SHAHRZAD

آموزش آمادگی در مقابل حملات هوایی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/15%7E36.jpg[/img][/align]

[align=center][color=red][b]هیچ نترسید ، فقط مطالعه کنید و خوب یاد بگیرید . همین ... [/color][/align]
اين گفتار را با يك سؤال مطرح مي كنيم: آيا در زمان جنگ دشمن فقط در جبهه دست به دشمن مي زند؟
اگر جواب منفي داده ايد، پاسختان صحيح است. هنگام جنگ دشمن با استفاده از كليه امكانات خود سعي مي كند كه طرف مقابل را نابود كند. براي اين كار از هر روشي استفاده مي كند. مثلاً براي از بين بردن مراكز اقتصادي و مناطق مسكوني به بمباران هوايي و پرتاب موشك اقدام مي كند. بنابراين همانطور كه يك رزمنده براي رفتن به جبهه بايد تعليم ببيند، افراد پشت جبهه بايد امادگيهاي لازم را براي مقابله با حوادث ناشي از حمله هوايي ، كسب كنند، به اين آمادگيها دفاع غيرنظامي مي گوئيم. دفاع غيرنظامي عبارت است از مجموعه اقدامات و آمادگيهايي كه براي دفاع از جان و مال خود و ساير همنوعان در مقابل حوادث طبيعي و غيرطبيعي انجام مي دهيم.

[align=center][color=red]علائم صوتي اعلام خطر حمله هوايي :[/color] [/align]
[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/11%7E60.jpg[/img][/align]

«توجه ، توجه» علامتي كه هم اكنون مي شنويد اعلام خطر يا وضعيت قرمز است و معني و مفهوم آن اين است كه حمله هوايي نزديك است . محل كار خود را ترك و به پناهگاه برويد».
حتماً مي دانيد كه با شنيدن اعلام خطر حداكثر پنج دقيقه فرصت داريد كه خود را به پناهگاه برسانيد. بدرستي در اين موقع چه كارهايي «بايد» انجام داد و چه كارهايي «نبايد» انجام داد، كارهايي كه هنگام وضعيت قرمز بايد انجام دهيد:
1- حفظ خونسردي
2 – رعايت دقيق خاموشي در شب
3 – بستن شير كپسول گاز و يا فلكه لوله كشي گاز و فلكه اصلي آب و قطع فيوز كنتور برق
4 – رفتن به پناهگاه همراه خانواده
5 – كمك به كودكان و سالخوردگان و افراد بيمار براي رفتن به پناهگاه.
6 – همراه داشتن راديو ترانزيستوري و چراغ قوه.

[align=center][color=red]كارهايي كه هنگام وضعيت قرمز نبايد انجام داد [/color][/align]

[align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/13%7E43.jpg[/img][/align]
1 – ايجاد وحشت ميان كودكان و سالخوردگان
2 – روشن كردن كبريت و سيگار در فضاي باز
3 – اجتماع در راه پله ها و استفاده از آسانسور
4 – ايستادن نيزديك درهايي كه شيشه دارند
5 – پخش شايعه
6 – ايستادن در محيط باز بدون سر پناه مخصوصاً پشت بام

حالا ديگر وقت آن است كه از پناهگاه خارج شويد چون در علامتي كه هم اكنون مي شنويد اعلام وضع عادي يا وضعيت عادي يا وضعيت سفيد است و معني و مفهوم آن اين است كه حمله هوايي خاتمه يافته تا احتمال آن از بين رفته است. ولي موقع خروج از پناهگاه به دو مورد زير توجه كنيد:
- عجله نكنيد
- براي كودكان و بانوان و سالخوردگان هنگام خروج از پناهگاه حق تقدم قائل شويد.

ممكن است محل نزديك شما مورد اصابت موشك ها و يا بمب هاي دشمن قرار گرفته باشد د ر اين صورت :
1 – از اجتماع در محلهاي آسيب ديده خودداري كنيد.
2 – تا قبل از رسيدن نيروهاي امدادگر اگز اطلاعاتي درباره امدادگري داريد به كمك مجروحين بشتابيد.
3 – به وسايل غيرعادي كه روي زمين مي بينيد دست نزنيد و مراتب را به اطلاع مأمورين برسانيد.
4 – از دست زدن به راكتها و گلوله هاي عمل نكرده خودداري كنيد.
5 – در صورت استشمام بوي ناآشنا دستمال خود را جلوي دهان و بيني بگيريد و از محل دور شويد. (اگر دستمال مرطوب باشد بهتر است) بعضي وقتها وضعيت قرمز است.

بيشتر وقتها وضعيت سفيد است. بعضي وقت ها هم وضعيت زرد است.
در وضعيت زرد احتمال حمله هوايي وجود دارد ولي هنوز قطعي نيست. اين وضعيت را «اعلام هشدار» مي گويند. بعضي افراد اعلام هشدار را چندان جدي نمي گيرند. به همين دليل بدون توجه به وضعيت اعلام شده به كارهاي عمومي و روزانه خود ادامه مي دهند. حقيقت اين است كه هر چند اعلام هشدار حمله هوايي قطعي نيست ولي احتمال آن وجود دارد. بنابراين عاقلانه است كه در اين وضعيت نيز نكاتي رعايت شود.
- راديو را باز كنيد و به نكاتي كه مقامات مسؤول توصيه مي كنند، توجه كنيد
- از پخش شايعات بي اساس خودداري كنيد
- مواد قابل اشتعال را از محل سكونت و يا محل كار خود دور كنيد و در فضاي باز نگهداري كنيد
- فهرست شماره تلفنهاي ضروري را در دسترس داشته باشيد
- به شيشه ها نوار چسب بچسبانيد تا از پرتاب شدن شيشه جلوگيري شود.

http://www.emdadgar.com[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستتون درد نکنه خیلی مفید بود
امیدوارم که هیچوقت مجبور به استفاده از این نکات نشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه لحطه ما رو بردي سال 66و 65خاطرات روزاي بمبارانو برام زنده شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون مطلب خوبي بود ولي با وجود FLIR ديگه خاموشي شبانه اثري نداره.
[/quote]
اين رو بايد به مسولين گفت كه وقتي دشمن حمله ميكنه بايد بجاي خاموشي روشني حداكثري بدن !! .. كلي هم آتش و دود درست كنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیشب خواب دیدم که به مجتمع غنی سازی فردو حمله شده است و هواپیما یک چند بمب هم روی قم انداختند!
توی خواب از یکی از نظامی ها پرسیدم چطوری این هواپیما به این راحتی تا قم آمدند.با خنده گفت خب دیگه از دست بچه های پدافند بندر عباس در رفتند!!

از این نکات استفاده می کنم تا در خواب های آینده آسیبی بهم نرسد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]توی خواب از یکی از نظامی ها پرسیدم چطوری این هواپیما به این راحتی تا قم آمدند.با خنده گفت خب دیگه از دست بچه های پدافند بندر عباس در رفتند!![/quote]

عجب !! icon_cheesygrin حالا چرا بندعباس ؟؟؟

والا منم در مورد این جور مسائل خواب زیاد می بینم ..... مثلا همین چند شب پیش بود که خواب دیدم بوشهر شده چرنبیل !!!! ..... حالا چطور خودم زنده مونده بودم بماند icon_cool ..... دلیل اتفاق هم خرابکاری تروریست ها بود نه بمباران هوایی ..... فکر کنم از عوارض سایت میلیتاری باشه این جور خواب ها ..... ولی هر چی که هست باز هم این سایت را دوست داریم ..... icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای شادی روح شهدا صلوات
خیالتون راحت من هستم از شهر دفاع میکنم .
اخه لحظه بمباران من پشتAAAنشستم دارم دشمنو ابکش میکنم

برادر سعید شما هم برو تو پناه گاه تا جنگ تموم شد یه پستی مقامی بگیر 2تا عکس شهدا(ما)
رو بزن تو دفترت اگه تونستی پنج شنبه ها یه سری به مزار ما بزن.

آماده اخراجم icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من در زمان جنگ وجود خارجی نداشتم ولی برام سواله که نیروی هوایی عراق چه طوری می تونست شهر های ایران رو بمبارون کنه؟؟
مگه ایران پدافند درست حسابی نداشت یا هواپیما برای محافظت از شهر ها؟؟ (برای محافظت از شهر ها )

راستی ظاهرا عوارض سایت ها توی خواب عود میکنه یادش بخیر چند ماه پیش خواب دیدم یه هواپیمای B-2 اومد یه بمب اتم انداخت بعد رفت icon_cheesygrin چند ماه بعدشم خواب قذافی رو دیدم
icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برادر سعید شما هم برو تو پناه گاه تا جنگ تموم شد یه پستی مقامی بگیر 2تا عکس شهدا(ما)
رو بزن تو دفترت اگه تونستی پنج شنبه ها یه سری به مزار ما بزن.[/quote]

فقط لطفا آدرس بدید بیام یک عکس دو نفره بندازیم.

[quote]من در زمان جنگ وجود خارجی نداشتم ولی برام سواله که نیروی هوایی عراق چه طوری می تونست شهر های ایران رو بمبارون کنه؟؟
مگه ایران پدافند درست حسابی نداشت یا هواپیما برای محافظت از شهر ها؟؟ (برای محافظت از شهر ها )[/quote]

در اوایل جنگ که به نسبت شهرهای در عمق کم بمباران میشد چون نیروی هوایی پوشش 24 ساعته با اف14ها داده بود در آسمان مناطق همدان و خوزستان و خلیج فارس ... ولی با تحلیل نیروی هوایی و قویتر شدن نیروی هوایی عراق و شروع جنگ شهرها که اگر درست یادم باشه نزدیک 360 موشک اسکاد به شهرهای ما شلیک شد دیگه امکان پوشش کامل هوایی برای نیروی هوایی مقدور نبود و نقش عمده پدافند به توپهای ضد هوایی و موشکهای هاوک و سام2 واگذار شد که اینها هم محدودیت دارن و هرگز نمیتونن مثل هواپیما جلوی هواپیما رو بگیرن.

ولی در کلتا آخرین روز جنگ با اینکه نیروی هوایی تقریبا توانی برای نبرد نداشت و بیش از 60 جنگنده عملیاتی در اختیار نداشتیم باز هم آسمان کشور رو از دست ندادیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من در زمان جنگ وجود خارجی نداشتم ولی برام سواله که نیروی هوایی عراق چه طوری می تونست شهر های ایران رو بمبارون کنه؟؟
مگه ایران پدافند درست حسابی نداشت یا هواپیما برای محافظت از شهر ها؟؟ (برای محافظت از شهر ها ) [/quote]

براي پي بردن به علل اين مسئله به امضاي بنده رجوع شود! icon_cheesygrin icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.