Goebbels

مقایسه MIG 29K با F/A-18E/F Super Hornet

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]واقعا افسوس میخورم وقتی میبینم اون 320 فروندF/A-18L تحویل ایران نشد راستی کسی میدونه استاندارد این F/A-18 ها درحد هورنت بوده یا سوپر هورنت؟[/quote]

اف آ 18 هورنته نه سوپرهورنت لطفا تاپیک رو منحرف نکنید.

طاهاجان از توضیحات اضافیتون ممنون منم همینو میگفتم که شما بیشترشو توضیح دادید :mrgreen: :(

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote][quote]جناب طاها!!

موشک فنیکس باید بردی برابر 184کیلومتر داشته باشه اما عملا در مقابله با حریف در 86کیلومتری اقدام به شلیک میکرد(در نخستین درگیری گربه ایرانی با فوکس بت گربه از40کیلومتری شلیک کرد!)

آمرام هم همینطور![/quote]
جناب hosseinvahdatدر مورد موشک فینیکس حق با شماست البته ما 160 کیلومتر هم تو کارنامه همین فونیکس داشتیم -کلا درباره تجهیزات صادراتی همینطوره و معمولا دان گرید میشن البته خود تکنولوژی فینیکس هم مال 30 سال پیشه و الان یک هواپیمای نسل جدید و یا ارتقاء یافته اصلا نمیذاره از فاصله زیاد بشه روش قفل کرد اما آمرام فرق میکنه اولا مدلهای جدیدش فقط در اختیاره خود آمریکاست و بحث من هم روی همین مدلهاست دوم اینکه معمولا بین برد مفید و برد نهائی تفاوت هست اما این تفاوت در تکنولوژیهای جدید کم شده با این حال از برد نهائی 180 کیلومتری مدل d انتظار 120 کیلومتر عجیب نیست ضمن اینکه تکنیک آمرام به شکار خاموش شبیهه یعنی هواپیمای مهاجم نیاز به روشن کردن هدف با پالسهای سریع رادار رو نداره و به محض مشاهده هدف در رادار موشک بر اساس برد مناسبش به محدوده هدف فرستاده میشه رادار موشک هم در فاصله ای روی هدف قفل میشه که عملا هدف کار زبادی نمیتونه بکنه و بدلیل عدم فوکوس راداری هواپیمای اصلی و نداشتن انتشار فرو سرخ دود موشک و کم بودن سطح مقطع راداری اون تا نزدیکی 30 -20کیلومتری طرف اصلا نمیفهمه که موشک دنبالشه - بعدش هم موشک اونقدر قابلیت مانور نزدیکش بالاست که میگن موشک مثل کمان خم میشه اما هدف رو رها نمیکنه
موشک آمرامسکی هم مثل آمرامه با این فرق که اولا اگه ما مدل صادراتیش رو خربده باشیم حداکثر - 80 70 کیلومتر برد داره اما قابلیت عدم انتشار حرارتی رو تو دودش نداره و لذا توسط هدف شناسائی میشه اما البته قابلیت رهگیری حرارتی و راداری رو توامان داره که خیلی عالیه
درمجموع ما در نبرد فامد هنوز حرفی برای گفتن نداریم (الیته نباید از فونیکس وطنی غافل شد)مگه اینکه تو خریدها ی پنهانی KH172P رو خریده باشیم که مدتی پیش شایع شده بود - صحبت زیاده بیشتر سرتون رو درد نمیارم[/quote]

ببخشید من تو صحبت هاتون متوجه یک چیزی نشدم
منظورتون اینه که هدایت امرام غیرفعال هست؟ ( هدایت راداری با هومینگ نهایی؟)[/quote]

هدایت آمرام تا محدوده نزدیک هدف شبیه موشکهای غیر فعاله با این فرق که بجای اینکه رادار هواپیما در فاز نهائی هدف رو برای موشک با پالس سریع روشن کنه خود رادار موشک بصورت فعال اون رو روشن میکنه و از این نظر مثلا اگه هدف بخواد تو 120 کیلومتری برای یک موشک غیر فعال بخواد روشن بشه مثلا قدرت رادار باید 2 برابر حالت مشابه تو حالت استفاده از آمرام باشه تازه اون وقت هدف هم به خوبی موضوع رو میفهمه و عملیات ecm رو انجام میده- این روش تو همه موشک های fire and forgot مشابهه با این فرق که تو آمرام موضوع خیلی پیشرفته تر شده و موشکی دوربرد را با چابکی موشک کوتاه برد ساختن و محدودیت کاهش قطر
اون رو که منجر به کاهش برد عملکرد رادار میشه رو با کمک هدایت خود هواپیما رفع کردن و این راه مزیتهای دیگه ای رو هم بدست آوردن[/quote]

با این حساب جنگنده باید تا رسیدن موشک به نزدیکی هدف هدف رو توی دید رادار نگه داره
پس fire and forget چی میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يه ايراد تو اين بحث مقايسه اي هست اونم اينه كه هميشه يه طرف تو ازمايشات ميداني واقعي مثل نبرد شركت داشته مثل همين اف18 وياتانك آبرامز اما طرف ديگه بيشتر اطلاعات از روي مانورا و يا اطلاعات ناقص تئوريك كه سازنده اون در اختيار عموم مي ذاره مثل تانك تي 90 يا اگه هم توي جنگي بوده دندون گير نبوده مثل برخوردهاي ميگ صرب برابر جنگنده هاي غربي كه همش در رفتن در برابر سوخو 27اتيوپي ميگاي اريتره شكست خوردن كلا جنگ درست حسابي نبودن كه قابل قياس باشن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرق برد عبوری با عملیاتی چیه که اینقدر اختلاف عددی بالایی دارن؟؟؟
f18 : ( (حداکثر برد :3320 کیلومتر (برد عبوری) عملیاتی 722 کیلومتر ))

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فرق برد عبوری با عملیاتی چیه که اینقدر اختلاف عددی بالایی دارن؟؟؟
f18 : ( (حداکثر برد :3320 کیلومتر (برد عبوری) عملیاتی 722 کیلومتر ))[/quote]
برد عبوری یعنی جنگنده با سوخت کافی قادر3320 کیلومتر رو با یک سرعت و ارتفاع مشخص طی کنه مثلا رفتن از یک پایگاه به پایگاه دیگه ولی عملیاتی به عوامل مختلفی بستگی داره یعنی میزان تسلیحاتی که حمل میکنه مخازن سوخت خارجی ارتفاع و سرعت که در هر عملیات متفاوت خواهد بود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از گوبلز عزیز.

چند خواهش از دوستان دارم :

1- احساسی نظر ندهید.

2- بحث رو منحرف نکنید.

3- تنها در قالب موضوع تاپیک نظر بدهید.

موضوع تاپیک مقایسه سوپر هورنت و میگ 29 کا است و مباحثی مثل سوخو 30 ، تامکت ، میگ 29 اس ام تی / او وی تی و ... ارتباطی به این موضوع ندارد.

-------------------

به نظر من از نظر سیستم های الکترونیکی و تجهیزات راداری سوپر هورنت برتر از میگ 29 کا است. همچنین از نظر میزان حمل تسلیحات نیز برتری با سوپر هورنت است. اما در مقابل از نظر قدرت مانور و قابلیت های بقاپذیری ، میگ 29 کا ، کاملا سرتر از سوپر هورنت می باشد. سرویس و نگهداری میگ 29 کا بسیار ساده و آسان است. در حالیکه سوپر هورنت به ازای هر ساعت پرواز نیازمند حدود 25 ساعت سرویس زمینی می باشد. هزینه های نگهداری و سرویس سوپر هورنت بالاتر از میگ 29 کا است.

میگ 29 کا

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-IAF_MiG-29.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-IAF_MiG-29.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-%25D0%259C%25D0%2590%25D0%259A%25D0%25A1-2007-%25D0%2597%25D0%2592%25D0%2593-018.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-%25D0%259C%25D0%2590%25D0%259A%25D0%25A1-2007-%25D0%2597%25D0%2592%25D0%2593-018.jpg[/img][/url]

سوپر هورنت

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/797px-Boeing_FA-18F_Super_Hornet_at_RIAT.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_797px-Boeing_FA-18F_Super_Hornet_at_RIAT.jpg[/img][/url] [url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-FA-18F-USN-RedRippers-20070406.jpg][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-FA-18F-USN-RedRippers-20070406.jpg[/img][/url][/color]
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز اینقدر بدبین نباش من دیدم دوستان اطلاعاتشون خوبه فقط یه سوال کردم و قصد انحراف موضوع روهم ندارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم با توجه به اویونیک سوپر هورنت می تونه بالا تر از فالکروم نیروی دریایی روسیه باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا افسوس میخورم وقتی میبینم اون 320 فروندF/A-18L تحویل ایران نشد راستی کسی میدونه استاندارد این F/A-18 ها درحد هورنت بوده یا سوپر هورنت؟[/quote]
ای خدا at_wits'_end_new!
مگه نمیگه تاپیک رو منحرف نکنین؟!! چه ربطی به ایران داره عزیز :mrgreen:
Goebbels جان شما ناراحتی قلبی داریم! نمی خواد خودتو تو زحمت بندازی
من جوابشو دادم :(
........................................
راستی این سوالت رو میتونی تو بخش سوال و جواب جناب واریور مطرح کنی!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز جناب گوبلز.

اگر قصدتون این بوده که بک طرف مقایسه اف 18 ایی/اف ( و نه اف/آ 18 سی/دی ) باشه، قطعا طرف دیگر را می بایست سوخو 33 انتخاب می کردید و نه میگ 29. چون این 2 جنگنده تقریبا در یک کلاس هستند. به نظر من این مقایسه از پایه اشتباه هست. پیشنهاد می کنم تاپیکی برای این موضوع بزنید تا در اونجا بحث منطقی تر و بهتری صورت بگیره.

با تشکر.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند ماه قبل در نيروي هوايي هند براي بررسي انتخاب هواپيماي جنگي متوسط مدرن دو هواپيماي ميگ-35و اف-18 e حضور داشتن مقامات هندي بعد از بررسيهااعلام كردن ميگ در درگيري نزديك و داگ فايت كاملا برتر از هورنت بودوتنها برتري هورنت در رادار قدرتمندتر نسبت به ميگ بود.البته بعدش هواپيماي يوروفايتر 2000 ازاين دو هواپيما جلو زد و تا الان فعلا برنده مناقصه شده و قرار هست به عنوان هواپيماي جنگي متوسط چندمنظوره نيروي هوايي هند در اين كشور توليد تحت امتياز بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست عزیز جناب گوبلز.

اگر قصدتون این بوده که بک طرف مقایسه اف 18 ایی/اف ( و نه اف/آ 18 سی/دی ) باشه، قطعا طرف دیگر را می بایست سوخو 33 انتخاب می کردید و نه میگ 29. چون این 2 جنگنده تقریبا در یک کلاس هستند. به نظر من این مقایسه از پایه اشتباه هست. پیشنهاد می کنم تاپیکی برای این موضوع بزنید تا در اونجا بحث منطقی تر و بهتری صورت بگیره.

با تشکر.[/quote]
دوست عزیز من منظورم مقایسه دو ناونشین بود با هم مقایسه هم غلط نیست شاید اف 18 برتر باشه اما از نظر کاربرد هر دو یکی هستند حالا بعضی دوستان فکر میکنن مقایسه باید با دو هواپپیما صورت بگیره که 99 درصد مشابه باشن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در درگيري نزديك و داگ فايت ميگ از هورنت برتر بوده تنها برتري هورنت رادار قدرتمندترش بوده به ميگ در ضمن هر دو هواپيما از يورو فايتر شكست خوردن و برترشون بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اف آ 18 هورنته نه سوپرهورنت لطفا تاپیک رو منحرف نکنید.
[/quote]
[quote]دوست عزیز اینقدر بدبین نباش من دیدم دوستان اطلاعاتشون خوبه فقط یه سوال کردم و قصد انحراف موضوع روهم ندارم.[/quote]
[quote]ای خدا at_wits'_end_new!
مگه نمیگه تاپیک رو منحرف نکنین؟!! چه ربطی به ایران داره عزیز
Goebbels جان شما ناراحتی قلبی داریم! نمی خواد خودتو تو زحمت بندازی
من جوابشو دادم[/quote]
Salemعزیز از شما با این سابقه واقعا بعیده که تمام پست های صفحه رو چک نکنی و به یه نفر جواب بدی,من این سوال رو به همان دلیلی که درپست دوم ذکرکردم دراینجا پرسیدم وجوابش رو هم یه جای دیگه گرفتم.جنابGoebbelsهم درک بالایی دارند ومیدونند باید با یه سرباز تازه کار چطور رفتار کنند.پس لطفا بگذارید خودشون جواب بدن.
درمورد F/A-18E/F هم فکر کنم تنها رقیبش رافائل فرانسویه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.