hexman

روايتي از مانور نيروي دريايي شاهنشاهي ايران

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

16/2/52
صبح براي مانور دريايي حركت كرديم كه با كشتي هاي جنگي بايد انجام ميشد و با كشتي به ابوموسي و تنبها رفتيم.
مانور كه عبارت از تير اندازي با موشك و توپ به هدفهاي دريايي بود و هم چنين سرعت عمل كشتي ها، شاهنشاه را خوشحال نكرد كه بسيار هم عصباني كرد.چند گلوله توپ به هدفها انداخته شد يكي هم نخورد.

شاهنشاه خيلي عصباني شدند و به فرمانده نيروي دريايي فحش دادند.تا عصري حرف نزدند.من هر چه كردم كه عرض كنم، نيروي دريايي ما جوان است،تكميل ميشود شاهنشاه قانع نشدند.
عرض كردم موشكها هم براي تمرين است و گرنه موشك Sea Killer كه فقط 24 كيلومتر برد دارد،چه فايده دارد؟فرمودند موشك سرشان را بخورد.چرا تير اندازي توپها اينقدر بد بود؟ان هم در حال صلح و اعصاب راحت و ان هم هدف ثابت.

فرمودند عراقيها موشك برد 40 كيلومتر دارند كه روسها داده اند،خيلي هم خوب است.يك ناوچه اسراييلي را هم غرق كردند.
ما هم بعد موشك هارپون ميخريم كه صد كيلومتر برد خواهد داشت،تا شش ماه ديگر تحويل ميشود.
من باز هم صحبت را ادامه دادم.فرمودند من كه اين قدر با خارجيها لجاجت ميكنم و پدرشان را در مي اورم به پشتيباني اينهاست.اين ها هم كه اينطور گه از كار در مي ايند.ادم نميداند چه كار كند.
خلاصه اينكه خوشي اين چند روزه از دماغ ما در امد.شب هم شاهنشاه به طوري ناراحت بودند كه تنها شام خوردند و يك كلمه را نميشد دو تا كرد.ولي شاه انقدر ادم منصفي است كه فرمودند اطلاع بده كه فردا براي بازديد پايگاه دريايي بوشهر نميرويم.اولا براي اينكه تنبيه شوند دوما براي اينكه من پيش داوري خواهم كرد..شايد كارهاي خوبي هم كرده باشند،من با چشم بد خواه ديد..

ادامه دارد

[size=9]يادداشتهاي علم-جلد سوم
انتشارات كتاب سرا[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دست اون شخصی که گلوله های توپ دریایی رو به هدف نزده درد نکنه. شاه هم چقدر پر توقع بوده و منظورش از خارجی ها عراق بوده ؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دست اون شخصی که گلوله های توپ دریایی رو به هدف نزده درد نکنه. شاه هم چقدر پر توقع بوده و منظورش از خارجی ها عراق بوده ؟![/quote]

دست شما هم با این نظراتت درد نکنه واقعا ! چشمک

دوست گلم کاری ندارم شاه کی بوده ولی هر گلوله توپی که شلیک شده از پول بابا مامان ها و پدربزرگامامان بزرگای این کشور بوده ها ناسلامتی ؟ عجبا !

بعدم با دید نفرت امیز و منفی به دوران گذشته نگاه نکنید البته اگه میتونید
ن
شاه خودش وقتی فیلم زمان قاجار میساختند تا میتونست تو زمانش منفی بافی راجبشون کردند بعد که رفت علیه خودش و بعد که اینام ... ! چشمک

قانون دنیاست پشت سری هات رو نفی کنی ولی به نظر من یکی از موارد مثبت شاه و اقداماتش همین ماجرا بوده

با دید باز باید دید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش خوبه خودت میگی که با دید نفرت آمیز نگاه کنید ! بعدش هم شما نگران اون همه حیف و میل ها و جشن های 2500 ساله و ... نیستی و نگران هزینه 4 تا گلوله توپی ؟ در ضمن ما چاکر شما هم هستیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید اون یه نون جا افتاده بود ویرایش کردم !

هرچند متن کلام مشخص میکنه نون جا افتاده بود !

من کرتم !

ولی خوب تا حدودیم درست میگی خشک و تر با هم میسوزند ! چون جشن چندهزارساله گرفته شده بقیه ش به کنار !

البته بازم کاری ندارم ولی فلسفه جشن 2500 ساله درست بود موقع اجراش و نحوه اجراش اشتباه بود ! یعنی اگر به جا سفرا و خرج شکم اونا شدند میرفت از تمام اقصی نقاط ایران یه عده از مردم رو منتخب میکرد توسط خود مردم و به عنوان نماد نسل ایران میاوردشون خیلی بهتر بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل شاه این بود که خشکی هاش چند برابر از تری هاش بود . آره چند تا کار خوب داشت ولی اینقدر گند کاری کرده بود که تو ذهن ملت از اون چهار تا کار خوب یاد نمیشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصل مشکل شاه همون شاه بودنشه
ادمی خود کامه که از هیچ طریقی ملت روش کنترلی ندارند
اینکه ارتشی قوی کرده برای حفاظت از ملت ایران که نبوده(بدیهیه)
اینم که گفته پدر خارجی ها رو در میارن دیدیم خیلی پدرشون رو در اوردند این دوتا( این و باباش)
توی کاپیتولاسیون پدر خارجی ها رو حسابی در اوردن! توی امتیازات گسترده اقتصادی و نابود کردن هویت و فرهنگ ملی و غرب گرایی افراطی و اشاعه هرزگی به حق ایشون روی خارجی ها رو هم سفید کرده و پدر اونا رو هم در اوردن
صحیح!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دبیر تاریخی داشتم میگفت : میگن راه اهن جنوب به شمال رو انگلیس برای مقاصد خودش با پول ایرانیا درست کرد و اره این استعمار و استکباره و رضاخان یه فلان فلان شده س و از این حرفا
ایشون میگفتند، اقا درست همه ش درست ! ولی امروز رو که میبینی ، میفهمی تنها واقعیت موجود کشور اینه که این راه اهن قدیمی کماکان ستون فقرات ایرانه ! چشمک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه در کشور ما یا یک نفر فرشته است یا شیطان حد وسط ندارد

وقتی از شاه حرف می زنیم چون بدمان می آید هرکاری که کرده می گوییم بد بود
اگر از انصاف و عدل دور می شویم یادمان باشد ادعای علی بودن یا یار علی بودن نکنیم

شاه کارهای اشتباه و کارهای درستی کردحال با هر نیتی

ساخت ارتش مدرن چیزی که ایران از بعد از صفوی و نادرشاه تا آن زمان ندیده بود
بهبود ناوگان دریایی و هوایی
جز کارهای خوب او بود

ما نظام مطلقا خوب نداریم حتی پیامبر هم نگفت حکومت زمان من مطلقا خوب است
حضرت علی هم از کسانی که مدام مجد او را می گفتند دوری می کرد و دنبال بهبود اوضاع بود چرا که همیشه بهتر وجود دارد
پس لطفا به جای مجد و خوار کردن به دنبال برهان، دلیل و راه حل باشیم.

ما هم اگر ادعامون میشه اشتباهات دیگران را تکرار نکنیم و از کارهای خوب آنها را توسعه ببخشیم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دبیر تاریخی داشتم میگفت : میگن راه اهن جنوب به شمال رو انگلیس برای مقاصد خودش با پول ایرانیا درست کرد و اره این استعمار و استکباره و رضاخان یه فلان فلان شده س و از این حرفا
ایشون میگفتند، اقا درست همه ش درست ! ولی امروز رو که میبینی ، میفهمی تنها واقعیت موجود کشور اینه که این راه اهن قدیمی کماکان ستون فقرات ایرانه ! چشمک[/quote]

عمل مهم نیست، نیت از انجام آن مهم تر است. «انما الاعمال بالنیات» اعمال با نیاتی که بر اساس آنها انجام گرفته اند، سنجیده می شوند، حال نیت واقعی از ساخت این راه آهن و... چه بوده؟ (البته این نگاه، اگر شما سیستم ارزشی و جهان بینی اسلامی داشته باشید و از آن دریچه به جهان بنگرید، پاسخگو است و اگر مسلمان نباشید که هیچ...)
[size=18]در ضمن -اگر فضولی نیست- بنده در این چند سال، با دنبال کردن مطالب و نوشته جات شما در سایت های گوناگون، متوجه شده ام که شما از کردهای کرمانشاه و احتمالا از فرقه ی اهل حق هستید، درست برداشت کرده ام یا دچار اشتباه شده ام؟ (البته پیشاپیش معذرت خواهی می کنم، در صورتی که این سوال را فضولی می دانید، پاسخ ندهید)[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
در ضمن -اگر فضولی نیست- بنده در این چند سال، با دنبال کردن مطالب و نوشته جات شما در سایت های گوناگون، متوجه شده ام که شما از کردهای کرمانشاه و احتمالا از فرقه ی اهل حق هستید، درست برداشت کرده ام یا دچار اشتباه شده ام؟ (البته پیشاپیش معذرت خواهی می کنم، در صورتی که این سوال را فضولی می دانید، پاسخ ندهید[/quote]

اهل حق ؟

تعجب اوره از کجا اینو برداشت کردید ؟

نه والا ، من بارها در صندلی داغ سایت دانشجو هم ادرس هم دین هم مذهب و ... همه چیز خودمو نوشتم !

من شیعه هستم و البته اهل حق ها هم زیاد تو شهرمون هستند که البته با شیعه مانوس هستند وبا سنی .... ! چشمک

ولی نه من خودم شیعه م از صد جد اون ور ترم !

البته در کل همه ادیان و مذاهب قابل احترامند و افتخاری نیست بگی سنی هستی شیعه هستی و .... مهم اصل عملت هست که انسانی باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان لطفاً در فرمايشاتشون، به اعتقادات و قوميت و مذهب ساير كاربران كاري نداشته باشن.
ناسلامتي اين سايت، يه سايت نظامي هست و بحث دوستان هم در قالب امور نظامي و گاهاً تاريخي - سياسي هست. پس فكر نكنم اين مسائل، به دين و زندگي و قوميت كاربران برگرده كه نيازي به استفتاء در اين خصوص باشه.

از تمامي دوستان درخواست مي‌كنم كه صرفاً حول محور موضوع بحث بفرماين و به حاشيه نزنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدا با عکس بانوان افسر ناو دریایی کیف کردم

دستت طلا برادر جدا دمت گرم ، خیلی تشکر داری افغن !

icon_cool icon_eek :rose: :evil:

ای خدا ای خدا !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارنستو جان! می بخشی ولی ممکنه یه مقداری در بکار بردن بعضی از این قبیل جملات محتاط تر باشی ... بالاخره میلیتاری برای خودش یه چارچوبی داره و یه سری قواعد ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.