Goebbels

پیروز میدان اسرائیل یا سوریه ؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]با سلام
آقا حسین تو اینکه خدا حامی اصلی ما بود شکی نیست.اما توجه داشته باشید.ما با اون تسلیحات بیشتر از دو سال نمیتونستیم بجنگیم مگه الکیه 8 سال جنگ اون موقع هم مثل الان تو کار بومی سازی نبودیم البته هیچ وقت تماس ها مستقیم نبوده بلکه اونا اگاهانه اونا رو از طریق کشور واسط و بازار سیاه به ما میفروختن.
در ضمن تو همکاری اطلاعاتی ایران و اسراییل هم شکی نیست.نمونه اونم نابودی اسیراکه
با تشکر[/quote]

از کجا معلوم اسراییل تامین میکرد؟؟هیچ کشور واسطی به ما سلاح نفروخت ایران سلاح هاشو از چین/کره شمالی/لیبی/ سوریه و چنتا کشور دیگه خرید.نابودی اوسیراک چه ربطی به همکاری داشت؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا حسین تا اونجایی که من میدونم تاو و اسپارو ساخت چین و کره شمالی نیستند
در ضمن تو همکاری ایران و اسراییل تو حمله به اسیراک هم شکی نیست یه دلیلش هم اینه که اسراییل بلافاصله بعد از حمله ایران به اسیراک اسیراک رو نابود کرد و دومین دلیل هم اینکه هنگام حمله ی اسراییل ایران برای مخدوش کردن رادار عراق چند اف 5 رو به عراق فرستاد تا به قول معروف حواس رادار رو پرت کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]
بیشتر کاتیوشاهای حزب الله که سوخت تمام می کردند و توی بیابان و یا جنگل می افتادند! [/quote]

لطفا منبع این حرفتون رو بذارین.
با تشکر[/quote]

جناب Lich من همچنان منتظر جواب این سوال هستم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از کجا معلوم اسراییل تامین میکرد؟؟هیچ کشور واسطی به ما سلاح نفروخت ایران سلاح هاشو از چین/کره شمالی/لیبی/ سوریه و چنتا کشور دیگه خرید.نابودی اوسیراک چه ربطی به همکاری داشت؟؟[/quote]

دوست عزیز همین الانش لیبی قدرت دفاعی چندانی برای دفاع در مقابل ناتو نداره و به راحتی به زانو در اومد، شما فکر میکنی اون موقع اونقدر توانمندی داشته که موشکهای هاوک رو به ایران تحویل بده ؟!!! اون زمان فقط اسرائیل این موشک ها رو در اختیار داشته

حالا که بحث اینطوری شد مطالب ویکیپدیا شد یکطرفه ؟
این ماجرا رو فرماندهان قدیمی خود ارتش تایید میکنن ، اینو دیگه خودم شنیدم
بحث روحیه و شجاعت سربازان ایرانی دیگه تا یه حدی واقعیت داره ، نمیشه 8 سال جنگ رو با این دو فاکتور پیش برد ، ایران اگه از اسرائیل سلاح تامین نمیکرد شکست بسیار بدی میخورد و الان من و شما راحت پشت کامپیوتر نشسته بودیم برای همدیگه بحث کنیم !
اتفاقا خوب کاری کردیم ، با اینکه رابطه خوبی با اسرائیل نداشتیم ولی شما ماجرای ایران کنترا رو بخونید متوجه خواهید شد که این قرارداد به نفع هر دو طرف بود مخصوصا ما تا در مقابل عراق جبهه جنگ رو نبازیم .
اون موشکی که ایران میزنه میخوره تو بانک مرکزی بغداد رو از اسرائیل گرفته بوده نه لیبی و سوریه !!
یک هیات آمریکایی در خلال جنگ برای مذاکرات وارد تهران شدن ، شما اینو خبر داری ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه اتفاقا ویکی خیلی هم منصفه شما اگه پیج جنگ ایران عراق چه فارسی چه انگلیسی رو بیارید
خودتون قضاوت کنید
جناب pami کاملا درست میفرمایید اما فراموش نکنید منافع آمریکا ایجاب میکرد جنگ نتیجش نه به نفع ایران بشه نه عراق چون پیروزی عراق یعنی ورود شوروی به خلیج فارس و پیروزی ایران هم یعنی قدرتمند شدن یه حکومت ضد آمریکایی و برای اسراییل هم عراق اونموقع خطرناک تر از ایران بود پس پیروزی ایران براش به مراتب بهتر تموم میشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نوشتم که اگر باور کنند موفق میشوند.فکر نکنم خلبانان عربستانی میتونستند با میگ23 اف16بزنند!مهم سوابق افتضاح نیست کره شمالی در یئون پیونگ3مرتبه متوالی(1999-2002-2009)مغلوب جنوبیها شد اما در جنگ2010با اعمال تاکتیک موثر بالاخره به پیروزی رسید.بعدش هم من از شما میخوام همانطور که من لیستی از نیروی هوایی ارائه دادم شما هم لیستی از نیروی زمینی قرار بدید تا ببینیم سوریه واقعا حرفی برای گفتن نداره یا....[/quote]

شما خیال کردید اختلاف تجهیزات فقط اون موقع بوده الان که بیشتر هم شده اون موقع هم ارتش های عربی از مدرن ترین تجهیزات استفاده می کردن تازه طبق گفته دوستان کمیت بیشتر کیفیت جبران می کنه (من اعتقاد ندارم) پس باز هم اعراب باید از عهده اسرائیل بر میومدن
---------------------------------
سال 2010 کدام پیروزی کره شمالی به دست آورد همون توپ باران غافل گیرانه نامردی تمام که بیای شهروندان یک کشور دیگرو با توپ بزنی اونم برای باج گیری که 2 تا کامیون بیشتر گندم بفرست که ما مردیم عجب پیروزی بوده (این یه ننگ بود برای کره شمالی نه پیروزی)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جناب pami کاملا درست میفرمایید اما فراموش نکنید منافع آمریکا ایجاب میکرد جنگ نتیجش نه به نفع ایران بشه نه عراق چون پیروزی عراق یعنی ورود شوروی به خلیج فارس و پیروزی ایران هم یعنی قدرتمند شدن یه حکومت ضد آمریکایی و برای اسراییل هم عراق اونموقع خطرناک تر از ایران بود پس پیروزی ایران براش به مراتب بهتر تموم میشد
[/quote]

این که درش شکی نیست ، آمریکا یه جورایی با واسطه کردن اسرائیل برای کمک به ایران خواست جبهه جنگ رو متعادل کنه تا ایران جنگ رو نبازه
در واقع بیشترین سود رو همین آمریکا و اسرائیل و کشورهای غربی از جنگ ما بردن ، اینهمه سلاح فروخته شد و سودش رفت به حساب اونها ، ماها فقط منافع ملی مون تحلیل رفت و چیزی که برآورد شد 1000 میلیارد دلار خسارت دادیم

پیج ایران و عراق رو هم قبلا خونده بودم ، جاییش لنگ نمیزنه ، صادق باشیم با خودمون شرایط همونجوری بوده که گفته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بهتره از بحث منحرف نشیم.
من که به اسراییل رای می دم به دلیل عملکرد افتضاح ارتش سوریه در جنگ های پیشین ان هم با داشتن تسلیحات نسبتا برابر با همتای اسراییلی که در حال حاضر از آن هم محروم است.
نمونه هاش : شکست در جنگ شش روزه-شکست مفتضحانه در جنگ 1973 و رسیدن اسراییلیها به 40 کیلومتری دمشق-شکست سنگین در لبنان 1982 با انهدام دهها جنگنده و سایت موشکی سام-بمباران حومه دمشق چند سال پیش و سکوت سوریه-انهدام راکتور اتمی سوریه و بازهم سکوت!!!
در مقابل البته ارتش سوریه در کشتار مخالفان داخلی ید طولایی دارد!!!! چه در سال 1982 در شهر حماه و چه در شش ماهه اخیر...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان بهتره از بحث منحرف نشیم.
من که به اسراییل رای می دم به دلیل عملکرد افتضاح ارتش سوریه در جنگ های پیشین ان هم با داشتن تسلیحات نسبتا برابر با همتای اسراییلی که در حال حاضر از آن هم محروم است.
نمونه هاش : شکست در جنگ شش روزه-شکست مفتضحانه در جنگ 1973 و رسیدن اسراییلیها به 40 کیلومتری دمشق-شکست سنگین در لبنان 1982 با انهدام دهها جنگنده و سایت موشکی سام-بمباران حومه دمشق چند سال پیش و سکوت سوریه-انهدام راکتور اتمی سوریه و بازهم سکوت!!!
در مقابل البته ارتش سوریه در کشتار مخالفان داخلی ید طولایی دارد!!!! چه در سال 1982 در شهر حماه و چه در شش ماهه اخیر...[/quote]

موافق هستم البته نه با دوخط اول

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]نوشتم که اگر باور کنند موفق میشوند.فکر نکنم خلبانان عربستانی میتونستند با میگ23 اف16بزنند!مهم سوابق افتضاح نیست کره شمالی در یئون پیونگ3مرتبه متوالی(1999-2002-2009)مغلوب جنوبیها شد اما در جنگ2010با اعمال تاکتیک موثر بالاخره به پیروزی رسید.بعدش هم من از شما میخوام همانطور که من لیستی از نیروی هوایی ارائه دادم شما هم لیستی از نیروی زمینی قرار بدید تا ببینیم سوریه واقعا حرفی برای گفتن نداره یا....[/quote]

شما خیال کردید اختلاف تجهیزات فقط اون موقع بوده الان که بیشتر هم شده اون موقع هم ارتش های عربی از مدرن ترین تجهیزات استفاده می کردن تازه طبق گفته دوستان کمیت بیشتر کیفیت جبران می کنه (من اعتقاد ندارم) پس باز هم اعراب باید از عهده اسرائیل بر میومدن
---------------------------------
سال 2010 کدام پیروزی کره شمالی به دست آورد همون توپ باران غافل گیرانه نامردی تمام که بیای شهروندان یک کشور دیگرو با توپ بزنی اونم برای باج گیری که 2 تا کامیون بیشتر گندم بفرست که ما مردیم عجب پیروزی بوده (این یه ننگ بود برای کره شمالی نه پیروزی)[/quote]
خير منظور غرق كردن فرگيت كره جنوبى به دست كره شمالى و كشته شدن بيش از 50 جنوبى بدون حتا يك كشته شمالى

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
معلوم نيست موضوع بحث سوريه و اسراييل است يا دو كره...
بهتر نيست بحث به مسير اصلي اش برگردد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جناب pami کاملا درست میفرمایید اما فراموش نکنید منافع آمریکا ایجاب میکرد جنگ نتیجش نه به نفع ایران بشه نه عراق چون پیروزی عراق یعنی ورود شوروی به خلیج فارس و پیروزی ایران هم یعنی قدرتمند شدن یه حکومت ضد آمریکایی و برای اسراییل هم عراق اونموقع خطرناک تر از ایران بود پس پیروزی ایران براش به مراتب بهتر تموم میشد
[/quote]

این که درش شکی نیست ، آمریکا یه جورایی با واسطه کردن اسرائیل برای کمک به ایران خواست جبهه جنگ رو متعادل کنه تا ایران جنگ رو نبازه
در واقع بیشترین سود رو همین آمریکا و اسرائیل و کشورهای غربی از جنگ ما بردن ، اینهمه سلاح فروخته شد و سودش رفت به حساب اونها ، ماها فقط منافع ملی مون تحلیل رفت و چیزی که برآورد شد 1000 میلیارد دلار خسارت دادیم

پیج ایران و عراق رو هم قبلا خونده بودم ، جاییش لنگ نمیزنه ، صادق باشیم با خودمون شرایط همونجوری بوده که گفته[/quote]
خير ايران از اسرايل سلاح دريافت نكرد بلكه امريكا را با عمليات هاى ربايش جاسوسانش در لبنان و همچنين حمله به منافع اين كشور در منطقه مجبور كرد تا با ايران وارد معامله بشه و مقدارى اسلحه در اختيارمون بذاره بر خلاف ميلش،پس اين براى ايران يك مفقيت بود براى اينكه امريكا را در وضيتى قرار داد كه مجبور به اين كار بشه،نه اينكه خود امريكا مبتكر اين كار بوده باشه...البته اونها سعى كردند مقاديرى سلاح هايه اسرايلى وارد كنن تا براى ما پاپوش درست كنن،كه با مخالفت مقامات ايرانى مواجه شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خير ايران از اسرايل سلاح دريافت نكرد بلكه امريكا را با عمليات هاى ربايش جاسوسانش در لبنان و همچنين حمله به منافع اين كشور در منطقه مجبور كرد تا با ايران وارد معامله بشه و مقدارى اسلحه در اختيارمون بذاره بر خلاف ميلش،پس اين براى ايران يك مفقيت بود براى اينكه امريكا را در وضيتى قرار داد كه مجبور به اين كار بشه،نه اينكه خود امريكا مبتكر اين كار بوده باشه...البته اونها سعى كردند مقاديرى سلاح هايه اسرايلى وارد كنن تا براى ما پاپوش درست كنن،كه با مخالفت مقامات ايرانى مواجه شد[/quote]

دیگه بهتره این بحث رو تموم کنیم ولی محض اطلاع همین سلاح ها برای کشور ما 2 میلیارد دلار آب خورد ، مفتی نیومد
ایران مقادیر زیادی موشک های آمریکایی + گاز خردل و ... در خلال اون قرارداد دریافت کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.