LAST-WAR

خودرو های زرهی ساخت جهاد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

لندکروز شنی دار

normal_2~225.jpg

بعضی از مناطق جنگی،جغرافیای رملی و ناصاف داشتند،عبور و مرور در این جغرافیا بسیار سخت بود و عراق از این مزیت در بعضی مناطق استفاده میکرد.مهندسین جهاد با طراحی و ساخت شنی هایی که به وانت لندکروز وصل میشد،عبور و مرور را در این مناطق با سرعت مناسب میسر میکرد.این لندکروز ها به تدریج بالغ تر شدند و از نظر تکنولیژیکی شرایط بهتری را پیدا کردند.

thumb_186970_339.jpg thumb_1%7E246.jpg thumb_3%7E191.jpg thumb_4%7E164.jpg thumb_5%7E147.jpg

نفربر دزرهی نمیه شنی شناور دوزیست شهید فارسی

normal_7~113.jpg

بعد از ساخت لندکروز شنی دار که قدرت و قابلیت حرکت در رمل و پستی و بلندی را داشت،مهندسین جهاد در حرکتی رو به جلو این نفربر را طراحی کردند و ساختند.در طراحی پیش بینی ورود و حرکت این نفربر در آب را نیز کرده بودند.در این پروژه این مهندسین به تکنولوژی ساخت سیستم های تعلیق پیشرفته تری رسیدند.بعد از این نفربر هم،نفربر کوچکتر و کوتاهتری را ساختند که برای جابجایی فرماندهان در خطوط مقدم به کار گرفته میشد.
یکی از ویژگی های بارز این طرح زرهی بودن ورقه های بدنه خودرو میباشد.این خودرو به دلیل ساخت کلیه تجهیزات آن در داخل کشور پروژه ای کاملا بومی است و در سال 1368 رتبه اول ابتکار را از سومین جشنواره بین المللی خوارزمی کسب نمود.از سال 1366 تا 1369 ساخت این نفربر طول کشید.

وزن:حدود 9 تن
ظرفیت 9 نفر(نویسنده:البته من 10 تا صندلی تاشو توش دیدم و این جدای از راننده و کمک راننده است.)
ماموریت:حرکت در آب و خشکی
سرعت در آب:10 کیلومتر بر ساعت
سرعت در خشکی:65 کیلومتر بر ساعت
طول:615 سانتی متر
عرض:225 سانتی متر
ارتفاع:195 سانتی متر

thumb_PIC_00121.JPG thumb_PIC_00112.JPG thumb_PIC_00041.JPG thumb_6%7E128.jpg thumb_8%7E91.jpg thumb_9%7E88.jpg thumb_10%7E79.jpg thumb_PIC_0116.JPG thumb_PIC_0117.JPG

نفربر حامل فرماندهان،طرح شهید اعتباری

normal_1~245.jpg

طرح شهید اعتباری برای جابجایی فرماندهان در خطوط مقدم جبهه ها
این خودرو با مشخصات و پارامتر های ویژه منظور شده در ساخت آن قادر است از زمین های رملی و باتلاقی عبور کرده و بعد از انجام ماموریت خودرو جهت نابودی دشمن با قابلیت تحرک زیادی که در آن وجود دارد امکان پیدا میکند از تیررس دشمن دور شود.ساخت این خودرو از سال 1365 تا 1369 طول کشید.

وزن:حدود 3 تن
ظرفیت:3 نفر
حداکثر سرعت:75 کیلومتر در ساعت
قابلیت مانور بسیار بالا
دارای برجک آر پی جی 11
طول:300 سانتی متر
عرض:206 سانتی متر
ارتفاع با برجک:185 سانتی متر،بدون برجک 125 سانتی متر

thumb_3%7E190.jpg thumb_2%7E224.jpg thumb_PIC_00211.jpg thumb_4%7E163.jpg

باتلاق رو جبل
زیاد ربطی نداره ولی گذاشتنش بد نیست:
thumb_PIC_00301.JPG

فقط برای میلیتاری

• Like 1
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این لندکروز شنی دار عجب باحاله !
تا حالا ندیده بودم .
چندتا محور و دیفرانسیل بهش اضافه کردن ؟
موتورش همون موتور استاندارد لند کروزه یا نه ؟
خیلی خوبه دستت درد نکنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون دستت درد نکنه - طرح های بسیار مفید و جالب هستند مخصوصا تویوتا Half track ! ولی امروزه یکی از اصلی ترین عنصرها در طراحی نفربر ها بقا بالا و تامین امنیت کامل برای جان سربازان است . جابجایی و تحرک سریع هم به این امر کمک می کنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا که...........داریم پسرفت می کنیم تازه رفتیم سراغ نیمه شنی های جنگ جهانی!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: icon_eek :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]واقعا که...........داریم پسرفت می کنیم تازه رفتیم سراغ نیمه شنی های جنگ جهانی!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :evil: :evil: icon_eek :lol:[/quote]
لطف کرده تاریخ طرح ها را خوانده و بعد اظهار نظر بفرمایید !
این طرح ها مال اواخر جنگ و اوایل دهه هفتاده نه سال 2011 !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]واقعا که...........داریم پسرفت می کنیم تازه رفتیم سراغ نیمه شنی های جنگ جهانی!!!!!! :mrgreen: :evil: :evil: icon_eek :lol: :evil:[/quote]
این طرح ها مال اواخر جنگ و اوایل دهه هفتاده نه سال 2011 ![/quote]
من کلا گفتم. خودم میدونم که تازه ساخته :evil: منظورم اینه که دوران نیمه شنیا گذشته :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
داداش اينها هنوزهم كاربرد داره با توجه به موقعيت ما تازه همين هارا هم تحريم شديم خيلي حرفه ساختنش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لندکروز شنی دار

normal_2~225.jpg

بعضی از مناطق جنگی،جغرافیای رملی و ناصاف داشتند،عبور و مرور در این جغرافیا بسیار سخت بود و عراق از این مزیت در بعضی مناطق استفاده میکرد.مهندسین جهاد با طراحی و ساخت شنی هایی که به وانت لندکروز وصل میشد،عبور و مرور را در این مناطق با سرعت مناسب میسر میکرد.این لندکروز ها به تدریج بالغ تر شدند و از نظر تکنولیژیکی شرایط بهتری را پیدا کردند.

thumb_186970_339.jpg thumb_1%7E246.jpg thumb_3%7E191.jpg thumb_4%7E164.jpg thumb_5%7E147.jpg

طراحي اين لندکروز شنی دار بر مي گرده به دوران دفاع مقدس ولي نميدونم جرا به توليد انبوه نرسيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]واقعا که...........داریم پسرفت می کنیم تازه رفتیم سراغ نیمه شنی های جنگ جهانی!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: icon_wink :mrgreen: :( :evil:[/quote]
این طرح ها مال اواخر جنگ و اوایل دهه هفتاده نه سال 2011 ![/quote]
من کلا گفتم. خودم میدونم که [b][u]تازه ساخته[/u][/b] :evil: منظورم اینه که دوران نیمه شنیا گذشته icon_cool[/quote]

داداش شما کلا چیزی نمی دونید، چون این تازه ساخت نیست، تکرار می کنم تازه ساخت نیست. مفهومه

تازه ساخت نیست و مال زمان دفاع مقدس هست. آن زمان با نبود امکانات و تحریم و ... می شه گفت واقعا کار حرفه ای بوده.

دوباره و دوباره و دوباره تکرار می کنم که تازه ساخت [b][u]نیست[/u][/b]

در صورتی که متوجه موضوع شدید که تازه ساخت نیست و مال دوران دفاع مقدس هست، بی زحمت بخاطر بی احترامی به تلاشهای بی وقفه و شبانه روزی بر و بچ جهاد، از آنها عذرخواهی بکنید

دوست عزیز جهاد سازندگی می دونی چندساله منحل شده و بین وزارتخانه های جهاد کشاورزی و راه و ترابری و مسکن وشهرسازی قدیم نیروهاشون پخش و پلا شدند.

این همه تکرار من بخاطر این بود که شما بدون مطالعه متنها و توجه به عکس ها تنها برای ایراد گرفتن در دو پست هر دوبار به اشتباه کار بچه های جهاد سازندگی رو به مسخره گرفتید

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]طراحي اين لندکروز شنی دار بر مي گرده به دوران دفاع مقدس ولي نميدونم جرا به توليد انبوه نرسيد
[/quote]
چونکه لازم نیست برای رسوندن اجساد سرباز هایی که چند دقیقه پیش سوار شده بودن از این استفاده کرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.