Ehsan_animator

فریگیت های ""Barbaros"" متعلق به نیروی دریایی ترکیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

نظر دوستان در مورد پوشش هوایی این ناوچه چیه؟
برد 19 کیلومتر آیا کافی هست؟
هر چند اکثر ناوچه های مشابه غربی هم از همین سیستم پدافندی استفاده میکنند. اما به نظر خیلی آسیب پذیر هست و نیاز به پشتیبانی هوایی و یا حرکت به صورت ناوگروه به همراه ناوشکن هایی با پدافند دوربرد داره.
فکر میکنم اگه حداقل از موشک های استاندارد (که به دلیل ناتوانی در برخورد با موشک های کروز از این ناوچه ها کنار گذاشته شدند) در کنار سی اسپارو استفاده میشد. قدرت دفاعی ناوچه به شدت افزایش پیدا میکرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید یک سوال داشتم این شناور سنگین ترین وپیشرفته ترین شناور ترکیه است؟
یک پیشنهاد هم داشتم اگر کسی اطلاعات کافی دارد یک مقایسه بین بهترین شناور کشورهای منطقه انجام بدیم من هم تاجایی که بتونم کمک میکنم
برای شروع بهترین شناور جنگی ایران جماران که از طرح شناورهای که قبل از انقلاب وارد شدند استفاده میکند با تجهیزات جدیدتر که در مقایسه با این شناور ترکیه به این صورت است
وزن 1400 تن در برابر 3380 تن
موشک های سطحی 4موشک نور در برابر 8موشک هارپون
پدافند هوایی 6 موشک شهاب ثاقب در برابر 16 موشک سی اسپارو
و....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام خدمت جناب احسان و تشکر بابت تاپیک جالب شما.یک سوال داشتم این فریگیت ترکیه در مقابل جماران چه ویژگیهایی دارد؟وایا این پیشرفته ترین کشتی جنگی ترکیه است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك سوال در مورد ناوهاي امروزي : آيا اين ناوها يا ناوشكن ها پوشش زرهي براي مقابله با اژدرها و موشك ها دارند يا نه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]يك سوال در مورد ناوهاي امروزي : آيا اين ناوها يا ناوشكن ها پوشش زرهي براي مقابله با اژدرها و موشك ها دارند يا نه؟[/quote]
فکر نکنم.چون در این صورت قطر زره ناو باید زیاد بشه و در این صورت وزنش خیلی وحشتناک از آب در میاد. معمولا سعی میشه موشکو قبل از برخورد به ناو منهدم کنن (با پدافند های موشکی و توپخانه ای)

[quote]ببخشید یک سوال داشتم این شناور سنگین ترین وپیشرفته ترین شناور ترکیه است؟
یک پیشنهاد هم داشتم اگر کسی اطلاعات کافی دارد یک مقایسه بین بهترین شناور کشورهای منطقه انجام بدیم من هم تاجایی که بتونم کمک میکنم
برای شروع بهترین شناور جنگی ایران جماران که از طرح شناورهای که قبل از انقلاب وارد شدند استفاده میکند با تجهیزات جدیدتر که در مقایسه با این شناور ترکیه به این صورت است
وزن 1400 تن در برابر 3380 تن
موشک های سطحی 4موشک نور در برابر 8موشک هارپون
پدافند هوایی 6 موشک شهاب ثاقب در برابر 16 موشک سی اسپارو
و....[/quote]

جماران از موشک استاندارد هم استفاده می کنه. ولی راستشو بخواید این موشک به درد نمیخوره اصلا. موشک شهاب ثاقب روی ماکت ناوچه های کلاس موج دیده شده ولی خودش روی جماران نیست. میشه موشک های استانداردو حذف کرد و جاش 4 تا نور دیگه هم گذاشت. به نظر می رسه که قراره روی ولایت شهاب ثاقب بزارن که شاید در حد و قواره ی سی اسپارو باشه.

این ناو یه CWIS داره. توی ایران اصلا چنین چیزی ساخته نشده (مصباح 1 هم خیلی برای نصب روی ناوی مثل جماران بزرگه). یه برتری دیگه.

این ناو بزرگتر از جمارانه و میتونه تعداد 16 تا سی اسپارو آماده داشته باشه. ولی موج کوچیک تر از این حرفاس و همون6 تا شهاب ثاقب هم واسش زیاده.

به نظرم باید هر چه سریع تر مشکل موتور حل بشه. وقتی موتور برای کشتی های اقیانوس پیما گیر میاریم برای ناو ها 3000 تنی هم میتونیم موتور پیدا کنیم. پیشران ها، بدنه و حجم زیادی از تسلیحات و تجهیزات الکترونی توی ایران تولید میشن (مگر این که طبق اون چیزی که جین گفت واقعا ایران با شهاب ثاقب هاش مشکل داشته باشه. مشکل CWIS هم میشه با نصب مصباح 2 با 4 لوله حل بشه. البته باید سیستم تغذیه کلا عوض بشه). در این صورت میتونیم یه ناو خوب با قابلیت بالا بسازیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
فکر کنم تو میون کشورهای اسلامی ، ترکیه مجهزترین نیروی دریایی رو داره ، درسته !؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون بابت اين‌مطلب زيبا. ما‌كه ‌انصافا ‌استفاده كرديم.

به نظر حقير مقايسه اين فريگت با جماران ‌اشتباه است. هم‌ به علت اختلاف‌ در‌ تناز و هم‌ به علت ‌اينكه به‌ نظر حقير تسليحات‌ نصب‌شده‌ بر‌روي جماران يا همه ‌تسليحات‌ در نظر گرفته‌ شده نيست‌ يا خيلي هاش‌ سركاريه!‌

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال از دوستان داشتم:

نابودگر یا Destroyer
چیه که نیروی دریایی ما 3 تا داره ترکیه و اسراییل اصلا ندارن؟؟

اگه جماران دیسترویر به حساب میاد پس چرا برای ترکیه یا اسراییل همچین چیزی قایل نشدن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یه سوال از دوستان داشتم:

نابودگر یا Destroyer

اگه جماران دیسترویر به حساب میاد پس چرا برای ترکیه یا اسراییل همچین چیزی قایل نشدن؟[/quote]

دوست عزیز در کلاس بندی بین المللی شناور های رزمی جماران با وزنی در حدود 1200 تن در کلاس ناوچه های سبک (light frigate) قرار میگیره ولی ما به جماران ناوشکن (Destroyer ) میگیم که بر حسب همان معیاری که عرض کردم درست نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]یه سوال از دوستان داشتم:

نابودگر یا Destroyer

اگه جماران دیسترویر به حساب میاد پس چرا برای ترکیه یا اسراییل همچین چیزی قایل نشدن؟[/quote]

دوست عزیز در کلاس بندی بین المللی شناور های رزمی جماران با وزنی در حدود 1200 تن در کلاس ناوچه های سبک (light frigate) قرار میگیره ولی ما به جماران ناوشکن (Destroyer ) میگیم که بر حسب همان معیاری که عرض کردم درست نیست.[/quote]

خب اون 3 تا ناو شکن سنگین ما کدوم ها هستن؟؟

ترکیه و اسراییل ناو شکن سنگین ندارن؟؟( تو آمار سال 2011 چیری نداشتن)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خب اون 3 تا ناو شکن سنگین ما کدوم ها هستن؟؟

ترکیه و اسراییل ناو شکن سنگین ندارن؟؟( تو آمار سال 2011 چیری نداشتن)[/quote]

1 فروند ناوشکن کلاس دماوند و 2 فروند ناوشکن کلاس ببر كه البته تا 1990 باز نشسته شده اند

در مورد ترکیه این کشور فاقد ناوشکن سنگین است . اسرائیل هم به همین صورت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.