Ehsan_animator

فریگت های کلاس جماران ایران ، پروژه ی موج

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

هم اکنون, Excalibur گفت:

منظورتونو از جدید متوجه نشدم! یعنی همون قبلی رو دارن تعمیر و بازسازی می‌کنن یا یکی‌ دیگه‌ست و شیره مالیدن سر مردم اسمشو دماوند گذاشتن؟

از اول قرار بود تجهیزات باز شده در ساخت دماوند جدید استفاده بشه و قسنت های نابود شده از نو ساخته بشه فریبی در کار نبوده 

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 hours قبل , khoram گفت:

****فکر کنم بحث بیشتر اسپم میشه پس ادامه ندیم اگر خواستید جوابم بدید یا حرفام قبول نداشتید از مدیران بخوایید حذفش کنند ***

بنده مدیر انجمن هستم ، در نتیجه تشخیص ادامه یا عدم ادامه این بحث ، در حوزه صلاحیت بنده است 

7 hours قبل , khoram گفت:

درست میفرمایید دقیقا به همین علت جواب اون پستتون دادم چون سرشار از وادادگی بود 

دقت کنید دوست عزیز ، بنده الان نزدیک به 4 سال هست در میلیتاری مسئولیت دارم ، کاربرانی نظیر شما که از این ادبیات استفاده می کنند ، زیاد آمدند و رفتند ، در نتیجه  سعی کنید حداقل مثل پیشینیان خودتان عمل نکنید .

در میلیتاری نه واداده داریم  و نه ضد انقلاب ، این جا جمعی هستند که سعی دارند روی یک اصول مشخصی وضعیت دفاعی جمهوری اسلامی ایران را نقد کنند ، نقاط قوت را پررنگ کنند و نقاط ضعف را در چهارچوب قوانین ، نقد کنند . اگر دانش و تجربه ای دارید ،محترمانه بیان کنید ،کسی هم مزاحم شما در اعلام نظر نمی شود ، ولی سعی نکنید که  میلیتاری را تبدیل به بخش کامنتهای خبرگزاری ها کنید .......

پی نوشت

برای بقیه موارد مطرح شده هم جواب تخصصی وجود دارد . یک بخشی را دوستان دریایی ما جواب خواهند داد ، بخش دیگری را هم دوستان انجمن قضاوت و تحلیل می کنند 

مدیر انجمن میلیتاری  MR9

• Like 5
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از تصاویری که فعلا قبل رونمایی از سهند دیده میشه عدم نصب رادار آرایه و استفاده از رادار شبیه جماران (احتمالا دلیل خاصی داره) عدم نصب سامانه های اپتیکی و...یا هنوز تکمیل نیست  شاید من انتظار زیادی الخصوص از دو رونمایی اخیر منظورم کوثر و سهند داشتم شاید سیاست جدید وزارت دفاع این هست که چیزی رو که ایران واقعا میتونه تولید کنه رو بسازه واین  زمان طولانی اورهال کردن و یا تولید کردن تجهیزات دریایی و هوایی رو که بعضا بیش از ۳ تا۴برابر زمان استاندارد هست رو توجیه میکنه کلا با دو رونمایی اخیر احساس شخصی خودم خوشبینی کمتری نسبت به آینده تولیدات نظامی ایران هست 

ویرایش شده در توسط arjemandi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دریادار خانزادی در مصاحبه باز زمانبندی قبلا اشاره شده مربوط به کلاس جماران را تکرار کردند ( 6 سال به 2 سال و 2 سال به 18 ماه  برای ساخت این کلاس ها ) به نظرم با توجه به نشانه ها و تکرار این زمانبندی از سوی مقامات مختلف نیروی دریایی واقعا توان ساخت جماران ها در این بازه زمانی در حال حاضر وجود داره مشروط بر اینکه بودجه باشه.

حداقل دو خبر جدی داشتیم از پیگیری مسئولان نظامی از دولت برای تخصیص کامل بودجه و یا لااقل به موقع، این خلا بودجه باعث میشه بخشی در موتور، بخشی در الکترونیک، بخشی در قطعات مکانیکی، بخشی در بدنه و ... همه به خاطر بودجه و عدم تزریقش متوقف بشند و نهایتا اینچنین زمان ساخت به ظاهر افزایش پیدا کنه و در حقیقت یک پروژه در سال خودش بودجه را دریافت نمیکنه و مجبوره منتظر بودجه سال بعد باشه که خود این پروژه های موازی و بعدی سال بعد را هم دستخوش تاخیر میکنه.

مقایسه این شرایط با شرکتهایی که دقیقا مطابق زمانبندی و شاید حتی پیشتر بودجه در اختیارشون هست و تازه در صنایع دیگه که احتمالا قطعاتی را در پروژه شریک هستند هم هیچ مشکلی وجود نداره با شرایط نیروهای مسلح ما که هم بودجه خودش و هم شرکتهای خصوصی طرف قرار داد مدام دستخوش تلاطم هست در موضوع زمانبندی تولید محصولات مقایسه دقیقی نمیتونه باشه.

اتفاقا با تک خالهای صنایع نظامی ایران که دیگه از استثنا فراتر رفته در تعداد، به نظرم اگر بودجه به بخشهای موفق نیروهای نظامی ما تزریق بشه کارهای بزرگی میتونند صورت بدند ولی مشکلات مالی هم دلسردشون میکنه و هم اینکه به شدت دست و پاشون را میبنده در ایده پردازی و فاز صفر پروژه ها و تحقیق و توسعه و ریسک پذیری را هم کاهش میده براشون.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
34 minutes قبل , alala گفت:

دریادار خانزادی در مصاحبه باز زمانبندی قبلا اشاره شده مربوط به کلاس جماران را تکرار کردند ( 6 سال به 2 سال و 2 سال به 18 ماه  برای ساخت این کلاس ها ) به نظرم با توجه به نشانه ها و تکرار این زمانبندی از سوی مقامات مختلف نیروی دریایی واقعا توان ساخت جماران ها در این بازه زمانی در حال حاضر وجود داره مشروط بر اینکه بودجه باشه.

حداقل دو خبر جدی داشتیم از پیگیری مسئولان نظامی از دولت برای تخصیص کامل بودجه و یا لااقل به موقع، این خلا بودجه باعث میشه بخشی در موتور، بخشی در الکترونیک، بخشی در قطعات مکانیکی، بخشی در بدنه و ... همه به خاطر بودجه و عدم تزریقش متوقف بشند و نهایتا اینچنین زمان ساخت به ظاهر افزایش پیدا کنه و در حقیقت یک پروژه در سال خودش بودجه را دریافت نمیکنه و مجبوره منتظر بودجه سال بعد باشه که خود این پروژه های موازی و بعدی سال بعد را هم دستخوش تاخیر میکنه.

مقایسه این شرایط با شرکتهایی که دقیقا مطابق زمانبندی و شاید حتی پیشتر بودجه در اختیارشون هست و تازه در صنایع دیگه که احتمالا قطعاتی را در پروژه شریک هستند هم هیچ مشکلی وجود نداره با شرایط نیروهای مسلح ما که هم بودجه خودش و هم شرکتهای خصوصی طرف قرار داد مدام دستخوش تلاطم هست در موضوع زمانبندی تولید محصولات مقایسه دقیقی نمیتونه باشه.

اتفاقا با تک خالهای صنایع نظامی ایران که دیگه از استثنا فراتر رفته در تعداد، به نظرم اگر بودجه به بخشهای موفق نیروهای نظامی ما تزریق بشه کارهای بزرگی میتونند صورت بدند ولی مشکلات مالی هم دلسردشون میکنه و هم اینکه به شدت دست و پاشون را میبنده در ایده پردازی و فاز صفر پروژه ها و تحقیق و توسعه و ریسک پذیری را هم کاهش میده براشون.

واقعا کاری وجود نداره از نظر فنی نشه انجام داد

کشور دست مدیرانش یک جورایی گروگانه

علاوه بر بحث بودجه و تخصیص منابع و سربار زیاد مدیریتی، سیستم مدیریت کشور طاقت شکست در فناوری نوین را نداره و پروژه ها را مثل هندوانه به شرط چاقو‌ میخواد. به همین دلیل مدیران تکنولوژی در محصولات محافظه کاری میکنند و نوآوری را خیلی بال و پر نمی دهند

• Like 2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصویری که از سهند قابل دریافت است ! چند نکته رو در خودش داره که جالب توجه هستند...

اعم از عدم نصب رادار آرایه فازی، موردی که به گمانم اغلب ناظران انتظار نصبش رو داشتند، خصوصا که پیش از این نمونه‌ای از اون رو در مدل های شناور دیگر شاهد بودیم ... 

حال این اقدام چه دلایلی می‌تونه داشته و آیا با مواضع و شرایط حاکم سیاسی و اوضاع ملتهب و نیمه متشنج منطقه‌ای چنین تصمیمی به صلاحدید صورت گرفته یا بیانگر مشکلات دیگری چون عدم تخصیص منابع مالی یا وجود مشکلات تکنولوژی که فائق آمدن بر اون ها زمان و دانش بیشتری می‌طلبد و یا شاید ده‌ها گزینه دیگر مشخص نیست.

عدم نصب سیستم های اوپتیک هم از دیگر مواردی بود که جلب توجه کرده و خود محل پرسش و ابهامات زیادی

لیکن در یک مورد از تصاویر وجود سامانه ای شبیه دفاع نزدیک هویداست چیزی شبیه کاشتان ! که خودش می‌تواند مصداقی بر نصب احتمالی سیستم های ویژه منجمله سیستم های اوپتیک که از ملزومات دفاع نقطه‌ای است باشد.

عطف به سیاق معمول ما شاهد بدقولی از جانب مسئولین مربوطه هم بودیم که پیش از این از الحاق رسمی فریگت سهند به توان رزم دریایی ایران در روز نیروی دریایی خبر میدادند اما چیزی ندیدیم...

و همین خودش این احتمال را پشتیبانی میکند که سهند هنوز تکمیل نشده حال به چه دلایلی مشخص نیست !!

ywwi_capture+_2018-11-30-21-10-05.png

من فکر نمیکنم با این میزان از استعداد رزمی، نیروی دریایی ایران برای قدرت های بزرگ واقعا باشد ! بنظرم اسارت در دام شعارها و کوبیدن بر تبل آن خود ورطه خطرناکی است که می‌توان سرنوشت یک سیستم را تغییر دهد.

• Like 1
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی غرب آسیا به نداجا پیوست!!!!!!!!!!!!

من تو اینکه پیشرفته‌ترین ناو ساخته‌ی خودمون هم باشه شک دارم.

بحث اینکه ناوشکن هست یا قایق توپدار هم به‌کنار. (اون دوتا لانچر پرتاب موشک رو بردارید میشه قایق توپدار)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام خدمت کلیه دوستان عزیز

تبریک میگم این رویداد بزرگ روبه همه شما

در خصوص سامانه دفاع نزدیک قبلا هم عرض کردم؛ در کشور تولید میشه و به محض سفارش توسط نیروهای مسلح در ودجا ساخته و تحویل اونها میشه

در مورد سامانه های ناو سهند هم آنچه اعلام میشه قطعا روی شناور نصب خواهد شد.

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ناو محافظ های سبک ساخت داخل بیشترین مذیتی که برای ما داشتند کسب تجربه ایی بوده که تو این سال ها بدست اوردیم به هر حال از تصمیم ساخت این ناوها بیش از یک دهه هست که میگذره و الان خیلی جلوتر هستیم از اون زمانی که راه افتاده بودیم دور دنیا تا بتونیم متخصص ایرانی  پیدا کنیم تا بفهمیم اصلا از کجا باید شروع کنیم !! به هر طریق که بوده ما تا اینجا سه ناو جنگی ساختیم و به مرور  بر اساس تجربیاتی که داشتیم طرحمون رو کامل تر و بهینه تر کردیم . از اونجایی که نه تجربه ایی داشتیم و نه علمی تنها راه معقول استفاده از پلتفرم های موجود بود که خوب همگی قدیمی و غیرمنطبق با شرایط روز دنیا بودند که البته چاره ایی هم نبوده و راهی بود که باید طی میشد . از نظر من ساخت و ادامه پروژه موج سوای نمونه های تکمیل نشده مثل شیراز باید با همین سه فروند ناو جنگی پروندش بسته بشه . تا قبل زمان حال هر سرمایه گذاری که روی  ساخت این ناو ها کردیم بخاطر کسب تجربه و دانش ساخت توجیه پذیر بود ولی از الان به بعد (شخصا اعتقاد دارم دماوند باید اخرین نمونه میبود) بخاطر شرایط کشور چه سیاسی و چه مالی به علاوه تجربه و دانش مناسبی که تو این سال ها بدست اوردیم از نظر من ادامه ساخت این ناو ها دور ریختن سرمایه و از دست دادن زمانه ! این ناو ها بر اساس پلتفرم های قدیمی و منسوخ شده ناو های انگلیسی ساخته شدند در شرایط حال در مقابل ناوگان دشمن بخاطر ذات ساختاریشون نه توان تهاجمی دارند و نه توان دفاعی نه میتونند با چهار موشک کروز 300-400 کیلومتری ساده برا ناوگان دشمن تهدیدی باشند و نه میتونند برابر تهدیدات اونها یا هر تهدید بالقوه دیگری از خودشون دفاع کنند این ناوها حتی از ظرفیت های نظامی خود ما هم عقب تر هستند مثلا همین رادار عصر از توانایی شناسایی اهداف از فاصله و به تعداد مناسبی بر خوردار هست ولی نمیتونیم ازش استفاده کنیم چون فقط 4 تا موشک داریم یا برا فاز دفاعی باز هم رادار عصر قابلیت خوبی داره ولی ما اصلا موشک پدافندی نداریم ما باید تجربه و سوادمون رو از این به بعد صرف پلتفرم های به روزتری کنیم که حداقل بتونه از ظرفیت های خودمون  استفاده کنه داشتن 4 موشک کروز 300 کیلومتری هیچ جوره توجیح نمیکنه که ما بخاطرشون پول و زمان صرف کنیم برای ساخت ناو مگر اینکه از تعداد و قابلیت مناسب برخوردار بشه . توانایی این ناو هارو برا مثال با دو ناوشکن امریکایی مقایسه کنیید که پارسال 60 موشک کروز 2500 کیلومتری زدند به سوریه ولی باز هم توان تهاجمیشون حفظ شد کاری هم با ان موشک پدافندیشون ندارم

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
59 minutes قبل , yamor گفت:

ناو محافظ های سبک ساخت داخل بیشترین مذیتی که برای ما داشتند کسب تجربه ایی بوده که تو این سال ها بدست اوردیم به هر حال از تصمیم ساخت این ناوها بیش از یک دهه هست که میگذره و الان خیلی جلوتر هستیم از اون زمانی که راه افتاده بودیم دور دنیا تا بتونیم متخصص ایرانی  پیدا کنیم تا بفهمیم اصلا از کجا باید شروع کنیم !! به هر طریق که بوده ما تا اینجا سه ناو جنگی ساختیم و به مرور  بر اساس تجربیاتی که داشتیم طرحمون رو کامل تر و بهینه تر کردیم . از اونجایی که نه تجربه ایی داشتیم و نه علمی تنها راه معقول استفاده از پلتفرم های موجود بود که خوب همگی قدیمی و غیرمنطبق با شرایط روز دنیا بودند که البته چاره ایی هم نبوده و راهی بود که باید طی میشد . از نظر من ساخت و ادامه پروژه موج سوای نمونه های تکمیل نشده مثل شیراز باید با همین سه فروند ناو جنگی پروندش بسته بشه . تا قبل زمان حال هر سرمایه گذاری که روی  ساخت این ناو ها کردیم بخاطر کسب تجربه و دانش ساخت توجیه پذیر بود ولی از الان به بعد (شخصا اعتقاد دارم دماوند باید اخرین نمونه میبود) بخاطر شرایط کشور چه سیاسی و چه مالی به علاوه تجربه و دانش مناسبی که تو این سال ها بدست اوردیم از نظر من ادامه ساخت این ناو ها دور ریختن سرمایه و از دست دادن زمانه ! این ناو ها بر اساس پلتفرم های قدیمی و منسوخ شده ناو های انگلیسی ساخته شدند در شرایط حال در مقابل ناوگان دشمن بخاطر ذات ساختاریشون نه توان تهاجمی دارند و نه توان دفاعی نه میتونند با چهار موشک کروز 300-400 کیلومتری ساده برا ناوگان دشمن تهدیدی باشند و نه میتونند برابر تهدیدات اونها یا هر تهدید بالقوه دیگری از خودشون دفاع کنند این ناوها حتی از ظرفیت های نظامی خود ما هم عقب تر هستند مثلا همین رادار عصر از توانایی شناسایی اهداف از فاصله و به تعداد مناسبی بر خوردار هست ولی نمیتونیم ازش استفاده کنیم چون فقط 4 تا موشک داریم یا برا فاز دفاعی باز هم رادار عصر قابلیت خوبی داره ولی ما اصلا موشک پدافندی نداریم ما باید تجربه و سوادمون رو از این به بعد صرف پلتفرم های به روزتری کنیم که حداقل بتونه از ظرفیت های خودمون  استفاده کنه داشتن 4 موشک کروز 300 کیلومتری هیچ جوره توجیح نمیکنه که ما بخاطرشون پول و زمان صرف کنیم برای ساخت ناو مگر اینکه از تعداد و قابلیت مناسب برخوردار بشه . توانایی این ناو هارو برا مثال با دو ناوشکن امریکایی مقایسه کنیید که پارسال 60 موشک کروز 2500 کیلومتری زدند به سوریه ولی باز هم توان تهاجمیشون حفظ شد کاری هم با ان موشک پدافندیشون ندارم

بعید میدونم غیر از همون هدف گذاری اولیه و تعدادی که در پروژه موج تعریف شده بود از این کلاس مورد جدیدی بسازیم. چند مورد بعد مثل شیراز و خلیج فارس هم که متفاوت و یک قدم رو به جلو هستند. اصولا با توجه به فایده/هزینه ناوهای بزرگ برای ما فعلا اولویتهای دفاعی و تهاجمی واجب تری داریم. ناوهای بزرگ برای ما بدون مکملهاشون شامل زیرسطحی/پرنده های رهگیر/قایقهای محافظ به تعداد کافی فعلا در اولویت نیستند. پروژه موج به نظر در زمان تعریف پاسخ به یک نیاز فوری در حد رفع تهدیدات محلی و منطقه ای محدود مثل همون اسکورتها و نهایتا دفاع از جزایر در برابر دست اندازی همسایگان در ترکیب با سپاه تعریف میشد.

ولی همانطور که اشاره کردید میتونیم تجربیات را حفظ و در زمان تا رفع سایر اولویتها تقویت کنیم برای قدمهای بزرگتر. یک زمانی همه خسته شده بودیم از بس که کروز دریایی در انواع مختلف تولید میشد. ولی مشخصا پاسخ به یک نیاز فوری بود در غیاب سایر ابزار دفاعی و نوع تهدید دشمن. حالا مدتهاست خبری از کروزهای دریایی نمیشنویم، این به این معنا نیست که با ابزار جدید مثل بالستیکهای دریایی از اون بی نیاز شدیم ولی انشاء الله که در حال برداشتن گام های بعدی در مبحث کروزهای دریایی هستیم با رفع نیاز فوری اون مقطع. این به سایر موارد و اولویتها هم قابل تسری است.

• Like 1
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وای این همه گفتن رادار بهینه شده پرتابگرهای موشک بهینه شده از دوروز پیش چی فکر میکردمو چی شد این ابرو ریزی بود میگفتن سومین ناو موج پیشرفته ترین ناو چرا اینکارو کردن یا کامل تکمیلش میکردن بعد رونمایی میکردن این خیلی افتضاح بود تنها فرقش با موج دماوند گتلینک کمند بود اونم بدون رادار کنترول اتش لاعق رادار عصر ارایه فازی رو میزاشتید نه این رادار عهد بوق  از نظر موشک سطح به سطح 4پرتابگر بود کجا ارتقا یافته تازه موشک پدافندیشم خوب محراب بود این دیگه نوبر بود این همه گفتن تعدادموشکهای پدافندی افزایش یافته همین دو پرتابگر چرا موشک صیادو نزاشتن تو سهند که این همه میگفتن تو سهند به کار میره خداکنه لاقل سکتمون ندن چند وقت دیگه همه چیز درست بشه رادارعصرو موشک صیادو سامانه اپتیکی و رادار کنترول اتش جدیدو تعداد پرتابگرهای موشکهای پدافندی وسطح به سطح افزایش پیدابکنن  خدایش این رسمش نبود بعد این همه تبلیغ اینطور افتضاح رونمایی کنن البته یه چیزش جالب بود تو دماغه کشتی پروانه گذاشته بودن برای گردش سریع ناوچه اینشو کیف کردم من عاشق تجهیزات نظامی ایرانیم انشاالله بیشتر مسعولان دقت کنن توفکر رونمایی سرسری نباشن یه چیزی نشون میدادن که همه مون لذت میبردیم چه عجله ای بود اینطور ضایع کار کنن چندماه دیرتر رونمایی میکردن ولی با سامانه های جدیدو خوب امیدوارم دیگه شاهد چنین کارهای حولکی نباشیم البته این ناوچه که ساخت ایرانه باعث افتخاره فقط طرز رونماییش مناسب نیرو دریایی نبود که یه ناوچه نیمه کاره رو رونمایی کردن امیدوارم مسعولان به این جزییات توجه کنن به امید پیشرفت هرچه بیشتر ایران عزیزمان که با خون چنصد هزار نفر سرپا واستوار مانده است

• Like 2
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 ساعت پیش, masy1987 گفت:

وای این همه گفتن رادار بهینه شده پرتابگرهای موشک بهینه شده از دوروز پیش چی فکر میکردمو چی شد این ابرو ریزی بود میگفتن سومین ناو موج پیشرفته ترین ناو چرا اینکارو کردن یا کامل تکمیلش میکردن بعد رونمایی میکردن این خیلی افتضاح بود تنها فرقش با موج دماوند گتلینک کمند بود اونم بدون رادار کنترول اتش لاعق رادار عصر ارایه فازی رو میزاشتید نه این رادار عهد بوق  

والا من زیاد وارد نیستم تو معلومات نظامی  ولی یعنی شما میگی کلی وقت گذاشتن این رادارو نصب کردن و کارای مربوط به راه اندازیشو انجام دادن بعد میکنن میزارنش کنار یک رادار دیگه میزارن روش ..خوب اگه اینطوری بود که از اول همون پیشرفته تره رو روش نصب میکردن ...بنظر من تجهیزاتی که مسولینه عزیزمون میگن ساخت داخله اکثرش ساخت دوستان خارجی هست یا دانش ساختش خریداری شده ولی باز وسایل مورد نیازش از خارج یا از بازارسیاه شاید تهیه میشه و داخل ایران مونتاژ میکنن..البته امیدوارم من اشتباه کنم 

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

https://ir.sputniknews.com/iran/201812014222926-ناوشکن-سهند-نیروی-دریایی-ایران/

تنها نکته ای که بهش هیجا اشاره نشده بجز این سایت ( حداقل من ندیدم ) تجهیز شدن سهند به چها موتوره 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

متاسفانه مدیریت کشور ما بسیار بسیار ضعیفه و این دیگه یه چیز واضحیه ولی من هر وقت تو این سالها بعد از رونمایی میام میلیتاری کلا فضا فضای سیاه نماییه من قبول دارم ایرادات زیاده ولی نقاط مثبت هم هست که کمتر دیده میشن

تو این سالها این رو دلم مونده بود که بگم شایدم بخاطر همین باشه این سایت خیلی افت کرده نسبت به چند سال پیشش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
49 minutes قبل , meshcat گفت:

من هر وقت تو این سالها بعد از رونمایی میام میلیتاری کلا فضا فضای سیاه نماییه من قبول دارم ایرادات زیاده ولی نقاط مثبت هم هست که کمتر دیده میشن

سیاه نمایی نیست ، شاید ادبیات یکسری دوستان مقداری تند باشد ولی سمت واقعیت موجود را بررسی می کنید ، نباید انتظار داشته باشید تا تحلیل گل و بلبل رصد شود ، ولی نقد شما در اینکه شیوه بیان نواقص یک مقدار باید تغییر کند ، درست هست

49 minutes قبل , meshcat گفت:

تو این سالها این رو دلم مونده بود که بگم شایدم بخاطر همین باشه این سایت خیلی افت کرده نسبت به چند سال پیشش

هر مجموعه ای دوران فراز و نشیب دارد ، اما این تحلیل شما دقیقا"  رویکرد مدیریتی حال حاضر در کشور ما را تداعی می کند ، فرض محال که اُفتی  وجود دارد  ، جنابعالی بعنوان یک کاربر دلسوز برای میلیتاری چه کار کردید ؟؟؟ صرفا" نشستن و نظاره کردن ، مشکلی را حل نمی کند .

• Like 1
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.