امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

هر جنگ افزاري كاربرد منحصر بفرد خودش رو داره نميشه بگيم بطور مثال نيروي X رو رها كنيم و فقط بچسبيم به نيروي Y و يا بلعكس يقينا هر نيرويي در زمان جنگ استفاده و كاربردهاي خودش رو خواهد داشت و نميشه گفت در نيروي موشكي رو تخته كنيم و فقط روي نيروي هوايي تمركز كنيم يا اصلا حالا كه نيروي هوايي قدرتمندي داريم بكل واحدها و يگان هاي پدافند هواييمون رو منحل و منهدم كنيم هر كدام ارزش و جايگاه منحصر بفرد خودشون رو دارند و به نوعي مكمل يكديگر بوده و باعث [b]تقويت[/b] همديگه ميشوند و در زمان لزوم مي تونند از همديگه حمايت و پشتيباني به عمل يبارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

محمد خان تشکر مطلب جالبی بود

به نظر من توان موشکی عربستان در حدی نیست که تهدیدی جدی به حساب بیاد و بیشتر از نیروی موشکی ناچیز عربستان باید از نیروی هوایی اون نگران بود!

ختم کلام موشک های چینی رو بی خیال! تایفون ها و ایگل ها رو دریابید!در ضمن نمره 20 مفیدترین پست در این تاپیک میرسه به جناب Iran-400

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان همین چند سال پیش رو تصور کنید که طالبان دیپلمات های ما رو در مزار شریف به شهادت رسوند . یادتون می یاد چند لشکر به مرز فرستاده شد . امروز در خاطرات سردار صفوی خوندم که ایشان به اقا گفته بود که بذارید ما تا هرات بریم چندین ضربه مهلک بزنیم و برگردیم . خوب در این موقعیت چقدر به موشک های بالستیک می شه اتکا کرد برای پشتیبانی از نیروی زمینی .

من نمی دونم چرا دوستان همیشه مبنای دکترین ما رو فقط بر روی جنگ با امریکا و اسرائیل میندازند شاید یک روز دوباره مجبور بشیم با یکی از همسایگانمون که دارای مرز زمینی هم باهاش هستیم جنگ کنیم .

ایران هم باید دارای نیروی هوایی قوی و هم نیروی موشکی قدرتمند باشه نمی شه از بین این دو یکی رو انتخاب کرد اما در هر صورت هر دوش باید اماده باشه .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان همین چند سال پیش رو تصور کنید که طالبان دیپلمات های ما رو در مزار شریف به شهادت رسوند . یادتون می یاد چند لشکر به مرز فرستاده شد . امروز در خاطرات سردار صفوی خوندم که ایشان به اقا گفته بود که بذارید ما تا هرات بریم چندین ضربه مهلک بزنیم و برگردیم . خوب در این موقعیت چقدر به موشک های بالستیک می شه اتکا کرد برای پشتیبانی از نیروی زمینی .

من نمی دونم چرا دوستان همیشه مبنای دکترین ما رو فقط بر روی جنگ با امریکا و اسرائیل میندازند شاید یک روز دوباره مجبور بشیم با یکی از همسایگانمون که دارای مرز زمینی هم باهاش هستیم جنگ کنیم .

ایران هم باید دارای نیروی هوایی قوی و هم نیروی موشکی قدرتمند باشه نمی شه از بین این دو یکی رو انتخاب کرد اما در هر صورت هر دوش باید اماده باشه .[/quote]

دیگر کشوری مثل افغانستان نیست و کشوری از همسایه ای ما نیست که زیر چتر آمریکا نباشد
عدم حمله ایران به افغانستان ثابت شد که درست بوده است

بله نیروی هوایی نیاز امروز ماست حداقل برای تکمیل اثر پدافند زمینی ما
مثالی که از زمان جنگ زدم:
[quote]بگذارید یک داستان بگم از زمان جنگ
یک کارخانه ای بود و چند تا توپ ضد هوایی داشت چندتا میگ آمدند برای زدن
توپ بالایی که خیلی موثر بود و روی کوه قرار داشت اجازه حمله به کارخانه را نمی داد، دو تا میگ این پدافند را مشغول کردند و میگ سوم از پشت آمد و زدش
در نهایت دو تای دیگر با سومی کارخانه را زدند و بقیه توپ ها کاری از دستشان ساخته نبود
در صورتی که نیروی هوایی با پشتبانی سریع می توانست حمایت ایجاد کند و پدافند این جوری از کار نمی افتاد

پس نیروی هوایی و پدافند مکمل هم هستند
دوباره مثال می زنم بمباران های شهر لندن یا شهر های آلمان
آیا پدافند هوایی همیشه کافی بود یا همیشه اسکادران ها علارغم خطر به دل بمب افکن ها می زدند؟[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام

محمد خان تشکر مطلب جالبی بود

به نظر من توان موشکی عربستان در حدی نیست که تهدیدی جدی به حساب بیاد و بیشتر از نیروی موشکی ناچیز عربستان باید از نیروی هوایی اون نگران بود!

ختم کلام موشک های چینی رو بی خیال! تایفون ها و ایگل ها رو دریابید!در ضمن نمره 20 مفیدترین پست در این تاپیک میرسه به جناب Iran-400 [/quote]
لطف داريد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اصلا هیچ تصوری راجع به نیروی موشکی عربستان نداشتم ولی وقتی مقالتون را خوندم خیالم راحت شد
الان سالهاست که DF3-A از رده خارج شده !!!!!! واقعا عربستان به غیر از این موشک هیچ موشک بالستیک دیگری ندارد ؟
با نظر ایران 400 موافقم .
فکر اینکه به خاطر پبشرفتهای موشکی هر یک از نیروهای هوایی ، زمینی ، دریایی را فراموش بکنیم واقعا نابخردانه است همین الان نگاه کنید اگر نیروی هوایی قدرتمندی داشتیم اسرائیل جرات می کرد ما را تهدید به حمله هوایی کنه یا آمریکایی ها اگر نیروی دریایی قوی داشتیم جرات داشتند در خلیج فارس ما جولان بدهند ؟
خوشحالم که چند سالی هست مسئولین به فکر تقویت نیروهای سه گانه گرفتند هرچند کمی دیر شده ولی جلوی ضرر هر وقت بگیری منفعت است ![/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان دقت کنید که بنده نگفتم نیروی هوایی بده یا باید رها بشه
گفتم در مقابل امریکا و یارانش نمی تونه عملیات خارج از مرز انجام بده و فقط برای دفاع هوایی خوبه(مدارکشم موجوده) حالا اینکه بعضی از شما نگران اینکه با افغانستان و عراق بجنگیم هستین بحث جداییه!

دقت کنید هنوز هم اصرار دارم 80 موشک یک میلیون دلاری در تهاجم بهتر از یک رافائل عمل می کنند(در شرایط جنگی ما و دشمن=امریکا و دوستان نزدیکش)

فکر میکنم بعضی از عزیزان برای اینکه حرفشونو به کرسی بشونن کم کم دارن به مغلطه روی می ارن

همینجا اعلام می کنم که هر کسی فکر می کنه حرف من اشتباهه و حرف خودش درست من قبول دارم نیاز نیست مغلطه یا تخطئه کنه!
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز همنشینی با کسی که عزت مارو زیر سوال میبره چه فایده ای داره ؟ اخه ما از امریکا و انگلیس و......خیری بهمون رسیده که .... :cry:[/quote]

تو این سالها هم خیری که از روسیه و چین ندیدیم و خیلی از کشورها ما رو به چشم دیگه نگاه میکنند. من با مهنذسین آلمانی و چینی و فرانسوی و انگلیسی کار کردم و الان هم فیلیپینی و استرالیایی کار میکنم.وقتی میبینم که یک کشوری مثل چین و یا پاکستان و ترکیه و قطر و در نهایت عربستان و آذربایجان چطور با کشورم بازی میکنند به فکر می افتم که شاید سیاستهای کشور خودم غلط است. شما چی؟ فکر کردین.
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نیروی هوایی.نیروی دریایی.نیروی زمینی.نیروی پدافند.
هر کدام وظیفه ای دارن . در ضمن خواهشا تسلیحات دیگران رو هی بزرگ نکنید درسته که تهدید جدی هستن ولی صبر کردن واسه این مواقع هست.
بنده به شخصه به آینده نیروی هوایی بسیار خوشبینم ،چون ما داریم پله پله توی ساخت تجهیزات هواپیما پیش میریم.

امیدوارم وقتی که از اولین جنگنده بومی پرده برداری شد ،همه روی خصوصیات اون بحث کنیم نه رافائل و امثالهم. :cry:
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در مجموع فکر کنم تهدید موشکی عربستان برای ایران با توجه به نیروی هوایی اش برای ایران از اهمیت کمتری برخوردار است
و وقتی شهر شما را با هواپیما می زنند دیگر موشک زیاد مهم نیست، تازه این در صورتی است که تامکت های ما در آسمان اقدام به کشف و نابودی نکنند

از سوی دیگر به نظر می آید که عربستان این موشک ها را برای روز مبادا خریده است مثل شاه که چند موشک اسکاد خریده بود ولی زمان جنگ هنوز خواب بودند
http://www.aerospacetalk.ir/vb/archive/index.php/t-21303.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] مثل شاه که چند موشک اسکاد خریده بود ولی زمان جنگ هنوز خواب بودند
http://www.aerospacetalk.ir/vb/archive/index.php/t-21303.html[/quote]هيچ موشك اسكادي، توسط رژيم پهلوي خريداري نشده بود. اساس توان موشكي كشورمان متعلق به بعد از انقلاب اسلامي است.
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15534

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] مثل شاه که چند موشک اسکاد خریده بود ولی زمان جنگ هنوز خواب بودند
http://www.aerospacetalk.ir/vb/archive/index.php/t-21303.html[/quote]هيچ موشك اسكادي، توسط رژيم پهلوي خريداري نشده بود. اساس توان موشكي كشورمان متعلق به بعد از انقلاب اسلامي است.
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15534[/quote]
مهدوی عزیز قبل از انقلاب هم چند فروند موشک اسکاد از شوروی خریداری شده بود به عنوان نمونه!
[url=http://www.fardanews.com/fa/news/164930/%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D9%86%DA%AF]لینک[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]هيچ موشك اسكادي، توسط رژيم پهلوي خريداري نشده بود. اساس توان موشكي كشورمان متعلق به بعد از انقلاب اسلامي است.
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=15534[/quote]

من مطمئن نیستم ولی فکر می کنم اگر درست باشد این موشک ها تعدادشان کمتر از انگشت دست بوده و کسی بلد نبود شلیک کند
نظرم براساس این جمله است که

"حالا چند فروند موشک در یک سایت بود که على‌القاعده قابل استفاده نبود خلبان رستمى آمده بود که امشب مرا با خود برد."
http://www.iranamerica.com/forum/showthread.php?t=321
داستان اولین پرتاب موشک ایران

البته شما در این زمینه آگاه تری و حرف من بر اساس چند مطلب ساده است که امیدوارم درست یاد بگیرم
البته خرید یا عدم خرید شاه فرقی ایجاد نمی کند چرا که منظور من خرید تجهیزات برای روز مباداست و اینکه داشته باشی یه چیزی شبیه حسودی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ایران زمان شاه چند موشک اسکاد خریده بود و حتی در دل کوه ها ایران پایگاه موشکی ساخته بود که اگر خاطرات مهندسینی که اولین موشک ایران پرتاب کردن بخونید به خوبی این موضوع گفته شده و اولین موشک خودمون برای عراق از یکی از این پایگاه های مخفی موشکی زمان شاه پرتاب کردیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشكر از king-kaveh و arminheidari .
داستان آن پرتاب را فراموش كرده بودم... البته به نظرم باز هم بايد منتظر باشيم تا در آينده شايد مطالب مستندتري منتشر بشود.

ولي به هر حال اساس و پايه اصلي توان موشكي كشورمان معطوف به بعد از پيروزي انقلاب اسلامي و آغاز دفاع مقدس است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.