ali_special

نهي از منكر بار ديگر به قيمت جان تمام شد

Recommended Posts

يكي از دوستان علي خليلي طلبه جوان ناهي از منكر به خبرنگار فارس گفت: طلبه جوان به همراه دوستانش از سوي اراذل و اوباش كه حدود 6 نفر بودند مورد حمله قرار گرفت و از ناحيه شاهرگ به شدت زخمي شد.

به گزارش خبرنگار حوادث فارس، نيمه‌ شب گذشته راكبان يك خودروي پرايد قصد آزار و اذيت چند خانم جوان با ظاهر و پوشش معمولي در چهارراه سيدالشهدا واقع در بلوار پروين (تهرانپارس) را داشتند كه با اعتراض چند نفر از جوانان محل كه از هيئت عازم منزل بودند، درگيري آغاز شد.

در جريان اين درگيري، يك طلبه جوان كه به همراه دو نوجوان به رفتار ناشايست راكبان خودروي پرايد و موتورسيكلتي كه همراه آنها بود، اعتراض كرد، از سوي يكي از راكبان پرايد و از ناحيه شاهرگ گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفت.

يكي از دوستان اين طلبه جوان به خبرنگار فارس گفت: اين طلبه جوان به همراه دوستانش از سوي اين افراد كه حدود 6 نفر بودند مورد حمله قرار گرفت كه وي از ناحيه شاهرگ به شدت زخمي شد.

وي با بيان اينكه بعد از انتقال به بيمارستان عرفان، ساعت 5 صبح مورد جراحي قرار گرفت گفت: در حال حاضر اين طلبه بيهوش است اما به گفته پزشكان احتمال دارد به خاطر خونريزي شديد و نرسيدن خون به مغز دچار ضايعه مغزي شود.

اين فرد آگاه درباره شناسايي عاملان اين حادثه گفت:شماره پلاك خودروي عاملان شناسايي شده است.

گفتني است اين طلبه جوان كه در حوزه علميه ازگل مشغول تحصيل است از مراسم جشن نيمه شعبان به سمت منزل راهي بود و مي‌خواست كه 2 نفر از دانش‌آموزان نوجوان را تا خانه‌هايشان همراهي كند.
http://www.tabnak.ir/fa/news/177449/نهي-از-منكر-بار-ديگر-به-قيمت-جان-تمام-شد

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]قصد آزار و اذيت چند خانم جوان با [size=18]ظاهر و پوشش معمولي[/size] در چهارراه سيدالشهدا واقع در بلوار پروين (تهرانپارس) را داشتند [/quote]

اين بار كه ديگه تقصير پوشش نا مناسب خود خانمها نبوده؟؟

خدا اخر و عاقبت و اين ملت رو ختم به خير كنه كه دروز به روز ارن به سمت پوچي و تباهي ميرن..

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب هگزمن عزیز
با سلام و احترام
بیماری های اجتماعی که ریشه های تاریخی هم (خواه ما را خوش آید یا نیاید) دارد ... متأسفانه یا خوشبختانه ارتباط آنقدر معناداری هم با نفس هنجارهای پوشش در سطح اجتماع ایرانی ندارد (دارد اما نه یک ارتباط خطی و کاملا قابل پیش بینی و محاسبه)؛ همان گونه که جنابعالی نیز اشاره فرمودید [روز به روز ...] این قصه ماجرایی طولانی را با خود یدک می کشد که در جای خود قابل بحث و تأویل است.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا هميشه امر به معروف و نهي از منكر از طرف طلبه ها يا نهايت بسيجي ها انجام ميشه؟ مگه مردم تهران غيرت ندارن كه با چند تا اوباش كه مزاحم نواميس ميشن برخورد كنن؟ بي خاصيتي تا كي؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا هميشه امر به معروف و نهي از منكر از طرف طلبه ها يا نهايت بسيجي ها انجام ميشه؟ مگه مردم تهران غيرت ندارن كه با چند تا اوباش كه مزاحم نواميس ميشن برخورد كنن؟ بي خاصيتي تا كي؟؟[/quote]

وقتي تو روز روشن بين جمعيت ،جوان مردم را با ضربات چاقو ناكار مي كنند و مردم هيچ عكس العملي از خود بروز نمي دهند ديگر چه انتظاري ...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جاتون خالي ديشب كلي نهي از منكر كرديم اساسي ديشب بورس رو كراك و شيشه بود..... icon_cheesygrin
نهي ار منكر و امر به معروف شرايط داره...چرا براي خيلي ها ي ديگه كه هر شب در خطرناك ترين نقاط تهران گشت هستند(نميشه اسم برد)اتفاقي نمي افته؟؟
من نميخام كار اين طلبه عزيز رو كم و اشتباه جلوه بدم اما تا تجهيزات و امكانات و نفرات نهي از منكر نباشه نبايد اقدامه عملي كرد اصلا وقتي جان در خطره نهي كاملا اشتباست.
اول بايد امكانات رو ديد.... به خدا يك شوكره 5000 فقط با صداش ميتونه كاري كنه كه اين اوباش خودشونو خيس كنند چه برسه به اينكه يدونه هم بزني بهشون حالا ديگه باتوم برقي و گاز بمونه...در كل تا وقتي اقدامات نيروي انتظامي انقدر ضعيف باشه و افراد هم به اقدامات اينچنيني و انفرادي و بدونه پشتيباني ادامه بدهند بايد حالا حالا ها منتظره اين جور اخبار باشيم متاسفانه :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك منبع آگاه در مركز اطلاع‌رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ، در گفت‌وگو با خبرنگار قضايي فارس در خصوص آخرين وضعيت پرونده حمله افراد شرور به يك طلبه جوان اظهار داشت: طي حادثه درگيري شب گذشته در حوزه كلانتري 144 جواديه تهرانپارس، رسيدگي به اين پرونده سريعا در دستور كار مأموران پليس اطلاعات و امنيت فرماندهي انتظامي تهران بزرگ قرار گرفت.

وي ادامه داد: در ادامه، مأموران با سلسله اقدامات اطلاعاتي و پليسي و همچنين شناسايي متهمان، موفق شدند افراد درگير با آقاي خليلي را دستگير كنند.

اين منبع آگاه با بيان اينكه جزئيات پرونده در حال بررسي است گفت: اخبار تكميلي متعاقبا اعلام خواهد شد
.


http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004260541

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

عزیزم اگه نهی نمی کرد ازشون بعید نبود برن دختر ها رو بدزدن ( اکیپشون هم کامل بود ، یه ماشین و یه موتور ... )

از نظر من باید مثلا 200 یا 300 تا از اراذل و اوباش رو تو خیابان میخکوب کنند و به عنوان مجازات بگن با تانک با سرعت 40 تا از روشون رد بشن ...


4 بار که این کار رو کنند حساب ، دست یه عده ای میاد ... ( سر هم 1200 تا اراذل می شه )

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]چرا هميشه امر به معروف و نهي از منكر از طرف طلبه ها يا نهايت بسيجي ها انجام ميشه؟ ؟[/quote]

انجام میشه ولی به خشونت کشیده نمیشه
نمیدونم چرا وقتی یه طلبه این کارو انجام میده این جوری میشه

[quote]مگه مردم تهران غيرت ندارن كه با چند تا اوباش كه مزاحم نواميس ميشن برخورد كنن؟ بي خاصيتي تا كي؟؟[/quote]
لطفا توهین نکنید این کار همه جا انجام میشه اخبارشم توی این سایت داشتیم ولی روی تهران حساسیت ها بیشتره

[quote]وقتي تو روز روشن بين جمعيت ،جوان مردم را با ضربات چاقو ناكار مي كنند و مردم هيچ عكس العملي از خود بروز نمي دهند ديگر چه انتظاري ...[/quote]
خدا رو شکر تو پل مدیریت چند نفر کمک کردند

[quote]اول بايد امكانات رو ديد.... به خدا يك شوكره 5000 فقط با صداش ميتونه كاري كنه كه اين اوباش خودشونو خيس كنند چه برسه به اينكه يدونه هم بزني بهشون حالا ديگه باتوم برقي و گاز بمونه...[/quote]

بدبختی چندوقتی هست این وسایل دست اشرار بیشتر دیده میشه

[quote]در كل تا وقتي اقدامات نيروي انتظامي انقدر ضعيف باشه و افراد هم به اقدامات اينچنيني و انفرادي و بدونه پشتيباني ادامه بدهند بايد حالا حالا ها منتظره اين جور اخبار باشيم متاسفان[/quote]

این گل سرسبد ما

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام

عزیزم اگه نهی نمی کرد ازشون بعید نبود برن دختر ها رو بدزدن ( اکیپشون هم کامل بود ، یه ماشین و یه موتور ... )

از نظر من باید مثلا 200 یا 300 تا از اراذل و اوباش رو تو خیابان میخکوب کنند و به عنوان مجازات بگن با تانک با سرعت 40 تا از روشون رد بشن ...


4 بار که این کار رو کنند حساب ، دست یه عده ای میاد ... ( سر هم 1200 تا اراذل می شه )[/quote]

من تقریبا مطمئنم تجاوزی در کار نبوده.از کجا معلوم اون خانومها با اون آقا پسرا دوست نبودند؟؟؟در این شرایط به نظرم نهی از منکر کار خوبی نیست و تجاوز به حریم شخصی افراده :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در روزگاری که ضد ارزش‌ها، جایگاه ارزش‌ها را گرفته و خود در خانه حریف جا خوش کرده‌اند، قربانی شدن در دفاع از ارزش ها عجیب نیست.

به گزارش «تابناک اجتماعی» به نقل از «گرداب»، این نکته را به راحتی می‌توان با مرور تیتر اخبار یک ماه اخیر درباره اتفاقاتی که برای ناهیان از منکر رخ داده است، دریافت.

نزدیک یک ماه پیش بود که حجت‌الاسلام فرزاد فروزش، امام جماعت دانشگاه علوم پزشكي تهران براي نجات يك دختر جوان از چنگال دو نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگي كرد و در پي تلاش برای نجات اين دختر، یکی از چشمان خود را برای همیشه از دست داد.

پس از این ماجرا، خبری مشابه درباره حجت‌الاسلام سیدمحمود مصطفوی منتظری، روحانی عضو جامعه وعاظ تهران نیز منتشر شد که همچون حجت‌الاسلام فروزش، یک چشم خود را به دلیل امر به معروف و نهی از منکر از دست داد.

ماجرا اما به اینجا پایان نمی یابد. شب گذشته هم یک طلبه جوان حین نهی از منکر در چهارراه سیدالشهدای منطقه تهرانپارس از ناحیه شاهرگ گردن، هدف حمله اراذل و اوباش قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

ساعت 11:30 راکبان یک خودروی پراید قصد آزار و اذیت چند خانم جوان در چهارراه سیدالشهدا، واقع در بلوار پروین (تهرانپارس) را داشتند که با اعتراض چند نفر از جوانان، راکبان پراید و دو موتورسواری که پراید را همراهی می کردند، درگیری آغاز شد.

علی خلیلی که به همراه دو دانش‌آموز به رفتار ناشایست راکبان پراید اعتراض و آنها را امر به معروف و نهی از منکر کرد، متأسفانه با حمله یکی از راکبان پراید، از ناحیه شاهرگ گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفت و دو دانش‌آموز همراه این طلبه نیز به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و ضاربان نیز متواری شدند.

[color=red]تأسف‌انگیزتر آنکه خودروهای عبوری در حالی که از روی خون این طلبه بیست ساله ـ که روی زمین جاری شده بود ـ می‌گذشتند، حاضر به رساندن وی به بیمارستان نشدند.

هرچند اخبار خبرگزاری‌ها حاکی از آن است که علی خلیلی با نیم ساعت تأخیر با آمبولانس اورژانس به بیمارستان منتقل می‌شود، ولی فیلم اختصاصی گرداب از این رخداد، گویای حقایق دیگری است.

راننده خودروی گذری پرایدی بر خلاف دیگر شهروندان با وجدانی بیدار، مسئولیت انتقال علی به بیمارستان را می‌پذیرد که قطعا عمل اسلامی و انسانی او شایسته تقدیر و تشکر است.

به گفته يكي از همراهان طلبه ناهي از منكر، چهارده بيمارستان شامل بيمارستان‌هاي رسول اكرم ـ صلی‌الله علیه و آله و سلم ـ، امام حسين ـ علیه‌السلام ـ ، شهداي تجريش، امام سجاد ـ علیه‌السلام ـ ناجا، بقيه‌الله ـ عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف ـ، تهران كلينيك، سينا، ميلاد، الغدير، طالقاني، لاله، امام خميني ـ رحمت ‌الله علیه ـ جماران و پارسيان از پذيرش اين طلبه جوان خودداري و علت اين كار را حال وخيم وي عنوان كردند.

سرانجام همراهان خليلي، او را به بيمارستان خصوصي عرفان بردند كه مسئولان اين بيمارستان نیز پذيرش وي را بسته به واريز مبلغ شش ميليون تومان وجه نقد كرده و سرانجام با واريز پنج ميليون تومان او را پذيرش كردند. [/color]اخبار حاکی از آن است که به دلیل تأخیر در عمل جراحی، احتمال بروز ضایعه مغزی برای علی خلیلی هست و این در حالی است که بنا بر قانون، همه بيمارستان‌هاي دولتي و خصوصي موظفند در هر شرايطي بدون درخواست وجه، بيماران اورژانسي را پذيرش كنند.

این طلبه جوان پس از عمل جراحی از ناحیه عروق گردن، هم اکنون در کما بوده و در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان عرفان تهران تحت درمان است.

به گفته دوست علی، ضاربان که شش نفر بودند، از اهالی منطقه خاک سفید تهران هستند و مأموران پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی تهران بزرگ در کمتر از 24 ساعت با انجام اقدامات اطلاعاتی و تخصصی، همه اشرار حاضر در این حادثه را شناسایی و دستگیر کردند.

حجت الاسلام صدیقی، امام جمعه موقت تهران نیز با حضور در بیمارستان عرفان ضمن عیادت از علی خلیلی از نپذیرفتن این جوان در برخی از بیمارستان‌های دولتی به شدت انتقاد کرد.

نکته اصلی اینجاست که حوادثی اینچنینی با فواصل زمانی کوتاه می‌روند به زنجیره‌ای از اتفاقاتی بدل شوند که اندک ناهیان امر به معروف و نهی از منکر جامعه را در جدال میان انجام تکلیف یا دفاع از جان خویش قرار ‌دهند و تعدی کنندگان به مال و ناموس امت اسلامی در حاشیه‌ای امن، مطمئن از نارسایی قانون به رفتار وقیحانه خویش ادامه دهند.

این رویدادها در حالی رخ می‌دهد که از سرانجام برخورد قاطعانه قوه قضائیه با ضاربان حجج اسلام فروزش و مصطفوی خبری در دست نیست.

تعلل این قوه در احقاق حق قربانیان دفاع از واجبات دینی و برخورد نکردن سریع با برهم زنندگان امنیت عمومی جامعه اسلامی و البته دیگر نهادهای پاسخگو در این حادثه از وزارت بهداشت گرفته تا مجلس شورای اسلامی به اضافه شدن حلقه‌های زنجیر وقایع اینچنینی در جامعه منجر خواهد شد.

در این‌جا البته باید از افرادی که در این وانفسای روزگار، با عزمی راسخ و قلبی مطمئن برای اجرای فرمان الهی، جان خویش را در طبق اخلاص نهاده‌اند، نهایت تقدیر و تشکر را داشت. چه اینکه بی گمان، رضایت خداوند مجاهدان فی سبیل‌الله را بسنده است.
http://www.tabnak.ir/fa/news/177693/یک-گزارش-تأثربار؛-پاسخگو-کیست؟-+-فیلم

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موقعيكه ايمان اخلاق ضعيف بشه همينه روز به روز داره بدتر ميشه مسعولان هم در خواب دنبال مجادلات سياسي و مردم قرباني اين كارهاشون و عمده اين مشكلات به خاطره فقر بيكاريه پيامبر گفته هيچ چيزي بدتر از فقر نيست و ايمانه ادمو ازبين ميبره :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقصر اصلی قوه قضاییه هست که درست و حسابی خدمت این جماعت نمیرسه تا دیگه جرات این کارهارو نداشته باشن.نیروی انتظامی اینهارو دستگیر میکنه و تحویل دادگاه میده،اما چند روز بعدش میبینیم طرف داره راست راست تو خیابون راه میره.

[quote]چرا هميشه امر به معروف و نهي از منكر از طرف طلبه ها يا نهايت بسيجي ها انجام ميشه؟ مگه مردم تهران غيرت ندارن كه با چند تا اوباش كه مزاحم نواميس ميشن برخورد كنن؟ بي خاصيتي تا كي؟؟[/quote]

اولا که لطفا به مردم توهین نکنین.دوما کی گفته مردم عادی کاری نمیکنن؟مگه شما همه جا هستین که اینو میگین؟لازم شد یک ماجرایی رو تعریف کنم.

استاد من چند وقت پیش برای شرکت در دوره هایی که هر چند وقت یکبار برگزار میشه همراه چند نفر دیگه از دوستان میرن تهران.بعد از ظهر یکی از روزها وقتی تو مترو بودن میبینن که یکی از همین عوضیها مزاحم یک دختر خانوم که حجاب هم داشته میشن.اولش این استاد ما با دوستاش با حرف میخوان طرف رو از این کار منصرف بکنن.اما یارو شاخ میشه و شروع میکنه به لات بازی و اربده کشی و خیلی کارهای دیگه که استاد ما هم میزنه طرفو آشو لاش میکنه.خلاصه کار به حفاظت مترو و کلانتری و این چیزها کشیده میشه که وقتی میبینن ماجرا چی بوده و خود اون خانوم هم ماجرا رو تعریف میکنه استاد مارو ول میکنن و اون یارو که لات بوده رو هم میبرن نقره داغش میکنن.

بله دوست من.از این اتفاقها زیاد میوفته.اما ما فقط از اونهایی با خبر میشیم که منجر به اینجور حوادث میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تقصیر خودشان است... امر به معروف و نهی از منکر شرایط دارد و یکی از اصلی ترین شرایط آن نداشتن ضرر جانی برای عامل آن است.
در ثانی، مملکت دادگاه و پاسگاه دارد، در صورت برخورد با تخلف بایستی به آن ها مراجعه و از خودسری پرهیز نمود...
به عنوان فردی که اندکی تحصیلات حوزوی داشته عرض می کنم:
اصلا در زمانی که حکومت اسلامی برقرار است، نهادهای گوناگون قانونی، مدعیان پر طمطراق و... وجود دارند (که برای حفظ نظم و اجرای قوانین الهی حقوق می گیرند) برخورد با هنجارشکنان توسط ما درست نبوده و تکلیف ما در موارد اضطراری، صرفا در اطلاع رسانی به دستگاه های مسئول (مثلا از طریق تلفن 110) است و لا غیر ... در این صورت(اطلاع رسانی) تکلیف شرعا از دوش ما برداشته شده و بر عهده ی نهادهای حکومت اسلامی است...

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من توی شرایط اضطراری فرق مرد و نامرد مشخص میشه مثلا این آقا ور داره زنگ بزنه 110 خودش چند دقیقه طول میکشه برسن اونجا در این زمان رکرده کرده و برده برده شده.
غیرت انسان بهش اجازه نمی ده جلوی چشممش به ناموس مملکتش و به ارزشها و دینش توهینی بشه و مرد می خواد اینجور جاها انسان اینقدر مرد باشه پاش و دلش نلرزه و حداقل یه تذکر بده .

مثلا توی همین مورد معلوم نبود اگر کسی دخالت نکنه چه اتفاقی می افتاد ممکن بود این بنده خداها دزدزیده و مورد اذیت قرار می گرفتن و بعد شاید به خاطر آبروش هیچ شکایتی هم نمی کردن بعدا تکلیف جامعه با این گرگهایی که روز به روز بدتر میشن چی میشه.اونجا ما که نبودیم و با اینکه این بنده خدا هم طلبه بوده ۱۰۰ درصد رفته جلو و با نرمی چند تا تذکر داده تا شاید بفهمن و برن اما در این نوع شرایط به خاطر همین حرفهای صد من یه غاز من و شما در مورد بسیج طلبه و افراد مذهبی و وظیفه دینی و .... اینقدر حساسیت در مورد بچه مذهبی ها درست کردیم که همه می خوان سر به تنشون نباشه و به جای تقدیر باید چند تا فحش هم بخورن که بله به تو چی لوازم نبوذ و ...
اگر قرار باشه لوزام هر کاری باشه تا کاری و حکمی اسلامی رو راه انداخت حسین توی اون صحرا جون نمی داد می گفت خوب هنوز امکانات نیست نیرو نیست و.... اونم در جایی که خودش یکی از پلایل قیام رو امر به معروف و نهی از منکر دونسته.

اگر این امر به معروف و نهی از منکر هست پس این دین چه فرقی با اون دینی که اما خمینی می گن اسلام آمریکایی داره مگر اونها نیستن میگن دین شخصیه خوب امکان خطر بوده پس خفه خون بگیریم چون خطر هست ای مرده شور این هیکل ما رو ببرن که به فکر ابرو ناموس برادر و خواهر خودمون نباشیم و مثل خوک توی خودمون بلولیم و توی سجاده های پشمینه صبح تا غروب نماز بخونیم.

مردم تهران هم خیلی غیرتی نشن توی شهری که عمده مردمش اینقدر بی غیرت شدن که حتی قیمت تاکسی توسط یه مغازه دار هم به یه غریبه دروغ گفته میشه و آدرس ها رو عوضی میگن و برادر به خواهر و پدر به فررزند و زنش غیرت نداره باید این موضوعات هم پیش بیاد و باید اما صادق در مورد زلزله در این شهر فسادش و مردن میلیونها مردم روایت بکنه اگه ندیدین برنین ببینین که اما در مورد این خانه فساد چی گفتن.

اون عده ای هم که کمی از ته مانده غیرت و همیت توشون مونده مثل همین بنده خداها باید زیر سوال ماها برن که به تو چه کجای دین اسلام نوشته شب توی یه خیابون خلوت برای نجات دو تا دختر بری کاری بکنی مگه شرط الله مرده مگه مامور قانون نیست مگر حکومت نیست تازه خطر جانی هم بوده .
وای به حال ما وای وای وای این تذهبون؟
علی رو چیکار کنم بهش چی بگم وقتی میگه شما مسیولید همه .چیکار کنم برای خلخال پای یه یهودی گریه می کنه توی مسجد و غیرتش نمی زاره راحت باشه بهش چه جوابی بدیم.

به اشتراک گذاشتن این پست


لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.