Goebbels

مقایسه MIG 29K با F/A-18E/F Super Hornet

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اف 18 خالی نیست ها این سوپرهورنته.

اف 18 همیشه برتر از میگ 29 است و همیشه هواپیماهای ساخت روسیه کیفیت نازل تری نسبت به امریکا دارن و این دلیل نمیشه از امریکا خوشتون نمیاد بگید میگ 29 بهتره.

فقط یه برتری میتونه داشته باشه و اون میتونه مانور پذیری میگ 29 باشه که البته اف 18 سوپرهورنت هم مانورپذیری خیلی خوبی داره.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا دستون درد نکنه تکمیل کردین اطلاعات مقایسه رو من حال نداشتم گفتم مختصر بنویسم که دوستان تکمیل کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام ،همیشه مدلهای صادراتی روسیه ضعیف تراز نمونه اصلی بودن،دوم اینکه ما تجربه 8سال جنگ نباید یادمون بره پرنده های روسی حرفی برای گفتن نداشتن...icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همیشه هواپیماهای ساخت روسیه کیفیت نازل تری نسبت به امریکا دارن [/quote]

کی اینو گفته؟؟

میگ29 برتره یا اف16؟؟(در صورت آمادگی خلبان و...حتی دو فروند فالکون توان مقابله با یک فالکروم را ندارند)

سو27یا اف15؟؟(تقریبا برابر ولی با برتری نسبی طرف روسی)

سو30یا اف18؟؟(آن را که عیان است چه حاجت به بیان است؟؟)

سو37/35یا اف35؟؟(سو37/35به مراتب از رادار و موشکهای پیشرفته تری بهره میبرند به سو37پایان دهنده افسانه ها میگویند)

میگ31یا اف14؟؟(میگ31توان رهگیری اف22/یوروفایتر/اف35را داراست ولی تامکت احتمالا تنها از عهده یوروفایتر بر می آید)

میگ19یا اف86سابر؟؟icon_cheesygrin (اگر تاریخ را مطالعه کرده باشید حتما میدانید اف86 حتی مقابل میگ15هم حرف چندانی برای گفتن نداشت)

بله در عوض میشه گفت اف5نسبت به میگ21/سو17 و اف4نسبت به فلاگر و....برتریهایی دارند.

با این وجود میگ17/21های ویتنامی مقابل اف4/اف5 و حتی اف14های آمریکایی عملکرد مناسبی داشتند(در جنگ تحمیلی هم حدود3بار تامکت مغلوب فلاگر شد!)

شاهد دیگر این مدعا مقاومت عالی میگ21/29های داون شده ی یوگسلاو مقابل خیل عظیم اف4/14/18/16/117 و انواع جنگنده های اروپایی بود.

یا حق
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه خیر میگ 29 کی رو شما با مدل های جدید اف 16 مقایسه کنید.

سوخوی 27 در مقابل اف 15 های سری اول و سوخوی 30 در مقابل اف 15 strike eagle ضعیف تره.

اف 14 بی هم در مقابل میگ 31 میشد گفت برترن ولی اف 14 رو ترجیح میدم.

سوخوی 30 و اف 18 کاملا با هم فرق دارن یکی واسه روی عرشه ناو و یکی واسه نیروی هوایی

باید میگفتید سوخوی 33 و اف 18 که میشد گفت اف 18 بهتره ولی سوخوی 33 قدرت مانور بیشتری داره.

در جنگ گفتید 3 تامکت مغلوب میگ 21 شد ولی شما امار میگ 21 هایی که بوسیله فانتوم و تایگر و تامکت ساقط شدن رو ببینین شاخ در میارین

خوب اگه بدرد بخور بود یوگسلاوی الان اینجوری نبود.

میدونید حوصله بحث کردن ندارم همینو گفتم که اگه از امریکا بدتون میاد نمیشه بگید ضعیفه و.....

من به حدی که از روسیه متنفرم از امریکا بدم نمیاد.دلیلشو خواستید بهتون میگم.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از لحاظ قدرت مانور قاعدتا هواپیماهای روسی سری فالکورم از هواپیماهای در این رده آمریکایی قویتره/شاید تجهیزات الکترونیکی هواپیما های آمریکایی پیشرفته تر باشه
ولی در کل من میگ 29 رو بیشتر می پسندم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام ممنون از مطلب خوب شما.بنده فکر میکنم که دربعد درگیری های هوایی Mig-29 باتوجه به مانوری که داره خیلی بهتره ولی از نظر کاربردی F/A-18.چون هم سیستم های پیشرفته تری برای درگیری هایی زمینی وهوایی داره وهم برای حمله به سطح ساخته شده وهم برای دفاع هوایی وتابه حال هم کارنامه ی خوبی رو به ثبت رسونده,درحقیقت F/A-18همون وظیفه ای رو درنیروی دریایی داره که F-16توی نیروی هوایی.البته این روهم نباید فراموش کنیم که ارزان بودن فالکروم خودش درمناقصه ها یه مزیت به شمار میرفته.
درآخر هم باید بگم که فکر میکنم مقایسه ی این دو که یکی شکاری برتری هوایی واون یکی که یه جنگنده بمب افکن چند منظوره است,کار چندان صحیحی نیست.
((پیروز وسرافراز باشید))
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]درآخر هم باید بگم که فکر میکنم مقایسه ی این دو که یکی شکاری برتری هوایی واون یکی که یه جنگنده بمب افکن چند منظوره است,کار چندان صحیحی نیست. [/quote]
براي اطلاع شما ميگ 29k چند منظور است و با نمونه برتری هوایی میگ 29 فرق ها دارد برای همین ناو نشین شده چون توانایی حمله زمینی و کلا پشتیبانی رو داره در ضمن چون هر دو این جنگنده ها ناونشین بودن مقایسه کردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اگر مقایسه بین بهترین هر مدل بود باید mig35 رو که برترین نسخه mig29 هست برای مقایسه میگذاشتید که برد کشف رادارش 200 کیلومتره
اما درکل مقایسه من اینه
[color=red]موتور: [/color]تو اینجا اگرچه بهبودهائی مختصر تو rd33 ایجاد شده اما مالزی از عمر کم عملیاتی موتور شکایت داشت - کلا موتور های غربی از این نظر بهترن - تو این مرحله f18 بهتره
[color=red]حمل مهمات:[/color] یک جنگنده بدون قابلیت بالای تهاجم زمینی ارزش بالائی نداده - تو بهترین مدل های mig29 این حمل مهمات به 4 تن افزایش یافته اما تو f18 این میزان دوبرابره یعنی 8 تن نتیجه معلومه f18 بهتره
[color=red]نبرد نزدیک : [/color]تو این قسمت کسی نمیتونه با mig29 رقابت کنه - تو یک ازمایش با میگهای آلمان شرقی که از نوعa بودند میگ 29 همه رو شکست داد - خوب الان دیگه داگ فایت مثل 10 سال پیش نیست و با کمک موشکهای هدایت شونده از همه جهت با کلاه خلبان این نقیصه کاملا رفع شده و به زحمت برتری صرفا به مانور پذیری هواپیما برمیگرده با این وجود تو این مقوله mig29 به شرط داشتن R74 بهتره اگرچه نمیشه اینو مطمئن گفت
[color=red]نبرد فامد:[/color] اگه صرفا به اعداد و ارقام توجه کنیم ظاهرا یک میگ 29 با R77 میتونه بهتر باشه اما با توجه به سیستمهای جنگ الکترونیک و کاهش انعکاس راداری به زیر 0.5 متر مربع و استفاده از آمرام F18 برتری داره - باز هم اینجا شرایط تعیین کننده است مثلا اگه مدل جدید R77 که چین با روسیه داره میسازه استفاده بشه با برد 170 کیلومتر شرایط به نفع MIG29 تغییر میکنه- یا مثلا ما فونیکس رو بتونیم روش نصب کنیم- مدلهای R27TE با برد 170 کیلومتر از نوع ARM و یا حرارتی هم بسیار کشنده است
[color=red]جنگ الکترونیک: [/color]تو این مقوله کفه ترازو به نفع F18 است - هنوز نتیجه جنگ طوفان صحرا رو به خاطر دارید؟ تو اونجا با توجه به ضعف رهگیری راداری میگها یک طعمه راداری از F18 فرستاده میشد که با پرواز جلوتر از F18 و داشتن انعکاس راداری خوب میگ میرفت دنبال اون و بعد خود میگ راحت شکار میشد- تازه اون موقع آمرامهای جدید با برد 120 کیلومتر نبودند - البته الان میگها حد اقل دو هدف رو همزمان تعقیب میکنند و تو مدل M این شده 4 هدف اما باز هم تکنیکهای جنگ الکترونیک غرب قویتره اصولا اعتقاد من تو محصولات شرقی نسبت به غربی اینه که محصولات شرقی فقط چند مزیت محدود دارند که البته در زمان خودشون حرف مهمیه اما محصولات غربی در زمینه های مختلف دارای قوت هستند و به خاطر همین مدت طولانی تری بقاء دارند
[color=red]برد عملیاتی:[/color] تو این بازه F18 بهتره

بهرحال ما که F18 نداریم و MIG29 هم نهایتا قرار بود تو بلاروس ارتقاء پیدا بکنه در حد SMT (فکر کنم نشده کنسل شد) و نهایتا کارشناسان ما قید تولیدشو هم زدن- به قول یکی از مسئولین نظامی - علت نخریدن بیشتر میگ 29(که البته بعدا اصلا ندادن) این بود که ما به راهکار شکار اون از فاصله دور بدون عکس العمل اون دست یافتیم- میدونید این یعنی چی ؟ یعنی یک موشک حرارت یاب از برد فامد به راحتی تونسته دخل MIG29 رو بیاره- حالا ما که تو دنیا سطح پائینی هستیم ببینید خود روسیه یا آمریکا یا اسرائیل نمیتونه این کارو بکنه؟[size=12][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نه خیر میگ 29 کی رو شما با مدل های جدید اف 16 مقایسه کنید.[/quote]

اف16بلاک60چه برتری خاصی بر میگ29اس ام تی یا او وی تی(میگ35)داره؟؟

[quote]سوخوی 27 در مقابل اف 15 های سری اول و سوخوی 30 در مقابل اف 15 strike eagle ضعیف تره.[/quote]

اتفاقا سوخو27فلنکر از استرایک ایگل هم برتره میدونید چرا؟از لحاظ رادار و آیونیک و ...از اف15برتره(حتی میگ29هم از اف15برتره تا حدودی)

[quote]اف 14 بی هم در مقابل میگ 31 میشد گفت برترن ولی اف 14 رو ترجیح میدم.[/quote]

سوپر تامکت راداری معمولی با برد 370کیلومتر داشت و میگ31رادار نیرومند و غیرفعال زالسون رو!فکر کنم400تا بردش بود!

[quote]سوخوی 30 و اف 18 کاملا با هم فرق دارن یکی واسه روی عرشه ناو و یکی واسه نیروی هوایی[/quote]

اتفاقا اف18 غیر ناونشینی برای عملیات خاکی هم مناسبه

[quote]باید میگفتید سوخوی 33 و اف 18 که میشد گفت اف 18 بهتره ولی سوخوی 33 قدرت مانور بیشتری داره.[/quote]

سو33 فقط مدل ناونشین بود.

[quote]در جنگ گفتید 3 تامکت مغلوب میگ 21 شد ولی شما امار میگ 21 هایی که بوسیله فانتوم و تایگر و تامکت ساقط شدن رو ببینین شاخ در میارین[/quote]

انتظار دارید میگ21نسل دومی و میگ23 اسقاطی از تامکت آماده نسل چهارمی!قدرتمندتر باشند؟؟شما سالهای آخر جنگ رو ببینید که ما در آسمان به عراق باختیم.

در ضمن بعد از ورود میگ25/27/29 دیگه ما برتری هوایی نداشتیم!میدونید ما حتی یک فروند سو24نتونستیم بزنیم؟؟

[quote]خوب اگه بدرد بخور بود یوگسلاوی الان اینجوری نبود.[/quote]

بله دیگه!!یوگسلاوی قرار بود با 13تا میگ29 داون شده و 60تا میگ 21 نصف و نیمه کل نیروی هوایی اروپا و آمریکا رو از کار بندازه!!

چه نظر مهمی!!

میدونید یک میگ29باید به صف20تا اف15سی کاملا آماده میزد تا بعد از زدن دو تاش و افتادن خودش مانع حمله بشه؟؟

[quote]میدونید حوصله بحث کردن ندارم همینو گفتم که اگه از امریکا بدتون میاد نمیشه بگید ضعیفه و.....[/quote]

نگفتم ضعیفه شما میگید محصولاتش بهترینند و من میگم نه نیستند.اگر هم حوصله بحث ندارید پست ندید!!

[quote]من به حدی که از روسیه متنفرم از امریکا بدم نمیاد.دلیلشو خواستید بهتون میگم.[/quote]

تنفر باعث شده اینجوری پست بدید؟؟من هم از روسیه متنفرم ولی دلیل نمیشه بگم تجهیزاتش ضعیفه

در ضمن طاها جان انتظار دارید میگ29بدون قطعه و .... بیاد جلوی اف15 و اف18 و اف16 تا دندون مسلح رو بگیره؟؟در ضمن برد آمرام120نیست عملا 18کیلومتر هم نمیشه!!
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در ضمن طاها جان انتظار دارید میگ29بدون قطعه و .... بیاد جلوی اف15 و اف18 و اف16 تا دندون مسلح رو بگیره؟؟در ضمن برد آمرام120نیست عملا 18کیلومتر هم نمیشه!![/quote]
جهت استحضار شما دوست عزیز
Data for AIM-120A/B/C:
AIM-120A/B AIM-120C-5
Length 3.66 m (12 ft)
Wingspan 53.3 cm (21 in) 44.7 cm (17.6 in)
Finspan 63.5 cm (25 in) 44.7 cm (17.6 in)
Diameter 17.8 cm (7 in)
Weight 157 kg (345 lb)
Speed Mach 4
[color=red]Range 50-70 km (30-45 miles) > 105 km (65 miles) AIMC[/color]
Propulsion Hercules/Aerojet solid-fueled rocket
Warhead 23 kg (50 lb) WDU-33/B blast-fragmentation 18 kg (40 lb) WDU-41/B blast-fragmentation
اینهم مدل D
[img]http://hawks.indians.ru/fig/aim-120-amraam.gif[/img]

تو اینجا نوشته 180 کیلومتر یعنی حتی از بهترین مدل R77 هم بیشتره
منبع : www.raytheon.com

من نگفتم MIG29 ما میتونه این کارو بکنه- من می گویم اولا بهترین مدلهای میگ 29شرقی هم الان تو مقایسه با جدیدترین ورژنهای موشکهای غربی کم میارن بعد اگه تو خرید و طراحی موشک ما کارنکنیم تو اولین حمله هوائی آسمونمون لخت میشه میشیم مثل یوگوسلاوی - امیدوارم مسئولین ما صرفا به یک پیشرفت تو عرصه موشکهای حرارتی فامد قانع نشوند
من نقطه نظراتی دارم که در وقت خودش تقدیم می کنم
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب طاها!!

موشک فنیکس باید بردی برابر 184کیلومتر داشته باشه اما عملا در مقابله با حریف در 86کیلومتری اقدام به شلیک میکرد(در نخستین درگیری گربه ایرانی با فوکس بت گربه از40کیلومتری شلیک کرد!)

آمرام هم همینطور!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در جنگ گفتید 3 تامکت مغلوب میگ 21 شد ولی شما امار میگ 21 هایی که بوسیله فانتوم و تایگر و تامکت ساقط شدن رو ببینین شاخ در میارین [/quote]
در جنگ تحمیلی فکر کنم تامکت های ما تلفاتشون 5 تا بود فکر کنم
یه میگ 25 یه میراژ دو تا پدافند خودمون به اشتباه زد و یکی رو هم پدافند عراق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کلا کیفیت ساخت محصولات نظامی امریکا نسبت به روسیه کاملا برتره چون مثلا همین اف 14 رو در نظر بگیرن که بعد از 40 سال هنوز کشور های دیگه روی تهدید اون حساب میکنن ولی میگ29 بعد از 15 سال داره تجزیه میشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.