پرش به


تصویر
- - - - -

توان زرهی و ضد زرهی امارات متحده عربی


 • لطفا وارد حساب کاربری خود شوید تا بتوانید پاسخ دهید
83 پاسخ برای این موضوع

#1 OFFLINE   fardinstst

fardinstst

  عضو اخراجی

 • Members
 • 658 ارسال

ارسالی 26 اوت 2011 - 10:58

کشور امارات متحده عربی از هفت شیخ نشین کوچک به نامهای بوظبی ، دبی ، فجیره ، راس الخیمه ، ام العین ، عجمان و شارجه تشکیل شده است . رقابت اصلی در این کشور بین دو شیخ نشین ابوظبی و دبی میباشد . جمعیت امارات محده عربی در سال 2006 در حدود 4 ملیون 500 هزار نفر گزارش شده است . از این تعداد 96% آن مسلمان و 4% دیگر مسیحی ، هندو و دیگر مذاهب هستند . از جمعیت مسلمان این کشور 14% شیعه و مابقی سنی هستند . در آمد اصلی امارات متحده عربی از نفت و گاز و موقعیت تجاری آن در خلیج فارس تامین میشود . در سال 2007 در آمد این کشور بالغ بر 74/67 بیلیون دلار بوده است . کشور امارات متحده عربی در حوزه خلیج فارس از نظر مساحت یک کشور متوسط با مساحت 82880 کیلومتر مربع محسوب میشود . این کشور نقش مهمی در جنوب خلیج فارس دارد ، چنانچه با عربستان سعودی 457 کیلومتر مرز مشترک ، عمان 410 کیلومتر مرز مشترک و 1318 کیلومتر خط ساحلی در دریای عمان و خلیج فارس دارد . این کشور همواره برای بالا بردن توان نظامی خود تلاشهای فراوانی انجام داده است . طی سالهای 2001 تا 2004 ، آمریکا با 800 ملیون دلار و روسیه با 200 ملیون دلار بیش ترین میزان فروش تسلیحات به امارات متحده عربی را داشته اند . این کشورهای خریدهایی گسترده ی دیگری نیز از سایر کشورهای اروپایی داشته است .
در سال 2006 تعداد نیروهای نظامی این کشور ، 50500 نفر گزارش شده است که از این تعداد 44000 نفر در نیروی زمینی ، 2500 نیروی دریایی و 4000 نفر نیروی هوایی مشغول به خدمت میباشند . از این تعداد 15000 نفر در شیخ نشین دبی مستقر هستند .

توان زرهی
نیروی زمینی امارات تحت فرماندهی شیخ نشین ابوظبی است و شامل یک تیپ گارد سلطنتی ، دو تیپ زرهی ، سه تیپ مکانیزه پیاده نظام ، دو تیپ پیاده و یک تیپ توپخانه است . دو تیپ پیاده مکانیزه به نیروهای مستقل دوبی تعلق دارند . این نیرو دارای هشت پایگاه شناخته شده به نامهای تعریف ، العین ، مسافی ، منامه ، مدینه زاید ، فجیره ، پایگاه آموزشی العین و المقام است . این نیروی نظامی را میتوان نمایشی از یک نیروی متوازن و همگون در جنبه های مختلف دانست . با این وجود امارات در زمان صلح تنها دارای 50 تا 601 درصد توان انسانی است . ارتش امارات متحده عربی از نظر تعداد تانک و زرهی از سال 1990 تا به حال روند ثابتی داشته است . ولی با توجه به اینکه در سال 1993 امارات با کمپانی جیات فرانسه ، در ساخت تانک جدید این کمپانی سرمایه گذاری کرده است ، در سال 2000 تعداد 250 دستگاه از این تانک را تحویل گرفت که این تعداد در ماه می 2004 به 388 عدد رسید .
خاطر نشان می گردد که تا سال 2006 امارات تنها خریدار این تانک بوده است .

تانکهای رزمی :

لکلرک ::::::: 388
او اف - 40 ام کا 2 ::::::: 36
ای ام ایکس - 30 ::::::: 45
اسکورپیون ::::::: 76


نفر بر های زرهی :

ای ام ایکس - 10 پی ::::::: 15
بی ام پی 3 ::::::: 415
رکونایسنس ( شناسایی ) ::::::: 113
ای ام ال - 90 ::::::: 49
فرت ::::::: 20
سالادین ::::::: 20
وی بی ال ::::::: 24
جمع کل = 1201 دستگاه


توان ضد زره
نیروی زمینی ارتش امارات متحده عربی دارای جنگ افزارهای هات ، میلان ، تاو ، ویجیلانت ، ام-40 گونه ی 106 میلیمتری ( بدون لگد ) و کارل گوستاو 84 میلیمتری ( بدون عقب نشینی ) میباشد . دولت امارات قصد دارد تعداد 1000 فروند موشک جاولین 127 میلیمتری محصول شرکت لاکهد مارتین را جانشین موشکهای میلان خود کند . تعداد 100 عدد لانچر موشک جاولین ، جهت پشتیبانی از این موشک خریداری خواهد شد . ارزش این قرار داد 135 ملیون دلار است . به نظر میرسد امارات متحده عربی علاقه شدیدی به داشتن یک ارتش کامل دارد و در این راستا نیازمندی های نظامی خود را بیش تر از کشور آمریکا و کشورهای اروپایی بویژه فرانسه تامین میکند .

موشکهای ضد تانک و ضد زره :

موشک هات ::::::: 30
موشک هات اس بی ::::::: 20
موشک میلان ::::::: 230
موشک تاو ::::::: 25
موشک ویجیلانت ::::::: نا مشخص
تفنگ ام 40 ::::::: 12
توپ کارل گوستاو ::::::: 250

منبع:http://www.daneshju.ir/forum/sitemap/t-43199.html
 • 0

#2 OFFLINE   shobeir

shobeir

  عضو اخراجی

 • Members
 • 92 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 01:34

اماراتم ارتش داره؟ :( :mrgreen: :mrgreen:
 • 0

#3 OFFLINE   ALI

ALI

  مدیر بازنشسته

 • Members
 • Others: Approved Posting
 • 4,336 ارسال
 • قم / زیر سایه حضرت معصومه (س)

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 27 اوت 2011 - 02:20

با تشکر

توان زرهی خوبی دارند، یکی از بهترین تانک های جهان را در اختیار دارند. لکلرک های اماراتی جزء معدود تسلیحات صادراتی هستند که با نمونه های اصلی تفاوت چندانی ندارند. اگر توجه کرده باشید توان زرهی این کشور بسیار همگن است. به این صورت که 388 دستگاه لکلرک به همراه تانک های پشتیبانی ، با توجه به اینکه مساحت این کشور حدود 83.500 کیلومتر مربع است ، توان خوبی را برای این کشور فراهم آورده است. تانک های ایتالیایی OF 40 نیز توانایی رزمی قابل قبولی دارند و می توانند در نقش MBT نیز ایفای نقش کنند.

توان ضد زره این کشور نیز در نوع خود بسیار خوب و مناسب است.

دو نقشه از این کشور و همسایگانش قرار می دم تا در تحلیلهای دوستان مفید واقع بشه.


تصویر

تصویر


لکلرک متعلق به ارتش امارات

تصویر


امیدوارم در این تاپیک شاهد نظرات مفید دوستان باشم و همچنین دوستان از ارائه نظرات شخصی و درونی مثل اعراب ترسو هستند و امثال اینها خودداری کنند.

منتقل شد.

 • 0

#4 OFFLINE   master1986

master1986

  Master Sergeant

 • Magazine
 • 790 ارسال
 • Internet

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 27 اوت 2011 - 02:37

با تشكر از fardinstst به جهت ايجاد اين مبحث و مطالب مفيدشون.
و از Major_Gordon به جهت توضيحات مفيدشون.


لطفا در مورد سطح آموزش يگانهاي زرهي و ضد زرهي امارات متحده عربي و چارت فرماندهي اگر اطلاعاتي هست . طالب و مشتاقم كه بدونم.

سوال: در صورت اينكه امارات بخواد عمليات زرهي در خاك غير سرزميني خودش (به غير از همسايه هايي كه خطوط مرزي زميني باهاش دارند) انجام بده- چه طور ميخواد نيروي زرهيش رو منتقل كنه؟؟

اصلا حتي كشوري مثل ما ميتونه همچين كاري انجام بده ؟؟ يعني از طريق آب يگان زرهي در حجم انبوه ترنسفر كنه ؟؟ حدس خودم براي جواب با اين سوال منفيه
 • 0

#5 OFFLINE   Thunderblot

Thunderblot

  Master Sergeant

 • Members
 • 101 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 02:59

به توان زرهیش میشه گفت خوب،اما ضد زرهش متوسط است.
ممنون از مطلب خوب شما.
 • 0

#6 OFFLINE   Goebbels

Goebbels

  Master Sergeant

 • VIP
 • Others: Approved Posting, Members
 • 4,658 ارسال
 • منظومه شمسی!

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 27 اوت 2011 - 03:04

388 دستگاه لکلرک

باتشکر از مطلب خوب شما
اماراتی ها هم کلاسشون خیلی بالا رفته و هم توان نظامیشون اینطور که مشخصه
 • 1

#7 OFFLINE   Frogfoot

Frogfoot

  1st Private

 • Members
 • 15 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 06:33

اماراتی ها هم کلاسشون خیلی بالا رفته و هم توان نظامیشون اینطور که مشخصه

خرید انبوه جنگ افزار لزوما به معنی افزایش توان نظامی نیست. مهم تر از این جنگ افزارها آموزش نیروهای به کار گیرنده این جنگ افزارها و استفاده از تاکتیک های مناسب هست؛ وگرنه این جنگ افزارها صرفا تبدیل میشند به هدف های خوشگل و جذاب برای حریف.
 • 0

#8 OFFLINE   Ernesto_Rommel

Ernesto_Rommel

  Master Sergeant

 • Members
 • 3,753 ارسال
 • دیار عاشقان

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 27 اوت 2011 - 07:24

با تشکر از مقاله و ممنون از توضیحات هر دو عزیزمون

امارات با اجازه همه بزرگ میلیتارهای ایرانی ! چندین و چند سال هست که از نظر نظامی بسیار بسیار پیشرفت کرده و به موازات پیشرفت تجهیزات از نظر اموزش با کمک نیروهای امریکایی تقریبا به حد خودکفایی رسیده و دیگه اون جمله ای که وقتی ملت دپرس میشدند از دیدن امکانات امارات و عربا یعنی اینا عرضه ندارند بشینند تو هواپیما هم تموم شده و الان بسیاری از خلبانان اماراتی زیر نظر مستقیم بهترین خلبانان امریکایی اموزش دیدند که اینم دلیلش مستقیما برمیگرده به ما

کی میگه ما برای مردم جهان نفع نداریم ؟ خیر وبرکت همه اعراب از ماست !

سالهای سال اعراب در حسرت یک سلاح پیشرفته باقی موندند به خصوص سر قضیه اسراییل و مشکلات اعراب باهاش ! اما بعد سقوط طاغوت ! متاسفانه امریکا از دو تا چشم یکی ش رو بست ! و اون یکی رو باز نگه داشت یعنی چی ؟ یعنی سلاح های به شدت قدرتمند و مدرن با اموزش درست حسابی به اعراب داد اما طوریکه هرگز موازنه با اسراییل نشکنه ولی از این طرف بتونند برای ایران در بلندمدت عرض اندام کنند


الان امارات رسما جز قدرت های منطقه س و نه ماله امروزه نه دیروز بلکه حداقل 5 سال هست به این سطح از امادگی نظامی رسیدند که بارها در مجلاتی چون جنگ افزار و ... مقالاتش چاپ شد

همین تانک لکرک از نظر رزمی توانایی های مافوق تصور ام 60 و ام 40 ! و ذوالفقار 1 و 2 و ... داره !
شاید تانک تی 72 زد ما در مقابله باهاش در نبرد سه به یک حرفی داشته باشند !


ضمن اینکه هرگز دشمن رو دست کم نگیر به خصوص اونیکه هدف داره !

امارات سالهاست هدفش مشخصه و امریکام از اونا بیشتر هدفش مشخصه ! شک نکنید خیالات هست ما بادشمن ترسو رو به رو بشیم ...

همیشه میگفتند اماراتیا جرات ندارند موقع جنگ با اف 16 بجنگند با ما یا بقیه کشورها (جمله ای از سر عصبانیت و حسادت به خاطر تسلیحات مدرن اونا و تحریم ما !) و منم همیشه میگم :

همونطور که امریکا ثابت کرد اگه اونا نجنگند خودشون بهترین خلباناشونو میزارند تو هوپیما عربا (نبرد ایران عراق سال 67 ، اف 15در مقابل فانتوم و اف 14 و اف 5) و میان برا درگیری !

پس همون بهتر پرسنل عرب اموزش ندیده ! بشینند تو کاپکت !


الانم به نظر من بحث کاملا بی ارزشی خواهد بود که بگیم سطح اموزش و فلان در حالیکه همه چیز عیان هست ، مدرن ترین اموزشکده های نظامی رو در خاورمیانه اعراب دارند ایجاد میکنند و وابستگی نظامی و آموزشی شون رو از امریکا قطع کردند در مواردی
 • 0

#9 OFFLINE   fardinstst

fardinstst

  عضو اخراجی

 • Members
 • 658 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 12:09

توان زرهی و ضد زرهیشون برای کشوری مثل امارات خیلی خوبه و چون نیروی زرهی در کشورهایی با این جغرافیای خشک و پست خیلی مهمه امارات سرمایه گذاری های خیلی خوبی روی اون کرده.

کشور امارات در راه قدرتمندکردن ارتشش کارهای مهمی انجام داده و میشد گفت که مثل عربستان نیست و به فکر آیندش هست و داره پروزه های مشترک مثل همین تانکی که صحبتش شد رو میگیره و باید مواظبش بود چون خودتون میدونید ادعای جزایر ما رو دارن....
 • 0

#10 OFFLINE   king-kaveh

king-kaveh

  مدیر بازنشسته

 • Members
 • Others: Approved Posting
 • 1,492 ارسال

درجات دریافت شده:

نمایش تمام درجات کاربر

ارسالی 27 اوت 2011 - 12:50

سوال: در صورت اينكه امارات بخواد عمليات زرهي در خاك غير سرزميني خودش (به غير از همسايه هايي كه خطوط مرزي زميني باهاش دارند) انجام بده- چه طور ميخواد نيروي زرهيش رو منتقل كنه؟؟

اصلا حتي كشوري مثل ما ميتونه همچين كاري انجام بده ؟؟ يعني از طريق آب يگان زرهي در حجم انبوه ترنسفر كنه ؟؟ حدس خودم براي جواب با اين سوال منفيه

تونستن میتونه اما خب زمان میبره
چه از طریق هوا و چه از طریق زمین امکانش هست اما با لجستیک حال حاضر امارات فکر کنم چند هفته ای طول بکشه
در ایران هم فکر کنم با آنتونف های سپاه این عملیات انتقال زرهی از شرق به غرب کشور، توی مانورها و همنطور موقع درگیری که با طالبان داشتیم، انجام شد اما از حجمش اطلاع دقیقی نیست
 • 0

#11 OFFLINE   fardinstst

fardinstst

  عضو اخراجی

 • Members
 • 658 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 01:04

توان لجستیک ایران اگه بهترین تو منطقه نباشه جزو بهترین هاست با شینوک ها و میل 17 های سپاه و ایلیشون و.....

ولی لطفا بحث را منحرف نکنید

لجستیکشون برای تسخیر یا به قول خودشون بازپس گیری جزایر سه گانه خیلی ضعیفه و با وجود سیستم های پدافندی و ضد کشتی نمیتونن کاری از پیش ببرن مگر این که همه این سیستم ها نابود بشه.

ولی سیستم ضد زره خیلی خوبی دارن و یکی از بهترین ها در منطقه هستن.
 • 0

#12 OFFLINE   riden

riden

  Private

 • Members
 • 7 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 01:05

توان زرهی و ضد زرهیشون برای کشوری مثل امارات خیلی خوبه و چون نیروی زرهی در کشورهایی با این جغرافیای خشک و پست خیلی مهمه امارات سرمایه گذاری های خیلی خوبی روی اون کرده.

کشور امارات در راه قدرتمندکردن ارتشش کارهای مهمی انجام داده و میشد گفت که مثل عربستان نیست و به فکر آیندش هست و داره پروزه های مشترک مثل همین تانکی که صحبتش شد رو میگیره و باید مواظبش بود چون خودتون میدونید ادعای جزایر ما رو دارن....

این که میگید درست ولی میدونید که در نبرد های دریایی نیروی زرهی کار ساز نیست ولی با توجه به سرمایه گذاری در بسیاری از جنبه های نظامی میتونه قابل اهمیت باشه
 • 0

#13 OFFLINE   fardinstst

fardinstst

  عضو اخراجی

 • Members
 • 658 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 01:53

منظور من در دریا نبود چون اون ها میخوان اشغال کنن جزایر رو برای نبرد در جزیره هست نه در دریا.

ولی ایران توان لجستیک 1 لشکر کامل نیرو را فقط از طریق دریا دارد!!!!!!!!!!

و این از زمان شاه یکی از اصلیتیرین استراتزی ایران بود و هنوز هم هست و ایران اگر به جزایرش دست درازی شود قدرت لجستیک بسیار زیادی فقط در دریا دارد و اگر بخواهیم لجستیک هوایی آن را هم اضافه کنیم و همینطور قدرت تکاوران دریایی آن کار هر نیروی متخاصمی در ساعات اولیه تمام است!!
 • 0

#14 OFFLINE   ESIBANDARI

ESIBANDARI

  01- جنگ آور

 • Members
 • 1,258 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 03:17

براي بار دوم تمامي حرفهاي ارنستو رومل رو 100٪ تاييد ميكنم .
اين تحليل شامل عربستان هم ميشه .
يا علي
 • 0

#15 OFFLINE   AMINKHANSARABI

AMINKHANSARABI

  1st Sergeant

 • Members
 • 85 ارسال

ارسالی 27 اوت 2011 - 03:38

با اجازه بزرگترای سایت این اماراتی که الان بعد از عربستان بیشترین خریدها رو میکنه تانک لکرک میخره تجهیزات نظامی شو مدام آپدیت میکنه توی کشورهای حاشیه خلیج فارس تنها کشوریه که شمشیر رو از رو بسته از یه طرف با ما مبادله اقتصادی داره وسیاسی از طرف دیگه اصلی ترین مشوق امریکاست در منطقه واسه حمله به ایران که خودش به جزایر سه گانه برسه امارات اگه بهترین سلاح های دنیا را داشته باشه به تنهایی جرات حمله به مارو نداره
 • 0


0 کاربر در حال بازدید از این انجمن است

0 عضو, 0 مهمان, 0 کاربر مخفی