hosseinvahdat

ارتباط با آمریکا آری یا نه؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام به همه دوستان !
كلا تمامي ابر قدرت ها يه نگاه از بالا به پايين دارن چه آمريكا چه روسيه و ... ! مثلا همين روسيه خيلي جاها از جمله تو قضيه نيروگاه بوشهر و فروش يسري تجهيزات نظامي مثل اس-300 (سوخوي-27 البته اين قضيه مربوط به زمان شوروي و شهيد ستاري هست ) مارو اذيت كرد يسري پول هامونم نداد چون تو روابط جهاني خودشو از ما بالاتر ميدونه و يجورايي خيلي به تعهداتش عمل نكرد و هركاري دلش ميخواد ميكنه ! البته اين به معني اين نيست كه ما با همه قطع رابطه كنيم مثلا سريع بيايم روس هارو از ايران اخراج كنيم ! ما بايد بر اساس منافع ملي خودمون حركت كنيم ! البته گذشته روس ها و انگليسي ها خيلي خيلي سياه تر از آمريكاست ! خود روس ها ميگن چون ايران از مجاهدين افغان در مقابل شوروي كه كشورشونو اشغال كرده بود حمايت ميكرد و چند بارم به ايران پبام داده بودن كه دست از حمايتاتون بر داريد بخاطر همين شديدا عراق كه در حال جنگيدن با ايران بودو با تجهيزات روسي مثل هلي كوپتر هاي ميل كلاشينكف جنگنده هاي ميگ و سوخوي تانك و خمپاره توپ خودكششي و .... مجهز ميكردن ! يه مستند راجع به اين موضوع شبكه خبر پخش كرد(شكر خدا نه عراق تونست كاري بكنه شوروي هم كه تو افغانستان با اون همه ادعاش شكست خورد)
بايد خدمت دوستمون جناب hamedof عرض كنم مخوف ترين و بدترين زندان هايي كه تا به امروز ساخته شده متعلق به كمونيست ها به اسم گولاك هستن ديگه از اونجا بدتر وجود خارجي نداشته (گوانتانامو و ابوقريب پيش او اصلا حرفي واسه گفتن ندارن) هنوز يه شعبه هايي ازش تو كره شمالي وجود داره !! البته امتياز اصليش ماله شوروي بوده :oops:
در كل هيچ كدوم از ابر قدرت ها چه غربي چه شرقي بدرد بخور نيستن و نميشه روشون حساب كرد ! همين روسيه و چين كه الان طرف ما هستن فقط بخاطر اينكه بتونن با حمايت از ما جلوي غربي ها امتياز بگيرن مثلا اگه يه موقع آمريكا خواست زياد از حد از تايوان يا تبت حمايت كنه سريع چين از ايران حمايت ميكنه جلوي آمريكا تا اونا عقب نشيني كنند !
امام (ره) خوب شرق و غربو شناخت كه گفت نه شرقي نه غربي !!
رابطه با آمريكاهم فعلا همانطوري كه سعيد خان گفت مقدور نيست و منتفيه !! ولي اگر اونا نخوان (يا ما نذاريم) تو امور داخلي ما دخالت كنند و سياست هاشونو كنار بذارن رابطه ديپلماتيك دو طرف بد نيست ! (با اينكه سياست هاي دولت آمريكا استكباري و نادرسته ولي ما با مردم آمريكا مشكلي نداريم و چه بخوايم چه نخوايم تو ساخت يسري از چيزها مثل داروها - هواپيماهاي مسافربري و ... آمريكا حرف اولو در دنيا ميزنه كه ماهم از اونا ميتونيم استفاده كنيم)
در كل نه كمونيست نه امپرياليست ! به اميد روزي كه خودمون با عنايت حضرت ولي عصر (عج) و هدايت هاي مقام معظم رهبري هيچ وابستگي به غرب و شرق نداشته باشيم و از موضع يه ابر قدرت با اونا روبه رو بشيم !!
(كمونيست ها مردم خوشونو به كشتن ميدادن ( بيشترين تلفات جنگ جهاني واسه شوروي با نزديك به 30 ميليون كشته كه مردمشونو مجبور ميكردن حتي بدون سلاح جلوي آلماني ها بايستند مواقعي هم كه عقب نشيني ميكردن خود روسها ميكشتنشون) غربي ها مردم ساير كشورهارو به كشتن ميدن)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من ميخوام بدونم كه با آمريكا ارتباط برقرار كنيم چي ميشه؟ اونايي كه گفتن آره جواب بدن خواهشاً

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من ميخوام بدونم كه با آمريكا ارتباط برقرار كنيم چي ميشه؟ اونايي كه گفتن آره جواب بدن خواهشاً[/quote]

مسلما براي ما سودمند هست.
شما ببينيد مردم اتحاديه اروپا در چه ناز و نعمتي زندگي ميكنند. اين نعمتها از مواحب ارتباط با آمريكا است. اوباما قشنگه icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله بله بله، من خودم از چندنفر از کسایی که رفتن آلمان و انگلیس سوال کردم اوضاع اونجا چطوره؟
گفت هیچی فقط 4-3ماه حقوقت رو توی 1 سال فعلا بده مالیات تا بعد ، می گفتند مالیات ها عجیب غریبه!
می گفت ما شبا 1 لامپ روشن می کردیم( تازه خونواده ی هستند که وضع مالیشون .خوبهicon_eek
حالا بگید توی ناز و نعمت هستند...
فقط یکسری اجناس براشون خوبه، وگرنه با مالیات های اونجا می ترکید!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتباط با ايالات متحده

سوال اينجاست

امريكا با خودش ارتباط دارد و بدهي سالانه اش از 15 تريليون دلار هم گذشته !!

امريكا با ايتاليا ارتباط دارد و فكر كنم بدهي سالانه در حدود 2 تريليون دلار داره !!!

ايالات متحده با انگليس ارتباط داره و اين هم اوضاع اقتصاديش !!

اينم وب سايت رسمي بدهي هاي ايالات متحده

http://usdebtclock.org/

نايل فرگوسن استراتژيست ارشد اقتصادي جريان جمهوري خواه معتقده كه تا چند دهه ي آينده مردم آمريكا در طول زندگي بايد بدهي هاي اجدادشان را پرداخت كنند !

استگليس .. آمارتياسن و ديگر استراتژيست هاي اقتصادي هم اميدي به بهبود اوضاع ندارند !

حالا بهتر نيست ما هم انرژي اتمي رو به همراه خواهر و مادر و آقاي خاتمي و ... بديم دست امريكا كه قبول كنه باهم دوست شيم و نون ما هم بره تو روغن ؟؟؟؟!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کل تایپیک رو خوندم .مخالفان انگار از ارتباط میترسن یعنی ما بعد از 33سال اینقدر اعتماد به نفس وتجربه نداریم که از ارتباط با امریکا بترسیم.شاید این جوری خیلی از مسایل فی مابین حل بشه و به نفع ما بشه.بیش از سی سال که قطع بود حالا ارتباط رو تجربه کنیم.دشمنی بین ایران وامریکا به نفع همه بود(از اعراب و اسراییل گرفته تا چین وهند و روسیه)بجز این دو کشور درضمن در مورد مطلب اقایbiskivit2000بحث چه ربطی به اقای خاتمی و خواهر مادرش داشت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بعضی دوستان همچین از اقتصاد 15 تریلیون دلاری آمریکا و مشکلات اقتصادی آن صحبت می کنن انگار دارن در مورد یه عده بدبخت و فقیر و عقب مونده صحبت می کنن و اون ها کار می کنن زحمت می کشن فناوری رو خلق می کنن همین کامپیوتر و اینترنتی و ویندوزی که پولشم پرداخت نکردیم و منو شما به نوعی اینو دزدیدیم مال اون ها است
وضع ایران با اینکه پول مفت نفت صادر می کنه اینه اگه همینم صادر نکنه از افغانستان چندان بالتر نمی یاییم . غربی ها بحران های بدتر از اینو رد کردن
فقط فرق ان ها در این است که مرتب خودشون اصلاح می کنن موسسات اعتبار سنجی مرتب اخطار می دن رتبه کم می کنن تا وضعیت اصلاح بشه تا باز رشد کنن ولی ما صبح تا شب نشستیم از غربی ها ایراد می گیریم و به فکر اقتصاد در حال نابودی خودمون نیستیم و دلمون می خواد همه چیز مثبت جلوه بدیم به خاطر همین سالهاست با مشکلات تکراری روبرو میشیم و بیشتر در اون فرو می ریم . و کک کسی نمی زه که چطور ارزش پول یک مملکت در عرض چند روز به نصف می رسه!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عادت كردند كله ي خود را در برف فرو كنند و از بدهي وحشتناك امريكا طفره برن
در آمد سالانه ي امريكا 4 تريليون دلاره و بدهي 15 تريليون يعني عملا اقتصاد امريكا ورشكسته شده .. اين بحران هاي اقتصادي تازه اولشه

ايران كلا 30 ميليارد دلار بدهي خارجه داره

در ضمن اعتبار دلار امريكا كاملا حبابيه و اگه اين حباب بتركه ( هر لحظه امكانش هست !) براي اينكه اين پول پشت وانه نداره فاجعه ي تمام اعيار رخ مي ده

در ايران در زمان بحران اقتصادي كمترين آسيب را ديد ... كشور هايي مثل امارات عربي دسته كم 400 ميليارد ضرر كرد ...

حال حساب كنيد ايران با اين اقتصاده داغون روابطش با امريكا در حد امارات بود در وقوع بحران اقتصادي چيزي ازش مي موند

امريكا براي تثبيت دلارش فقط داره ديگر كشور هارو مي ترسونه

نمونش اين وب سايت كه كسي بهش مراجعه نكرد .. بدهي ثانيه به ثانيه ي امريكاست

با زبون بي زبوني به زير مجموعه هاش داره مي گه اگه اقتصاد من بپاشه شما هم دووم نمياريد

http://usdebtclock.org/

سطحي نگرانه خواهشا برخورد نكنيد ....

به جاي رابطه ي ايران و امريكا بايد تئوري هاي جامعه سازي رو به سمت اقتصاد بركت مبنا به جاي پول مبنا سوق داد ....

نظام كپيتاليسم وخيم تر از اون چيزيه كه داره نشون مي ده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادراي من منطقي باشيم مگه روسيه كم مارو تيغ مي زنه امريكا كه 8 سال زد اين كه تا آخر دنيا ....مگه ما يه جنس نظامي به يه كشور ديگه مي فروشيم سعي نمي كنيم بيشتر تا جايي كه مي شه بگيريم ما بايد با كشورهايي كه براي منلافع ما سود داره رابطه داشته باشيم بچه كه نيستن مسولين گول آمريكا رو بخورند الان ما تو صنعت نفت يه دكل رو بايد 3 ميليارد از چين بخريم در صورتي كه امريكا به چين 1 ميليارد ميده به كشور هاي ديگه مثل ونزولا هم همين. ما بايد با ونزولا و چين كه پدر صنعت ما رو درآوردن قطع رابطه كنيم 40 درصد كارخانه ها بسته اند براي همين چين و روسيه.الان امريكا چقدر اشتغال تو چين راه انداخته.كدوم كشور ضرر كرده ما كه الانش يه جنس مجبوريم 3 برابر پول بديم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ارتباط با ايالات متحده

حالا بهتر نيست ما هم انرژي اتمي رو به همراه خواهر و مادر و آقاي خاتمي و ... بديم دست امريكا كه قبول كنه باهم دوست شيم و نون ما هم بره تو روغن ؟؟؟؟!!![/quote]

آقای محترم اولا در مورد رییس جمهور 8 سال این مملکت شما درست حرف بزنین دیگه از بی شرمی هم که گذشتین که درباره ی خانواده ی یک نفر اینجوری راحت صحبت میکنین ، این سید اگه نفت 7 دلار میفروخت بهترین بنزین رو با کیفیت عالی به من و شما میداد که من خودم یادم هست که در زمان ایشان بنزین 20 تومنی خودم واسه وسیله ی نقلیم زدم اما حالا کار ندارم که آقایون نفت 110 دلار میفروشن و بنزین با اون کیفیت افتضاحش که عمر موتور ماشینهامونو که پول خونمون حسابمون میکنن دارن 700 تومن با نفت 110 دلار میدن
اگه مجلس زمان ایشان بدترین مجلس به گفته ی آقایون بوده ما بهترین مجلسی که آلان داریم و در زمان همین رییس جمهور فقر ریشه کن کن !!!!!!!! و با این مجلس متعهد 3000 میلیارد تومن رو که خودشون هم اعتراف کردن چه کسایی از مجلس و دولت پشت این قضیه هستن داریم میبینیم

اگه آمریکا و اروپا مشکلات اقتصادی دارن به قول دوستمون اینقدر مصلحت کشورشون رو بالاتر میدونن که با صداقت اعلام میکنن و برای رفعش و اصلاح و پیشرفت کشورشون خودشونو قایم نمیکنن پشت کشور گل و بلبل
3000 میلیارد پولو بردن هر چند پول مفت نفت من و شما ، حق تن من و شما بوده آقایون هنوز هیچ مشکلی رو حداقل یکبار نیومدن بگن که به خاطر این بزرگترین دزدی در تاریخ در کشور ما روی داده
دوستان اونا دارن من و شما رو گول میزنن ، اونا گربه نره و روباه مکار ، چرا ما پینوکیو ؟؟!!!!

[b]دلم برای شهدا تنگه ، دلم برای رجاییها ، باهنرها ، چمرانها ، طالقانیها و . . . تنگه[/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]کل تایپیک رو خوندم .مخالفان انگار از ارتباط میترسن یعنی ما بعد از 33سال اینقدر اعتماد به نفس وتجربه نداریم که از ارتباط با امریکا بترسیم.شاید این جوری خیلی از مسایل فی مابین حل بشه و به نفع ما بشه.بیش از سی سال که قطع بود حالا ارتباط رو تجربه کنیم.دشمنی بین ایران وامریکا به نفع همه بود(از اعراب و اسراییل گرفته تا چین وهند و روسیه)بجز این دو کشور درضمن در مورد مطلب اقایbiskivit2000بحث چه ربطی به اقای خاتمی و خواهر مادرش داشت[/quote]

شما مشکل از خوندنت هست که فکر میکنی مخالفان میترسن. رییس مخالف ها میره تو سازمان ملل جلو عالم دنیا یانکی ها را به چالش میکشه. پایین دستش دیگه معلومه.
در 33 سال گذشته مردم ما با مردم آمریکا رفت و آمد و تجارت داشتند. مثل بقیه کشورها.
مشکل ما با دولت آمریکاست. آنها لیاقت جلوس زدن بر کسی ابر قدرتی جهان را ندارند. چون مشتی وحشی ه گاو چرونند.
باید از ریال ریاله این مملکت برای ضربه زدن به اونها استفاده بشه. چون دولت آمریکا = دشمن
هیچ کسی با دشمن خودش رابطه سود آور برقرار نمیکنه.
لیکن اگر سینه چاکان ه یانکی ها روزی به قدرت رسیدند برند رابطه برقرار کنند.
کرسی برای گماشتگی به وفور است. برید بشید چه اشکالی داره icon_eek

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مشکل شما اینه که ادعا دارین برای کل دنیا برنامه دارین اما تو مشکلات ایران موندین فقط بلدین حرفهای بی منطق بزنین مثل رییستون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مشکل شما اینه که ادعا دارین برای کل دنیا برنامه دارین اما تو مشکلات ایران موندین فقط بلدین حرفهای بی منطق بزنین مثل [color=red]رییستون[/color][/quote]
دوست عزیز بزار از راه برسی عرقت خشک بشه بعد ان شا الله کم کم با سایت هم آشنا میشی.
کدوم رئیس/؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولي اين حرف رو از من يادگار داشته باشيد اگر روزي فلسطين به سر انجام برسه و كشور مستقلي تشكيل بشه اولين گام اونها قرار گرفتن در كنار بقيه كشور هاي عربي و حمايت از كشورهاپي مثل امارات در ادعاي ماليكيت جزاير ايراني تنب كوچك و بزرگ و ابو موسي و تحريف نام خليج هميشه فارس خواهد بود.
ازهمه دوستان عذر ميخوام اگر بحث اصلي دور شديم اما متاسفانه در حال حاضر ريشه خيلي از خصومت ها و مشكلات با كشور ما از همين جا شروع ميشه
به نظر من پرهيز از برقراري ارتباط باكشوري مثل آمريكا اگر به خاطر حفظ اعتقادات - منافع - حيثيت و آبروي كشور و مردم ايران باشه ( تاكيد ميكنم مردم ايران نه فلسطين - سومالي - افغانستان و .... ) قابل احترام و ستودنيه و حاضريم هر سختي و فشاري رو به خاطرش تحمل كنيم و از دولتمون حمايت كنيم ُ اما اگر قرار باشه براي دوري از اين ارتباط به كشور هاي ديگه باج بديم و منافع كشور و جان - مال و ناموس مردم و خون جوانان ايران رو به خاطر حمايت از كساني كه بعد از پنجاه سال هنوز با خودشون هم به توافق نرسيدن (جنبش فتح و حماس ) به خطر بندازيم به دور از منطق و غير قابل دفاعه . براي حمايت از مسلمانان و مستضعفين كشورهاي ديگه هم هزاران راه وجود داره پس نبايد سخت ترين راه انتخاب بشه و همه فشار اون به دوش دولت و مردم ايران بيوفته .
از قديم ميگن چراغي كه به خانه رواست به مسجد حرام است . حداقل اول بخشي از مشكلات معيشتي - بيكاري - مسكن - درمان و تحصيل جوانان خودمون رو حل كنيم بعد بريم سراغ حل مشكلات ديگران [quote]ایول قشنگ بودن حرفات/منم موافقم

و اینجا یه سوال همیشه ذهن منو آزار میده که:اصلا فلسطین به ما چه؟؟
اگه جواب اینه که برادر دینیمونن!!باید بگم همون اسلام هم گفته اگر برادران دینیتون در جنگ بودن باید برین بهشون کمک کنین تو جنگ/متاسفانه این سوال از دوران راهنمایی تو ذهنمه
و معلم دینی اون زمانم هم به این سوال نتونست جواب بده
شما پاسخی دارین؟؟؟[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.