Recommended Posts

تو این هیاهوی سوریه.....یه تاپیک علمی!!
واقعا ممنون :rose:
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعد از 2 روز
بازدید: 317 پاسخ: 1

فکر کنم با توجه به وقتی که برای آماده کردن این تاپیک صرف کردم اگر در یک وبلاگ ساده ارسال میشد بازدید بالاتری داشت! تا آخر امشب هم که از لیست جدیدترین ارسال های انجمن حذف میشه و میره که خاک بخوره.
فقط یه سوال برای من پیش اومد.اگر این تاپیک رو یکی از مدیران ارسال میکرد باز هم بازدیدش در این مقدار بود؟ جای سوال داره هدف کاربران از خودنمایی جلوی مدیران چیه!

یا حق
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عزیز من اون قسمت خودنمایی برخی ها که بماند...

در انجمن دقیقا یادم نیست کجا بود ولی همین موضوع رو مطرح کرده بودم ! جدا مشکل جدی هستش !

عزیز من تاپیکی که من فقط سر گیر آوردن کتابش پوستم کنده شد الان به راحتی خاک می خوره .... بازدید کنندش رو هم نمی دونم دقیقا چقدره الان !...

اما همه پست های مدیران هم اینطور نیست که کلی بازدید کننده و + و پاسخ داشته باشند ! نمونش تاپیک های جناب واریرور که اکثرا تک صفحه ای هستند ....

جالبه تاپیکم که 10 دقیقه وقت گرفت 2هزار بازدید داشته و 53 پاسخ ! ولی تاپیکی که چندین روز ازم وقت گرفته همین میزان پاسخ رو داشته (که بیشترش دامه تاپیک بوده توسط خودم ! و درد و دل !) ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هفته گذشته بوئینگ برنامه جدیدی را برای افزایش طول عمر ناوگان B-52 متعلق به نیروی هوایی امریکا ارائه داد. [size=1]این برنامه از طریق ارتقای توانایی سامانه مزبور‌ برای حمل تسلیحات هوشمند تا 50 درصد و به عنوان بخشی از یک قرارداد 24.6 میلیون دلاری اجرا می‌شود.[/size]

سامانه B-52 یکی از بزرگ‌ترین روایت‌های موفقیت‌آمیز هوانوردی است که در دهه اول جنگ سرد و با هدف پس‌زدن حمله شوروی ساخته شد.
هواپیمای مزبور قادر به اوج‌گیری در ارتفاعات بیش از 15 هزار متری، با سرعت 1040 کیلومتری بر ساعت و برای مسافت بیش از 14 هزار کیلومتر است.
این سیستم می‌تواند 32 هزار کیلوگرم از بمب‌های آهنی گرفته تا تسلیحات هسته‌یی را بدون سوختگیری مجدد حمل کند.
هواپیمای B-52 بمب‌افکنی با طولانی‌ترین سابقه خدمت در تاریخ امریکا است و به گونه‌ای ساخته شد که گفته می‌شود، خدمه‌ای که امروز آن را به پرواز در می‌آورند، شاید نوه‌های مردانی باشند که سیستم را در دهه 1950 به آسمان بردند.

این بمب‌افکن در روزهایی ساخته شد که یک رایانه بیش از کل هواپیما وزن داشت و همواره این پرسش مطرح بوده که چگونه می‌توان آن را بروزرسانی کرد.
راهکار این امر بروز کردن مکانیک، ابزار الکترونیکی و سیستم تسلیحات هواپیمای آسیب‌پذیر است، به طوری که بال‌ها و فریم هوایی آن تا پایان سال 2044 قابل‌استفاده باشند.
تحت شرایط جدید نیروی هوایی امریکا، بوئینگ در پرتابگرهای چرخان تسلیحات کنونی سامانه مورد بحث اصلاحاتی وارد خواهد کرد.
این موضوع به بمب‌افکن امکان حمل تسلیحات هوشمند را در اتاقک بمب به جای جاسازی تعدادی از آنها بر روی بال‌های هواپیما می‌دهد و چنین امری ظرفیت سامانه را تا 50 درصد افزایش می‌دهد.
با حمل تمامی تسلیحات در داخل هواپیما، کارآیی سوخت حین پرواز افزایش می‌یابد. علاوه بر این، با اصلاح پرتابگرهای چرخان برای بوئینگ، امکان حمل ترکیبی از ابزار با تسلیحات برای ماموریت‌های خاص ممکن می‌شود.

این امر با آپگرید پیشین سیستم CONECT همراه است؛ این سیستم شبکه دیجیتالی جدیدی است که به رایانه‌های موجود بر روی برد B-52 امکان شناسایی نوع تسلیحاتی را که به نقاط سخت آن متصل هستند، می‌دهد و آنها خود را متعاقبا با این تسلیحات سازگار می‌کنند.
با بروزرسانی سیستم اتاقک تسلیحاتی، شبکه با سرعت بالای سیستم CONECT به B-52 امکان تغییر ماموریت و هدف‌گیری تسلیحاتی را حین پرواز می‌دهد.
تحت توافق جدید، بوئینگ سه پرتابگر پیش‌ساخت را برای ارزیابی و آزمایش تا مارس سال 2016 ارائه می‌دهد
[img]http://images.khabaronline.ir/images/2013/11/position50/13-11-22-223852b52.jpg[/img]

http://khabaronline.ir/detail/323900/science/technology
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امان از مایه داری.
TU-160 های روسی(یکی از پرنده های مورد علاقه من) دارن زنگ میزنن :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
حالا ما وقتی به تجهیزاتمون عمردهی می کنیم (ایرفریم ثابت)، بعضی از بچه های خودمون مسخره می کنند و میگن لنگنه. اگر تا 30 سال دیکه بی-52 ها بپرند، سابقه شون تقریبا میشه 100 سال

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

XB-52 P&W YJ57-3 8700lbf
B-52A  P&W J57-9W 10000lbf 11000LBF WET
B-52B J57-P-29W J57-P-29WA J57-P-19W 10,500 lbf dry 12,100 lbf wet 11000 liter of water for injection bigger than the last generation
B-52C same engine lighter for thermonuclear weapons pays
B-52C D E had same engines
B-52F J57-43W 11200lbf 13700 with water injection
B-52G the same engine
B-52H P&W TF33-3 17100lbf derivatived from J57

ویرایش شده در توسط Msebr

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
14 hours قبل , Msebr گفت:

B-52F J57-43W 11200lbf 13700 with water injection

سلام 

میشه بفرمایید تزریق آب چگونه به افزایش تراست موتور کمک میکنه ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 hours قبل , AM4 گفت:

میشه بفرمایید تزریق آب چگونه به افزایش تراست موتور کمک میکنه ؟

اب به دهانه موتور یا کمپرسور تزریق میشه. که باعث خنک شدن هوای ورودی و افزایش دانسیته میشه که باعث افزایش رانش میشه. هوای سردتر باعث میشه که بشه تزریق سوخت در محفظه احتراق بیشتر بشه. مشابه این موضوع در مورد مکان های گرم و ارتفاع های زیاد و موتورهای روسی که برای هوای سرد با دانسیته بالا طراحی شدن و کاراییشون در این مکان ها کمتر میشه اتفاق میفته. مثل میگ 29 ها که رفتن تبریز یا ایران140 ها که قوانین پروازی خاصی داشتن.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم