RedArmy

تحلیل و پیگیری تحولات ایالات متحده

پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده   

61 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده به نظر شما کدامیک از دو گزینه ذیل خواهد بود ؟؟؟

• جو بایدن (دموکرات)
    • دانالد ترامپ (جمهوری خواه )

Recommended Posts

این اعتراضات در بدترین حالتش باعث تک دوره ای شدن ترامپ میشه. واسه خود آمریکا اتفاق خاصی نمیوفته به جز ایمنی گله ای درمقابل کرونا

نیروهای نظامی و انتظامی آمریکا از خود مردم هستن و نیروی امنیتی و شسته شوی مغزی شده نیستن، در نهایت با مردم یکی میشن اما منجر به چیزی شبیه انقلاب نمیشه، تهش به ترامپ رای نمیدن.

مردم آمریکا برعکس بقیه دنیا ، نمیخوان کشورشون رو عوض کنن و مثل یه کشور دیگه بشن، خودشون رو برترین مردم دنیا میدونن. مثلا بخوان مثل سویس یا فرانسه بشن، رویایی بالاتر از رویای آمریکایی ندارن.

• Upvote 12
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اعتراضات  به سایر کشورها هم رسیده کانادا نیوزیلند فرانسه بلژیک هلند  انگلیس و.... ؟؟؟ بعد از اپیدمی  کرونا حالا نوبت  اپیدمی اعتراضات رسیده  و شگفتی های 2020 ادامه دارد .....   هنوز ما درنیمه  اول این سال پر حادثه هستیم !!!!!

• Like 3
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
46 minutes قبل , h298989 گفت:

این اعتراضات در بدترین حالتش باعث تک دوره ای شدن ترامپ میشه. واسه خود آمریکا اتفاق خاصی نمیوفته به جز ایمنی گله ای درمقابل کرونا

نیروهای نظامی و انتظامی آمریکا از خود مردم هستن و نیروی امنیتی و شسته شوی مغزی شده نیستن، در نهایت با مردم یکی میشن اما منجر به چیزی شبیه انقلاب نمیشه، تهش به ترامپ رای نمیدن.

مردم آمریکا برعکس بقیه دنیا ، نمیخوان کشورشون رو عوض کنن و مثل یه کشور دیگه بشن، خودشون رو برترین مردم دنیا میدونن. مثلا بخوان مثل سویس یا فرانسه بشن، رویایی بالاتر از رویای آمریکایی ندارن.

الان مشکل این اعتراضات نبود گفتمان قابل اندازه گیری و هدف گذاری هست 

از بی عدالتی، تبعیض، خشونت پلیس، نژادپرستی می گن ولی چشم اندازی و خواسته ای مشخص ندارن 

رهبری هم ندارن که حداقل هایی رو بگیره ، پس خشونت و تخریب اوج می گیره

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, h298989 گفت:

احتمالا دنبال زنده کردن رویای آمریکایی هستند ...

نقل قول

این رو چند روز قبل از شروع این اعتراضات اخیر آمریکا گذاشتم ...  ویدئوی اولی رو ببینید ، توش گوینده به صراحت گفته که « رویای آمریکایی » مرده چون طی 40 سال اخیر تورم 90 درصد افزایش پیدا کرده ولی حقوق ها هنوز ثابت موندند ... رویای آمریکایی این بود : « هر شخص با یک کار تمام وقت بتونه در هر شهری که کار می کنه ، یک خونه  ی معمولی بخره ، بچه هاش رو بزرگ کنه و برای پیریش پول پس انداز کنه » ولی با ثابت موندن دستمزدها از دهه ی 90 تا به حال ، عملا هر روز آمریکایی های بیشتری دارند بدهکار می شوند .

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, HAMAD2012 گفت:

اعتراضات  به سایر کشورها هم رسیده کانادا نیوزیلند فرانسه بلژیک هلند  انگلیس و.... ؟؟؟ بعد از اپیدمی  کرونا حالا نوبت  اپیدمی اعتراضات رسیده  و شگفتی های 2020 ادامه دارد .....   هنوز ما درنیمه  اول این سال پر حادثه هستیم !!!!!

ما چون تازه یه سری اعتراضات رو پشت سر گذاشتیم، بیشتر از بقیه واکسینه هستیم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
9 minutes قبل , alexandre گفت:

اعتراضات مربوط به   حمایت از   تظاهرات در امریکا  و جورج فلوید و مسائل نژاد پرستی هست

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول
GRIPEN امروز 8:05 PM
شورش های آمریکا به لحاظ ظاهری و ساختاری شباهت زیادی به شورش های دو سه سال اخیر کشور خودمون داره٬ حداقل به نظر من که این طور رسید٬ این اتفاقات میتونه مثل ویروس کرونا در جهان گسترش پیدا کنه و هر از چندی در کشورهای مستعد بروز کنه٬ با همین ظاهر و ساختار.

منشا این اعتراضات ، بدتر شدن وضع مردم ، افزایش فاصله ی طبقاتی ، اینکه مردم به این حس رسیدن که دیگه با سالم زندگی و کار کردن نمی تونند یک زندگی درست برای خودشون داشته باشند ... وجود طبقه ی الیگارشی در دو کشور که در آمریکا به صورت طبقه ی سرمایه دار و جناح بازی حزبی نمود می کنه و در ایران به صورت افراد « خودی و دارای صلاحیت » نمود داره که به عنوان شرکت های دولتی و شرکت ها دارای صلاحیت ، 80 درصد اقتصاد کشور رو در دست دارند .

8 hours قبل , alexandre گفت:

من سال 95 شروع به کار کردم ، با حداقل حقوق ، حدودا 300 دلار می گرفتم ، حالا سال 1399 هستم ، با ساعت کار بیشتر ، دارم همون حقوق رو می گیرم . امسال هم هر کاری کردم که بتونم تهران یک جای نسبتا امنش یک آپارتمان کرایه کنم ، نتونستم ( مگر اینکه نصف حقوق رو بابت اجاره می دادم )

مگه از مشکلات و فساد موجود در حاکمیت کم شده یا وضع اقتصادی موجود بهتره شده ، که شما می گی « بیشتر از بقیه واکسینه هستیم » !؟

اتفاقا با این دنده ای که ج.ا می ره جلو هر سال با اعتراضات شدیدتر ، گسترده تر و طولانی تری روبه رو می ره تا در نهایت سرنگون بشه ، این جبر تاریخه .  توی تاریخ ، از ج.ا بزرگترش به خاطر فساد و ظلم به مردم از هم پاشیدن ، ج.ا که اصلا قابل قیاس با اونها نیست .

• Like 3
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید ما ایرانی قبلا با ادبیات رئیس جمهور که مدام برای ایران مشکل می آفرید و سوژه میشد آشنا باشیم ولی این مسئله در ترامپ واقعا نوبر است. میل به نژاد پرستی  و ناسیونالیسم افراطی ترامپ بدون اینکه کسی مسببش باشه کار دستش داد، این بازی ای بود  که  شروع و  کارگردانی اش  با خود ترامپ بود و نمی تونیم بجز شکست نتیجه ای برای ترامپ در نظر گرفت. ساخت دیوار در مرز با مکزیک نمی توانست نتیجه ای جز احیا و یا تشدید نگاه نژادپرستانه به ویژه در بین راست گرایان افراطی در ایالات متحده  داشته باشد و این امر با این نکته که بسیاری از مردمان ایالات متحده در نتیجه تلاش جمهوریخواه دارای سلاح خانگی هستند و در صورت ادامه این وضع حتی کار بالا می گیرد، ممکن ست به نتایجی فاجعه بار ختم شود. همین پارسال بود که فیلم کتاب سبز  در مورد تبعیض سیاه پوستان در ایالات متحده ساخته و برنده جایزه اسکار شد ولی ما با گذشت چند ده سال نسبت به زمان دکتر شرلی  قهرمان فیلم همان شرایط وخیم و پر از تبعیض را در ایالات متحده می بینیم.

و سه نکته دیگر: 

1) مسئله جورج فلوید نشان داد که هیچ ممکلتی بدون ایراد نیست و تمرکز کامل بر مشکلات دیگر ممالک می تواند باعث غفلت از ضعف های داخلی شود . به نظر می رسد کامیابی مالی و نظامی ایالات متحده باعث چشمپوشی حکومت ای کشور بر مشکلا ساختاری اش باشد.

2) هم اکنون ایالات متحده غرق آشوب هست و بعضی کشورها نه. یه مسئله هرچقدر بغرنج در موارد نادری به انقلاب منجر می شود و گاها با رفرم سطحی و یا فروکش  کردن موقت از میان می رود. گمان نرود که ما در مقابل این جریانات واکسینه هستیم چون این تفکر جز پاک کردن مسئله نیست بلکه باید در زمینه مشکلات اجتماعی چاره جویی و از رخداد مجدد پیشگیری کنیم چون در صورت تکرار شرایط بدتر و بغرنج تر می شود.

3) حماقت ترامپ هم جالب است که در یک ماه با مسئله نفت کش های ایرانی و این برخورد پلیس نشان داد که مرد بحران نیست به ویژه بحران های خود ساخته!

ویرایش شده در توسط aminf14
  • Like 2
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
10 hours قبل , HAMAD2012 گفت:

اعتراضات مربوط به   حمایت از   تظاهرات در امریکا  و جورج فلوید و مسائل نژاد پرستی هست

قطعا آنهایی که این اعتراضات رو در ایران با این موضوعی که شما گفتید آغاز می کنند، هدفشان گسترش اون به موضوعات داخلی هستش

2 hours قبل , Ghalam گفت:

مگه از مشکلات و فساد موجود در حاکمیت کم شده یا وضع اقتصادی موجود بهتره شده ، که شما می گی « بیشتر از بقیه واکسینه هستیم » !؟

این "واکسینه شدن" که گفتم، عطف به بالا رفتن توان مدیریتی و کنترل اعتراضات بواسطه تجربه هایی که از سال 78 داشتیم بود. بله انگیزه برای اعتراض ممکنه بالا رفته باشد، از آن طرف هم تجربه نظام برای مدیریت این موارد بسیار بالاتر رفته.

ویرایش شده در توسط alexandre
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
22 minutes قبل , alexandre گفت:

قطعا آنهایی که این اعتراضات رو در ایران با این موضوعی که شما گفتید آغاز می کنند، هدفشان گسترش اون به موضوعات داخلی هستش

این "واکسینه شدن" که گفتم، عطف به بالا رفتن توان مدیریتی و کنترل اعتراضات بواسطه تجربه هایی که از سال 78 داشتیم بود. بله انگیزه برای اعتراض ممکنه بالا رفته باشد، از آن طرف هم تجربه نظام برای مدیریت این موارد بسیار بالاتر رفته.

کارهای اطلاعاتی و امنیتی تا یک حدی بیشتر جواب نمی ده ....

بهتون توصیه می کنم بوستان و گلستان سعدی رو من باب حکومت داری مطالعه کنید

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصاویر اعتراضات ضد نژاد پرستی در سایر کشورها 

لندن 

EZmU8F3XsAQKtx4.jpg

EZmJ_oVWAAIxAwr.jpg

EZmVW1pWsAARZMu.jpg

EZYYBf3WoAAswWw.jpg

هلند

3.JPG

Rotterdam_2.jpg

Rotterdam.jpg

دانمارک 

Copenhagen_Denmark.jpg

protest_in_denmar.jpg

سوئد

Stockholm.jpg

نیوزیلند 

1~1.jpg

ویرایش شده در توسط HAMAD2012
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 minutes قبل , Ghalam گفت:

اینکه شما به این نتیجه برسید که چه چیزی جواب میده یا چه چیزی جواب نمیده، کارهای محدود به عملیات اطلاعاتی و امنیتی کافی هستش یا نیست، ممکنه تاثیر مد نظر داشته باشد یا نتیجه عکس بده، فلان روش برای مهندسی افکار عمومی مناسب تر هست یا نیست و ... عرض من اینه که همه اینها بعد از تجربه های موفق و ناموفق کنترل اعتراضاته که بدست میاد که ما هم این اواخر کم از این تجربه ها نداشتیم.

اگر شما به این نتیجه رسیدید که کارهای اطلاعاتی و امنیتی صرف پاسخگو نیست، مطمئنا نظام هم به این نکته رسیده. 

• Like 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, Ghalam گفت:

به نظر بنده هم این کارهایی که فرمایش می کنید اگرچه می تونه سرپوش موقت بزاره ولی در درازمدت روش خوبی نیست و به نوعی پاک کردن صورت مسئله است. تا زمانی که اشتباهی تشخیص داده نشود محکوم به تکرار شدن است.

در مورد همین ترامپ سالها  به طور عریان از نژادپرستش گفت و حتی با افتخار میخواست این نظریاتش رو صادر کنه و هیچ کس به طور جدی باهاش به مخالفت بر نخواست و شد آن چه شد.

ویرایش شده در توسط aminf14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ورود اوباما به بحران نه تنها فضا را آرام تر نمیکند بلکه سوخت مورد نیاز برای قطبی و ملتهب تر شدن جامعه امریکا فراهم میکند. هر دو طرف دارند خودشان را برای ضد و خوردهای بعد از انتخابات اماده میکنند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.