Ernesto_Rommel

کمین خوردن نیروهای ترک از پ.ک.ک

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]حالا که بزار بزاره بزار تا ما هم بزاریم

این فیلم صحنه انهدام یه بالگرد ترکیه رو توسط تروریست های پژاک و توسط یه موشک ضد هوایی دوشپرتاب (احتمالا استرلا 3)نشون میده حجمی هم نداره 1 مگابایت:
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/pjak.rar][img]http://gallery.military.ir/images/thumb_rar.jpg[/img][/url]

مرگ بر ضد ولایت فقیه[/quote]

تروريستهاي پژاك كه دارند تركي صحبت ميكنند . لحجه شون هم خيلي آشناست! بيشتر مال مناطق ماست!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این فیلم صحنه انهدام یه بالگرد ترکیه رو توسط تروریست های پژاک و توسط یه موشک ضد هوایی دوشپرتاب (احتمالا استرلا 3)نشون میده حجمی هم نداره 1 مگابایت: [/quote]

[align=center][color=brown]عرفان جان سلام دستت درد نكنه

ولي يك سوال
فیلم صحنه انهدام یه بالگرد ترکیه رو توسط تروریست های پژاک
يا

فیلم صحنه انهدام یه بالگرد ترکیه رو توسط تروریست های P.K.K
?????[/color][/align]

[align=center]اگر متن درسته و اشكال من بي مورد - ميخوام بدونم اقدامات پژاك در راستاي فعاليتهاي P.K.K بوده يا مستقل عمل كردن؟؟[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والا من این فیلم رو تو سایت عربیک میلیتاری پیدا کرده بودم که به سایت یوتیوب لینک داده بودن،تو یوتیوب هم نوشته بود پ ک ک و هم پژاک،اینم لینکش میخوای یه بررسی بکن:
[code]http://www.youtube.com/watch?v=6AwTtCkq0Uo&feature=player_embedded[/code]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موقعی ایران حامی فلسطین و مردم مظلوم بود ترکیه داشت از مال صهیون بالا میرفت ....ببخشید دوستان بدجوری عصبانی شدم از دست کارای دولت ترکیه..........الانم میخواد خودشو رهبر جهان اسلام نشون بده .....بی شرفا خیال کردن با دست بوسی ناتو و امریکا میتونن به جایی برسن........البته اونا هم میان یه شخصیت مثلا جهانی بهشون میدن که ترکا برن تو توهم .........بزودی یه پست درباره سیاستهای ترکیه میزنم بدجوری اعصابمو بهم ریخته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]حالا که بزار بزاره بزار تا ما هم بزاریم

این فیلم صحنه انهدام یه بالگرد ترکیه رو توسط تروریست های پژاک و توسط یه موشک ضد هوایی دوشپرتاب (احتمالا استرلا 3)نشون میده حجمی هم نداره 1 مگابایت:
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/pjak.rar][img]http://gallery.military.ir/images/thumb_rar.jpg[/img][/url]

مرگ بر ضد ولایت فقیه[/quote]

جالب بود، آيا كسي ميدونه اين فيلم در چه تاريخي گرفته شده؟ نوع هليكوپتر چي بوده؟ واقعا مو به تنم سيخ شد اگر پژاك به همين راحتي تونسته بالگرد ارتش تركيه رو منهدم كنه پس اين توانايي رو داره كه بالگردهاي ايران رو هم در حين عمليات سرنگون و منهدم كنه، يك سوال پژاك اين دوش پرتاب و يا دوش پرتاب ها رو از كجا تهيه كرده؟ فكر نكنم دوش پرتابي مثل اين از بازار سياه گير بياد احتمالا اهدايي از طرف بارزاني و يا آمريكا بوده[/quote]
ان افراد متعلق به پ ك ك هستند نه پژاك...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون كليپ 38 مگي رو ميذارم بعدا دانلود كنم.........مگه كمين چقدر طول كشيده كه اين همه حجم داره؟
صحنه ي زدن اون بالگرد هم عالي بود :?

راستي تو اين درگيري هاي ايران و پژاك هوانيروز هم شركت داشته ؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1.ترکیه هرگز به قصد رهبر شدن جهان اسلام وارد این حیطه نشده بلکه اونها به صورت ملی ! و بومی به منافع اسلامی لائیک سیاسی نظامی تجاری و .... عمل میکنند یعنی اینکه برای منافع ملی و تبدیل شدن به همون کشور قدیماشون دست به هرکاری میزنند حالا میخواد کمک به اسراییل باشه یا ایران و ...

2.ایران تا این لحظه از کبرا و هوانیروز به اون صورت به صورت مستقیم و تهاجمی استفاده نکرده و جای سوال هست هرچند سپاه به اندازه کافی توپخانه قدرتمند و مدرن داره که اندازه ده تا هلیکوپتر که هر لحظه احتمال مورده اصابت قرار دادنش هست عمل کنه و شاید این یکی از دلایل باشه

3.کلیپ از لحظه جابجایی نفربرها و ... ترک ها شروع میشه و تو مسیر جاده کاملا تعقیب شون میکنند تا نهایتا تو یه مکان مناسب میزنندشون برای همین 38 مگ هست با کیفیت متوسط

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]1.ترکیه هرگز به قصد رهبر شدن جهان اسلام وارد این حیطه نشده بلکه اونها به صورت ملی ! و بومی به منافع اسلامی لائیک سیاسی نظامی تجاری و .... عمل میکنند یعنی اینکه برای منافع ملی و تبدیل شدن به همون کشور قدیماشون دست به هرکاری میزنند حالا میخواد کمک به اسراییل باشه یا ایران و ...

2.ایران تا این لحظه از کبرا و هوانیروز به اون صورت به صورت مستقیم و تهاجمی استفاده نکرده و جای سوال هست هرچند سپاه به اندازه کافی توپخانه قدرتمند و مدرن داره که اندازه ده تا هلیکوپتر که هر لحظه احتمال مورده اصابت قرار دادنش هست عمل کنه و شاید این یکی از دلایل باشه

3.کلیپ از لحظه جابجایی نفربرها و ... ترک ها شروع میشه و تو مسیر جاده کاملا تعقیب شون میکنند تا نهایتا تو یه مکان مناسب میزنندشون برای همین 38 مگ هست با کیفیت متوسط[/quote]
با اولی کاملآ موافقم . تو کلیپ 33 مگی ترکها نمیفهمند از کجا دارند میخورند بیچاره ها اما حال کردم این پ ک ک ها از هر زاویه ای ترک ها رو تحت نظر داشتند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اره دیگه اگر میفهمیدند این طرف شونم پ ک ک هست واقعا دیگه باید دست میزاشتند به گریه !!!

همونطورم که قبلا گفتیم اگه فقط یه تک تیرانداز می بود این ور فکر نکنم کسی ازشون زنده در میرفت البته تا اونجا که من مطلع هستم جنگ و گریز بود و نه کمینی که قرار نباشه کسی ازش زنده بیاد بیرون
بعضی کمین ها هست رسما میگن هیچ کس زنده بیرون نیاد ازش ... یعنی تا اخرین نفر باید تیراندازی کنند اما اگر دقت کنید در پایان فیلم هلیکوپتر کمک میاد این یعنی داخل مرز ونزدیک ترکها بوده پس یه کمین سریع بدون قصد کشتن بوده

البته نظریات مختلفه ولی رو اینم میشه فکر کرد ! حالا شاید بعدا شرح عملیاتشونم گیرم اومد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اره دیگه اگر میفهمیدند این طرف شونم پ ک ک هست واقعا دیگه باید دست میزاشتند به گریه !!!

همونطورم که قبلا گفتیم اگه فقط یه تک تیرانداز می بود این ور فکر نکنم کسی ازشون زنده در میرفت البته تا اونجا که من مطلع هستم جنگ و گریز بود و نه کمینی که قرار نباشه کسی ازش زنده بیاد بیرون
بعضی کمین ها هست رسما میگن هیچ کس زنده بیرون نیاد ازش ... یعنی تا اخرین نفر باید تیراندازی کنند اما اگر دقت کنید در پایان فیلم هلیکوپتر کمک میاد این یعنی داخل مرز ونزدیک ترکها بوده پس یه کمین سریع بدون قصد کشتن بوده

البته نظریات مختلفه ولی رو اینم میشه فکر کرد ! حالا شاید بعدا شرح عملیاتشونم گیرم اومد[/quote]

با سلام

[color=brown]اديب جان يك كمين من رفتم سر صحنه اش بزار برات تعريف كنم.

قضيه اين جوري بود كه اين كمين رو به يك كاروان خودرويي از نيروهاي . . . . زده بودن- بسيار هم خوب قتلگاه رو انتخاب كرده بودن

يك جاده مواصلاتي به طول 85 كيلومتر كه از مبدا تا مقصد به هيچ شهر يا روستايي وصل نبود و هيچ نيروي كمكي هم نميتونست به منطقه اعزام بشه.

اين رو نقل ميكنم كه دوستان بدونن كمين به چي ميگن.
جاده يه راه شوسه بود كه از كمر يك كوه مي پيچيد. كاروان خمودرويي فاصله خودروها از هم 150-200 متر و به ترتيب زير چينش شده بود.

اول تويوتا حامل توپ 23mm و پشت سرش دوشكا پشت سرش آمبولانس نظامي پشت شرش ماشين مخابرات پشت سرش ماشين حامل نفرات و در نهايت هم يك دوشكا كه به همراه دو تا خودروي سر ستون تامين رو بر عهده داشتن.

ماشين اول كه توپ 23 بوده (ميدونين كه توپ 23 سرش به سمت عقبه خودرو هست و به سمت جولو نميتونه اجراي آتش در خط افق داشته باشه) بي خبر از همه جا داشته ميامده كه وسط جاده يكي از اشرار بعد از پيج كم كوه كه تو ديد نبوده با آرپي چي منتظر بوده - به محض اينكه خودروي اول كمان پيچ رو رد ميكنه آرپي چي مي خوره و منهدم ميشه و جاده بلاك ميشه و خودروي دوم و سوم هم ميان تو قتلگاه و توقف ميكنن.

قلتگاه دقيقا قبل از ورودي پيچ بود و 8 يا 10 تا نفر با svd قبلا اونجا منتظر بودن و دو نفر هم با تيربار pk آتش ميريختن . و خلاصه از اون 3 تا خودرو فقط 3 نفر ظخمي برجا موندن و 13 نفر به شهادت رسيدن. خودروي سوم به خودروهاي پشت سرش با بيسيم خبر ميده كه كمينه و برگردين و اونها هم بدون فوت وقت بر ميگردن به قرارگاه. بقيه هم كه مقاومت كردن و يكي يكي زير آتش pk تك تيرهاي SVD پرپر شدن. توجه داشته باشين كه اينها سالها با هم همكار و همرزم بودن ولي همچين مواقعي ديگه فيلم هندي نيست كه يكي بگه نه حاجي من تنهات نميزارم و . . .

چون اشرار ديدن كه دوتا ماشين برگشتن حدسشون اين بود كه نيروها بر ميگردن و براي گرفتن غنائم و تير خلاص زدن از كوه نيامدن پايين.(كلا قضيه كمين هم سر يك انتقام بود) و قصدشون فقط گرفتن تلفات بود.

خودروهايي كه بر گشتن به قرارگاه تقاضاي نيروي كمكي كردن و من هم جزو نيروهاي كمكي بودم به صحنه آمدم.

از اينجا به بعدش رو خودم حضور داشتم و شهادت ميدم.

نامردها كمين رو ساعت 4.5 -5 عصر زده بودن ما هم تا به منطقه رسيديم شد ساعت 6.5
نميدونم درسته كه اين خاطر رو بگم يانه ولي خوب بحث كمينه و فكر ميكنم كمك كنه كه بچه ها كمين رو بهتر بشناسن.
ما حدود ساعت 5.45 از دژباني تيپ خارج شديم و به سمت منطقه حركت كرديم. قبلش هم از ذاغه مهمات گرفته بوديم ولي بهمون نگفتن كه درگيري شده . و 5 تا تويوتا هر ماشين 3 تا كادر و يك تيم هم وظيفه + خودروهاي گروهان آتش به شمت منطقه حركت كرديم.

از زاهدان به سمت جاده شورو. از پليس راه قطار جنجك بدون ردو بدل كردن برگه ماموريت با سرعت بالاي 140-150 كيلومتر ماشينها رد شدن. (ماشينها همه 4.5F و هايلوكس بود)

سر سه راهي دشت شورو كه ميرفت به سمت رودماهي ماشين سردار شهيد رجبعلي محمد زاده و سرهنگ شهيد علي علويان كه اين دو بزرگوار در حادثه سرباز به همراه شرتيپ شوشتري به شهادت رسيدن هم اونجا بود + فرمانده عمليات تيپ و تيم حفاظت تيپ و غيره.

برج 8 بود و ساعت 6 بعد از ظهر و هوا ديگه تقريبا تاريك بود - حدود 20 كيلومتر با سرعت حركت كرديم و بعد با علامت ماشين بچه هاي حفاظت همه خودرو ها چراغهارو خاموش كردن و سرعت ر و رسوندن به 20 كيلومتر و فاصله رو زياد كردن. به ما هم گفتن كه همگي مسلح كنين.اضطراب زيادي داشتيم.

نميدونيم چقدر گذشت ولي با فرمان ماشينها متوقف شدن و به دوطرف جاده هدايت شدن. و به سرعت در امتداد جاده مي دويديم.

چون كسي نميدونست برنامه اشرار چيه احتمال كمين دوم رو هم ميدادن و به خاطر همين هوشمندانه عمل ميكردن.
ماشينها رو راننده ها مياوردن و آتشبارهاشون هم خدمه داشت و بقيه نيروها پياده با فاصله ميرفتن. در عرض جاده هم با فاصله 100 مت تامين گذاشته بودن كه موازي با ما ميومدن.

خلاصه رسييديم و خودروهاي تويوتاي اول(توپ 23) رو از دور ميشد ديد. داشت ميسوخت
ماكه نزديك شديم ديديم كه يه سري از بچه ها با لباس شخصي و مسلح + چند نفر كه ما نشناختيم با لباس بلوچي اونجان و گفتن كع منطقه امنه و بايد آمبولانس هاسريع تر بيان. و بعد از چند دقيقه آمبولانس و جرثقيل هم اومد تو اين چند دقيقه هم ما جنازه ها رو جمع كرديم . شهيد وظيفه محمد. گ كه من ميشناختمش جمجمش پخش شده بود و دو تا تير نميدونم چي به سرش اصابت كرده بود. همه ما گريه ميكرديم - حتي كادري هايي كه جوانتر بودن و واقعا لال شده بودم و هيچ صدايي رو حتي نميشنيدم. لاستيك ماشين ها شوخته بود و سيمهاش زده بود بيرون - يك سرباز كف وانت تويوتا افتاده بود و خونش داشت از لاي شيارهاي كف وانت ميرخت پايين.

يه سرباز ديگه هم رو آسفالت جون داده بود و تمام ناخونهاش شكسته بود و سر انگشتاش پوست نداشت - فكر ميكنم موقع جون دادن به زمين و سنگها كشيده بود و . . .

تجربه خيلي سختي بود - واقعا تا چند هفته همه بچه هايي كه من ميشناختم و اون صحنه ها رو ديده بودن كابوس داشتن. سرهنگ شهيد علي علويان خيلي اونجا ميرفت و ميومد و به ما نهيب ميزد كه
" شهيد غسل و كفن نداره محكم بگير ش" اينرو در حالي ميگفت كه در حين جابه جا كردن جنازه شهدا يكيشون از دست يكي از بچه ها رها شد. ماشين ها اجساد شهدا رو بردن به بيمارستان نبي اكرم زاهدان و . . .

ما هم تا 6 روز تو پاكسازي منطقه بوديم و به دستور مستقيم سردار شهيد محمد زاده بعدش رفتيم مرخصي .

واقعا تلخي اون خاطرات دوباره برام زنده شد. خواستم حادثه رو با جزئياتش نقل كنم كه ملموس تر باشه.

ببخشيد اگه الخ بود و ناراحت كننده.[/color]
[color=green]براي شادي روح همه شهدا صلوات بفرستين.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2[quote].ایران تا این لحظه از کبرا و هوانیروز به اون صورت به صورت مستقیم و تهاجمی استفاده نکرده و جای سوال هست هرچند سپاه به اندازه کافی توپخانه قدرتمند و مدرن داره که اندازه ده تا هلیکوپتر که هر لحظه احتمال مورده اصابت قرار دادنش هست عمل کنه و شاید این یکی از دلایل باشه [/quote]
ولی به نظرم وجود بالگرد قدرت نیرو ها رو بالاتر هم می برد و باعث می شده از نظر تاکتیکی برتری بیشتری داشته باشیم بعدشم به نظرم دقت حمله با بالگرد باید بیشتر از توپخانه باشه

master1986 دلمون رو کباب کردی :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مستر جان ضمن تشکر این خاطرتون منو حادثه لار انداخت شما اونجا نبودید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا كه تكان دهنده بود :mrgreen:

بعد ها تونستيد اونها رو شناسايي كنيد ؟؟ يا اينكه بتونيد انتقام بگيريد ؟؟ :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مستر جان ضمن تشکر این خاطرتون منو حادثه لار انداخت شما اونجا نبودید
[/quote]
با سلام به دوستان - نه علي جان لار فكر ميكنم مربوط به نيروي انتظامي بود

اين حادثه براي يك كاروان از نيروهاي تيپ پياده مكانيزه سلمان فارسي زاهدان افتاد- كه البته ظاهرا الان به لشكر تبديل شده .
اين تيپ رشادت هاي بسياري داشته و شهداي گرانقدري تقديم انقلاب و مردم سيستان و بلوچستان كرده.

[quote]
واقعا كه تكان دهنده بود
بعد ها تونستيد اونها رو شناسايي كنيد ؟؟ يا اينكه بتونيد انتقام بگيريد ؟؟
[/quote]

اين كمين رو اسماعيل شه بخش و نيروهاش در اعتراض به دستگيري واعدام برادرش انجام داده بود كه بعدا در پاكسازي منطقه بيش از 20 نفر به هلاكت رسيدند و خود اون ملعون هم بعدا اعدام شد.

[quote]master1986 دلمون رو کباب کردی
[/quote]
اي آقا - چي بگم برادر از كباب دل ما فقط زغالهاش مونده -

[color=green]راستي براي شهيد گرانقدر سردار شهيد سرتيپ رجبعلي محمد زاده فرمانده تيپ 110 پياده مكانيزه و جانشينشون سردار علي علويان هم يك فاتحه قرائت كنين كه به مهراه فرمانده گرانقدرشون سرلشگر شوشتري جانشون رو براي امنيت كشور گذاشتند و حق زيادي به گردن ما دارند.[/color]
و من الله التوفيق جميعا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.