aminmessi

مستند واقعی از عمليات وعده صادق حزب الله لبنان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[color=green]بسم الله الرحمن الرحیم[/color]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/default2011_18_resize.jpg[/img]

سلام دوستان.با کلیپی از عمليات وعده صادق حزب الله لبنان که بسیار دیدنی است در خدمتم !

شرح مختصری از عمليات :
[color=blue]منابع آگاه مي گويند: «يگان عملياتي«وعده صادق» از چند گروه تشكيل شده بود كه «گروه حمله مستقيم موشكي» و «گروه آتشبار سبك و نيمه سنگين» و «گروه گلوله باران مناطق نظامي حساس در حين اجراي عمليات» از آن جمله اند. منابع آگاه همچنين از گروه چهارمي ياد مي كنند كه وظيفه اي بسيار خطير بر عهده داشت. اين گروه بايد از مرزها عبور كرده و با كمك ابزار مخصوص، دو سرباز اسير را به ماشين نظامي رسانده و از آنجا به محل نه چندان دوري انتقال مي‌داد. قدر مسلم آن است كه در چنين شرايطي ، يكي از دو سربازان تمام كرده است.
در اين عمليات، دو خودرو زرهي هدف قرار گرفته و شش سرباز سرنشين آن ها به قتل رسيدند. خودرو زرهي عقبي، به شدت گلوله باران شد كه منجر به كشته و مجروح شدن راكبانش گرديد اما «همر» اولي، به دقت مورد هدف قرار نگرفت چرا كه نيروهاي مقاومت دستور داشتند آن را بدون آتش سوزي كامل مورد اصابت قرار دهند و ‌بايستي به گونه اي با تسليحات سنگين خود به اين خودرو شليك مي كردند كه به مرگ سرنشينانش نينجامد زيرا هدف اصلي همان ماشين « همر» جلويي بوده است و سربازان مورد نظر براي اسارت، درون آن خودرو بودند. نيروهاي مقاومت حتي خود را به ابزاري مجهز كرده بودند كه مي‌توانستند درب‌هاي خودرو نظامي را در صورتي كه از داخل قفل مي‌شد باز كنند.
نيروهاي مقاومت در ابتدا، سه فروند موشك «آر پي چي» به سوي« همر» جلويي پرتاب كردند كه باعث انفجار سمتي از خودرو گرديد كه «الدد رگو» و«ايهود گلد واسر» در آن نشسته بودند. آن دو زخمي شده و ساير كساني كه در ماشين نشسته بودند نيز مجالي براي تحرك پيدا نكردند. دو نظامي از «همر» بيرون افتاده بودند كه نيروهاي مقاومت نزديك شده و آن دو سرباز را به به اسارت گرفتند.
مطابق برنامه نيروهاي مقاومت، گروه مسوول، آن دو سرباز را به منطقه امني برده و گروهي موسوم به« پاكسازي » نيز به وظيفه‌اش كه ريختن بنزين بر روي دو خودرو « همر» بود ، عمل نمود زيرا ممكن بود وضعيت صحنه عمليات، دشمن را براي كشف حقيقت ماجرا و ارزيابي سرنوشت دو سربازش ياري كند . از عمليات به صورت كامل تصوير برداري شد . يك منبع آگاه ديگر در مورد فيلم موجود از «عمليات وعده صادق» مي‌گويد :«اين فيلم نشان دهنده چگونگي موفقيت نيروهاي مقاومت در رسيدن به اهدافشان در زمان مقرر و بدون هيچ تلفاتي است.با اين فيلم مستند ، رهبري مقاومت مي تواند الگوهاي نظامي مختلفي را آموزش بدهد كه ابزارهاي جنگي اسرائيل نمي‌تواند به اندازه آن كارايي داشته باشد.».منابع آگاه اين نكته مهم را يادآور شدند كه در ساعات اوليه پس از عمليات، اسرائيل به قدري درمانده شده بود كه هنگام گلوله باران يكي از ساختمانهاي متعلق به حزب الله ، به دليل ترس از وجود دو اسير صهيونيست در آن، به شدت دچار ترديد و استيصال شده بودند.
[/color][url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8704251048]منبع[/url]

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ببخشید که فيلم کمی بی کیفیت است اما وحشتناک زیباست ! icon_smile

[url=http://aminmessi.persiangig.com/video/Hezbollah/Amaliat/Amaliat%20Vadeh%20Sadegh%202006%20Orginal%20video%20(%20aminmessi).flv]عملیات وعده صادق * 20 مگابایت * [/url]

[color=orange]لطفا منتقل کنید[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب. icon_smile منم یه دونه الوعد الصادق رو گوشیم دارم ولی کم حجمه.بیشتر بذار icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عجب. منم یه دونه الوعد الصادق رو گوشیم دارم ولی کم حجمه.بیشتر بذار [/quote]
شما هم اگر از خود عملیات فیلم دارید لطفا قرار دهید .
من همین ویدیو را با هزار بدبختی و سرچ پیدا کردم !

[color=blue]مدیران هم لطفا منتقل کنند ‏‏!‏[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دستت درد نکنه ولی تکراری بود . اسم رایج برای این عملیات اسیر الجنود بود که ماله تقریبا 1.5 سال پیش است اگر اشتباه نکنم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دستت درد نکنه ولی تکراری بود . اسم رایج برای این عملیات اسیر الجنود بود که ماله تقریبا 1.5 سال پیش است اگر اشتباه نکنم .[/quote]
ویدیو ماله 1سال پیش است یا عملیات ؟
عملیات که ماله اسیر گیری ای که منجر به جنگ 33 روزه شد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دقیق تاریخشو نمیدونم ولی این ویدئو مربوط به همون اسیر گیری است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حزب الله هم الغالبون

كاش ميشد يه دوره بريم اونجا ببينيم Mr. Green icon_smile Mr. Green[/quote]دمت گرم ناراحت نباش به مسی جان بگو تا راهیت کنه منم میام icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]عجب. منم یه دونه الوعد الصادق رو گوشیم دارم ولی کم حجمه.بیشتر بذار [/quote]
شما هم اگر از خود عملیات فیلم دارید لطفا قرار دهید .
من همین ویدیو را با هزار بدبختی و سرچ پیدا کردم !

[color=blue]مدیران هم لطفا منتقل کنند ‏‏!‏[/color][/quote]
فعلا که گوشیم پوکیده.درست بشه می ذارمش تو همین تاپیک icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ممنون قشنگ بود ولی تکراری.(همین چند ماه پیش گذاشته بودی)[/quote]
کی من !!!!
خودم اولین باره دارم اینو می بینم !
شاید منظورت عملیات های قبلیه که همش برای قبل از سال 2000 بود و این یکی مال تابستان 2006 و یک روز قبل از جنگ 33 روزه است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيلي جالب بود
سرعت عملشون هم خوب بود .
به اميد آزادي تمامي سرزمينهاي اشغال شده .
ممنون امين جان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام خوب بود . در صورتي كه يك عده نگويند اين عمليات باعث جنگ 33 روزه شده و اسرائيل در ان به پيروزي رسيد . بابا اسرايئل خودش به شكست اعتراف كرده و يك عده كاس داغ تر از اش مي گويند به اهداف رسيد . براي مثال در عمليات رمضان خودمان ما شكست را پذير را شديم اما از دشمن هم تلعفات زيادي به دشمن زديم ايا به هدف اصلي رسيديم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.