aminmessi

سرانجام جنگ ايران و آمريكا به روايت تحليلگر آمريكايي

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote]تشکر ویژه ی ما ر ا بپزیرید عوم مسی و دایی اریا
ولی این تحلیل ها دیگه قدیمی شده و به نظر من امریکا اگه بخواد ضرف همون یک هفته که عراق را زمینگیر کرد اینکارو با ایران هم میکنه و تنها مانع افکار عمومی خودشه که تحمل یه جنگ دیگه رو ندارن . و برعکس ایران افکار عمومی اونجا حرف اول رو میزنن نه حکومت و دولت.[/quote]

عراق اگر شکست خورد چون در جنگ با کویت نیروهای آمریکایی 45 روز تمام عراق را کوبیدند و طی 110 هزار سوتی پرواز 60000 تن بمب عراق ریختند.بعد هم 13 سال تحریم اقتصادی عراق کشید.بعد از این به نظرت چیزی ار ارتش عراق می ماند.
طی جنگ 2003 هم چون مردم عراق انگیزه ای برای دفاع به خاطر ظلم های صدام نداشتند نیروهای آمریکایی راحت وارد عراق شدند اصلا خیلی از مناطق عراق نیروهای آمریکایی بدون شلیک یک گلوله وارد شدند.
توی فاو که چند ده نفر از آن جا دفاع کرد نیروهای ائتلاف بیست روز پشت در شهر فاو گرفتار شدند.
شهر بصره دو هفته بعد از سقوط بغداد دفاع کرد![/quote]
سلام

و ایضا من یادمه همون موقع تلویزیون رو نگاه می کردم و کارشناس گفت با توجه به مقاومت هایی که در فاو شده ، به احتمال زیاد آمریکا با بیشترین مقاومت در بغداد روبه رو خواهد شد و ...

فرداش خبر رسید حتی یک گلوله هم به سربازهای آمریکایی در راه وارد شدن به بغداد شلیک نشد و بغداد راحت ترین لقمه بود ....

اینجا مشکل اصلی جنگ آمریکا و عراق رو شما راحت متوجه می شی ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من ايران بسيار عالي تونست توان نظامي امريكاييها رو توي عراق و افغانستان به تحليل ببره.كم هزينه ترين راه هم همين بود.استفاده از گروهكها و شبه نظاميان.بدون اينكه خودمون مستقيم وارد جنگ شيم.و گكرنه بر هيچكس پوشيده نيست كه هدف اونا از اشغال افغانستان و عراق ـايران بود.افرين به برو بچ سپاه[/quote]

وزیر خارجه عربستان چند سال پیش یک حرفی زد.گفت :آمریکا عراق را اشغال کرد تا عراق را بر یک مشقاب طلایی به ایران هدیه کند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه ی این تحلیل ها قبل از انقلاب عرب ها بود
راستش الان شرایط ظرف این دو ماه کاملا تغییر کرده است
و همه منتظر هستند ببینند در سوریه، بحرین،یمن و ... چه می شود

الان نه ما و نه آمریکا حوصله جنگ را نداریم
و جنگ کوچک ما در عراق و افغانستان در جریان است که کلی پول از آمریکایی ها خورده است
بقیه اش رجز خواندن است
از طرفی بوش بلایی سر اقتصاد آمریکا با دو جنگ اخیر آورد که بجز جنگ ناخواسته احتمال جنگ خیلی بعید است
سر حمله به لیبی بحث این بود بودجه به اندازه کافی می رسد یا نه
چرا که جنگ پول می خواهد

ما هم فعلا باید بریم تکنولوژی و سلاح خود را تقویت کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]به نظر من ايران بسيار عالي تونست توان نظامي امريكاييها رو توي عراق و افغانستان به تحليل ببره.كم هزينه ترين راه هم همين بود.استفاده از گروهكها و شبه نظاميان.بدون اينكه خودمون مستقيم وارد جنگ شيم.و گكرنه بر هيچكس پوشيده نيست كه هدف اونا از اشغال افغانستان و عراق ـايران بود.افرين به برو بچ سپاه[/quote]

وزیر خارجه عربستان چند سال پیش یک حرفی زد.گفت :آمریکا عراق را اشغال کرد تا عراق را بر یک مشقاب طلایی به ایران هدیه کند![/quote]
منم با نظر IRIAFtomcat موافقم آمریکا همیشه نیاز به یک دشمن قوی برای خودش داره و سیاسست هاش بدون یک دشمن قوی پیش نمی ره یه زمانی شوروی این کار رو می کرد الان ایران به غیر از ایران دیگه کشوری نیست که این کار رو کنه البته فعلا این نظر منه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من ايران بسيار عالي تونست توان نظامي امريكاييها رو توي عراق و افغانستان به تحليل ببره.كم هزينه ترين راه هم همين بود.استفاده از گروهكها و شبه نظاميان.بدون اينكه خودمون مستقيم وارد جنگ شيم.و گكرنه بر هيچكس پوشيده نيست كه هدف اونا از اشغال افغانستان و عراق ـايران بود.افرين به برو بچ سپاه[/quote]
به نظر من این ایران نبود که گروهک ها رو تو عراق تشکیل داد. شما دارین ایران اسلامی رو متهم به مسلمان کشی با این حرف نسنجیده می کنید. این سیاست خود آنگلا ساکسونهای ملعون بود که تفرقه بندازن و حکومت کنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همه ی این تحلیل ها قبل از انقلاب عرب ها بود
راستش الان شرایط ظرف این دو ماه کاملا تغییر کرده است
و همه منتظر هستند ببینند در سوریه، بحرین،یمن و ... چه می شود

الان نه ما و نه آمریکا حوصله جنگ را نداریم
و جنگ کوچک ما در عراق و افغانستان در جریان است که کلی پول از آمریکایی ها خورده است
بقیه اش رجز خواندن است
از طرفی بوش بلایی سر اقتصاد آمریکا با دو جنگ اخیر آورد که بجز جنگ ناخواسته احتمال جنگ خیلی بعید است
سر حمله به لیبی بحث این بود بودجه به اندازه کافی می رسد یا نه
چرا که جنگ پول می خواهد

ما هم فعلا باید بریم تکنولوژی و سلاح خود را تقویت کنیم[/quote]

الان آمریکا کلی کسری بودجه و بدهی دارد و به همین خاطر دنبال کم کردن بودجه های در بخش های مختلف از جمله نظامی است!
توی لیبی هم آمریکایی اگر اصرار کشورهای اروپایی نبود جلو نمی آمد و الان هم هر روز به اروپا گیر می دهد که بیا خودت جنگ را ادامه بده
حتی فرماندهی نیروهای ائتلاف را قبول نکرد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دشمن اون فعلا چین ایران کره شمالی و تا حدودی روسیه است البته رقیب جدی اون چین هستش که هر روز پیشرفت های چشمگیری میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]به نظر من ايران بسيار عالي تونست توان نظامي امريكاييها رو توي عراق و افغانستان به تحليل ببره.كم هزينه ترين راه هم همين بود.استفاده از گروهكها و شبه نظاميان.بدون اينكه خودمون مستقيم وارد جنگ شيم.و گكرنه بر هيچكس پوشيده نيست كه هدف اونا از اشغال افغانستان و عراق ـايران بود.افرين به برو بچ سپاه[/quote]
به نظر من این ایران نبود که گروهک ها رو تو عراق تشکیل داد. شما دارین ایران اسلامی رو متهم به مسلمان کشی با این حرف نسنجیده می کنید. این سیاست خود آنگلا ساکسونهای ملعون بود که تفرقه بندازن و حکومت کنن.[/quote]

توی عراق گروه های مختلفی وجود دارد اما چند گروه شیعی هست که فقط علیه نیروهای آمریکایی عمل می کنند و حکومت کاری به کارشان ندارد.
چند روز پیش توی بصره یک عده را دستگیر کرد.یکی شان افسر ارتش بود یکی افسر پلیس بقیه هم کارمندهای دولت
این گروه ها حتی عملیاتی داشتند که چند نیروی انگلیسی را اسیر کردند با ماشین های پلیس عراق!
اساسا عملیات هایشان آنقدر تمیز و قوی هست که مطمئنا یک قدرتی پشت شان هست!
سال 2007 هم نیروهای آمریکایی یکی از بچه های حزب الله را دستگیر کرد که اسمش علي موسى دقدوق است و تا الان هم آزادش نکرده است!
[img]http://www.longwarjournal.org/images/Daqduq2.JPG[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="basijee"][quote] الان آمریکا کلی کسری بودجه و بدهی دارد و به همین خاطر دنبال کم کردن بودجه های در بخش های مختلف از جمله نظامی است! توی لیبی هم آمریکایی اگر اصرار کشورهای اروپایی نبود جلو نمی آمد و الان هم هر روز به اروپا گیر می دهد که بیا خودت جنگ را ادامه بده
حتی فرماندهی نیروهای ائتلاف را قبول نکرد![/quote]
مشکلات اقتصادی آمریکایی ها در حدی نیست که مانع از اقدام نظامیشون علیه ایران بشه. آمریکایی اگر فرماندهی حمله به لیبی رو قبول نکردن به دلیل این هستش که در دوران زمام داری دموکراتها آمریکایی ها چندان تمایلی به اقدامات نظامی ندارن. اصولا جمهوری خواهان تو آمریکا کارهای نظامی رو به عهده می گیرن بعد هم دموکراتها شاخه زیتون به دست دم از صلح و سازش می زنن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]به نظر من ايران بسيار عالي تونست توان نظامي امريكاييها رو توي عراق و افغانستان به تحليل ببره.كم هزينه ترين راه هم همين بود.استفاده از گروهكها و شبه نظاميان.بدون اينكه خودمون مستقيم وارد جنگ شيم.و گكرنه بر هيچكس پوشيده نيست كه هدف اونا از اشغال افغانستان و عراق ـايران بود.افرين به برو بچ سپاه[/quote]
به نظر من این ایران نبود که گروهک ها رو تو عراق تشکیل داد. شما دارین ایران اسلامی رو متهم به مسلمان کشی با این حرف نسنجیده می کنید. این سیاست خود آنگلا ساکسونهای ملعون بود که تفرقه بندازن و حکومت کنن.[/quote]

توی عراق گروه های مختلفی وجود دارد اما چند گروه شیعی هست که فقط علیه نیروهای آمریکایی عمل می کنند و حکومت کاری به کارشان ندارد.
چند روز پیش توی بصره یک عده را دستگیر کرد.یکی شان افسر ارتش بود یکی افسر پلیس بقیه هم کارمندهای دولت
این گروه ها حتی عملیاتی داشتند که چند نیروی انگلیسی را اسیر کردند با ماشین های پلیس عراق!
سال 2007 هم نیروهای آمریکایی یکی از بچه های حزب الله را دستگیر کرد که اسمش علي موسى دقدوق است و تا الان هم آزادش نکرده است!
[img]http://www.longwarjournal.org/images/Daqduq2.JPG[/img][/quote]
دوست عزیز این اتهام کمی نیست برای کشور ایران. مطمئنا این اسناد جعلی و جعل اسناد برای این آنگلاساکسونهای ملعون کاری نداره. اکثر افرادی که توسط این گروهکها کشته میشن شیعیان هستن و من یقین دارم ایران تو این کارها دست نداره چو کشور ما کشور شیعه هست و حکومت ما علوی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزيز منظورم گروههاي مقاومت بود نه تروريستها.و به نظر من كه اين كاملا واضحه كه اين همه عمليات هاي موفق و پيچيده جز با كمك ايران ميسر نبود.واين كاملاحق ايرانه.اونا چطور ميان گروهكهاي تروريستي رو به جون ملت ميندازن ما هم بايديه جوري حالشونو بگيريم كه بسيار عالي اين كار انجام شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]به نظر من ايران بسيار عالي تونست توان نظامي امريكاييها رو توي عراق و افغانستان به تحليل ببره.كم هزينه ترين راه هم همين بود.استفاده از گروهكها و شبه نظاميان.بدون اينكه خودمون مستقيم وارد جنگ شيم.و گكرنه بر هيچكس پوشيده نيست كه هدف اونا از اشغال افغانستان و عراق ـايران بود.افرين به برو بچ سپاه[/quote]

دوست عزيز منظورم گروههاي مقاومت بود نه تروريستها.و به نظر من كه اين كاملا واضحه كه اين همه عمليات هاي موفق و پيچيده جز با كمك ايران ميسر نبود.واين كاملاحق ايرانه.اونا چطور ميان گروهكهاي تروريستي رو به جون ملت ميندازن ما هم بايديه جوري حالشونو بگيريم كه بسيار عالي اين كار انجام شده.[/quote]
البته این حق ایران هستش گروهای نظامی یا شبه نظامی وا بسطه به خودش تشکیل بده. اگه این آنگلاساکسونهای ملعون کشته بشن هیچ موردی نداره و خوشحال کنندست چو غاصب و جانی هستن. ولی تا اونجا که من می دونم این گروهها اکثرا مردم بی گناه رو می کشن. البته اینم بگم من از این که گفتم این گروها ارتباطی با ایران ندارن منظورم گروههایی بود که مردم بی گناه رو میکشن. از بقیه گروها و نوع وابستگیشون خبری ندارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]به نظر من ايران بسيار عالي تونست توان نظامي امريكاييها رو توي عراق و افغانستان به تحليل ببره.كم هزينه ترين راه هم همين بود.استفاده از گروهكها و شبه نظاميان.بدون اينكه خودمون مستقيم وارد جنگ شيم.و گكرنه بر هيچكس پوشيده نيست كه هدف اونا از اشغال افغانستان و عراق ـايران بود.افرين به برو بچ سپاه[/quote]

[img]http://www.longwarjournal.org/images/Daqduq2.JPG[/img][/quote]
دوست عزیز این اتهام کمی نیست برای کشور ایران. مطمئنا این اسناد جعلی و جعل اسناد برای این آنگلاساکسونهای ملعون کاری نداره. اکثر افرادی که توسط این گروهکها کشته میشن شیعیان هستن و من یقین دارم ایران تو این کارها دست نداره چو کشور ما کشور شیعه هست و حکومت ما علوی.[/quote]

من برای کی دارم حرف می زنم!
میگم حکومت عراق اگر کمک شان نکند باهاشان کاری ندارد!
کلی از مسئولین و مامورین دولت عراق را آمریکایی ها دستگیر کردند به خاطر کمک به این گروه ها!
به تان توصیه می کنم که فیلم های این گروه ها را ببینید !بعد در موردشان نظر بدهید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="IRIAFtomcat"][quote][quote] الان آمریکا کلی کسری بودجه و بدهی دارد و به همین خاطر دنبال کم کردن بودجه های در بخش های مختلف از جمله نظامی است! توی لیبی هم آمریکایی اگر اصرار کشورهای اروپایی نبود جلو نمی آمد و الان هم هر روز به اروپا گیر می دهد که بیا خودت جنگ را ادامه بده
مشکلات اقتصادی آمریکایی ها در حدی نیست که مانع از اقدام نظامیشون علیه ایران بشه. آمریکایی اگر فرماندهی حمله به لیبی رو قبول نکردن به دلیل این هستش که در دوران زمام داری دموکراتها آمریکایی ها چندان تمایلی به اقدامات نظامی ندارن. اصولا جمهوری خواهان تو آمریکا کارهای نظامی رو به عهده می گیرن بعد هم دموکراتها شاخه زیتون به دست دم از صلح و سازش می زنن.[/quote]

حرف هایی می زنی شما!
همین چند روز پیش دو جناح سیاسی آمریکا توافق کردند که سقف بدهی آمریکا افزایش بدهند و در عوضش حجم بودجه را کاهش بدهند!
نرخ بیکاری هم داره هر روز بیشتر میشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="basijee"][quote][quote][quote] الان آمریکا کلی کسری بودجه و بدهی دارد و به همین خاطر دنبال کم کردن بودجه های در بخش های مختلف از جمله نظامی است! توی لیبی هم آمریکایی اگر اصرار کشورهای اروپایی نبود جلو نمی آمد و الان هم هر روز به اروپا گیر می دهد که بیا خودت جنگ را ادامه بده
مشکلات اقتصادی آمریکایی ها در حدی نیست که مانع از اقدام نظامیشون علیه ایران بشه. آمریکایی اگر فرماندهی حمله به لیبی رو قبول نکردن به دلیل این هستش که در دوران زمام داری دموکراتها آمریکایی ها چندان تمایلی به اقدامات نظامی ندارن. اصولا جمهوری خواهان تو آمریکا کارهای نظامی رو به عهده می گیرن بعد هم دموکراتها شاخه زیتون به دست دم از صلح و سازش می زنن.[/quote]

حرف هایی می زنی شما!
همین چند روز پیش دو جناح سیاسی آمریکا توافق کردند که سقف بدهی آمریکا افزایش بدهند و در عوضش حجم بودجه را کاهش بدهند!
نرخ بیکاری هم داره هر روز بیشتر میشه![/quote]
دوست عزیز من نگفتم که اصلا مشکل اقتصادی ندارن. ولی مشکلاتشون در حدی نیست که مانع از خوی تجاوزگری این ملاعین بشه. اگه تاریخ رو خوب خونده باشید آمریکا قبل از جنگ جهانی دوم دچار مشکل اقتصادی به مراتب بدتر از الان شد ولی این مانع نشد که آمریکا وارد جنگ نشه و دیدید که نهایتا پیروز مطلق جنگ هم شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.