امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]وقتی میبینم که یک کشوری مثل چین و یا پاکستان و ترکیه و قطر و در نهایت عربستان و آذربایجان چطور با کشورم بازی میکنند به فکر می افتم که شاید سیاستهای کشور خودم غلط است. شما چی؟ فکر کردین.[/quote]
ای ول، گل گفتی
من هم فکر میکنم کشور در حال سقوط آزاد هست. امیدوارم که هرچه سریعتر چترش باز شه!!!
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تاپیک بسیار آموزنده و پُرباری بود. عکس های بسیار عالی و دقیق ماهواره ای با مشخصات ، خیلی به شناختن تاسیسات این پایگاه ها کمک کرد.  تشکر فراوان از برادر محمد که به مساله مهمی پرداختند.

چند نفر از عزیزان اشاره کردند که موشک های دُنگ فِنگ-3 زنگ زده و از رده خارج شده و .....  باید خدمت شما عرض کنم که ، اون طرفی که اینقدر پول داره که میره موشکی در این حد و اندازه میخره و شایعاتی وجود داره که تمایل داره سرجنگی هسته ای بخره ، پس حتما میتونه مخارج تعمیرات و نگهداری و سرویس های دوره ای حیاتی و ارتقا و بهینه سازی های موشک هاش رو انجام بده. میره به فروشندگان این موشک ها میگه تشریف بیارید این کارها رو انجام بدید ، پولش هم هر چقدر شد دوبله سوبله بهتون جیرینگی میدم .

بنده از کارهای انجام شده بر روی این DF-3 های عربستان ، کاملا بی خبر هستم و فکر میکنم که در هیچ منبعی نشه اطلاعات در این زمینه پیدا کرد ، ولی منطق میگه باید کاملا به روز رسانی شده باشند و در بهترین وضعیت ممکن باشند. اون هم با وضعیت ایران و پیشرفت فوق العاده سریع ما در فناوری موشکی و توسعه کمی و کیفی و به موازات اون کار بر روی فناوری هسته ای که شدیدا عربستان رو به ترس و وحشت انداخته.

پس میبینید که خیلی غیرمنطقی و دور از ذهن نیست که عربستان بخواد نیروی موشکی بالستیک خودش رو ،  ( که به اذعان خیلی از دوستان در همین تاپیک ارزش غافلگیری و ضربه اولیه و پشتوانه روانی بسیار قدرتمندی داره ) ،  به روز و سر حال نگه داره.

و اما یه مساله دیگه . بازم همون بحث قدیمی و تکراری مقایسه توان نیروی هوایی با نیروی موشکی بالستیک ، توی این تاپیک مطرح شد. موافقان و مخالفان با همدیگه بحث های داغی داشتند که بعضی هاشون خیلی جالب و منطقی و علمی بود و بعضی دیگه متاسفانه احساسی . احساساتی که با توجه به شرایط کنونی ، کاملا قابل توجیه هست .

انشاالله بعد از پایان قائله در سوریه ، فضا برای بحث علمی با استفاده از نتایج به دست آمده از استراتژی ها و تاکتیک های به کار گرفته شده  در طول این جنگ ، باز خواهد شد و بخش بزرگی از مناقشات میان طرفداران نیروی هوایی و نیروی موشکی بالستیک ، حل و فصا خواهد شد.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای بابا مشکل ما در اینه که خیلی باتعصب وافراطی بامسائل برخوردمیکنیم یه زمانی خانمهای کره ای برای کار میومدن ایران حالا کره کجا ایران کجا
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خب مثل اینکه باید این تاپیک رو تکمیل تر کنیم و DF-21  رو هم رسماً جزء مایملک تسلیحاتی عربستان درج کنیم، البته از تعداد موشکها و خودروهای حامل خریداری شده اطلاعی ندارم و دوستان اگر می توانند بحث را تکمیل بفرمایند.

دی اف 21 موشک بسیار قابلی هست و در مواجهه های احتمالی عربستان با دشمنانش باید روی اون حساب کرد؛ خصوصا که دارای پرتابگر متحرک هست (البته اگر شنیدید که عربستان در سکوهای ثابت زمینی هم از اونها استفاده کرده تعجب نکنید) و شناسایی و مقابله با محل پرتاب اون بسیار مشکل.

در مورد موشکهای بالستیک پیشین عربستان یکی از بزرگترین تهدیدات آسیب به اونها توسط حمله متقابل دشمن بود که با وجود دی اف 21 و متحرک بودنش این موضوع منتفی هست.

بحثی که برای خود من جالب هست توانایی احتمالی سامانه باور در مقابله با این موشک هست، البته سرعت موشک دی اف 21 در فاز میانی 10 ماخ و در فاز ترمینال احتمالا 4-5 ماخ خواهد بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
17 minutes قبل , MOHAMMAD گفت:

خب مثل اینکه باید این تاپیک رو تکمیل تر کنیم و DF-21  رو هم رسماً جزء مایملک تسلیحاتی عربستان درج کنیم، البته از تعداد موشکها و خودروهای حامل خریداری شده اطلاعی ندارم و دوستان اگر می توانند بحث را تکمیل بفرمایند.

دی اف 21 موشک بسیار قابلی هست و در مواجهه های احتمالی عربستان با دشمنانش باید روی اون حساب کرد؛ خصوصا که دارای پرتابگر متحرک هست (البته اگر شنیدید که عربستان در سکوهای ثابت زمینی هم از اونها استفاده کرده تعجب نکنید) و شناسایی و مقابله با محل پرتاب اون بسیار مشکل.

در مورد موشکهای بالستیک پیشین عربستان یکی از بزرگترین تهدیدات آسیب به اونها توسط حمله متقابل دشمن بود که با وجود دی اف 21 و متحرک بودنش این موضوع منتفی هست.

بحثی که برای خود من جالب هست توانایی احتمالی سامانه باور در مقابله با این موشک هست، البته سرعت موشک دی اف 21 در فاز میانی 10 ماخ و در فاز ترمینال احتمالا 4-5 ماخ خواهد بود!

مگه فروش موشک بالستیک با برد بیش از 300 کیلومتر از لحاظ بین المللی ممنوع نبود !؟ احتمالا اگه کمی بیشتر هزینه کنند ، این چینی ها براشون خط تولید صنعتی این موشک ها رو هم راه اندازی می کنند ...

البته عربستان ما رو عملا تهدید به حمله ی اتمی کرده بود ولی به خاطر درگیری های داخلی  و  ضعف دیپلماسی کشور ، ما خیلی راحت از این فرصت گذشتیم ... باید به شروای امنیت شکایت می کردیم و می خواستیم عربستان توضیح بده که آیا سلاح هسته ای داره که می خواد با یک موشک یک شهری مثل تهران رو که حتی « تزار » روسها هم نمی تونه کامل تخریبش کنه رو « نابود » کنه !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در خبرها بود که خط تولید یه موشک بالستیک تاکتیکی رو هم دارن از اوکراین میخرن که ظاهرا در کلاس اسکندر هست . 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.