RedArmy

بالگرد ترابری سنگین میل-26 هالو ( Mi-26/Halo)

Recommended Posts

اين هم بزرگترين ها به ترتيب.عكس بلد نيستم بذارم.زحمتش رو گوگل بكشه:mrgreen:
mil-mi12v
mil-mi26
mil-mi6
mil-mi10
ch-35e
mh-47e
xh-17
ch-54
بيشترش ميل هست :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]این من پد چی هست؟[/quote]

من پد و یا MANPADS ترکیب کلمات Man-portable air-defense systems است که در اصل به موشک های ضد هواگرد دوش پرتاب اطلاق می شود.

------------------------------------------------------------------------------

یکی از عملیات هایی که میل 26 در آن حضور فعال داشته است ، فرونشاندن حریق نیروگاه چرنوبیل اوکراین است.

زمانی که رآکتور شماره 4 چرنوبیل در حال سوختن بود ، چند فروند از این هلیکوپترها با حمل تانکر های آب بر فراز چرنوبیل و پاشیدن آب بر روی رآکتور

شماره 4 باعث کم شدن حجم و گستره آتش شدند. شوروی پس از این عملیات همگی میل 26 هایی را که در این عملیات شرکت داشتند را در نزدیکی

چرنوبیل در زیر زمین دفن کرد.

میل 26 بر فراز چرنوبیل

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/800px-Chernobyl_reactor_clean-up_operation.JPEG][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/thumb_800px-Chernobyl_reactor_clean-up_operation.JPEG[/img][/url][/color]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند وقت پیش یه میتند دیدم که تو سیبری یه متموت پیداکرده بودند اما چونکه زمین با یخ یکی شده بود اون که رو بریدند وزن اون خیلی زیاد شد واسه همین یه فروند ام ای اومد اونو بلند کرد یادم میاد از خلبان پرسیدند که کنترش چطوره اونم گفت بر خلاف جثه بزرگش پرواز خیلی نرمی داره

شنوک با این یه لحاظ حمل بار قابل مقایسه نیست ولی شنوک قابلیتهایی داره که این نداره

تو یه فیلم دیدم یه شنوک تو افغانستان توی کوهستان تونست قسمت عقبشو بزاره روی یه خونه و نیرو هارو پیاده کنه با دست فرمونش خیلی حال کردم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون.
روسها و در واقع شوروي سابق بهترين در کار ساخت و طراحي بالگردهاي سنگين و ترابري هستند .علت آن هم با توجه به بزرگي سرزمين روسيه و اينکه بسياري از نقاط آن دورافتادهو پوشيده از جنگلهاي قطبي يا برف و يخ هست تنها وسيله نقليه براي ترابري فقط بالگرد هست, بسياري از نقط روسيه در پاييز و زمستان تنها راه دسترسي به اونها بالگرد هست .که اين نياز باعث شده تا بهترين بالگدها در اين زمينه در اونجا ساخته بشه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
25 نفر؟؟؟؟ هواپيماي مسافربريه؟؟
:mrgreen: :cry: :cry: :mrgreen: icon_eek
:mrgreen: :mrgreen: :x :mrgreen: :mrgreen:
اون عكس اخري هم به نظر من بزرگرترين تو دهني به شينوك امريكاييه. خيلي عكس حساب شده ايه.
جالب بود ممنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر بخاطر این مقاله

توانایی و ظرفیت ترابری Mi-26 با هواپیمای ترابری C-130 قابل مقایسه است . تجهیزات بارگیری این هلیکوپتر هم در نوع خودش جالب هست . در قسمت بار این هلیکوپتر از دو بازوی الکتریکی روی ریل با توان بلند کردن 2.5 تن بار برای حمل محموله ها به داخل محفظه ی بار هلیکوپتر استفاده شده است . همچنین تمام قسمت بار هلیکوپتر مجهز به سیستمهای تلویزیون مدار بسته برای نظارت بر روند بارگیری است .

ارابه ی فرود این هلیکوپتر دارای سیستم هیدرولیکی برای تنظیم طول است که به هلیکوپتر اجازه ی تطبیق با شرایط محل فرود را میدهد . نکته ی دیگر اینست که Mi-26 اولین هلیکوپتری است که به پروانه ی 6 پره مجهز شده است . پره های این پروانه از آلیاژ آلومینیوم و نوک این پره ها از تیتانیوم ساخته شده است .

هلیکوپترهای Mi-26 در جریان سانحه ی نیروگاه چرنوبیل برای حمل مواد خنثی کننده رادیواکتیو و عملیات های امدادی تا خود محل نیروگاه چرنوبیل اعزام شدند . سیستم تهویه ی هوای NBC و لایه های ضد رادیواکتیو بدنه هلیکوپتر خدمه را در مقابل اثرات رادیواکتیو حفظ میکرد .

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6e/Chernobyl_reactor_clean-up_operation.JPEG/800px-Chernobyl_reactor_clean-up_operation.JPEG[/img]

در سال 2002 و در جریان عملیات آناکوندا ، یک هلیکوپتر Mi-26 Halo غیرنظامی برای بازیابی دو هلیکوپتر شینوک هنگ 160ام وِیژه ی ارتش آمریکا در افغانستان مورد استفاده قرار گرفت . Mi-26 توانست یک هلیکوپتر شینوک (که تقریبا سالم بود) را به کابل و بعد از آن به پایگاه هوایی باگرام انتقال دهد . هلیکوپترهای Halo همچنین در زلزله ی 8 ریشتری سال 2008 چین توسط ارتش این کشور برای انتقال ادوات سنگین (تراکتور و ...) به مناطق زلزله زده استفاده شد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كشور هاي عضو ناتو ميخواستند از اين بالگرد براي تداركات در افغانستان استفاده كنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=24]معركه است!!!!![/size]

[color=red]متن شما فاقد هر گونه اطلاعات و تحليل نظامي مربوط به موضوع تاپيك مي باشد و اين يعني اسپم.
لطفا تكرار نشود!!!
OPS[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا وجود تعداد محدودي بالگرد با اين ظرفيت در هر كشوري لازمه ، حد اقل براي حوادث طبيعي و كمك رساني .
جايي خونده بودم كه اگه حادثه نيروگاه چرنوبيل در هر جاي ديگه دنيا اتفاق افاده بود خسارات خيلي بيشتري داشت ، و فقط روسيه بود كه با توجه به استعداد كمي بالگرد ها و ظرفيت و گنجايش بار اين بالگرد ها ميتونست ، تا حدي اين وضعيت رو جمع و جور كنه ، فكر ميكنم كمتر بالگردي تو دنيا وجود داشته باشه كه سيستم تهويه هواش توان پاكسازي كامل راديو اكتيو رو داشته باشه و بدنه محافظ در برار تشعشعات !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا حرفی برای گفتن نمونده فقط فیلم کم داره که من یه دو نه تو یوتوب پیدا کردم ولی دانلودرم تموم شده این لینکش http://www.youtube.com/watch?v=5pO8WGXLN3E&NR=1
کسی اگه میتونه زحمت آپلودش رو انجام بده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]والا حرفی برای گفتن نمونده فقط فیلم کم داره که من یه دو نه تو یوتوب پیدا کردم ولی دانلودرم تموم شده این لینکش http://www.youtube.com/watch?v=5pO8WGXLN3E&NR=1
کسی اگه میتونه زحمت آپلودش رو انجام بده[/quote]
با تشکر از شما به زودی آپلود شده و در اختیار دوستان قرار خواهد گرفت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.