امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

از گمانه زنی که بگذریم جایی ذکر نشده که همچین قابلیتی داشته باشه.
دقیقا این گمانه زنی های شما مطابق جناب gen هست که شما اون رو تمسخر کردید.
نکته بعد اینکه شما بر چه اساس علمی فکر میکنید که -طبیعتا-سر جنگی منفجر میشه؟
فالانکس رو چون عدم کاراییش قطعی بود بیان کردم وگرنه در مورد سایر موارد قطعاجای بحث داره...خصوصا ایجس که روش مانور زیادی هم داده میشه.

فالانکس رو چون عدم کاراییش قطعی بود بیان کردم وگرنه در مورد سایر موارد قطعاجای بحث داره...خصوصا ایجس که روش مانور زیادی هم داده میشه.

انتظار دارید کجا ذکر بشه؟ این سایت تخصصی ترین سایت فارسی زبان نظامیه و در بین منابع خارجی هم کلا چندان خود موشک خلیج فارس مورد نقد قرار نگرفته که بخواد در مورد فالانکس در موردش صحبت بشه
باید بیاد داشته باشید در برد کوتاه ایران تنها کشوریه مدعی موشک بالستیک ضد کشتیه!!!!پس باید منتظر باشید مشرق نیوز در موردش بنویسه

مطالبی که عرض کردم مبتنی بر اطلاعاتی بر منبع هست نه گمانه زنی...

در ضمن جنابعالی یک پست قبل اصلا موضوع انفجار سر جنگی رو سوال پرسیدید, حالا یک پست بعد مدعی اطلاعات شدید این عجیبه.

اما باید در مورد گلوله های بکار رفته در توپ ۲۰ میلیمتری ,تعداد و میزان نفوذشون مطالعه کنید بعد میفهمید چرا اگه اون گلوله ها با سر جنگی برخورد کنند باعث منفجر شدن کلاهک انباشته شده از مواد منفجره میشن
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول اینکه اون سوال رو پرسیدم تا ببینم اگر مطلع هستید بیان نکنم تا باعث انحراف نشم.

اطلاعات داشتن نیاز به مدعی بودن ندارد.بهتر هست به صورت علمی بحث کنیم به جای مغالطه.

هدف من از شرکت کردن در این بحث (به قول ما مشهدی ها) یاد گرفتن و یاد دادن هست.

و اما بحث:

آغازش در سر جنگی ربطی به تعداد و میزان نفوذ گلوله ندارد.همینطور که میدانیم پوسته سر جنگی مقاومت چندانی ندارد و احتمالا حتی در مقابل گلوله 7.62 هم نمیتواند مقاومت کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اول اینکه اون سوال رو پرسیدم تا ببینم اگر مطلع هستید بیان نکنم تا باعث انحراف نشم.
اطلاعات داشتن نیاز به مدعی بودن ندارد.بهتر هست به صورت علمی بحث کنیم به جای مغالطه.
هدف من از شرکت کردن در این بحث (به قول ما مشهدی ها) یاد گرفتن و یاد دادن هست.
و اما بحث:
آغازش در سر جنگی ربطی به تعداد و میزان نفوذ گلوله ندارد.همینطور که میدانیم پوسته سر جنگی مقاومت چندانی ندارد و احتمالا حتی در مقابل گلوله 7.62 هم نمیتواند مقاومت کند.

به اون دوست گفتم به شما هم میگم علمی بحث کنید مورد استقبال قرار میگیره. جواب اون دوست درباره سوال شما و اشاره به گلوله های تنگستنی درست بود ..

اون اغازش که میگید مربوط به فیوزه و زمان اصابت در حالت اصابت طبیعیه... نه هدف قرار گرفتن مواد منفحره شدیدالانفجار با گلوله بسیار داغ و سریع....اون گلوله ها قدرت بالایی بخاطر وزن دارن و با توجه به دما و وزن و قدرتشون , نفوذ به کلاهک و سر جنگی انفجار مواد منفجره رو در پی داره
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

باید دید مواد منفجره مورد استفاده در سر جنگی چی هست. این مواد میتوانند از ترکیبات حساسی مثل پیکریک اسید تا ترکیبات کاملا خیر حساس مثل مواد منفجره پلاستیکی باشند.اگر مواد حساس باشند با توجه به نوع ماده ممکن است با ضربه یا حرارت گلوله آغازگری شوند. البته باید میزان سرعت صوت در ماده هم بررسی شود تا مشخص کنیم آیا سرعت گلوله می تواند در ماده ایجاد موج شوک کند یا خیر.اگر ماده غیر حساس باشد ماجرا ادامه دار خواهد بود.در هر صورت به این سادگی که معمولا در سایت بحث می شود نیست.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رد یابی مسیر موشک های بالستیک به شدت راحت تر از موشک کروز است چون معمولا در فاز نهایی قدرت مانورشان شدیدا محدود می شود 

و با تعیین چند نقطه مسیر حرکت می شود سیر حرکت را تشخیص داد و و بعد اقدام کرد 

در بیشتر اطلاعات در مورد فالانکس حداکثر زاویه 80 الی 85 درجه ذکر شده است که در نوع روسی 90 درجه هم ممکن هست

باتوجه به این شرایط و تهدید خلیج فارس احتمال اینکه همین سامانه دفاع نزدیک بتواند با رادارهای دیگر تطبیق داده شود یا حتی دفاع نزدیکی فقط برای اهداف بالستیک نصب شود بسیار قابل پیش بینی است و احتمال موفقیت بر هدف بالستیکش هم بالا خواهد بود 

باید دید مواد منفجره مورد استفاده در سر جنگی چی هست. این مواد میتوانند از ترکیبات حساسی مثل پیکریک اسید تا ترکیبات کاملا خیر حساس مثل مواد منفجره پلاستیکی باشند.اگر مواد حساس باشند با توجه به نوع ماده ممکن است با ضربه یا حرارت گلوله آغازگری شوند. البته باید میزان سرعت صوت در ماده هم بررسی شود تا مشخص کنیم آیا سرعت گلوله می تواند در ماده ایجاد موج شوک کند یا خیر.اگر ماده غیر حساس باشد ماجرا ادامه دار خواهد بود.در هر صورت به این سادگی که معمولا در سایت بحث می شود نیست.

در صورت استفاده از گلوله های انفجاری و برخورد آنها به کلاهک بالستیک عملا باعث آسیب به انسجام موشک و در نهایت تکه تکه شدن کلاهک در سرعت بالا می شود 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از کتابی که معرفی کردید متوجه شدم در این باره مطالعه داشتید. انتظار دارم در کنارش با صراحت بیشتری دانشتون رو بکار بگیرید.

در مورد شوکی که مورد نظرتونه, بحث تعداد گلوله ها و قدرت گلوله سنگین تنگستنی قابل توجهه. گلوله ها سرعت بسیار بالایی داره در عین دمای بالا و انرژی جنبشی بسیار بالا...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رد یابی مسیر موشک های بالستیک به شدت راحت تر از موشک کروز است چون معمولا در فاز نهایی قدرت مانورشان شدیدا محدود می شود 

و با تعیین چند نقطه مسیر حرکت می شود سیر حرکت را تشخیص داد و و بعد اقدام کرد 

در بیشتر اطلاعات در مورد فالانکس حداکثر زاویه 80 الی 85 درجه ذکر شده است که در نوع روسی 90 درجه هم ممکن هست

باتوجه به این شرایط و تهدید خلیج فارس احتمال اینکه همین سامانه دفاع نزدیک بتواند با رادارهای دیگر تطبیق داده شود یا حتی دفاع نزدیکی فقط برای اهداف بالستیک نصب شود بسیار قابل پیش بینی است و احتمال موفقیت بر هدف بالستیکش هم بالا خواهد بود 

در صورت استفاده از گلوله های انفجاری و برخورد آنها به کلاهک بالستیک عملا باعث آسیب به انسجام موشک و در نهایت تکه تکه شدن کلاهک در سرعت بالا می شود 

در مورد ردیابی حرف شما صحیح هست و البته اگر مانور در فاز ترمینال را فراموش کنیم(نیاز به منبع-به سبک ویکیپدیای خسته).بحث زاویه نیست البته نمونه حاضر ظاهرا همان 85 درجه هست.

اگر توسعه داده شود احتمال لینک شدن دارد که این هم در حال حاضر ظاهرا وجود ندارد(مجددا نیاز به منبع).

اما در مورد گلوله انفجاری- که البته در حال حاضر وجود ندارد(و حرف من همین هست که هنوز توسعه داده نشده)-باید دید که چه نوع ماده منفجره ای استفاده شده و ایا قدرت آغازش سر جنگی را دارد-یادمان نرود که پدیده اغازش امری ساده نیست و نیاز به بررسی کافی دارد

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اون دوست گفتم به شما هم میگم علمی بحث کنید مورد استقبال قرار میگیره. جواب اون دوست درباره سوال شما و اشاره به گلوله های تنگستنی درست بود ..

اون اغازش که میگید مربوط به فیوزه و زمان اصابت در حالت اصابت طبیعیه... نه هدف قرار گرفتن مواد منفحره شدیدالانفجار با گلوله بسیار داغ و سریع....اون گلوله ها قدرت بالایی بخاطر وزن دارن و با توجه به دما و وزن و قدرتشون , نفوذ به کلاهک و سر جنگی انفجار مواد منفجره رو در پی داره

جناب muting  جالبه شما از همه میخواین بحث علمی بکنن ولی خودتون دو خط نه بحث علمی میکنین نه چیزی فقط حرفهای تکراری مبنی بر اینه ما نمیتونیم ما دستمون بستس شما در پست های قبلیتون چنان با اب و تاب از سامانه ی دفاعی مثل سی اسپارو و فلانکس و سی رم و.... صحبت کردین که هر ادمی که سواد نظامی نداشته باشه با خودش فکر میکنه واو ما دیگه کارمون تمومه و موشک هامون تو هوا نابود میشن ولی وقتی بصورت کاملا تخصصی مورد نقد قرارشون دادم هر کسی میفهمه که همه ی سامانه ها نقاط ضعف و قوتی دارن و هیچ سامانه کامل و بی نقص نیس 

پس خواهشا شما بجای ابراز ناامیدی کردن در مورد توان دفاعی کشور و بزرگ جلوه دادن بقیه کشور ها یه دو خط دلایل علمیتون رو به ما بگین ببینیم بالاخره میتونیم یا نه ؟؟ :)) 

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد ردیابی حرف شما صحیح هست و البته اگر مانور در فاز ترمینال را فراموش کنیم(نیاز به منبع-به سبک ویکیپدیای خسته).بحث زاویه نیست البته نمونه حاضر ظاهرا همان 85 درجه هست.

اگر توسعه داده شود احتمال لینک شدن دارد که این هم در حال حاضر ظاهرا وجود ندارد(مجددا نیاز به منبع).

اما در مورد گلوله انفجاری- که البته در حال حاضر وجود ندارد(و حرف من همین هست که هنوز توسعه داده نشده)-باید دید که چه نوع ماده منفجره ای استفاده شده و ایا قدرت آغازش سر جنگی را دارد-یادمان نرود که پدیده اغازش امری ساده نیست و نیاز به بررسی کافی دارد

در سرعت بالا تغییر مانور امکان انحراف از هدف را شدیدا زیاد می کند و حتی ممکن است موجب غلط زدن در هوا شود 

البته یک نکته مهم به ضرر فالانکس است و آن جاذبه است که عملا برد گلوله ها را خیلی کم می کند 

شلیک در زوایای بالای 80 درجه عملا برد مفید گلوله را خیلی کم می کند 

در مورد گلوله انفجاری، گلوله های انفجاری ضد هوایی های معمول  کفایت می کند 

البته دنبال این گلوله ها گشتم و هنوز مدلی که مدنظرم هست پیدا نکردم ولی کسی کار ضدهوایی ها را در شب دیده باشد منظورم را می فهمد ( منظورم گلوله های رسام نیست)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از کتابی که معرفی کردید متوجه شدم در این باره مطالعه داشتید. انتظار دارم در کنارش با صراحت بیشتری دانشتون رو بکار بگیرید.

در مورد شوکی که مورد نظرتونه, بحث تعداد گلوله ها و قدرت گلوله سنگین تنگستنی قابل توجهه. گلوله ها سرعت بسیار بالایی داره در عین دمای بالا و انرژی جنبشی بسیار بالا...

وظیفه من پرداخت ذکات علم هست که متاسفانه در خارج از این سایت مشتری ندارد:)

تعداد گلوله در ایجاد شوک تاثیری ندارد زیرا شما با شلیک هر گلوله فشار جداگانه ای وارد میکنید که به دلیل وقفه قابل جمع نیست.

مجموع قدرت و وزن گلوله معادل انرژی جنبشی هست که در ادامه ممکن هست با توجه بهسرهت صوت در ماده منفجره سبب ایجاد شوک شود یا خیر.

اما دمای بالا با توجه به نوع ماده منفجره میتواند ایجاد نقاط داغ(hot spot)کند که با توجه به مسافتی که گلوله در هوا طی میکند و کاهش دمای آن بعید می دانم اتفاق بیافتد.

جناب muting  جالبه شما از همه میخواین بحث علمی بکنن ولی خودتون دو خط نه بحث علمی میکنین نه چیزی فقط حرفهای تکراری مبنی بر اینه ما نمیتونیم ما دستمون بستس شما در پست های قبلیتون چنان با اب و تاب از سامانه ی دفاعی مثل سی اسپارو و فلانکس و سی رم و.... صحبت کردین که هر ادمی که سواد نظامی نداشته باشه با خودش فکر میکنه واو ما دیگه کارمون تمومه و موشک هامون تو هوا نابود میشن ولی وقتی بصورت کاملا تخصصی مورد نقد قرارشون دادم هر کسی میفهمه که همه ی سامانه ها نقاط ضعف و قوتی دارن و هیچ سامانه کامل و بی نقص نیس 

پس خواهشا شما بجای ابراز ناامیدی کردن در مورد توان دفاعی کشور و بزرگ جلوه دادن بقیه کشور ها یه دو خط دلایل علمیتون رو به ما بگین ببینیم بالاخره میتونیم یا نه ؟؟ :)) 

جناب gen حرف شما صحیح هست و البته که نا امید کردن مردم از توانایی دفاعی گناهی بزرگ هست اما جناب muting احتمالا با این دید این موضوعات رو مطرح میکنند که این سایت تخصصی هست و باید تخصصی و بر اساس واقعیات بحث شود.

البته من قائل به تخصصی بودن سایت ندارم و به نظر حقیر این سایت یک سایت عمومی در زمینه تسلیحات هست.

در سرعت بالا تغییر مانور امکان انحراف از هدف را شدیدا زیاد می کند و حتی ممکن است موجب غلط زدن در هوا شود 

البته یک نکته مهم به ضرر فالانکس است و آن جاذبه است که عملا برد گلوله ها را خیلی کم می کند 

در مورد گلوله انفجاری، گلوله های انفجاری ضد هوایی های معمول که بر اساس زمان است کفایت می کند 

به نظر من مشکل برخورد موشک بالستیک به ناو هواپیمابر(در حال حاضر) فالانکس نیست بلکه سامانه ایجس هست که ظاهرا برای این کار توسعه داده شده است که البته من اطلاعات دقیقی در موردش ندارم.

به نظر شما برای عبور از این سد چه راهی وجو دارد؟

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وظیفه من پرداخت ذکات علم هست که متاسفانه در خارج از این سایت مشتری ندارد :)

تعداد گلوله در ایجاد شوک تاثیری ندارد زیرا شما با شلیک هر گلوله فشار جداگانه ای وارد میکنید که به دلیل وقفه قابل جمع نیست.

مجموع قدرت و وزن گلوله معادل انرژی جنبشی هست که در ادامه ممکن هست با توجه بهسرهت صوت در ماده منفجره سبب ایجاد شوک شود یا خیر.

اما دمای بالا با توجه به نوع ماده منفجره میتواند ایجاد نقاط داغ(hot spot)کند که با توجه به مسافتی که گلوله در هوا طی میکند و کاهش دمای آن بعید می دانم اتفاق بیافتد.

جناب gen حرف شما صحیح هست و البته که نا امید کردن مردم از توانایی دفاعی گناهی بزرگ هست اما جناب muting احتمالا با این دید این موضوعات رو مطرح میکنند که این سایت تخصصی هست و باید تخصصی و بر اساس واقعیات بحث شود.

البته من قائل به تخصصی بودن سایت ندارم و به نظر حقیر این سایت یک سایت عمومی در زمینه تسلیحات هست.

ببینین دوست گرامی از دیدگاه ایشون ساخت شناوری با سرعت 80 نات و 110 نات تخیله و واقعیت نداره ولی اگه همینو امریکا میساخت میشد خدای تکنولوژی از دیدگاه ایشون پروژه جنگنده نسل 6 امریکا که با عقل جور در نمیاد واقعیه از دیدگاه ایشون سامانه های دفاعی روی ناوها کامل و بی نقص هستن و وقتی نواقصشون رو میگین بازهم روی حرف خودشون پا فشاری میکنن 

تخصصی حرف زدن به این نیس همه چیز رو کامل و بدون نقص جلوه بدیم دوستان میگن ما موشکی برای زدن اهداف متحرک نداریم ... پس بفرما اونی خلیج فارس یا هرمز رو ساخته احتمالا پیش خودش فکر کرده اون ناو هواپیمابر یه جا صبر میکنه تا این بیاد بزنش خب عقلش به متحرک بودنش رسیده 

از دیدگاه ایشون این نظر تخصصی نمیاد سامانه ای که برای زدن اهداف با سرعت 3 ماخ طرراحی شده عملا نمیتونه هدفی رو در سرعت 10 نات بزنه چون تا بخواد به خودش بیاد موشک بر خورد کرده 

ایشون دارن یک طرفه به قضیه نگاه میکنن در قضیه ی جنگال فقط میگن امریکا ابر قدرته و جریان هک سنتنیال رو فراموش کردن ..... من مخالف بحث علمی نیستم ولی بحث علمی که واقع بینانه باشه نه با کوبیدن یک طرف و بزرگ شمردن طرف مقابل 

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در مورد گلوله انفجاری، گلوله های انفجاری ضد هوایی های معمول  کفایت می کند 

البته دنبال این گلوله ها گشتم و هنوز مدلی که مدنظرم هست پیدا نکردم ولی کسی کار ضدهوایی ها را در شب دیده باشد منظورم را می فهمد ( منظورم گلوله های رسام نیست)

شرمنده بابت پست مجدد

در مورد مانور سنگین که گفته شما به نظر من صحیح هست.

در مورد برد گلوله در زوایای عمودی در مباحث بالستیک هدف قایل محاسبه هست که به طور حدودی میتوان محاسبه کرد و مسلما خیلی افت خواهد داشت.

گلوله های ضد هوایی برای ایجاد تخریب فیزیکی ایجاد شده اند و نه ایجاد موج شوک .بنابر این جای بررسی بیشتر وجود دارد.احتمال ایجاد اغازش با توجه به موادی که در سر جنگی استفاده می شود پایین هست

گلوله های رسام که ماجرا ها دارد(بسی خسته).اما گلوله های ضد هوایی در صورتی که ترکیب منفجره درون انها مشخص شود می توان نظر داد.

ببینین دوست گرامی از دیدگاه ایشون ساخت شناوری با سرعت 80 نات و 110 نات تخیله و واقعیت نداره ولی اگه همینو امریکا میساخت میشد خدای تکنولوژی از دیدگاه ایشون پروژه جنگنده نسل 6 امریکا که با عقل جور در نمیاد واقعیه از دیدگاه ایشون سامانه های دفاعی روی ناوها کامل و بی نقص هستن و وقتی نواقصشون رو میگین بازهم روی حرف خودشون پا فشاری میکنن 

تخصصی حرف زدن به این نیس همه چیز رو کامل و بدون نقص جلوه بدیم دوستان میگن ما موشکی برای زدن اهداف متحرک نداریم ... پس بفرما اونی خلیج فارس یا هرمز رو ساخته احتمالا پیش خودش فکر کرده اون ناو هواپیمابر یه جا صبر میکنه تا این بیاد بزنش خب عقلش به متحرک بودنش رسیده 

از دیدگاه ایشون این نظر تخصصی نمیاد سامانه ای که برای زدن اهداف با سرعت 3 ماخ طرراحی شده عملا نمیتونه هدفی رو در سرعت 10 نات بزنه چون تا بخواد به خودش بیاد موشک بر خورد کرده 

ایشون دارن یک طرفه به قضیه نگاه میکنن در قضیه ی جنگال فقط میگن امریکا ابر قدرته و جریان هک سنتنیال رو فراموش کردن ..... من مخالف بحث علمی نیستم ولی بحث علمی که واقع بینانه باشه نه با کوبیدن یک طرف و بزرگ شمردن طرف مقابل 

تمام حرف های شما صحیح هست و البته این نکته رو هم اضافه کنم که کسانی که طراحی ها رو انجام میدهند مسلما افرادی با سواد و متخصص هستند.

البته باید در این بین غلو های سیاسی و نظامی رو فیلتر کرد.

معنای واقعی دشواری های طراحی یک سلاح رو ما متوجه نمی شویم و کسی که تا به حال این کار رو کرده باشهمتوجه میشه.

اما واقع بینی هم قسمت مهمی از ماجرا هست.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جمله ی جناب muting هستش (( ناوشکن Zumwalt میتونه به عنوان توپخانه متحرک فشار زیادی رو ایجاد کنه در تمرکز زدایی در سواحل خلیج فارس. به عنوان مثال خطر به توپ بستن شهر بوشهر توسط توپهای 125 میلیمتری این ناوشکن، شهری بزرگ و بندری حساس باعث میشه نیروی دریایی سپاه با فراغ بال نتونه همه تمرکز و توانش رو در اطراف تنگه هرمز بزاره و تعداد قایقهای تندرو مستقر هم در اطراف این بنادر زیاد باید باشه تا بتونن عکسالعمل نشون بدند.)) 

حرفشون کاملا درسته ولی منتهی اینو هم در نظر نمیگیرن گلوله های ناو DDG 1000 ZumWalt  توسط جی پی اس هدایت میشن و در زمان جنگ میشه با جمینگ ضد جی پی اس عملا کارایی گلوله های این ناو رو تحت شعاع قرار داد و باعث انحرافشون شد 

ویرایش شده در توسط gen
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من مشکل برخورد موشک بالستیک به ناو هواپیمابر(در حال حاضر) فالانکس نیست بلکه سامانه ایجس هست که ظاهرا برای این کار توسعه داده شده است که البته من اطلاعات دقیقی در موردش ندارم.

به نظر شما برای عبور از این سد چه راهی وجو دارد؟

شما خودت استاد هستی 

ولی همیشه ما کمیت را بر کیفیت غلبه می دادیم و در اکثر موارد جواب داده است، در این مورد هم تعداد بالای موشک احتمال جواب دهی را بالا می برد 

منظور از ایجس این سیستم که نیست؟

https://en.wikipedia.org/wiki/RIM-161_Standard_Missile_3

با توجه به اینکه هدف اول ما ناوهای داخل خلیج فارس است 

بعید می دانم پوشش کافی را برای ناو فراهم کنند چون این سیستم ها مابین شلیک کننده و هدف قرار می گیرند و جواب خوب می دهند نه وقتی خیلی به هدف نزدیک باشند 

منتهی اینو هم در نظر نمیگردن گلوله های ناو DDG 1000 ZumWalt  توسط جی پی اس هدایت میشن و در زمان جنگ میشه با جمینگ ضد جی پی اس عملا کارایی گلوله های این ناو رو تحت شعاع قرار داد و باعث انحرافشون شد 

در مورد گلوله های ناو نظر نمی دم ولی همیشه در آموزش ها اصول تدریس می شود و کسی که اصول را بلد باشد بدون سیستم جی پی اس هم می تواند هدف گیری کند 

همانطور که در قدیم انجام می دادند بویژه که اکنون نقشه ها دقیق و کامپیوتر ها محاسبه گر شده اند

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این جمله ی جناب muting هستش (( ناوشکن Zumwalt میتونه به عنوان توپخانه متحرک فشار زیادی رو ایجاد کنه در تمرکز زدایی در سواحل خلیج فارس. به عنوان مثال خطر به توپ بستن شهر بوشهر توسط توپهای 125 میلیمتری این ناوشکن، شهری بزرگ و بندری حساس باعث میشه نیروی دریایی سپاه با فراغ بال نتونه همه تمرکز و توانش رو در اطراف تنگه هرمز بزاره و تعداد قایقهای تندرو مستقر هم در اطراف این بنادر زیاد باید باشه تا بتونن عکسالعمل نشون بدند.)) 

حرفشون کاملا درسته ولی منتهی اینو هم در نظر نمیگیرن گلوله های ناو DDG 1000 ZumWalt  توسط جی پی اس هدایت میشن و در زمان جنگ میشه با جمینگ ضد جی پی اس عملا کارایی گلوله های این ناو رو تحت شعاع قرار داد و باعث انحرافشون شد 

به نظر من به جای مجادله باید بحث علمی کرد و البته این تلاش باید در جهت غنی شدن سایت و دفاع از سرزمین انجام بشه.

من خودم تصمیم گرفتم به جای شرکت در استاتوس های سیاسی و تیکه انداختن به دیگران بیام توی تاپیک ها شرکت کنم.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.