتم را خوندی بحث سر اینه که اصل سیستم آمریکا چیه. یعنی عملا چه اتفاقی می افته. نه فقط سیستم رای گیری. اگر دقت کنید در برخی جاها از افراد سیاسی نقل هایی میشه که مثلا ظاهر را رها کن. در عمل فلان اتفاق نمی افته. ما اجازه دادیم اما عملا نمیزاریم فلان اتفاق بی افته. در فیلم های غربی که بنظر بعضا خیلی واضح بیان شده درسته؟ البته من بیشتر فیلم دیدم شاید من دارم اشتباه می کنم. اگر اشتباه هست بفرمایید لطف می کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من خودم اگه در حال حاضر یه آمریکایی بودم بلاشک به ترامپ رای می دادم چون کلینتون یه شخصیت ضعیف داره و از دیگران و مخصوصا یهودی ها خط می گیره ولی ترامپ اینطور نیست هر چند تا حدی ب ثبات نشون داده و برخی مواضعش رو تغییر داده که البته زیاد حاد نبون. مثلا گفته حاضر از کشورهای مسلمانی که درگیر مناقشات نیستن توریست و مهاجر قبول کنه یا مثلا به جای 70 درصد قوانین فدرال نصفش رو لغو خواهد کرد و امثال این.

دوست عزیز، لابی صهیونیستی، بزرگ‌ترین و قوی ترین لابی امریکا هستش و سیاست امریکا با لابی ها می‌چرخه...

نکته اینه که لابی چیز پوشیده‌ای نیست و همه شرکت ها و سازمان ها و افراد لابی گر رو میشناسن و حتی رتبه بندی میکنن!! عکس لابی گرها با سناتورها توی اینترنت به عنوان نشان افتخار دو طرف ثبت میشه و هست... بنابراین این ضعف کلینتون نیست که لابی صهیون همراهشه بلکه برای سناتورها و سازمان ها وشرکت هایی که فردا قراره لابی کنن، این یه نقطه قوته!! :))) چون دولت امریکا و مشخصا کنگره با لابی میچرخه...

لابی صهیونیستی مجموعا چند گروه و دسته هستش با هم کار میکنن و مجموعا معروف هستن به لابی صهیونیستی!! :)))

همین الان امارات به صورت رسمی بزرگ‌ترن دولتی هستش که به صورت رسمی داره توی امریکا لابی میکنه و ما حتی لابی ایرانیکا رو داریم که بنا به دلایل واضح و مبرهنی، فعلا داره علیه دولت ایران لابی میکنه! :)))

پس حمایت لابیها، نقطه قوط هستش! :)

ویکی لیکس فاش کردن اسناد محرمانه رو شروع هم کرده. تیر اولی هم که شلیک کرده مربوط به NRA هست. یعنی اتحادیه تولید کننده گان سلاح آمریکا. کلینتون تو یه جلسه محرمانه گفته بکگراند چک رو به قوانین مالکیت سلاح اضافه خواهد کرد و به طبع اون شرکت های تولید کننده سلاح آمریکا و حتی اروپا هم از چند ساعت گذشته تبلیغات وسیعی رو علیه کلینتون شروع کردن و ادامه ماجرا. تا جایی که شرکتی مثل کیمبر تو هوم پیجش آگهی زده بود. نمی دونم الان هم مونده یا نه؟

این موضع دموکراتها در خصوص اسلحه کاملا قدیمی هست و چیز جدید نیست!! یعنی همهٔ دموکرات ها دنبال این قضیه بودن و اتفاقا رای گیری این مورد در کنگره کمتر از ۲ ماه پیش اتفاق افتاد که با لابی گسترده اتحادیه های اسلحه فروشی و اینا که NRA نام داره<بزرگترینش> نتونست پاس بشه توی کنگره...

(حتی یوتوبر ها و طرفدارهای اسلحه هم شروع کردن نفری ۲۰ دلار پول دادن که این پولها برای لابی کردن استفاده بشه!!‌:) :) )

آقای senaps ببینید اگر مطلبی که نوشتم را خوندی بحث سر اینه که اصل سیستم آمریکا چیه. یعنی عملا چه اتفاقی می افته. نه فقط سیستم رای گیری. اگر دقت کنید در برخی جاها از افراد سیاسی نقل هایی میشه که مثلا ظاهر را رها کن. در عمل فلان اتفاق نمی افته. ما اجازه دادیم اما عملا نمیزاریم فلان اتفاق بی افته. در فیلم های غربی که بنظر بعضا خیلی واضح بیان شده درسته؟ البته من بیشتر فیلم دیدم شاید من دارم اشتباه می کنم. اگر اشتباه هست بفرمایید لطف می کنید.

فرهنگ ایرانی ما، معمولا رو حرف سوار هستش... یعنی من به شما قول یه چیزی رو میدم، شما از من کاغذی نمی‌گیری ولی اطمینان مناسبی داری که به حرفم عمل میکنم... به قولی مرده و حرفش!!! توی امریکا حتی روی متن نوشته شده هم ال و بل در میارن و کلا در غرب...

برای همین هم هست که تحصیل‌کرده های رشته های حقوق، توی سیاست و تجارت خیلی قوی هستن!!

متاسفانه این نقطه ضعف ما هم هست...

مثلا، در خصوص FATF تصور عمومی بر این هست که این فتف هست که به ما میگه فلان سازمان ها رو تحریم کنیم و باهاشون معامله نکنیم!! در صورتی که در حقیقت فتف فقط میگه با تروریست ها و مشکل‌دارها معامله نکنیم و اقای دکتر مربوطه، اون زمانی که داشتن به سپاه و حزب الله و اطلاعات و اشخاص برچسب تروریست میزدن و قطع‌نامه صادر میکردن براشون، میگفت اونقدر قطع‌نامه بزنید تا قطع‌نامه دونتون پاره بشه!!

همینجور که می‌بینید، ما همه کارها رو کردیم و حالا باید بریم در جای دیگه باز امتیاز بدیم که اون برچسب تروریست و مشکل دار رو از روی این سازمان ها برداریم...

دنیای غرب، دنیای حساب و کتاب نوشتاری دقیق هستش و حرفشون باد هوا هست!!

مثلا، میگن خوب ما تحریم رو برداشتیم برید با بانکها معامله کنید.... میری پیش بانکه میگه طبق قانون شما باید عضو فتف باشی تا باهات کار کنم!!! میری برای عضویت توی فتف میگه شما از تروریست حمایت میکنی و گردش مالی براش داری پس عضوت نمی کنم... برو شورای امنیت!! میری شورای امنیت بهت میگن توی جنگ سوریه درگیری و مردم رو میکشی پس تروریستی!!!! اگر از سوریه بیای بیرون، میگه قبلا در سوریه بودی و مردم رو کشتی!!

باید بری ثابت کنی در دادگاه اون افراد مردم نبودن و تروریست بودن که تو کشتی( و شک نکنید که موردی بررسی میشه این مسئله.... به معنای واقعی کلمه موردی!!) چون از هرجای دنیا، یه وکیل میتونه از زیر سنگ یه نفر رو بیاره که بگه تو این رو کشتی و خونش گردنته!!!!!!!!

بنابراین همینجوری که می‌بینید، همه چیز به هم وصله و شما باید خیلی حواست باشه از لحاظ قانونی کارت گیر نخوره!!!!

سیاستمدارها و حقوقدان های امریکایی چون به صورت روزمره و از دبیرستان با این مسئله سروکار دارن، براشون عادی هست و عادت کردن!! ولی ما این مسئله رو نداریم...

شما ببینید، توی کل ایران الان ما ظاهرا فقط ظریف رو داریم که درس این مسئله رو خونده و تجربه‌اش رو داره که تجربه ظریف الان حدود ۳۰-۳۵ سال هستش!! در طرف مقابل ما، امثال کری و رایس و مک‌کین و کلینتون و امثالهم هستن که روی حدود بیش از ۵۰ سال تجربه کار نشستن و حرف میزنن!!!!

ما رشته‌ای به اسم خوندن متون حقوقی داریم حتی(ظاهرا!)... حالا چند و چون این مسئله رو نمی‌دونم دقیق... ولی این مسئله خیلی مهمه....

پس حرف باد هواست و ظاهر مهم نیست! چیزی که اجرا میشه مهمه چون یه وکیل زپرتی میتونه بزنه زیر بزرگ‌ترین قرارداد ها...

واسه همینه که راحت میلیارد میلیارد پول ما رو به عنوان غرامت بر میدارن و یه اب هم روش

• Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز، لابی صهیونیستی، بزرگ‌ترین و قوی ترین لابی امریکا هستش و سیاست امریکا با لابی ها می‌چرخه...

نکته اینه که لابی چیز پوشیده‌ای نیست و همه شرکت ها و سازمان ها و افراد لابی گر رو میشناسن و حتی رتبه بندی میکنن!! عکس لابی گرها با سناتورها توی اینترنت به عنوان نشان افتخار دو طرف ثبت میشه و هست... بنابراین این ضعف کلینتون نیست که لابی صهیون همراهشه بلکه برای سناتورها و سازمان ها وشرکت هایی که فردا قراره لابی کنن، این یه نقطه قوته!! :))) چون دولت امریکا و مشخصا کنگره با لابی میچرخه...

دوست عزیز خیلی جالب شد ماجرا.

1- ببینید اینطور که شما فرمودید بنظر میاد که آمریکا را یک قطعه پازل انتزاعی فرض کردید که با قوانین کار می کنه همین. درسته؟(لطفا بفرمایید این بخش را درست متوجه شدم یا نه)

2- همونطور که البته جای دیگه فرمودید حرفشون هم باد هواست. دقیقا صحبت همینجاست. ببینید ظریف که فرمودید درس خونده چه کلاهی سرش رفت. چرا؟ چون ماجرا اصلش چیز دیگست. مثلا اگر اون موقع تروریستی اعلام نمیشد الان تروریستی نمیتونستن اعلام کنن؟ کی جلوشون را میگرفت؟ نمونش ماجرای سازمان ملل و عربستان. کی جلوش را گرفت؟

پس کلا ماجرا اینه: یک دنیایی که هرکسی زور داشته باشه. سیاست داشته باشه. بتونه با استفاده از وسایل مختلف مثل قانون سازی کارهاش را زیبا و قانونی جلوه بده. هر موقع هم که نشد میاد میگه آقا قبول ندارم همتون را هم می کشم. همینکاری که خیلی وقته داره اتفاق می افته.

سیستم آمریکا هم همینه. بنظرتون الان قدرت لابی ها چقدر هست؟ قدرتشون در چی هست؟ بنظرتون امارات یا عربستان تا کجا میتونه ادامه بده به لابیگری؟

حرف اصلی اینه که برای اینها که خارج از اون سیستم هستن اجازه لابی گری میدن تا یک محدوده خاص. اما در نهایت اجازه تغییرات از یک سطحی بالاتر داده نمیشه حالا می خواد بوسیله مباحث امنیتی باشه یا رسانه ای.

اگر علاقمند باشید میتونیم با کمک دوستان مختلفی که هستن این قضیه را بازتر کنیم.

آقای مصطفی بای نظر شما چیه؟ با توجه به نشانه هایی که وجود داره بنظرتون این از کم سوادی من ناشی میشه یا تا حدی واقعیت داره؟

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون وقتی داشتم بی بی سی رو نگاه می کردم برنامه دور همی داشتن !!!!

مهمان های محترم هر چی بد و بی راه بود نثار سیستم دموکراسی آمریکا و ایران کردند و پس فرمودند سیستم فقط دموکراسی اروپایی

باور بفرمایید در محافل آکادمیک دنیا از جمله آمریکا البته به استثنای ایران همگی به گند این سیستم اذعان دارند

ای کاش می دانستم چرا ما ایرانی ها همیشه ۱۵۰ سال از همه چیز عقبیم

این تاپیک رو که خوندم احساس کردم دارم در کوچه پس کوچه های لوکیشن بر و بچس نیویورکی قدم می زنم .... حتی یه جا احساس کردم او قصابه دنی دی لوئیس هم اینجا پست گذاشته
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك چيز مهم رو دوستان أصلا لحاظ نمى كنند
چى شد كه چنين سيستمى در امريكا شكل گرفت
چى شد انگليس سلطنت مشروطه شد و فرانسه جمهوري يا خودمان ؟

خيلى جنگ و درگيرى ها شكل گرفت تا اين شرايط ايجاد شد
شايد الان بگيم غيرمنطقى ولى اين شرايط بعد از جنگ ها و انقلاب ها درست شد يعنى رسيدن به يك تعادل پايدار
پس اول بايد علت شكل گيرى را چك كرد و بعد از نظر شرايط امروز نظر داد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

1- ببینید اینطور که شما فرمودید بنظر میاد که آمریکا را یک قطعه پازل انتزاعی فرض کردید که با قوانین کار می کنه همین. درسته؟(لطفا بفرمایید این بخش را درست متوجه شدم یا نه)

باید دید در کجا منظورمون هست... بین‌الملل؟ داخلی خودش؟ داخلی خودش که بله تقریبا با قوانین داره کار میکنه! هر سیستمی دوز و کلک رو داره، ولی این قضیه برای امریکا کمتره...

2- همونطور که البته جای دیگه فرمودید حرفشون هم باد هواست. دقیقا صحبت همینجاست. ببینید ظریف که فرمودید درس خونده چه کلاهی سرش رفت. چرا؟ چون ماجرا اصلش چیز دیگست. مثلا اگر اون موقع تروریستی اعلام نمیشد الان تروریستی نمیتونستن اعلام کنن؟ کی جلوشون را میگرفت؟ نمونش ماجرای سازمان ملل و عربستان. کی جلوش را گرفت؟

ظریف کلاهی سرش نرفته!  همین الان هم ما داریم از مزایای برجام مربوطه استفاده میکنیم و تنش‌ها داره میاد پایین اکر بذارن...

بحث اما و اگرها و سنگ‌اندازی ها در کارها هستش!! طرف مقابل اوباما که جمهوری خواه‌ها و برخی دموکرات ها باشن، مخالف دوستی با ایران هستن و براش سنگ اندازی میکنن و قوانین این اجازه رو بهشون میده...

دولت امریکا میتونست پیش‌بینی بکنه و ظریف هم اشنایی کافی داره با سیستم و قطعا میتونسته پیش‌بینی بکنه...

مسئله اینه که ما امیدوارم بودیم ظاهرا که بخشی از مشکلات رو بتونیم حل بکنیم که نتونستیم...

پس کلا ماجرا اینه: یک دنیایی که هرکسی زور داشته باشه. سیاست داشته باشه. بتونه با استفاده از وسایل مختلف مثل قانون سازی کارهاش را زیبا و قانونی جلوه بده. هر موقع هم که نشد میاد میگه آقا قبول ندارم همتون را هم می کشم. همینکاری که خیلی وقته داره اتفاق می افته.

از همین سیستم، ما حق ملی بودن صنعت نفتمون رو در دادگاه گرفتیم و برجام رو در مذاکره!! من میگم زمین، زمین اونهاست!! اونها یه مشت قانون گذاشتن و یه ساختار درست کردن و چون تعدادشون زیاده، دیگران مجبورن به این ساز برقصن!! ما سعی کردیم سیستم بانکی اونها رو دور بزنیم با رفتن به سمت سیستم اقتصادی چین و روسیه که دیدیم در کمال تعجب هم روسیه و هم چین جلوی ورود ما رو به اون سیستم گرفتن!!

بنابراین این ساختار توسط حضرات درست شده!! ما یا باید قدرت داشته باشیم که سیستم خودمون رو درست کنیم(مثل چین و روسیه) یا باید به ساز اونها برقصیم! :)

سیستم آمریکا هم همینه. بنظرتون الان قدرت لابی ها چقدر هست؟ قدرتشون در چی هست؟ بنظرتون امارات یا عربستان تا کجا میتونه ادامه بده به لابیگری؟

مسئله ما این هستش که لابی ها رو جدای از سیستم امریکا می‌بینیم! :)

امارات فرضا لابی میکنه و اسلحه میخره و عربستان لابی میکنه و اسلحه میخره و لابی میکنه که ادم بکشه کسی کاریش نداشته باشه... ولی اینها چیزایی هستن که امریکایی ها میخوان خودشون!! امریکا خودش دوست داره توی یمن دولتی مستقر باشه که در هر صورت نزدیک به امریکا باشه!!! حالا به نظر شما، چند هزارم ثانیه طول میکشه از زمانی که عربستان علیه مثلا اسرائیل یا یکی از اعضای ناتو کاری انجام بده و امریکا پاسخ بده به این قضیه؟؟

چرا پاسخ میدن؟ چون خود سیاست مدار های امریکایی دیگه اون رو نمی‌خوان!!!!

پس لابی ها قدرتشون در همین حد هستش!! کنگره امریکا پره از ادمهایی که سر این قضایای وطن‌پرستی کوتاه نمیان هیچوقت و در قضایایی مثل ۱۱ سپتامبر تو جیک ثانیه ارتش کشور رو به رئيس جمهور میدن که بیاد رسما اعلام بکنه من میخوام به افغان و عراق حمله بکنم و دنیا یا با منه، یا با اونهاست...

این مسئله رو توجه داشته باشید که منافع ملی خط قرمز حضرات هستش و هیچوقت چیزی که منافع ملی رو خدشه دار بکنه در اونجا رای نمیاره!!

همچنین نماینده ها هیچوقت از خودشون حرف نمی‌زنن... مثلا، در جلسه بررسی برجام، یکی از نماینده های ما به عراقچی گفت پس مردم روستاهای اطراف نیروگاهی که تعطیل میشه بیکار میشن باید چیکار کنن؟ که جواب گرفت اون نیروگاه فقط دانشمند و متخصص استخدامش هست و از روستاهای اطراف کسی درش کار نمیکنه!! یعنی نماینده فکر میکرده نیروگاه اتمی مثلا پتروشیمی ایلامه که کارگرها و کارمند‌هاش از روستاهای اطراف محل ساخت استخدام شده باشن!!!

در صورتی که در جلسه مشابه وقتی کری به رئيس کمیسیون خارجی کنگره گفت تحریم ها به ایران کمک کرده از ۳ هزار سانتریفیوژ به ۱۹ هزار تا برسه، جواب داد به کری که من تحقیق کردم و ایران امکان نداره بتونه ۱۹ هزار سانتریفیوژ داشته باشه و این هنر ایرانه که شما رو به این باور رسونه....

در اخر دیدیم که مشخص شد ظاهرا از ۳ هزار سانتریفیوز اولیه که به ۱۹ هزار تا رسیدن، فقط هشتصد یا نهصد تاش با میله سوختی میچرخه و بقیه الکی و برا ظاهر سازی دارن میچرخن و هیچ کاربردی ندارن!!!

مهمان های محترم هر چی بد و بی راه بود نثار سیستم دموکراسی آمریکا و ایران کردند و پس فرمودند سیستم فقط دموکراسی اروپایی

لابد دموکراسی امریکا تئوکراسیه و مجلس نصف مردمی و نصف منتخب ملکه انگلیس دموکراسی مطلق و کامله!!!!

امریکا حتی سیستم بیمه و مدرسه دولتی هم نداره!!! در اکثر موارد هیچ حق نظری نداره و شرکت های خصوصی کار میکنن!!! هر شهر برا خودش مجلس محلی داره و تصمیم سازی میکنه در خصوص قانونش!! هیچ رد یا تایید صلاحیتی هم در کار نیست و ملکه‌ یا شاهی نیست که بخواد چیزی بگه یا بخواد یا دخالتی بکنه!!! اونوقت این بده و مثلا دموکراسی مشروطه فلان کشور خوبه! :)))

جوک سال!

• Upvote 9
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بیمه رو نمی دونم ولی مدرسه دولتی داره خوبم داره

این نکاتی که گفتی در ادامه هم اکثر کشورهای دنیا به غیر از کشورهای نفتی همه چیز غیر دولتی و خصوصی اداره می شه ... فقط میزان و نحوه مالیات ها و نحوه هزینه کرد مالیات ها متفاوت هست اونم نه خیلی متفاوت .... در ضمن کل اروپا انگلیس نیست ...
یه چیزی هم در مورد آمریکا بگم ... آمریکا به این چیزی که الان به اسم آمریکا می شناسیم بعد از اوباما تمام شده هست ...

یه تصویری رو یکی از بچه ها چند وقت پیش توی استاتوس گذاشته بود با این مضمون که هر کدوم از کاندیداهای آمریکا رئیس جمهور بشن در نوع خودشون اولین هستند ... یکیش اولین زن یکیش اولین لاتین و اون یکی هم اولین یهودی ... در مورد ترامپ نوشته بود اگه این بشه می شه آخرین رئیس جمهور آمریکا !!! ...

هر کس بعد از اوباما رئیس جمهور آمریکا بشه دیگه قوی ترین فرد در روی کره زمین !!! نخواهد بود ... اون آمریکا رسما بعد از اوباما تموم شد ... هر کس بعد اوباما بشه رئیس جمهور ، می شه اولین رئیس جمهور آمریکای جدید
  • Upvote 5
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

هر دم از این باغ بری می رسد ... تعداد زنانی که توسط ترامپ خفت شده اند لحظه به لحظه داره افزایش پیدا می کنه ...

ادعاهای رسمی که می تونه پیامد برخورد قضایی براشون در پی داشته باشه و اوضاع رو پیچیده کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باید دید در کجا منظورمون هست... بین‌الملل؟ داخلی خودش؟ داخلی خودش که بله تقریبا با قوانین داره کار میکنه! هر سیستمی دوز و کلک رو داره، ولی این قضیه برای امریکا کمتره...

ظریف کلاهی سرش نرفته!  همین الان هم ما داریم از مزایای برجام مربوطه استفاده میکنیم و تنش‌ها داره میاد پایین اکر بذارن...

بحث اما و اگرها و سنگ‌اندازی ها در کارها هستش!! طرف مقابل اوباما که جمهوری خواه‌ها و برخی دموکرات ها باشن، مخالف دوستی با ایران هستن و براش سنگ اندازی میکنن و قوانین این اجازه رو بهشون میده...

دولت امریکا میتونست پیش‌بینی بکنه و ظریف هم اشنایی کافی داره با سیستم و قطعا میتونسته پیش‌بینی بکنه...

مسئله اینه که ما امیدوارم بودیم ظاهرا که بخشی از مشکلات رو بتونیم حل بکنیم که نتونستیم...

- بنظر درباره دولت نمیتونیم حرف بزنیم. اما دیگه الان دلایل منطقی که برجام مشکل داره خیلی  زیاده. خواهشا کمی تحقیق کن. مگر نگفتی مطالعه می کنی؟ فقط یک نشونن همون هست که رهبری گفتن ادامه پیدا کردن اینطوری خسارت محضه. اما در کل موارد دیگه ای هم هست که بدجور خسارت باره. لطفا این ظلم را در حق مردم مملکتت نکن که با ملی کردن نفت یکیش کنی.

- دوست عزیز خواهشا کمی اطراف مملکت خودتون را نگاه کنید. جواب بدید. عربستان چی شد که برخلاف قوانین از لیست کودک کشی سازمان ملل اومد بیرون؟

- نظرتون چیه. بنظر یکی از مهمترین کارهایی که آمریکا میکنه اینه که افراد را طوری فریب بده که مثل ببخشید اما برخی برای هر بخشش بدون دیدن واقعیت های موجود که اطرافش الان بشدت دارن اتفاق می افتن مدام توجیه بتراشن. اینطوری میتونه قدرت مردمی را نزاره خیلی برعلیهش بشن و برنامه هاش را ببره جلو.

ویرایش شده در توسط rastinrastini
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بیمه رو نمی دونم ولی مدرسه دولتی داره خوبم داره

بیمه و دانشگاه دولتی نداره و فقط مدرسه دولتی داره....

این نکاتی که گفتی در ادامه هم اکثر کشورهای دنیا به غیر از کشورهای نفتی همه چیز غیر دولتی و خصوصی اداره می شه ... فقط میزان و نحوه مالیات ها و نحوه هزینه کرد مالیات ها متفاوت هست اونم نه خیلی متفاوت .... در ضمن کل اروپا انگلیس نیست ...

من هم نگفتم که متفاوته یا دیگران اینجوری نیستن!! صرفا میزان خصوصی سازی(یا در اصل، خصوصی بودن!) در امریکا یه خورده دوزش خیلی خیلی بالاتره! :)

بحث بین دموکراسی بهتر و بدتر ندرایم... دموکراسی خوبه و یه سری کشورهای ادای دموکراسی بودن رو در میارن! :) حالا یه دموکراسی خوبه یا بده، در صلاحیت نظرات ما نیست به نظرم! :)))

یه چیزی هم در مورد آمریکا بگم ... آمریکا به این چیزی که الان به اسم آمریکا می شناسیم بعد از اوباما تمام شده هست ...

میشه بفرمایید چطوری؟

هر دم از این باغ بری می رسد ... تعداد زنانی که توسط ترامپ خفت شده اند لحظه به لحظه داره افزایش پیدا می کنه ...

اخبارش رو توی توییتر می‌دیدم!! مثلا یه سری مث یونیورس! توی یکی از ساختمونهای ایشون برگذار میشده، این میرفته تو اتاقی که دخترا لباس عوض میکردن دید میزده اونها رو! :)))

کلا از لحاظ اخلاقی غیر قابل دفاع هست ترامپ! ولی مسئله اینه که این دست مباحث اگر به دادگاه کشیده نشه و قابل اثبات نباشه، هیچ تاثیری نداره...

- بنظر درباره دولت نمیتونیم حرف بزنیم. اما دیگه الان دلایل منطقی که برجام مشکل داره خیلی  زیاده. خواهشا کمی تحقیق کن. مگر نگفتی مطالعه می کنی؟ فقط یک نشونن همون هست که رهبری گفتن ادامه پیدا کردن اینطوری خسارت محضه. اما در کل موارد دیگه ای هم هست که بدجور خسارت باره. لطفا این ظلم را در حق مردم مملکتت نکن که با ملی کردن نفت یکیش کنی.

من این دو قضیه رو یکی نکردم، ولی به نظر بهترین چیزی که میتونستیم به دست بیاریم، همین چیزی هست که به دست اوردیم! :) گزینه و حالت بهتری مصور نیست ظاهرا.... هرچند برای دادن برچسب خوب یا بد به برجام هنوز خیلی زوده! :)

- دوست عزیز خواهشا کمی اطراف مملکت خودتون را نگاه کنید. جواب بدید. عربستان چی شد که برخلاف قوانین از لیست کودک کشی سازمان ملل اومد بیرون؟

من هم عرض کردم که کشوری مثل امریکا، توسط افراد میهن پرستی اداره میشه که تمام قدرت رو در دنیا میخوان و سرش حاضر نیستن حتی یک قدم کوتاه بیان... بنابراین تا وقتی یمن یا هرجای دیگه بخواد جلوی امریکا در بیاد، نتیجه داستانش همینه!!!!

رسانه ها بایکوت خبری میکنن، سناتورها چشم‌هاشون رو می‌بندن و سازمان ملل که توسط دوستان اینها اداره میشه هم چشمش رو می‌بنده روی داستان ها...

حرفی که من میزنم، توجیه نیست! من فقط دارم از چشم یک امریکایی جریانات رو می‌بینم!!!!

از نظر مردم امریکا، انصارالله و حزب الله و سپاه و حشدالشعبی اینها همه تروریست هستن و هیچ فرقی با داعش و القائده ندارن! نقطه سر خط! :)))

تمام این درگیری ها و بکش بکش ها در پاکستان هم بود!! همونجوری که امریکا میزد یه جماعتی رو نفله میکرد و میگفت عه؟ عروسی بود؟ ببخشید فک کردیم گردهمایی تروریست هاست و سر و ته قضیه جمع میشد، همین مسئله برای عربستان هم هست...

اینها یه مشت تروریست و همسران و فرزندان تروریست‌ها هستن که کشته شدن و کلدرال دمج به حساب میان!! کسی ککش هم نمی‌گزه که هیچ، همون حسی رو دارن ملت به کشته شدن این افراد که ما وقتی تصاویر تروریست‌های پژاک روی پشت وانت های سپاه در کرمانشاه رو دیدیم....

داد و فریاد و ایوالله و پاینده باد ایران! :)

چیزی که من و شما میگیم جنایت در حق بشریت، صرفا کشتن تروریست‌ها و حامیانشون و تروریست‌های اینده هست از نظر اونها...

اینکه این گروه‌ها از لیست تروریستی خارج بشن و چطوری میشه این کار رو کرد و اینها، بحث دیگه‌ای هستش!!!!

ما در رسانه بو می‌دیم... اونقدر دروغ گفتیم که حرفمون بین خودمون هم اعتبار نداره!! دوستمون لینک از خبرنگاران جوان و مشرق گذاشت من حتی کلیک هم نکردم!! چرا؟ چون اونقدر مزخرفات نوشتن که قابل تحمل نیست دوباره بری به اون سایت!!

اما طرف مقابل داره با رسانه اش درست بازی میکنه و جریان رسانه رو کاملا در دست داره!!! کانال های تلگرامی مملکته، کاف و توییتر فارسی از صدا و سیمای ایران بهتر میتونستن موضوع کشتار اون بدبختا توی یمن رو انعکاس جهانی بدن!!

• Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اخبارش رو توی توییتر می‌دیدم!! مثلا یه سری مث یونیورس! توی یکی از ساختمونهای ایشون برگذار میشده، این میرفته تو اتاقی که دخترا لباس عوض میکردن دید میزده اونها رو! :)))

کلا از لحاظ اخلاقی غیر قابل دفاع هست ترامپ! ولی مسئله اینه که این دست مباحث اگر به دادگاه کشیده نشه و قابل اثبات نباشه، هیچ تاثیری نداره...

منظور من این نبود. بلکه برعکسش بود. تا الان تعداد زنان شناخته شده و معروفی (مدل و مجری تلوزیون و ...) که ادعا کردن توسط ترامپ مورد تعرض قرار گرفتن به 6 رسیده و تعداد زنان غیر معروف که ادعاشون ارزش پوشش خبری نداشته به ده ها مورد رسیده. الان تو آمریکا یه موج طنزی راه افتاده که زن ها به جای احوال پرسی از همدیگه می پرسن ترامپ با تو هم آره؟؟؟ ترامپ هم چند ساعت پیش اومد جلوی دوربین و همه اینها رو کلاش و دروغگو خواند و ادعا کرد اسنادی برای رد این ادعاها منتشر خواهد کرد و گفت که این یه موج کثیف هست که توسط ستاد کلینتون راه افتاده. یه جورایی داره ورق به نفع ترامپ بر می گرده این وسط.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.