Ehsan_animator

فریگت های کلاس جماران ایران ، پروژه ی موج

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

با عرض سلام
[quote]بالاخره آخرش كه چي ؟
نبايد از يك جا شروع كرد؟ بعد چه طوري سيستم عاملي را كه اپن سورس نيست ارتقاء مي دن !

هر چقدر هم سيستم عامل طراحي شده بومي ما مشكل داشته باشد باز هم از نرم افزارهاي وارداتي بهتر است.[/quote]
البته اگر به نمايشگر هاي سامانه هاي ضد هوايي يا رادار هاي ساخت داخل بندازيد ، يك حالت مشابه به ذهن آدم مياد كه پلتفرم اين برنامه ها روي يك سيستم داخلي هستش !!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همچنان ما نفهمیدیم ناوشکن ولایت چه ربطی به سیتم عامل و این جور حرفا داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبره خوبی بود ، ولی اینکه از لینوکس یا یونیکس استفاده نشده خیلی جای سوال داره ! مگه نه اینکه این تجهیزات میخواد سطحه اوله دفاعی ما باشه ؟ اینجوری که به راحتی هرکی میتونه دسترسی پیدا کنه به اسراره این سیستم ها ! بهتر نبود ی نسخه لینوکس فارسی شده استفاده میشد که برای این منظور ساخته شده باشه ؟
مگه شاهکاره فارسی کردنه لینوکس ؟ یا نوشتنه برنامهای لینوکس ، میبینیم خیلی ساله تو دانشگاه ها دارن رو این لینوکس کار میکنن ؟ چرا از دانشگاه ها کمک نمیگیرن ؟ بعد یکی از دوستان گفته بود کار با windows راحته ! آخه اگه سربازی خته مقدم مون نتونن با همه جور سیستمی کار کنن چجور میخوان تو عملیات های برون مرزی تو این عصر technology با دشمنامون مبارزه اطلاعاتی کنن ؟
جالب اینه همه جای دنیا دارن با زبانه محلیشون سخت افزار هارو درست میکنن که کمتر بتونن خارجی ازش استفاده کنن ! چرا ما نکنیم حالا که تولیده خودمونه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]همچنان ما نفهمیدیم ناوشکن ولایت چه ربطی به سیتم عامل و این جور حرفا داره[/quote]

[b]بسیار مهم و حیاتی هست ...به دلایلی از جمله هک کردن کل سیستم الکترونیکی و هدایت موشکی و از اینجور چیز میزا ..............[/b] icon_question

[b]اما دوستان نظر خودشون رو در مورد این سیستم عامل داخلی بگن به نظر میرسه که ساخت خودمون باشه ...این رو واگذار میکنم به اساتید سایت به این عکس نگاه کنید لطفا [/b] icon_wink

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/samiiii.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اما دوستان نظر خودشون رو در مورد این سیستم عامل داخلی بگن به نظر میرسه که ساخت خودمون باشه ...این رو واگذار میکنم به اساتید سایت به این عکس نگاه کنید لطفا[/quote]

اين چيزي که اينجا و در جاهاي ديگه بويژه در قسمت هاي پدافند مي مينيد لزوما يک سيستم عامل جديد نيست. چون از روي عکس چيزي معلوم نميشه. اين برنامه اي هست که اجرا شده نه خود سيستم عامل! سيستم عاملش ميتونه ويندوز باشه, منتها معمولا در اين سيستم ها ديگه ويندوز بالا نميياد در نتيجه شما پنجره ها و نوار ابزار رو نمي بينيد. حتي ممکنه windows embedded باشه
که درخيلي از سيستم هاي نظامي هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اما دوستان نظر خودشون رو در مورد این سیستم عامل داخلی بگن به نظر میرسه که ساخت خودمون باشه ...این رو واگذار میکنم به اساتید سایت به این عکس نگاه کنید لطفا[/quote]

اين چيزي که اينجا و در جاهاي ديگه بويژه در قسمت هاي پدافند مي مينيد لزوما يک سيستم عامل جديد نيست. چون از روي عکس چيزي معلوم نميشه. اين برنامه اي هست که اجرا شده نه خود سيستم عامل! سيستم عاملش ميتونه ويندوز باشه, منتها معمولا در اين سيستم ها ديگه ويندوز بالا نميياد در نتيجه شما پنجره ها و نوار ابزار رو نمي بينيد. حتي ممکنه windows embedded باشه
که درخيلي از سيستم هاي نظامي هست.[/quote]

سمت چپ تصویر رو نگاه کنید. به نظر میاد دکمه ی خاموش شدن اون طرف باشه.

البته یه چند تا نکته ی جالب در مورد خود عکس. دقت کردین که دور نطنز هیچ دایره ای مشاهده نمیشه؟ در حالی که همه میدونیم اون قسمت یکی از حفاظت شده ترین مکان های کشوره. به نظر میرسه این دایره ها بیشتر جنبه ی تبلیغاتی دارن تا عملی. توان واقعی پدافند هوایی رو که کسی نشون نمیده. نمونه ی دیگه هم دایره ی بزرگ بنفش در شرق کشوره. من یکی که فکر نمیکنم ما پدافندی به اون برد داشته باشیم (برای مثال تهران یا آذربایجان غربی رو نگاه کنید دایره ی آبی رنگ که احتمالا برد راداره به اندازه ی برد پدافندیه که تو شرقه!). به نظر من که این عکس به هیچ وجه اطلاعات واقعی رو نمایش نمیده. پس شاید در مورد سیستم عاملشم بشه همینو گفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سمت چپ تصویر رو نگاه کنید. به نظر میاد دکمه ی خاموش شدن اون طرف باشه. [/quote]

بازم مشکلي نيست! ميتونه اون دکمه مال برنامه باشه! چون صفحه تاچ اسکرين هست طراحي
دکمه خاموش کردن سيستم براي برنامه کاملا منطقي ميرسه.....

بنظر ميرسه در هر صورت من با توجه به چيزهايي که ديدم, فکر نکنم ما از سيستم عامل جديدي در سيستم هاي نظامي استفاده کنيم يا همان ويندوز هست يا ورژن embedded در سيستم هاي کوچکتر مبتني بر کنتلرهاي ARM يا نهايتا لينوکس! منتها بيشتر همان ويندوز محور هست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اون عکس پدافند ایران نیست مربوط به جمرها و سیستم های جنگال هست که چندماه پیش رونمایی شد(احتمالا مربوط به اخلال گر های GPS) البته دوست عزیز که عکس رو گذاشتن گویا زیرش رو پوشندن 100% ویدوز هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]در این ناو جدید [b]از فناوری پنهانکاری راداری[/b](رادارگریزی) برای کاهش بازتاب راداری و در نتیجه تأخیر در کشف شدن توسط دشمن استفاده خواهد شد. اینکار به افزایش بقاپذیری رزمی این ناو منجر شده و برد مؤثر موشک های دشمن را کاهش می دهد. [/quote]
تعجب میکنم مشرق بر چه اساسی چنین موضوعی را مطرح میکنه لااقل در ساختمان ولایت و همچنین جماران ( که قاعدتا در یک کلاس هستند ) چنین چیزی مشاهده نمیشه ..[/quote]

بسم الله

سلام جناب دکتر
رادارگریزی فقط ساختمان و طرح نیست، بلکه نوع پوشش و رنگ هم حداقل به همان اندازه تأثیر دارد. در خبرهای قبلی به این نکته اشاره شده بود که پوششهای خاص دارد این ناو جدید.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا من خودم تو یکی از همین دانشگاه های دولتی درس می خونم همین رشته کامپوتر برادر من وقتی تو درس های شما کلا حرف زیادی در مورد لینوکس نمیشه و بچه ها بیشتر ترجیه میدن که زبان .net کار کنن تا زبان های برنامه نویسی دیگه چه انتظاری از دانشگاه ها داری در ضمن خود لینوکس هم بعضی قسمت هاش دی کد شده اگر شما کرنل سیستم عامل رو بخونی متوجه میشی پسر خوب چند وقت پیش در اومد که freebsd یک ابزار جاسوسی بوده برا دولت آمریکا ما تا وقتی خودمون نتونیم یک سیستم عامل برا خودمون بنویسیم مجبوریم از همین ویندوز xp استفاده کنیم البته کسی در این مورد حرف من رو قبول نداره می تونم بهش ثابت کنم شما با کمی سرچ در باره همین freebsd متوجه خبرش میشه دیگه از freebsd متن باز تر چیه اگر میشه به من بگین من خودم ۲ سال هست که دارم رو کرنل کار می کنم تازه به این نتیجه رسیدم که تا الان راه اشتباه می رفتم به هر حال همچین فکر نکن که لینوکس هم خیلی متن باز هست که شما همه چیش رو بتونی با خیال راحت بخونی icon_question

در جواب اون دوستمون که درباره هنگ کردن ویندوز گفتن بهتره بدونین که لینوکس هم هنگ می کنه و این ربطی به اوپن سورس بودن نداره ولی چون لینوکس قابلیت مولتی پروسس داره و هر سرویس از سرویس دیگه جدا هست شما ممکن هست که سرویس sshd یا httpd هنگ کنه ولی می تونی اون رو ریست کنی بدون اینکه سیستم عامل رو ریست کرده باشی یعنی هر سرویسی کار خودش رو انجام میده در حالی که داره یک وظیفه که برا مجموعه سیستم عامل هست رو انجام میده ولی در ویندوز همچین چیزی نیست حتی سون که می گن دیگه ته مولتی پروسس ماکروسافت هست به هر حال خیلی حرف زدم icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]در این ناو جدید [b]از فناوری پنهانکاری راداری[/b](رادارگریزی) برای کاهش بازتاب راداری و در نتیجه تأخیر در کشف شدن توسط دشمن استفاده خواهد شد. اینکار به افزایش بقاپذیری رزمی این ناو منجر شده و برد مؤثر موشک های دشمن را کاهش می دهد. [/quote]
تعجب میکنم مشرق بر چه اساسی چنین موضوعی را مطرح میکنه لااقل در ساختمان ولایت و همچنین جماران ( که قاعدتا در یک کلاس هستند ) چنین چیزی مشاهده نمیشه ..[/quote]

بسم الله

سلام جناب دکتر
رادارگریزی فقط ساختمان و طرح نیست، بلکه نوع پوشش و رنگ هم حداقل به همان اندازه تأثیر دارد. در خبرهای قبلی به این نکته اشاره شده بود که پوششهای خاص دارد این ناو جدید.[/quote]
سلام علیکم دوست عزیز
همون طور که مطلع هستید پنهان کاری به معنای عام اون شرایطی را میطلبه که رادار گریزی هم جزئی از ان هست ...اما در خود مبحث رادار گریزی این شناور ها ساختمان و زوایای ان به علاوه متریال به کار رفته در بدنه حرف اول را میزند که البته برای تکمیل این موارد رنگ ها و پوشش های رادار گریز هم استفاده میشود ... خوب است دوباره نگاهی به فناوری بکار رفته در شناور های پنهان کار بیندازیم
ویسبی
[img]http://www.naval-technology.com/uploads/feature/feature49549/4-swedens-visby.jpg[/img]

کلاس هامینا
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_20357_8_122_510lo.jpg[/img]
توجه دارید استفاده از پوشش های جاذب رادار بر روی بدنه شناوری مثل جماران و ولایت باعث رادارگریزی و پنهان کاری انها نخواهد شد... الته اگر عکس های بیشتری از ولایت داشتیم بهتر میشد در این باره صحبت کرد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خلاصه استفاده از سیستم عامل ویندوز بسیار بسیار خطرناک و البته ضعف هست.
یعنی سیستمی که این سیستم عامل و نرم افراز روش هست به طور کامل در برابر جنگ الکترونیک و بمب های الکترومغناطیس و ... ایمن هست.
واصلا می توان اطمینان کرد که این سیستم عامل در مواقع بحرانی دچار مشکل نشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای زدن یک کشتی باید اول شناسایی بشود
این کار حداقل برای ایران در ناحیه دریای خود با کمک پهباد ها و قایق های گشتی مشکلی نیست
در مورد زدن موشک اما مشکل پیش خواهد آمد مگر موشک مجهز به کنترل با دوربین باشد یا خطی باشند

زیردریایی بهترین وسیله برای پنهان شدن است اگر کشتی همچون زیر دریایی به زیر آب برود می تواند پنهان واقعی شود

در مجموع کشتی های دشمن در آب های محصور ما قدرت پنهان شدن ندارند چون ما آنها را مدام رصد می کنیم
این قضیه برای ناو های ما هم صادق است یعنی اگر ناو ما هم ضد رادار باشد باز تحت نظر گشت هوایی و ماهواره ای است.

در مجموع باید توانایی این نوع پنهان کاری را یاد گرفت چرا که در آینده و در اقیانوس ها بکار می آید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا دمشون گرم. جماران واقعا کر بزرگی بود ولی نبود سیستمهای پدافند هوایی کامل و طراحی بدنه قدیمیش نقطه ضعفش بود که خداروشکر داره تو نمونه های بعدی برطرف میشه .واقعا دست مریزاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.