Goebbels

خودروی حفاظت شده Matador ساخت آفریقای جنوبی

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]مطمئنا توانایی های گشت زنی و تحرک این خودرو و مقاومت در برابر انواع تهدید ها رو همون بی تی ار 40 یا هاموی ندارند [/quote]
بی تی ار 40 اگه نباشه حتما هاموی هست
من تو من و تو دیدم یک حمله به نیرو هایی که سوار هاموی بودن شد یک کامیون از فاصله خیلی نزدیک منفجر شد هاموی کاملا پودر شد ولی هیچ تلفاتی ندادن تنها کسی که کشته شد عامل انتحاری بود که با کامیون پر از مواد منفجره منفجر شده بود
برادر خودت که سلطانی کلیپ های نظامی هستی icon_rolleyes :mrgreen: بگرد تو کلکسیونت پیداش میکنی broken_heart :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مطمئنا توانایی های گشت زنی و تحرک این خودرو و مقاومت در برابر انواع تهدید ها رو همون بی تی ار 40 یا هاموی ندارند [/quote]
بی تی ار 40 اگه نباشه حتما هاموی هست
من تو من و تو دیدم یک حمله به نیرو هایی که سوار هاموی بودن شد یک کامیون از فاصله خیلی نزدیک منفجر شد هاموی کاملا پودر شد ولی هیچ تلفاتی ندادن تنها کسی که کشته شد عامل انتحاری بود که با کامیون پر از مواد منفجره منفجر شده بود
برادر خودت که سلطانی کلیپ های نظامی هستی :mrgreen: broken_heart بگرد تو کلکسیونت پیداش میکنی icon_idea :mrgreen:[/quote]

بحث کور نکن دیگه داداش icon_rolleyes هاموی در برابر بمب های کنار جاده ای تقویت شده شانسی نداره ! چون طراحی کف هاموی به صورت شیب دار نیست ! هدمه کشته میشن ولی اگر به این خودرو با دقت نگاه کنیم می بینیم ارتفاع خودرو از زمین زیاد است و قسمت خدمه و سربازها در کف به صورت شیب دار طراحی شده که نیروی انفجار رو به اطراف منحرف کنه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]با تشکر از جناب کلنل

جناب jrzm پاسخ بنده را در آخرین پست صفحه قبل مطالعه کن.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه اخه بعدش فرمانده میگفت ما توسعه دادیمش حالا شما تو کلکسیونت بگرد پیداش میکنی
:mrgreen: icon_rolleyes
[quote]با تشکر از جناب کلنل

جناب jrzm پاسخ بنده را در آخرین پست صفحه قبل مطالعه کن.
[/quote]
اخ برادر ببخش همین الان فهمیدم پس حق با برادر کلنل هست

ولی برادر بگرد تو کلکسیونت پیداش میکنی :mrgreen: broken_heart

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر يك گلوله ناقابل آرپيچي به يكي از شيشه هاي اين اتوبوس 14 نفره بخوره كه تمام سرنشين ها الفاتحه شدن .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر يك گلوله ناقابل آرپيچي به يكي از شيشه هاي اين اتوبوس 14 نفره بخوره كه تمام سرنشين ها الفاتحه شدن .....[/quote]

برخورد ارپی جی به پنجره یک اتوبوس!!

دوست گرامی این نفربر شناسایی نه اتوبوس بله اگر ار پی جی 1 درصد هم بخوره که!!!! هر چند همونطور که گفتم این شیشه ها فقط در برابر کالیبر 7.62 که فقط خش برمیداره و در مقابل کالیبر های بالاتر تا حتی 30 فقط 1 گلوله رو میتونه تحمل کنه دومی به احتمال زیاد رد میشه حالا شما میگید ار پی جی!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]دوستان خیلی هم بر روی استثناها و موارد کم نظیر تاکید نکنید.

درسته که اگر یک آر پی جی 7 به شیشه این خودرو برخورد کنه ، باعث بروز تلفات انسانی میشه. اما اولا باید این نکته رو در نظر گرفت که

بسته به اینکه آر پی جی به کدام قسمت شیشه برخورد کنه ، بسیار بعید به نظر می رسه که گلوله بتونه به داخل ماشین نفوذ کنه و همه پرسنل

داخل ماشین رو سر به نیست کنه. نکته بعدی اینکه اگر شرایط واقعی میدانی را در نظر بگیریم ، احتمال برخورد آر پی جی با شیشه این خودرو

نیز بسیار ضعیف است. به هر حال همانطور که می بینید در هر یک از شیشه ها یک پورت مخصوص تعبیه شده است که به وسیله آن پرسنل از داخل

خودرو می تونن محیط بیرون رو کاملا زیر نظر داشته باشند و در صورت مواجهه با خطر به سمت اون شلیک کنند. پس بنابراین با در نظر گرفتن نقش و

ماموریت های خاص این گونه خودروها و اینکه پرسنل داخل خودرو دائما محیط بیرون را در نظر دارند ، باید دانست که ضربه زدن به این گونه خودروها نیز

کار چندان ساده ای نیست. اصولا بدون داشتن کمین و سلاح مناسب نمی توان حتی به 300 متری این گونه خودروها هم نزدیک شد. البته بر روی این موضوع هم

تاکید می کنم که این خودروها به طور کامل شکست ناپذیر نیستند. بلکه مقابله با آنها با توجه به نقش ماموریتی آنها بسیار دشوار است.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گلوله ار پی جی در برخورد با بدنه یا شیشه این خودرو نفوذ می کنه ولی نفوذ بصورت نقطه ای است و اگر سربازی در مسیر سر جنگی که بصورت جریان پلاسمای جت مانند در نقطقه تزریق میشه قرار بگیره کشته میشه ! همین !!!!

رای مبارزه با این خودرو باید از مواد اتش زا استفاده کرد - اول موتور باید هدف قرار بگیره - زمین گیر کردن این خوردوها خیلی به اونها اسیب می زنه ! اگر از همین مدل بدون تیربار باشه که براحتی میشه دخل خدمه رو اورد . اگر برجک تیربار داشت باید روی اون هم کار کرد . یک گلوله ار پی جی به سمت جلوی موتور کاملا اینرو از کار می ندازه !

البته فراموش نکنیم که اینها بصورت تنهایی عمل نمی کنند و حتما چند خودروی تهاجمی هم بهمراه دارند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نفر بر جالبيه!فكر ميكنم ايران هم يه چيزي تو همين مايه ها داره؟؟!!
جاي يه تير بار كنترل از داخل كابين سبك روش خاليه!
راه خروج نيرو فقط از درب پشته؟؟؟
اگه به ساير نفربر هاي هم كلاس توجه كنيد براي راننده يه حفاظ قوي تري در نظر گرفتن ،مثلا براي راننده پنجره جلو يا كنار به اين بزرگي در نظر نگرفتن و يه قاب زرهي براش گذاشتن در صورتي كه در اين نفربر تك تير انداز با كاليبر قوي مثلا m-82 ميتونه راننده رو هد شات كنه!!
با توجه به ارتفاع محور هاش بايد هندلينگ پاييني داشته باشه!البته درسته كه وزنش سنگينه ولي براي پيمودن شيب هاي عرضي دچار مشكل ميشه و از فنر بندي و تعليقش مشخصه زياد روش كار نكردن و مدل هاي امريكايي از نظر راحتي و مانور بهترن.
اگه زيرش رو هم قاب زرهي مي بستن منظورم زير ديفرانسيل هاش ،ميل گاردان هاش وپلوس هاش هست اگه محافظت بيشتر مي كردن ميتونستن روش بيشتر كار كنن و با استفاده از سيستم بهتر افزايش وزن رو هم جبران كنن و قدرت مانورش رو افزايش بدن!
درسته كه گفتن از زير هم بسيار مقاومه ولي اگه يه تركش كوچولو به ديفرانسيل مر كزيش آسيب برسونه هر دو محور از كار ميوفتن و خوردو منهدم ميشه كه يكي از مشكلات اساسي همينه !
بهتر بود از سيستم عادي در گيربوكس استفاده ميكردن و زير گيربوكس رو محافظت ميكردن ، اينجوري اگه به هر كدوم از ديفرانسيل ها آسيب مي رسيد خودرو با قدرت به حر كتش ادامه مي داد.
به خاطر ارتفاع بلند جلو پنجرش از زمين ديگه به سيستم هوا رسانيش گير نميدم! اما چون از سيستم توربو چارج بهره ميبره جاي يه هواكش قدرت مند روي سقفش خاليه!
اگه اين ها رو رعايت ميكردن ديگه جاي حرف نداشت.
اين چيز هايي كه من اضافه كردم قيمتش رو يه خورده زياد ميكنه به نظر من ارزشش رو داره.
دوستان اگه نقدي يا پيشنهادي دارن حتما بگند .اين نظر من بود شايد شما نظر متفاوتي داشته باشيد كه خوشحال ميشم بشنوم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست گرامی این نفربر شناسایی نه اتوبوس بله اگر ار پی جی 1 درصد هم بخوره که!!!! [/quote]

بله مستحضر هستم ديگه اينقدر هم خنگ نيستيم كه فرق اتوبوس رو با نفربر زرهي نفهميم اگر توجه ميكرديد متوجه كنايه آميز بودن جمله اينجانب ميشديد به هر حال بنده به يك استثنا اشاره كردم و وقوع چنين حادثه اي رو هم در مناطق ناامن ممكن دونستم (هر چند که بسیار محتمل هست)

[quote]به هر حال همانطور که می بینید در هر یک از شیشه ها یک پورت مخصوص تعبیه شده است که به وسیله آن پرسنل از داخل

خودرو می تونن محیط بیرون رو کاملا زیر نظر داشته باشند و در صورت مواجهه با خطر به سمت اون شلیک کنند. پس بنابراین با در نظر گرفتن نقش و

ماموریت های خاص این گونه خودروها و اینکه پرسنل داخل خودرو دائما محیط بیرون را در نظر دارند ، باید دانست که ضربه زدن به این گونه خودروها نیز

کار چندان ساده ای نیست. اصولا بدون داشتن کمین و سلاح مناسب نمی توان حتی به 300 متری این گونه خودروها هم نزدیک شد. البته بر روی این موضوع هم

تاکید می کنم که این خودروها به طور کامل شکست ناپذیر نیستند. بلکه مقابله با آنها با توجه به نقش ماموریتی آنها بسیار دشوار است.[/quote]
درست مي فرمايد اما اگر اين خودرو در تاريكي شب و اون هم در يك منطقه كوهستاني مانند مناطق غربي ايران توسط گروه هایی مثل پ ك ك و يا پژاك در حين گشت و يا انتقال نيرو مورد حمله قرار بگيره شانس چنداني نخواهد داشت اگر چند شيشه اضافي از دو طرف يعني راست و چپ خودرو حذف ميشدند و بجاي دو شيشه بزرگ عقب (پشت) دو شيشه كوچك و يا حتي يك شيشه كوچك در نظر میگرفتند امنيت خودرو و نيروهاي داخل خودرو خيلي بيشتر ميشد بنظر من اين خودرو حتي در مناطق نسبتا ناامن ايران مانند سيستان و كردستان هم كارايي قابل قبولی نمی تونه داشته باشه چه برسه به مناطقی مثل سومالی و یا افغانستان و یا مناطق دیگری از این دست بنظر من این خودرو بیشتر به درد نیروهای ضد شورش و مقابله با شورش و اغتشاشات خیابانی میخوره که در اکثر موارد تجهیزات نیروهای امنیتی مورد حمله کوکتل مولوتف و سلاحهای سبک قرار میگیرند و در بعضی موارد توسط مردم منهدم میشند

و در آخر از جناب Goebbels بخاطر مقاله خوبشون تشكر ميكنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بله مستحضر هستم ديگه اينقدر هم خنگ نيستيم كه فرق اتوبوس رو با نفربر زرهي نفهميم اگر توجه ميكرديد متوجه كنايه آميز بودن جمله اينجانب ميشديد به هر حال بنده به يك استثنا اشاره كردم و وقوع چنين حادثه اي رو هم در مناطق ناامن ممكن دونستم (هر چند که بسیار محتمل هست) [/quote]

بنده جسارت نکردم فقط گفتم همون به اصطلاح کنایه شما به این نفربر هم اصلا منصفانه نیست! بگذریم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.