mahdi42

آبدیت اطلاعات درمورد توانایی ارتش های مهم منطقه (بی طرفانه و منصفانه)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

تازه به تعداد تانک ها توجه کنین بهتر به صحت اون پی میبرین بخصوص کشور های اروپایی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگی بزرگواران به نظر من باید از چند جنبه بررسی کرد
الف-توان نیرویه هوایی
1-اسراییل
2-ترکیه
3-عربستان
4-هند
5-پاکستان
6-ایران
ب-از نظر توان دفاعی وتهاجمی نیرویه زمینی
1-ایران
2-اسراییل
3-هند
4-ترکیه
5-پاکستان
عربستان هم هیچی به حساب نمیاد
ج-از نظر توان تهاجمی و دفاعی نیرویه دریایی
1-هند
2-ایران
3-اسراییل
4-ترکیه
5-پاکستان
از نظر قدرت موشکی غیره اتمی
1-ایران
2-هند
3-اسراییل
4-پاکستان
از نظر توان پدافند هوایی
1-اسراییل
2-ایران
3-هند
4-عربستان
5-ترکیه
6-پاکستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب بر فرض محال بگیریم 2.5ماخ!تا جایی که من میدونم آرو50%دقت داره(بر فرض محال80%که گفته خودشونه)و اینم میدونیم که بالای20تا موشک بالستیک شلیک بشه نمیشه رهگیریشون کرد بر فرض محال شد!کلاهک شهاب خوشه ای و نمیشه بالستیک خوشه ای رو رهگیری کرد!بر فرض محال کرد.99%رو رهگیری کرد(بر فرض محال)از صد تا یکیش که میخوره!خوب تو ایرانم مثل خیار بادمجون موشک در میاد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من که فکر نکنم این رنکینگ درست باشه یعنی هند از انگلیس قویتره؟

فرانسه از ترکیه ضعیف تره؟

icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من اصلا نمی فهمم
یعنی هند با اون جمعیتش از لحاظ نیروی زمینی از ایران ضعیف تره؟؟
@Goebbels

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
ا ز نظر قدرت موشکی غیره اتمی
1-ایران
2-هند
3-اسراییل
4-پاکستا ن
[/quote]
دوست عزیز هند و پاکستان چندین سال پیش موشک قاره پیما ساختن الانم در حال اتمام برنامه فوق العاده پیچیده موشک های کروز هستند شما بر چه اساسی فکر میکنین قدرت موشکی اون ها از ما ضعیفتره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان توجه داشته باشن من نظر خودم رو دادم ممکنه درست باشه یا غلط کارشناسى كه نیست فقط یک نظر دادم به عنوان یک فرد مبتدی ولی در مورد دوست عزیز A-10 که گفتن هند با اون جمعیت نیرویه زمینیش از ما ضعیفتره قدرت نیرویه زمینی به تعداد جمعیت نیست به تجربه جنگی و ادوات و استراتژی نبرد و غیره و در پاسخ به Alpacino66 به نظر من ایران از نظر کمیت(از هند و پاکستان برتره نه از نظر تکنولوژی موشکی) در ضمن ساخت موشک قاره پیما برایه ما کاری نداره تعداد موشک هایی که ما میتونیم در سال بسازیم فکر کنم خیلی از هند وپاکستان بیشتره پاکستانی که کشور نسبتا فقیریه و هندی که با اون نیمی از جمعیتش هنوز گرسنه هستند و در خیابان زندگی میکنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو رده بندی اون سایت نوشته روسیه 23000 تانک آمریکا 10000 تانک واقعا روسیه این قدر تانک داره؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ویا اینکه ما 1000 aircroft روسیه فقط 2700 تا اصلا جور نیست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان چقدر چک و چونه می زنید

می خواهید از خودشون بپرسید ببینید کی جیگر داره با ایران سر شاخ بشه ؟؟؟

بعضی وقت ها یه اصطلاحاتی فایده داره ...

آقا ما داریم تو منطقه نفس کش می طلبیم کسی جرات نداره بگه من هستم.

یه رزمایش می گذاریم ملت از ترس می روند ملییاردی سلاح می خرند. یه رونمایی از کرار می زاریم، ناوهاشون رو چند ده کیلومتری دور می کنند. یه رونمایی از خلیج فارس می زاریم، دستور می یاد هیچ کاری نکنید که منجر به درگیری بشه وگرنه فاتحه ناوهای هواپیمابر خونده است. یه رونمایی از سیلوهای زیر زمینی شلیک شهاب می گذاریم، ملت از ترس 10 دقیقه بعد از خبر تو تلاویو نشست فوق العاده اعلام می کنند و آماده باش می دهند. یه رژه می ریم توش یه S300 حتی به فرض محال ماکت می یاریم، ملت کلی به روسیه بد و بیراه می گن که تو که گفتی تو آن محموله ها قاقا لی لی بود، این که پدافند از آب درآمد. یه جماران به آب انداختن می اندازیم، ملت بخاطر همین ناو می گرخن به خودشون و به تمام ناوهاشون در همون لحظه اعلام آماده باش می کنندو حالت رزم دفاعی می گیرند. .........

( آقا دستم خسته شد)

من در کل می گم ما واسه آمریکا شاخ و شونه می کشیم یارو جرات نمی کنه چیزی بگه. بعد شما دارید چه کشورهایی رو به رخ می کشید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی داری تند میری یواشتر بابا ما که نفس می کشیم چه گناهی داریم icon_rolleyes

ببخشید ولی تکیه بیش از اندازه به موشک خوب نیست و باید بیشتر به نیروی هوایی توجه کرد.

از نظر هوایی اسراییل خیلی بالاتر از همه است.

نیروی دریایی هند هم خیلی از ما و ترکیه قوی تره و اگه ناو هواپیمابرش هم تکمیل بشه دیگه بلامنازع هستش.

نیروی زمینی اسراییل خیلی مدرن هستش ولی هنوز نیروی زمینی ما خیلی مدرن نشده البته تلاش های زیادی داره میشه ولی در حال حاضر ترکیه و اسراییل نیروی زمینی مدرن تری دارند.

نیروی زرهی هم اسراییل و ترکیه خیلی مدرن هستن و ایران هم به سرعت داره فاصله اش رو کم میکنه.

نیروی موشکی هند و پاکستان موشک هاشون مجهز به کلاهک هسته ای و برد بیشتری هست و پس از هند و پاکستان از لحاظ برد موشک ها اسراییل و ایران هست ولی از نظر کمیت موشک ها ایران رتبه اول رو داره.

نیروی دریایی ترکیه و ایران خیلی سخت هست که بینش دید کدوم قویتر هستن هر کدوم یه چیزهای خوبی دارن ولی ترکیه نیروی دریایی مدرن تری دارد و ایران هم دست به مدرن و به روز کردن تجهیزات و ناوهای قدیمی خود زده است.ولی به ناوچه های بیشتری مثل جماران یا موج نیاز داریم و همینطور زیر دریایی های مدرن که غدیر هست ولی نمیتونه جای خالی چند کیلو رو پر کنه.

این برداشت من بوده و کارشناسانه نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آن چیز که پیروزی یک جنگ را تعیین می کند شجاعت یک سرباز است
البته چون این رو چرچیل گفته ! ما این طوری اسلاحش می کنیم icon_rolleyes

آن چیز که پیروزی یک جنگ را تعیین می کند ایمان یک سرباز است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ...
اصولا بعضی از مقایسه ها بسیار مورد داره ...

مثلا مقایسه ی نیروی دریایی ایران و ترکیه !؟
دریای مشترک ایران و ترکیه کجا بود !؟

اصلا نیروی دریایی ایران برای یه تهدیدات خاص در یک جغرافیای خاص تر پایه ریزی شده ولی نیروی دریایی ترکیه یه جور دیگه پایه ریزی شده ...

یا مثلا می گین اسرائیل نیروی هوایی قوی داره ولی همه می دونند به خاطر بعد مسافت بدون کمک آمریکا اسرائیل عملا بیش از یکبار نمی تونه حمله کنه ( همون یکبارش هم زیر سواله ) پس خودکار آمریکا میاد کنار اسرائیل

یا مثلا میان می گین عربستان تانک آبرامز داره ولی مرز مشترک خاکی رو نشون نمی دید ...

این نگاه فقط یه نگاه تجهیزات محور صرف هست که از نظر من زیاد جالب نیست
تجهیزات یه فاکتور مهمه ولی همه ی قدرت یه ارتش یا کشور نیست ...

مثلا شما به سطح آموزش سربازان اسرائیلی که بسیار بالاست اشاره نکردین ... ( یه فاکتور کیفی که تو جنگ های نزدیک بسیار مهمه )

یا مثلا در مورد توان سرپا نگه داشتن تجهیزات و تعمیر و به روز نگهداریشون در زمان جنگ چیزی گفته نشده ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید ولی تازه اول بحثه و ایشاالله

جناب Goebbels فکر کنم از بس جنس چینی دیدم خودمم چینی شدم کپی کار icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام با اجازه اساتید می خواستم به دوستان یک نکته ای رو بگم .بعد از حمله عراق به کویت تحلیلهایی که از تواناییهای عراق میدادن با امار کردن تعداد ابزارهای نظامی ارتش صدامو چهارمین ارتش در دنیا معرفی میکردن ولی بعد از 6 ماه عراق رو از کویت بیرون کردن.
ولی در مورد ایران هنوز نتونستن جرات حمله به ایرانو به خودشون بدن من فکر میکنم با توجه به همین نکته میتونیم جایگاه واقعی ایران رو به لحاظ نظامی متوجه بشیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شما فکرش رو بکن در زمان حمله آمریکا 5 ناو هواپیمابر و ده ها ناو و ناوچه و ناو شکن و زیردریایی آورده بود تو خلیج فارس که فرمانده نیروی دریایی سپاه میگفت بزرگترین جابجایی نظامی تاریخ بوده(راست و دروغش با خودش) اونوقت صدام با چی میخواست جلوی این همه ناو هواپیمابر و جنگنده و .... بایسته؟ با میگ 23 و میگ 25 ؟یا با میگ 27

ولی حالا نمیتونن این کارو بر علیه ما بکنن چون تهدید های زیادی از جانب موشک های ما تهدیدشون میکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.