hosseinvahdat

کلاس کیلوها در خدمت نیروهای مختلف!

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بسیار بسیار عالی جناب الو از شما تشکر میکنم.

از شما خواهش دارم با تمام توان ادامه بدید.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]واقعا زیبا بود!!![/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]اشک شوق در چشمانم حلقه زد...[/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]واقعا ممنونم جناب ELO[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]می‌خواهم فریاد بزنم:[/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#ff0000][size=5]ما می‌توانیم و خدا با ماست...[/size][/color][/font]
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='razavisw' timestamp='1359041525' post='295496']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]واقعا زیبا بود!!![/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]اشک شوق در چشمانم حلقه زد...[/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif]واقعا ممنونم جناب ELO[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]می‌خواهم فریاد بزنم:[/font]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][color=#ff0000][size=5]ما می‌توانیم و خدا با ماست...[/size][/color][/font]
[/quote]
خواهش میکنم باید ممنون اونایی باشیم که سختیها رو برای گذر از این کمبودها به جان و دل میخرن و برای برطرف کردن کمبودها و کاستیها از هیچ کوششی دریغ نمیکنن
ای کاش ما بدون حت فشار قرار گرفتن خودمونو باور کنیم نه اینکه منتظر بشیم یه جایی به بن بست بخوریم بعد به خودمون برگردیم و تازه یادمون بیاد که خودمون هم میتونیم
بیاییم از خودمون بله همین من و شما از خودمون شروع کنیم و واقعا باور کنیم که میتونیم

[quote name='TALASH' timestamp='1359039298' post='295491']
بسیار بسیار عالی جناب الو از شما تشکر میکنم.

از شما خواهش دارم با تمام توان ادامه بدید.
[/quote]
خواهش میکنم دوست خوبم
من فقط راوی تلاش این عزیزان بودم
سعی میکنم در باره مسایلی که میشه گفت و بیانشون ضربه ای به نداجا و به ساختار دفاعی میهنمون نمیزنه تا جایی که بشه و قیود حفاظتی اجازه بده حرف بزنم
ولی همونطور که میدونین خیلی از اطلاعات این کلاس زیر دریایی در اختیار همه هست اما یکسری دیگرشون خیر
حالا بعد از این اورهال دشمنانمون خیلی دلشون میخواد بدونن مثلا ما چه تغییراتی دادیم و چه ارتقا ها و یا بروز رسانیهایی داشتیم
اینه که بیان به ظاهر ساده ترین مساله ها هم گاهی میتونه بطور ناخواسته برخی حرفهای مگو رو عنوان کنه
یادمون نره اونا تیمهای بسیار بسیار زبده و خبره در امور جاسوسسی و همچنین تحلیل اطلاعات دارن واز کوچکترین حرف ما شاید بتونن صدها صفحه نتیجه گیری داشته باشن
پی باید خیلی خیلی دست به عصا و محتاط باشیم
اگر روزی ان شا الله به لطف و یاری خدا به اون حد برابری نظامی با غرب برسیم(امیدوارم که روزی برسیم) اونوقت خیلی بهتر و راحت تر میشه حرف زد نه حالایی که هر جنگ افزار کوچیکمون هم برامون حیاتیه اونم در برابر این غول بی شاخ و دم نظلمی "آمریکا"(بی شاخ و دم که چه عرض کنم)
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
و اما دو نکته ای که قول داده بودم
برای تهیه کابلهای مخصوص و مقاوم در برابر شرایط محیط کاری زیردریایی اعم از نوسانات سیکلیک فشار و دما و بویژه استاندارد مورد نیاز برای حفظ اینسولیشن و کارایی در اعماق زیاد درخواستها و کنکاشهای بسیار زیادی صورت گرفت تا اینکه ........... که متولی تهیه و پشتیبانی ابزار و مواد مورد نیاز نیروی دریایی بود یک نمونه کابل ساخت کشور........ رو معرفی کرد که برای تست نهای به لابراتور محیطی زیر سطحی نداجا فرستاده شد و همه حداقل ها رو با موفقیت پشت سر گذاشت و مورد تایید قرار گرفت و بنا بر خرید مقدار مورد نیاز قرار گرفت
در همان بهبوهه که آزمایشهای فشار بالا و تاثیر محیط آب شور در عق زیاد بر کابلها در جریان بود گروهی از مهندسان جوان نیرو که در راستای جهاد خودکفایی و مباحث پیرامونش سعی در تهیه این کابل در داخل کشور داشتند توانستند با همکاری شرکت....... در داخل کشور کابلهایی باهمان مشخصات و حتی میشه گفت کمی بهتر از نمونه ساخت کشور...... رو بسازن و شرکت مزبور بلافاصله خط تولید آنرا هم فعال کرد اما
متاسفانه و درکمال تاسف ........(متولی پشتیبانی و خرید و....) حاضر به قبول اونها نشد(قرارداد تهیه این کالابرای نداجا با اونا بسته شده بود و اونا مسیول تهیه اش بودن) و قبول نکرد که به جای قرارداد با کشور خارجی با شرکت داخلی قرارداد ببنده اونم در حالی که هنوز قراردادی باشرکت خارجی بسته نشده بود و نکته بسیار مهم هم قیمت بسیار بسیار بسیار پایینتر نمونه ایرانی بود
جدای از اشتغالزایی و قطع وابستگی به بیرون و چرخش پول در داخل کشور و جلوگیری از خروج ارز از کشور و تشویق شرکتهای داخلی برای همکاری ، متاسفانه پول و سرمایه بیت المال مردم رو ریختیم تو دامن بیگانه
نمیخوام زیاد مته به خشخاش یزارم و دلایل آنچنانی برای اینکار بشمورم اما به نظر من بهیچ وجه شکل و شمایل درست، منطقی و زیبایی نداشت
اگر نگم خیانت شمرده میشه ، بیدرایتی و ظعف مدیریتی و نالایقی و .....رو میتونم بکار ببرم
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خاطرات و اطلاعات شما نه تنها جالب هست نحوه نگارش شما هم به جذابیتش میافزاید
خیلی ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام ویژه خدمت محمد جان دوست بسیار گلم

تقدیم به شما :rose: :rose: :rose: :rose:

تشکر از وقتی که برای ما میگذارید.

محمد جان چند تا سوال داشتم ازت خواهش دارم اگه سوالام جوری بود که به مصلحت کشور نبود جواب ندید!

1- محمد جان بلوک های آکوستیکی سطح کیلوها رو خودمون تولید کردیم یا از روسیه اومدن؟

2- چرا این بلوک نسبت به نمونه ی اصلی دارای ظرافت کاری کمتری هست؟ من احساس میکنم چون نو هستند اینجوریه واگه سطح بقیه کیلوها صاف تره یجورایی این بلوک ها در اثر گذشت زمان دچار فرسایش و سایش شدن درسته؟

3-کیفیت این بلوک ها در نمونه جدیدا اورهال شده رضایت بخش هست؟

4- اینکه ما چندین ساله باطری کیلو کلاس تولید میکنیم درسته؟ راستش یکی از فرماندهان نیرو در رسانه ملی عنوان نمود هندیها از این توانایی ما تعجب کردن!

5-این عبارت درسته که روسیه در کیلوها دستگاهی به اندازه یک کاسه!!! جایگذاری نموده بوده که کیلوهای مارو ردیابی میکرده؟

6-موتورهای دیزل کیلوها و باطریهاش چقدر تعویض شدن و چقدر بهینه سازی؟

7-ورق های بدنه رو چه مقدار تعویض نمودیم و چه مقدار از همون ورقه های قبلی استفاده نمودیم و جنس این ورقه ها چیست؟

8- الان طارق 901 رو میتوان یک کیلوی صفر به حساب آورد و اینکه چقدر از بقیه هم رده هاش سرتر شده؟

ببخش یخورده زیادن :winking:

دوست دارم تا ابد محمد جان :kiss:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='TALASH' timestamp='1359189994' post='295836']
با سلام ویژه خدمت محمد جان دوست بسیار گلم

تقدیم به شما :rose: :rose: :rose: :rose:

تشکر از وقتی که برای ما میگذارید.

محمد جان چند تا سوال داشتم ازت خواهش دارم اگه سوالام جوری بود که به مصلحت کشور نبود جواب ندید!

1- محمد جان بلوک های آکوستیکی سطح کیلوها رو خودمون تولید کردیم یا از روسیه اومدن؟

2- چرا این بلوک نسبت به نمونه ی اصلی دارای ظرافت کاری کمتری هست؟ من احساس میکنم چون نو هستند اینجوریه واگه سطح بقیه کیلوها صاف تره یجورایی این بلوک ها در اثر گذشت زمان دچار فرسایش و سایش شدن درسته؟

3-کیفیت این بلوک ها در نمونه جدیدا اورهال شده رضایت بخش هست؟

4- اینکه ما چندین ساله باطری کیلو کلاس تولید میکنیم درسته؟ راستش یکی از فرماندهان نیرو در رسانه ملی عنوان نمود هندیها از این توانایی ما تعجب کردن!

5-این عبارت درسته که روسیه در کیلوها دستگاهی به اندازه یک کاسه!!! جایگذاری نموده بوده که کیلوهای مارو ردیابی میکرده؟

6-موتورهای دیزل کیلوها و باطریهاش چقدر تعویض شدن و چقدر بهینه سازی؟

7-ورق های بدنه رو چه مقدار تعویض نمودیم و چه مقدار از همون ورقه های قبلی استفاده نمودیم و جنس این ورقه ها چیست؟

8- الان طارق 901 رو میتوان یک کیلوی صفر به حساب آورد و اینکه چقدر از بقیه هم رده هاش سرتر شده؟

ببخش یخورده زیادن :winking:

دوست دارم تا ابد محمد جان :kiss:
[/quote]
ممنونم دوست بسیا گرامیم
و پوزش منو چیشاپیش بابت جواب ندادن به بیشتر سوالاتت بپذیر
باتوجه به اینکه جنس و نوع آکوستیکها و ورقه بدنه تاثیر مستقیم در قدرت پنهان کاری و سونارگریزی زیر دریای داره باید خدمتتون عرض کنم از هرگونه اظهار نظر در این زمینه معذورم، برخی سوالاتتون رو ابدا اطلاع ندارم برخی های دیگه رو هم نمیتونم چاسخ بگم
درباره ردیابی که روسها کار گذاشته بودن بسیار بسیار بسیار ناخرسندم که بگم صحت داشت متاسفانه و اونا همه حرکات و تاکتیکها و مکالمات و تمرینهای ما رو رصد کردن (امیدوارم دسته کم به دشمنانمون نفروخته باشن که از این روسها هرچی بگی برمیاد) علت کمتر پرداختن به این موضوع ردیاب و گاها زیر سبیلی در کردنش هم بر میگرده به شعارها و ژستهای سیاسی که برخی سران ما درباره روسیه گرفته و میگیرن، به جرات میتونم بگم در این مقوله فرمانده کل قوا بهترین و معقولانه ترین برداشتها و دیدگاه ها رو داشتن و براردان عزیز ..... که از روسها و چینی ها و ایضا کره شمالی بتهایی شکست ناپذیر ساختن که برای خورد کردنشون یات یک ابراهیم بت شکن دیگه باید بیاد یا فتح دوباره مکه باید رقم بخوره!!!!
باطریها هم خیلی وقت پیشتر خبر ساخت و بهره برداریشون به بیرون درز کرد و خبر تازه ای نیست ، در این زمینه خبرهای بهتری هم رسیده و در حال رسیدنه
درباره موتور خیر ارتقاهایی داشته(اندک) اما همون موتوره
درباره صفر شدن طارق، نونوار و سرزنده شده اما صفر نه چون در مبحث استراکچر و فریم بندی ما با پدیده ای بنام فتیک و خستگی مواجهه میشیم
البته یه چیز هم بگم وقتی میگیم موتور زیردریایی های کلاس کیلو و موتور دیزل منظورمون کاملا دو چیز متفاوته که..... ببخشید زیاد اطلاعاتی نیست و فکر کنم با کمی سرچ هم میتونین پیداش کنین اما نمیخوام من اولین کسی باشم که این موضوع رو میگم
یا مثلا وقتی میگیم سونار کلاس کیلو
مبحث خیلی پیچیده تره درسته که سونار معروف به ام جی کا 400 رو همه بعنوان سونار کیلوها ی کلاس 877 میشناسن اما بحث خیلی وسعتره و کار تا اونجایت که فقط با ارتقای تغییر مانند این سونار د رمدل 636 کلاس کیلوی ورشن نیوی روسیه تعداد زیادی از خدمه مورد نیازکیلوها کم میشن میشن که هم به بازتر شدن فضا و هم به توانایی دریانوردی و برد عملیاتی بیشتر و با کارکرد روانتر و دقیقتر و قدرت رزمی بیشتری منجر میشه
یا برای نمونه کمتر جایی دیدم که به سونار ام جی 519 آرفای اونا و یا ..... و یا ...... و...... اشاره ای بشه
جالب اینجاست در بازدیدی که سال 2000 از نیروی دریایی پاکستان و زیر دریایی های فرانسوی اونا داشتیم (بعنوان دانشجوی دانشگاه دریایی امام خمینی(ره) ، که همون دانشگاه افسری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایرانه) وقتی افسر نیروی دریایی اونا شروع به توضیحات در باره توانایی زیردریای های خودشون و زیردریای های ما کرد دیدیم که اطلاعات بسیار زیادی از زیر دریایی های ما و کلا کلاس کیلو دارن، به احتمال بسیار زیاد این اطلاعات رو از چین گرفته بودن (برای مقابله با کیلو کلاسهای هندکه پاکستانیها ازشون آشکارا وحشت داشتن!!!) البته صحبتهایی هم مبنی بر بازدیدشون از زیردریایی های کیلو کلاس ما به بیرون درز کرده بود که همین امر رو خیلی ها موجب عدم موافقت روسیه با سه فروند مورد تقاضا و درخواستی ایران از کلاس 636 دونستن، اون هم در اثر اعتراض هند به دادن اجازه ایران برای بازرسی افسران نیروی دریایی پاکستان از زیر دریایی های ما و حتی فراتر از اون دادن اطلاعات اونا به پاکستانیها در قبال همکاریهای هسته ای با ما (البته این ادعای هندیهاست و هرگز ثابت نشد).
اما اون روز اون افسر نیروی دریایی پاکستان چنان اطلاعاتی از زیر دریایی های ما و بالاخص یک نکته بسیار بسیار ریز و مهم رو داد که بیشتر افسرهای خودمون مبهوت موندن حالا این اطلاعات رو از کجا آورده بودن خدا عالمه بالاخص اون نکته ریز و پرمعنی رو که فقط و فقط یا باید با زیر دریایی به اون شماره سیل کرده باشن و یا اینکه یکنفر از خدمه اون زیر دریای ایرانی اون اطلاعات رو بهشون داده باشه که در هردوصورت موجب شرم وخجالت ما شد.
اما نکته برجسته حرفهای اون افسر پاکستانی بعد از کلی کری خوندن در باره سرعت و تعداد لوله پرتاب اژدر وتوان رزمی و نوع موشک و ... زیردریایی هاشون بالاخص ورشن بی90، خودش در پایان گفت اما با همه این تفاصیل از لحاظ پنهان کاری به هیج وجه قابل مقایسه با نمونه های کلاس کیلوی شما نیستند و اینیعنی زیر دریایی های شما بسیار خطرناکن!!!
( اون موقع اونا 4 تا کلاس آگوستا (فرانسوی) داشتن که اگر اشتباه نکنم سه تاش ورشن 70 بی و یکیش ورشن 90 بی بود و تازهیه سالی میشد که تحویلش گرفته بودن و قرار بود دوتای دیگر هم از گونه 90 بی تحویل بگیرن ، ما روبه ورشن بی 90 راه ندادن و فقط اجازه داشتیم ورشن بی 70 ها رو ببینیم!!!!)
چند سال قبل در یک سفر دریای غیرنظامی و کاری که به کراچی داشتم با چند تا از افسراشون صحبت میکردم واونا دم از یک پروژه مشترک با چین برای تولید زیر دریای با رانش اتمی میزدن برای سالهای 2020 اگر اشتباه نکنم)
فرق عمده زیر دریای ها اونا با ما جدای از عدم پوشش ضد کشف سوناری و توانایی عملیاتی پرتاب موشک اگزوست ( کیلوها هم توان پرتاب موشک توانمند کروز دریایی کلاب اس رو دارن اما من ندیدم که ما تستی در این زمینه انجام داده باشیم همچنین دو گونه سا - ان-8 و سا-ان- 10 هم بعنوان داشته های پدافند هوایی کیلوها البته بیشتر بر روی گونه های روسیشون و کمتر بر روی نمونه های صادراتی از توانایی ها بیشتر کیلوها خبر میده ) نوع پیشران مستقل از هواشونه که با سیتم پیشران الکتریکی- دیزلی کیلوها متفاوته و جای یک بحث جداگانه رو داره که اینجا جاش نیست
نکته جالب اینه که روسیه یکی از زیر دریای های کلاس کیلو رو به سامانه رانش پمپ جت مجهز کرد که من چند تایی عکس هم ازش دارم اما متاسفانه الان همراهم نیستن
اگر عمری بود در برگشتن به خونه اون تصاویر رو برای عزیزان آپلود میکنم
  • Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یکی دوتا خاطره کوچیک هم از غدیرها دارم همینجا و در ادامه همین مطالب بنویسم یا توی تاپیک دیگه ای مطرح کنم
من قصد داشتم همه رو تحت عنوان تاپیک خاطراتم بیارم که متاسفانه قفل شد اونم هیچی هنوز ننوشته بودم بگذریم
چون عنوان تاپیک کیلوها هستن منطقا نباید اینجا بنویسم اما چون خاطرات زیر سطحیمو اینجا نوشتم بی ربط نیست که ادامه اشو همینجا بنویسم تا دوستان وعزیزان بالا سری چی مد نظرشون باشه
بگم هم مسایلی که میخوام بعنوان خاطره تعریف کنم ابدا مساله حفاظتی ندارن
لطفا یکی از بزرگای سایت بگن مجا بنویسمشون
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت شما
از آنجایی که دوستان خاطراتتون رو در اینجا دنبال می‌کنند، اینجا قرار دهید. اگر خاطره‌های مد نظرتون موضوع مهمی رو در بر می‌گیرند یا مطلب طولانی هستند به نظرم تاپیک جدا شود، بهتر است. باز نظر خودتان شرط است.
با تشکر از زحماتتان
منتظریم...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب دوستان اگه خدا بخواد ما هم کم کم داریم برمیگردیم خونه
بعد از حدود 11 ماه قراره برگردم خونه
چند روزی بندعباس و تهرون خواهم بود تا برسم خونه
ادامه خاطراتم را اگر عمری بود بعد از رسیدن به خونه ادامه میدم اونارو هم اگر عمری بود همینجا مینویسمشون البته اگه مشکلی نداشته باشه برای نوشتنشون اینجا
خوب تا حدود یک هفته دیگه که اگه عمری بود بازم بیام خدمتتون همتونو به خدای بزرگ میسپارم
تا دیداری دیگ بدرود
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقای الو واقعا ممنون.البته یه سوال یادمه اخبار خودمون یه بار نشون داد انگار کیلو ها موشک شلیک شد.یا من اشتباه میکنم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم