RedArmy

تحلیل و پیگیری تحولات ایالات متحده

پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده   

61 votes

این نظرسنجی برای رای جدید بسته است
  1. 1. پیروز نهایی انتخابات سال 2020 ایالات متحده به نظر شما کدامیک از دو گزینه ذیل خواهد بود ؟؟؟

• جو بایدن (دموکرات)
    • دانالد ترامپ (جمهوری خواه )

Recommended Posts

15 hours قبل , aminf14 گفت:

دستاوردهای آبراهام لینکلن:

شکست کنفدراسیون جنوب و در نتیجه لغو برده داری و آزاد شدن 4 میلیون برده

فکر کنم متوجه باشید وقتی ترامپ از فرماندهان جنوب به عنوان قهرمان یاد می کند دستاوردهایی مثل لغو برده داری و به رسمیت شناخته شدن حق طبیعی 4 میلیون انسان مظلوم را ( که نتیجه تلاش نیروهای شمال من جمله آبراهام لینکلن بود) ، به رسمیت نشناسد،. از همچین فردی که سیاهپوستان را برده و نه انسان می پندارد نمیتوانیم انتظار داشته باشیم که همه انسان ها را به یک شکل دیده و دیدی جهان شمول و انسان گرایانه داشته باشد. 

خود آبراهام لینکلن معتقد به برتری سفیدپوستان بر سیاه پوستان بود همچنین مثل جفرسون برنامه اش برای برده ها آزاد کردن آنها و سپس با اردنگی از کشور بیرون کردنشان به آفریقا و جاهای دیگه (به صورت نایس دیپورت کردنشان) بود، رئیس جمهوری ترامپ یوتوپیای آبراهام لینکلن است.

• Like 3
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیپورت کردن یه سری برده بی دفاع راحت تر بود یا انسانهایی با حقوق تقریبا برابر با سپید پوستان؟ کلی جنگ و کشمکش در جنگ داخلی ایالات متحده آمریکا برای دیپورت کردن در ظاهری زیبا؟ حس نمی کنید این لقمه رو دور سر چرخوندنه؟

دوم اینکه هرچیزی را باید در ظرف مکان و زمان سنجید. ابراهام لینکلن نسب به زمان خود ریس جهوری خوب بود و در مقام مقایسه دوران ایشان مصادف با پادشاهی منحوس و ننگین ناصرالدین شاه بود که خود را سایه خدا می نامید و اگر اشتباه کنم یکی از زنان دربار را که نسبت به ایشان تنها پرخاش کلامی داشت را زیر فیل انداخت! لغو برده برداری کجا که دستاوردی عظیمه و این تفکر منحط ناصرالدین شاه و مظفر الدین شاه و فتحعلی شاه و... کجا. به نظرم جالب نیست این اقدام ارزشمند را با این تفاسیر خراب کنیم.

سوما اینکه خیلی سیاسیون برای اینکه با دستاوردشون که نسبت به زمانشون جلوتره مخالفت نشه نیت خودشو پنهان و تقیه میکنند تا طیف های افراطی مخالف یا حتی همسوشون دست از همراهی نکشند. عین رو در تاریخ مختار داشت چنانچه به زبان بر برتری عرب بر عجم اعتراف میکرد ولی در عمل بنابر مساوات بین این دو نژاد رفتار میکرد.

ویرایش شده در توسط aminf14
  • Like 2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
31 minutes قبل , aminf14 گفت:

دیپورت کردن یه سری برده بی دفاع راحت تر بود یا انسانهایی با حقوق تقریبا برابر با سپید پوستان؟ کلی جنگ و کشمکش در جنگ داخلی ایالات متحده آمریکا برای دیپورت کردن در ظاهری زیبا؟ حس نمی کنید این لقمه رو دور سر چرخوندنه؟

دوم اینکه هرچیزی را باید در ظرف مکان و زمان سنجید. ابراهام لینکلن نسب به زمان خود ریس جهوری خوب بود و در مقام مقایسه دوران ایشان مصادف با پادشاهی منحوس و ننگین ناصرالدین شاه بود که خود را سایه خدا می نامید و اگر اشتباه کنم یکی از زنان دربار را که نسبت به ایشان تنها پرخاش کلامی داشت را زیر فیل انداخت! لغو برده برداری کجا که دستاوردی عظیمه و این تفکر منحط ناصرالدین شاه و مظفر الدین شاه و فتحعلی شاه و... کجا. به نظرم جالب نیست این اقدام ارزشمند را با این تفاسیر خراب کنیم.

سوما اینکه خیلی سیاسیون برای اینکه با دستاوردشون که نسبت به زمانشون جلوتره مخالفت نشه نیت خودشو پنهان و تقیه میکنند تا طیف های افراطی مخالف یا حتی همسوشون دست از همراهی نکشند. عین رو در تاریخ مختار داشت چنانچه به زبان بر برتری عرب بر عجم اعتراق میکرد ولی در عمل بنابر مساوات بین این دو نژاد رفتار میکرد.

عزیز دلم ، شما ذهن خلاقی نداری و نمی دونی دشمن رو چه  جوری نابود کنی که توان بلند شدن رو نداشته باشه ...

قضیه ساده هست ، ایالات جنوبی آمریکا کشاورزی محور بودن ، و بزرگترین منبع درآمد سرمایه داران جنوبی زمین ، آب و برده ها بودند . حالا ایالات شمالی با سرمایه داری صنعت و تجارت محور می خواد کل ایالات متحده رو بگیره و تحت سلطه ی یک دولت به مرکزیت واشنگتن قرار بده ،  ولی باید مطمئن بشوند که سرمایه داران جنوبی هیچوقت نتونند قدرت سابقشون رو به دست بیاورند ،  آب و زمین رو نمی تونند مصادره کنند ولی به جاش  می تونند نیروی کار تقریبا مفت ایشان رو علیه شون بشورونند و عملا یکی از سه ضلع تولید ثروتشون رو از دستشون بگیرند تا همیشه بالانس قدرت و ثروت به سمت ایالات شمالی و شمال شرقی بچرخه و دیگه نتونند مشکلات جدی براشون درست کنند ... حالا جنگ رو به بهانه ی حقوق انسانی و آزادی بردگان شروع می کنی در حالی که هدفت به دست آوردن و تحت حاکمیت قرار دادن ایالات جنوبی هست ...

کافیه ذهنت رو پرورش بدی و با خودت فکر کنی چطور می تونی توانایی خصمت رو با کمترین هزینه و به صورت بلند مدت از بین ببری و سلطه ت رو برشون اعمال کنی .

• Like 1
  • Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
30 minutes قبل , Ghalam گفت:

عزیز دلم ، شما ذهن خلاقی نداری و نمی دونی دشمن رو چه  جوری نابود کنی که توان بلند شدن رو نداشته باشه ...

قضیه ساده هست ، ایالات جنوبی آمریکا کشاورزی محور بودن ، و بزرگترین منبع درآمد سرمایه داران جنوبی زمین ، آب و برده ها بودند . حالا ایالات شمالی با سرمایه داری صنعت و تجارت محور می خواد کل ایالات متحده رو بگیره و تحت سلطه ی یک دولت به مرکزیت واشنگتن قرار بده ،  ولی باید مطمئن بشوند که سرمایه داران جنوبی هیچوقت نتونند قدرت سابقشون رو به دست بیاورند ،  آب و زمین رو نمی تونند مصادره کنند ولی به جاش  می تونند نیروی کار تقریبا مفت ایشان رو علیه شون بشورونند و عملا یکی از سه ضلع تولید ثروتشون رو از دستشون بگیرند تا همیشه بالانس قدرت و ثروت به سمت ایالات شمالی و شمال شرقی بچرخه و دیگه نتونند مشکلات جدی براشون درست کنند ... حالا جنگ رو به بهانه ی حقوق انسانی و آزادی بردگان شروع می کنی در حالی که هدفت به دست آوردن و تحت حاکمیت قرار دادن ایالات جنوبی هست ...

کافیه ذهنت رو پرورش بدی و با خودت فکر کنی چطور می تونی توانایی خصمت رو با کمترین هزینه و به صورت بلند مدت از بین ببری و سلطه ت رو برشون اعمال کنی .

ذهنی که شما دارید خلاق نیست ذهنی پارانویید است که دغدغه کوفتن تمام قد دشمن را دارد. در ماجرای نجات یافتن بردگان هم همین امر مصداق دارد. شما رقابت را می بینید و بنده دغدغه های انسانی. هرچند ایرادی در این نمی بینم که هرکس زاویه و روایت خود را از ماجرایی داشته باشد. روایت شما هم روایت جالبی است و انسان را وادار به کنکاش می کند.

• Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برنامه برای بازگرداندن گروهی از آفریقایی-آمریکایی ها به کشور لیبریا وجود داشت ولی این طوری که دوستمون میفرمایند به صورت دیپورت دسته جمعی خیر... اتفاقا زمانی که پیشنهاد داده شد در کنار سایر پیشنهاد ها درست در چهارراه تاریخی که آمریکایی ها به دنبال "Manifest Destiny"خود بودند و مسیر تاریخ میتونست کاملا عوض بشه ولی در کل گروه آفریقایی-آمریکا به همون اندازه به آمریکا علاقه داشتند و خود رو بخشی از رویای آمریکایی می دونستند که سایر گروه های مهاجر که آمریکا رو ساختن می دوسنتن. نه کمتر...
جهت اطلاعات بیشتر :https://en.wikipedia.org/wiki/Back-to-Africa_movement
در رابطه با جنگ داخلی هم و به خصوص اعلامیه " Emancipation" لینکلن به نظرم تحلیل های دوستان سطحی هستش متاسفانه .

• Like 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
59 minutes قبل , aminf14 گفت:

ذهنی که شما دارید خلاق نیست ذهنی پارانویید است که دغدغه کوفتن تمام قد دشمن را دارد. در ماجرای نجات یافتن بردگان هم همین امر مصداق دارد. شما رقابت را می بینید و بنده دغدغه های انسانی. هرچند ایرادی در این نمی بینم که هرکس زاویه و روایت خود را از ماجرایی داشته باشد. روایت شما هم روایت جالبی است و انسان را وادار به کنکاش می کند.

نقل قول

«من اتحادیه را حفظ می‌کنم. با کوتاه‌ترین راه ممکن از طریق قانون اساسی آن را حفظ می‌کنم. به زودی اقتدار ملی دوباره باز خواهد گشت و به زودی اتحادیه دوباره همان اتحادیهٔ سابق خواهد شد. اگر کسانی باشند که نخواهند جز با از بین بردن برده‌داری به حفظ اتحادیه کمک کنند، من با آن‌ها موافقت نخواهم کرد. هدف اصلی من در این مبارزه این است که اتحادیه را حفظ کنم، نه این که برده‌داری را حفظ کنم یا از بین ببرم. اگر می‌توانستم اتحادیه را بدون آزاد کردن هیچ برده‌ای حفظ کنم این کار را می‌کردم، اگر می‌توانستم اتحادیه را با آزاد کردن تمام بردگان حفظ کنم این کار را می‌کردم، و اگر می‌توانستم اتحادیه را با آزاد کردن گروهی از بردگان و برده نگه داشتن گروهی دیگر حفظ کنم باز هم این کار را می‌کردم، هر آنچه در مورد برده‌داری و نژاد رنگین انجام دهم، بدین دلیل انجام می‌دهم که فکر می‌کنم می‌تواند به حفظ اتحادیه کمک کند… من بدین وسیله هدفم را بر طبق وظیفهٔ رسمی‌ام اعلام کردم و قصد ندارم هیچ گونه تغییری در آرزوی شخصی‌ام که بارها ابراز داشته‌ام مبنی بر این که تمامی انسان‌ها در هر کجا که باشند آزادند ایجاد کنم.»[۲]

برادر من ، متاسفانه هر چه بیشتر مطالعه می کنم ، بیشتر پی می برم که در اکثر مواقع ، تمامی تصمیمات فقط و فقط به دلیل منافع گرفته شدند و حرف های قشنگ فقط بهانه و روتوش هستند و بس ...

19 minutes قبل , AM4 گفت:

برنامه برای بازگرداندن گروهی از آفریقایی-آمریکایی ها به کشور لیبریا وجود داشت ولی این طوری که دوستمون میفرمایند به صورت دیپورت دسته جمعی خیر... اتفاقا زمانی که پیشنهاد داده شد در کنار سایر پیشنهاد ها درست در چهارراه تاریخی که آمریکایی ها به دنبال "Manifest Destiny"خود بودند و مسیر تاریخ میتونست کاملا عوض بشه ولی در کل گروه آفریقایی-آمریکا به همون اندازه به آمریکا علاقه داشتند و خود رو بخشی از رویای آمریکایی می دونستند که سایر گروه های مهاجر که آمریکا رو ساختن می دوسنتن. نه کمتر...
جهت اطلاعات بیشتر :https://en.wikipedia.org/wiki/Back-to-Africa_movement
در رابطه با جنگ داخلی هم و به خصوص اعلامیه " Emancipation" لینکلن به نظرم تحلیل های دوستان سطحی هستش متاسفانه .

نقل قول

آزاد کردن برده‌ها در سال ۱۸۶۲ اقدامی جنگی بود که شورشیان را با از بین بردن پایهٔ اقتصادی قشر هدایت‌کننده تضعیف می‌کرد. طرفداران الغای بردگی، لینکلن را به خاطر این که نتوانست برای الغای کامل بردگی موضع بگیرد، مورد انتقاد قرار می‌دادند.

ویرایش شده در توسط Ghalam
  • Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
14 minutes قبل , Ghalam گفت:

برادر من ، متاسفانه هر چه بیشتر مطالعه می کنم ، بیشتر پی می برم که در اکثر مواقع ، تمامی تصمیمات فقط و فقط به دلیل منافع گرفته شدند و حرف های قشنگ فقط بهانه و روتوش هستند و بس ...

دید شما محترم و ارزشمنده ولی 180% درجه زاویه فکری داریم چون میل زیاد به کنکاش انگیزه و غرایز در گرفتن تصمیمات توسط افراد مشهور باعث ایجاد نوعی بدبینی می شود . ورای این انسان بخاطر افکار و اهدافش انسانه و چیزهایی بجز این موارد بیشتر جزئیات هستند تا شاکله تشکیل دهنده و پیش برنده انسان. خیلی جزئیات را پیچیده کنیم در مسائل و مباحث، گم می شویم بدون حصول و نتیجه ای.

ما با پدیده ای به نام لغو برده داری هستیم که کشتن بی مورد غیر مجاز می شود، شکنجه، گرسنگی و بیخوابی و رنج چشاندن بی مورد، تحقیر و ... تحت لوای مالکیت و حق برده داشتن. همه این موارد لغو شد با هر انگیزه ای و این دستاوردی بزرگی نه تنها برای ایالات متحده بلکه بشریت بود.  مورد بدیهی که کنار گذاشتن عادتی غیر انسانی و منحط که مربوط به دوران باستان هست بسیار پسندیده است و اینکه جمله ترامپ بسیار زشت می نمایاند که از مردانی به عنوان قهرمان یاد میکند که در دفاع از برده داری کوشیدند.

حال منور دو دوست گرامی رو متوجه نمی شوم. مورد بدیهی است

لغو برده داری کاری است ارزشمند یا نه؟

تحسین فرماندهان جنوب که در دفاع از برده داری جنگیدند و شکست خوردند درست است یا غلط؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , aminf14 گفت:

دید شما محترم و ارزشمنده ولی 180% درجه زاویه فکری داریم چون میل زیاد به کنکاش انگیزه و غرایز در گرفتن تصمیمات توسط افراد مشهور باعث ایجاد نوعی بدبینی می شود . ورای این انسان بخاطر افکار و اهدافش انسانه و چیزهایی بجز این موارد بیشتر جزئیات هستند تا شاکله تشکیل دهنده و پیش برنده انسان.

ما با پدیده ای به نام لغو برده داری هستیم که کشتن بی مورد غیر مجاز می شود، شکنجه، گرسنگی و بیخوابی و رنج چشاندن بی مورد، تحقیر و ... تحت لوای مالکیت و حق برده داشتن. همه این موارد لغو شد با هر انگیزه ای و این دستاوردی بزرگی نه تنها برای ایالات متحده بلکه بشریت بود.  مورد بدیهی که کنار گذاشتن عادتی غیر انسانی و منحط که مربوط به دوران باستان هست بسیار پسندیده است و اینکه جمله ترامپ بسیار زشت می نمایاند که از مردانی به عنوان قهرمان یاد میکند که در دفاع از برده داری کوشیدند.

حال منور دو دوست گرامی رو متوجه نمی شوم. مورد بدیهی است

لغو برداری داری کاری است ارزشمند یا نه؟

تحسین فرماندهان جنوب که در دفاع از برده داری جنگیدند و شکست خوردند درست است یا غلط؟

برادر من ، یادم نمیاد از جناحی در جنگ داخلی آمریکا ، دفاع کرده باشم .

شما آبراهام لینکلن رو تا حد یک قدیس بالا بردی ، به شما گوش زد کردم هدف این شخص چیز دیگری بود ، دوستان هم لینکی گذاشتن که در اون بنا به گفته ی خود لینکلن هدف نابودی شورشیان و متحد کردن ایالات متحده ی آمریکا بود ...

خوش بینی بی جا ، باعث شد اجدادمون با لگد از بهشت بیرون شوند و ما محکوم به این زندگی کثیف و خبیث در دار بلا بشویم .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
18 minutes قبل , Ghalam گفت:

برادر من ، یادم نمیاد از جناحی در جنگ داخلی آمریکا ، دفاع کرده باشم .

شما آبراهام لینکلن رو تا حد یک قدیس بالا بردی ، به شما گوش زد کردم هدف این شخص چیز دیگری بود ، دوستان هم لینکی گذاشتن که در اون بنا به گفته ی خود لینکلن هدف نابودی شورشیان و متحد کردن ایالات متحده ی آمریکا بود ...

خوش بینی بی جا ، باعث شد اجدادمون با لگد از بهشت بیرون شوند و ما محکوم به این زندگی کثیف و خبیث در دار بلا بشویم .

شما میگید منافع به نظرم من اشتباهه، لغو برده داری اقدامی ارزشمنده شما میگید براساس منافع بوده، کسی حرف از دفاع شما از یک جناح نزد. کجا در حد یک قدیس بالا بردم؟ لطفا اگر جایی گفتم ایشون قدیس هستند نقل قول کنید 

بنده گفتم

" ترامپ داره دستاوردهای روسای جمهور قبلش من جمله آبراهام لینکلن رو به باد میده و کم کم باعث دو دستگی و چند دستگی در ایالات متحده میشه. کسی هم نیست این ادبیاتشو کنترل کنه"

بنده گفتم لغو برده داری یک دستاورد آبراهام لینکلن بوده که ترامپ با دفاع از فرماندهان جنوب اون رو به زیر سوال برده. کجای مطالب بنده حکایت از قدیس بودن لینکلن داشت و یا این ذهنیت  شماست و بس؟ قرار نیست هر کسی کار خوبی کرد قدیس بشه و در مقابل قرار هم نیست اینقدر با ذهنیت ها بر کاری که مسلما ارزشمند و در تاریخ ماندگار بوده بتازیم که با خاک یکسان شه . 

•  
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده تهدید کرده است که اگر فدراسیون‌ها به بازیکنان اجازه دهند "بی احترامی" خود را نشان دهند و به جای ایستادن برای سرود ملی قبل از مسابقه، زانو بزنند، بازی های فوتبال NFL و ایالات متحده را تحریم خواهد کرد.

حالا درسته تحریم معانی مختلفی را در بر میگیره ولی جدا تبدیل شده به اسباب بازی کاخ سفید.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نگاهی گذرا به توییتر 7

سرچ های توییتر خیلی بد شده است کلی باید چک کنی تا اخبار هند و جاهای دیگه رو اشتباه نگیری 

یعنی اگر یک سیستم خوب مثل توییتر یا فیس بوک داشتیم الان می تونستیم زمینی برای معترضین آمریکایی باشیم

به نظر میاد تررامپ شرایط رو به سمتی میبره که استفاده از نیروی نظامی طرفدار پیدا کنه 

62CoShSM.jpg

تظاهرات ضد نژادپرستی در استرالیا

https://twitter.com/YourAnonCentral/status/1272092664712880130

تظاهرات نژاد پرستی در نیوزلند

https://twitter.com/i/status/1272089158974967814

تنش زایی خود پلیس مقابل معترضان (حوصله معترضان رو نداشتن ) 

https://twitter.com/Queenboujee_/status/1272094131813318656

تظاهرات در ویلینگ تون 

https://twitter.com/Phil_Lewis_/status/1272110332195082240

ایجاد درگیری در بین تظاهر کنندگان

https://twitter.com/i/status/1272032149391077378

این ویدیو هم در دفاع از پا روی گردن گذاشتن ، یعنی دوتا افسر نتونستن یه نفر رو دست بند بزنن

https://twitter.com/i/status/1272067585454911488

انگار امروز تولد ترامپ هست و این عکس رو گذاشتن 

thumb_EaduGxWWAAIRVOr.jpg

و در جوابش این عکس و اوباما رو گذاشتن ( انگار جمله اوباما کجایی یادت به خیر زیاد داره میشه)

thumb_EaduE9zWsAEDSsx.jpg

پارچه نوشته در حمایت از سیاهان روی دیوار ساختمانی در آمریکا

thumb_EadhdzDX0AAHKeE.jpg

در تظاهرات (لندن فکر کنم) درگیری رخ داده و این جوان سیاه پوست یک سفید پوست زخمی رو به جای امن منتقل می کند

Eac9o0XX0AAkv7N.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
40 minutes قبل , arminheidari گفت:

یعنی اگر یک سیستم خوب مثل توییتر یا فیس بوک داشتیم الان می تونستیم زمینی برای معترضین آمریکایی باشیم

ما حتی زمینی برای مردم خودمون نداریم که در مواقع بحران بتونیم مثل آمریکا بدون نیاز به فیلتر کردن و قطع کردن، مدیریتش کنیم. 

تو زمین نبرد مجازی ما حتی زیرساخت دفاعی هم نداریم، چه برسه به اینکه بخوایم با رویکرد تهاجمی زیرساختی ارتباطی برای تعامل معترضین آمریکایی مهیا کنیم.

ما هنوز به این درک نرسیدیم که قدرت در فضای مجازی می تونه همه معادلات آغاز یک انقلاب رو تغییر بدهد. دیگه نیازی نیست تا حتما دشمن را زیر شدیدترین تحریم های اقتصادی قرار بدی تا مردمش به سمت یک انقلاب حرکت کنند. فقط کافیه احساس نارضایتی رو بین اون مردم ایجاد کنی. فرقی ندارد اون مردم تو لیبی باشن یا سوئیس، همیشه میشه مرز رضایت و عدم رضایت رو جابجا کرد

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
8 minutes قبل , alexandre گفت:

ما حتی زمینی برای مردم خودمون نداریم که در مواقع بحران بتونیم مثل آمریکا بدون نیاز به فیلتر کردن و قطع کردن، مدیریتش کنیم. 

تو زمین نبرد مجازی ما حتی زیرساخت دفاعی هم نداریم، چه برسه به اینکه بخوایم با رویکرد تهاجمی زیرساختی ارتباطی برای تعامل معترضین آمریکایی مهیا کنیم.

ما هنوز به این درک نرسیدیم که قدرت در فضای مجازی می تونه همه معادلات آغاز یک انقلاب رو تغییر بدهد. دیگه نیازی نیست تا حتما دشمن را زیر شدیدترین تحریم های اقتصادی قرار بدی تا مردمش به سمت یک انقلاب حرکت کنند. فقط کافیه احساس نارضایتی رو بین اون مردم ایجاد کنی. فرقی ندارد اون مردم تو لیبی باشن یا سوئیس، همیشه میشه مرز رضایت و عدم رضایت رو جابجا کرد

امروز می تونیم ببینیم چه فرصتی رو از دست دادیم، برای بار دوم و چندم

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , alexandre گفت:

البته بسیاری از کشورها ندارند و یه جورایی این پیشرفت شگرف تقریبا منحصر به ایالات متحده هست و خب یکم از عقب تر نگاه کنیم شاید حتی ذات اینترنت هم به همین صورته. بهترین راه برای ما اینه که بتونیم به نحوی کنترل داشته باشیم روشون. در واقع وقتی یه نفر در برابر بی قانونیش در جامعه واقعی باید پاسخگو باشه، باید بدونه که توی جامعه مجازی هم به همین شکل هست. متاسفانه نداشتن زیرساخت اینکار خیلی دردسر ساز بوده برامون. البته یه مشکل دیگه هم داره اینکار ، اونم سوء استفاده نهادهای دولتی و صد البته غیر دولتی از همچین امکانی (اگر بود) برای ایجاد خفقان و سرکوب کردن هر نوع انتقادی هست که خب جمهوری اسلامی حداقل از زمان دولت قبل به این طرف ید بیضایی (با همون امکانات کم موجود) توی این سوء استفاده ها داره. 

ویرایش شده در توسط AMIR-T

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
4 hours قبل , alexandre گفت:

اجازه بدید سیستم استارلینک تکمیل و راه اندازی بشه... خواهیم دید فضای مجازی و شبکه های ارتباطی چه چالش هایی به دنبال داره!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.