Davood

سامانه دفاع هوایی سام-15 تور ام- 1 / ام- 2 ( SA-15/Tor /9K330)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان سلام من هم عضو جدید این انجمن هستم و اطلاعات خوبی در مورد تور ام یک ایران دارم اگر سوالی بود در خدمتم. البته میخواهم یک مساله رو به شما بگم و اون اینکه در آینده ای نزدیک خبرهای خوبی از پدافند ایران خواهید شنید. البته از دوستان خواهش میکنم در صورت دسترسی به اطلاعات ارزشمند و طبقه بندی شده نظامی مربوط به کشور عزیزمون از بیان باز آنها خودداری کنید . ممنون و متشکر. به امید رشد و ترقی ایرانیان در همه زمینه ها. icon_wink :rose: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام خسته نباشید
اکثر دوستان ایراد بزرگ سیستم تور ام یک را برد کوتاه ان میدانند و آن را از نظر قابلیت با هاوک مقایسه میکنند در صورتی که این سیستم در نوع عملکردی که دارد در دنیا بی نظیر میباشد و موبایل بودن آن و دقت در تفکیک اهداف و مبارزه با جنگ الکترونیک آن استثنایی است لازم به ذکر است این سیستم چند سال پیش در یک مانور مشترک با یک سیستم از فرانسه و یک سیستم از امریکا شرک کرد و نتیجه دو شلیک آن به سمت دو هدف مشخص شده 100 درصد انهدام بود در حالی که آمریکایی ها در مقابله با دو هدف خود 60 و فرانسوی ها 40 درصد موفق بودند در صورت سلامت سیستم احتمال برخورد با هدف موجود در محدوده انهدام بالای 95 درصد میباشد و مقایسه آن با سیستمی مانند هاوک مسخره به نظر میرسد در حالی که من معتقدم سام 6 های ایران به مراتب قوی تر و دقیق تر از هاوک عمل میکنند.

دوست گرامی
ارسال پست متوالی ممنوع است .

Babakim1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان سلام من هم عضو جدید این انجمن هستم و اطلاعات خوبی در مورد تور ام یک ایران دارم اگر سوالی بود در خدمتم.
البته میخواهم یک مساله رو به شما بگم و اون اینکه در آینده ای نزدیک خبرهای خوبی از پدافند ایران خواهید شنید.
البته از دوستان خواهش میکنم در صورت دسترسی به اطلاعات ارزشمند و طبقه بندی شده نظامی مربوط به کشور عزیزمون از بیان باز آنها خودداری کنید . ممنون و متشکر.
به امید رشد و ترقی ایرانیان در همه زمینه ها. icon_wink :rose: :lol:

شما اطلاعی دارید که محرمانه نباشه و بتونید به ما بدید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تور ام 1 میتونه در برابر حملات جسم جیساو موفق باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قصد زدن پست متوالی نداشتم سابمیت زدم بعد یادم اومد که لینک نذاشتم سریع استاپ رو زدم وقتی دوباره سابمیت زدم دیده دوتا پست ارسال شده اگر میتونی ادغامشون کن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جسم یا همون JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile)
جیساو با بقولی JSOW (Joint Standoff Weapon)
این دو نوع سامانه موشکهایی هستند که ضمن رادارگریز بودن از فاصله زیاد توسط جنگنده دشمن به سمت هدف پرتاب میشوند که نوعی موشک کروز بحساب میایند :lol:

تو این تاپیک یه مدلشون هست
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=6625#57823

دوست گرامی
چرا اینهمه پست متوالی ارسال میکنی ؟! قبلاً که در این مورد تذکر داده شده بود . برای ویرایش پستها از گزینه EDIT استفاده کن .

Babakim1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
hadi222 جان شما سوالتو بپرس اگه چیزی در چنته داشتم تقدیم میکنم این جسی که شما میگید از لحاظ ابعاد بزرگتر از اون چیزی که تور میتونه تفکیک کنه و اگر اپراتور زیرکی داشته باشه در محدوده برد این سیستم میتونه راحت شکارش کنه در ظمن این کار خیلی کم اتفاق میافته که از فاصله دور بخوان این موشک شلیک کنن چون مسیر طولانی بر روی دقت آن اثر میگذارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جسی که شما میگید از لحاظ ابعاد بزرگتر از اون چیزی که تور میتونه تفکیک کنه و اگر اپراتور زیرکی داشته باشه در محدوده برد این سیستم میتونه راحت شکارش کنه

غیر از ابعاد و سطح مقطع راداری سرعت موشکهای کروز هم بر احتمال و کیفیت شکار شدنشون توسط تور ام-1 تاثیر داره؟ تا چه سرعتی رو به خوبی جواب میده؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قرار بود برد موشکهای تور ام 1 ایران رو افزایش بدهند کسی اطلاع داره این طرح به کجا رسید؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوست خوبم Gripen همانطور که میدانید رادار سیستم های پدافندی اهداف سریع را بهتر از اهداف کم سرعت مانند RPV ها تشخیص میدهند در ضمن موشکهای کروز که اکثرا به دلیل ماموریتی که دارند ابعاد بزرگتری دارند و راحتر توسط سیستمی مانند تور ام یک شکار میشوند و در مورد موشک مثل جسی باید عرض کنم که این موشک به دلیل شکل خاصی که دارد و سرعت پایین تر از محدوده تورام یک در صورت ورود به ارتفاع و برد مناسب قابل رهگیری و شکار است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاربر گرامی مهدی بابا با تشکر از اطلاعات مفید شما. بنظر شما اطلاعات جامعی از سامانه های دفاع هوایی ایران دارید کاش میشد تاپیکی ایجاد میکردید و به سوال های کاربران دیگه در حد مجاز جواب میدادید. مثلا من خودم سوالهای زیادی در مورد سامانه شهاب ثاقب میزان کارایی سامانه هاوک ایران و توانایی رادار آن(گفته میشه که هنوز از لامپهای خلاء در ساختار آن استفاده میشه). سامانه های دفاع هوایی شناورهای ایران و.......... دارم که مطرح کردن اونا در اینجا خارج از موضوع تاپیک هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از شما سینا جان عزیز! ولی یک سوال درسته که بردش بیشتره ولی سرعت موشک های میثاق که بیشتر از این حرفهاست! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
GRIPEN عزیز مجددا سلام اولا که شما لطف دارید ثانیا ایجاد تاپیک جدید حوصله میخواهد و اون هم از حوصله من کم حوصله خارجه ثالثا در بحث لامپهای خلاء که فرمودید میخواستم بگم عموما سیستمهای قبل از دهه هشت به این شکل تولید میشدند و بیشترشون هم تو ی محاسبات شون انالوگ بوده و در ضمن ضمخت تر بودند از اواسط دهه هشتاد به سمت دیجیتالیزه شدن و ظریف شدن و سریع تر محاسبه کردن رفتند که از سیستم های دیجتالی میشه به همین تور ام یک خودمون اشاره کرد. رابعا ببخشید من اینقدر بدون فعل وفاعل نوشتم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام و عرض ادب خدمت همه برادران عزیز.

تو ویکی پدیا از قول مسکو دیفنس دیدم که گرجستان ۶ تا تور ام ۱ داره. حالا با همکاری (بخوانید خودفروختگی) ساکاشویلی به آمریکا، میشه منتظر رسیدن تور ام ۱ به آمریکا و اسرائیل بود.

چاره چیه؟

به نظر من اولین و مهمترین قدم در خودکفایی و امنیت پدافندی (و آفندی)، تغییر سیستم‌های Avionic همه سیستم‌های خارجی (اعم از تور، همواپیماهاو ...) با سیستم داخلیه. این کار رو حتی اسرائیل هم که متحد (بخوانید رئیس) آمریکاست تو F-35 می‌خواد انجام بده و تجهیزات الکترونیکی اون هواپیما رو تو صنایع خودش و مخصوص به خودش تولید کنه.

نظر دوستان بزرگوار چیه؟

راستی لینک مطلب تو مسکو دیفنس:

http://mdb.cast.ru/mdb/3-2008/item6/article1/

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.