Ehsan_animator

فریگت های کلاس جماران ایران ، پروژه ی موج

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

درباره پدافند دماوند، با توجه به گفته های قبلی مبنی بر نصب صیاد-2 روی این شناور، احتمالا بصورت موقت این آرایش تسلیحاتی برایش در نظر گرفته شده و در آینده تغییرات قابل توجهی در آن ایجاد خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان کسی میدونه این وسیله چیه؟

در مراسم الحاق ناوشکن دماوند:

%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%82%20%D8%B1%

در فیلم نیز شلیکی به سمت ناوشکن انجام داد!

جزئیات عملیاتی ناوشکن دماوند

ویرایش شده در توسط kelardasht

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در تصاویری که از سمت راست دماوند گرفته شده دو نوع متفاوت از لانچر ضد کشتی رو شاهد هستیم یکی بلندتر از دیگری هست، فکر میکنم دو گونه متفاوت موشک، مثلا قادر و نور همزمان استفاده شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در صفحات قبل گفته شد که نیروی دریایی نسبت به صیاد2 ( باتوجه به مبناش که استاندارد باشد ) علاقه مند هست ، ولی صیاد 2 برای کار در محیط دریا باید بهینه سازی بشه و از قراری این کار هنوز شروع هم نشده!

یک ایده به نظرم رسید !

صیاد و استاندارد به احتمال قوی از لحاظ قطر یکی هستند ( و فقط طول صیاد از استاندارد ما بیشتره ) !

بنظرتون امکان پرتاب استاندارد از لانچر صیاد 2 وجود داره ؟!؟

چون ایده من این هست که فعلا لانچرهای ( تیوب ) صیاد رو نصب کنیم و تا زمان آماده شدن صیاد2 دریاپایه ، این لانچرها موشک های استاندارد رو بارگزاری و شلیک کنند !

و البته من یک موضوع مرتبط رو قبلا مطرح کرده بودم !

حالا که حرف استاندارد شده من هم یک سوال کنم ( جایی دیگری رو سراغ ندارم که سوال کنم )

این درسته که هواناو های BH-7 ( به ویژه در قبل از انقلاب ) موشک استاندارد حمل می کردن ؟!؟!؟!؟!؟!؟

در مجله جنگ افزار ( شماره 84 ) عکس زیر رو با عنوان ( هاوکرافت BH-7 مسلح به موشک ضد هوایی استاندارد ) چاپ شده :

bh7mk5-08~0.jpg

در خود متن هم اشاره داره که ایران 7 فروند BH-7 خریده و بر روی این BH-7 ها موشک استاندارد نصب شده شده !

اینها هم تصاویر دیگر ( از این تاپیک )

bh7mk5-13.jpgbh7mk5-04.jpg

از لحاظ شکل لانچرها ، شکل پایه اتصال و همینطور اندازه با لانچر های موشک نوری که الان روی این هواناوها سوار هست فرق دارد :

40_8902181194_L600~0.jpg

اگر موضوع صحت داشته باشه  :

1- تیوب ها تا حدودی شبیه تیوب صیاد هست و روی امکان پرتاب استاندارد از تیوب صیاد تا حدودی صحه می گذاره !

2- احتمال باقی ماندن این تیوب ها در انبارها وجود داره ، به عنوان یک راه حل کم هزینه تر نیروی دریایی می تونه بجای تیوبهای صیاد فعلا از همین تیوب ها استفاده بکنه!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینطور که برمیاد از سهند به بعد طراحی ناوشکن ها به طرف حداکثر رادارگریزی میره
تعداد و برد تسلیحات هم بیشتر بشه عالیه
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اسامی ۱۲ سامانه جدید ناوشکن «دماوند»
رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح اسامی ۱۲ سامانه نوین نصب شده روی ناوشکن پیشرفته «دماوند» را تشریح کرد.

به گزارش مشرق، امیر دریادار رستگاری در مراسم الحاق ناوشکن «دماوند» به ناوگان منطقه چهارم نداجا ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: مراحل طراحی و ساخت ناوشکن دماوند از سال 85 براساس تاکیدات مقام معظم رهبری آغاز شد.

وی افزود: 700 مرکز پژوهشی، دانشگاهی و صنایع دفاعی و وزارت علوم در ساخت بدنه دماوند همکاری کردند.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه فرآیند ساخت بدنه شامل سازه اصلی، روسازه و ملحقات سازه‌ای و متعاقب آن ساخت، نصب و راه‌اندازی بیش از 120 سامانه مکانیکی و تأسیساتی، تحرک و رانش، برق و الکترونیک توسط متخصصان ایرانی انجام شد، گفت: ساخت و تکمیل دمانوند با 2 میلیون و 500 هزار نفر ساعت کار و انجام بیش از 12 هزار فعالیت اجرایی شهریورماه امسال به پایان رسید.

دریادار رستگاری با بیان اینکه از مهرماه امسال آزمایش‌های کنار اسکله و دریای ناوشکن دماوند آغاز شد، تصریح کرد: تاکنون بیش از 9 هزار فقره آزمایش با 21 هزار نفر ساعت کار روی دماوند انجام شده است.

وی با بیان اینکه 73 دوره آموزشی به مدت و تعداد شرکت‌کنندگان 35 هزار نفر ساعت، آموزش عملی و تئوری بر روی دماوند اجرا شد، تصریح کرد: تخصص‌های مربوطه در 3 سطح سازمانی، میانی و کارخانه‌ای برگزار شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با اشاره به دستاوردهای اجرای پروژه دماوند، اظهار داشت: افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی، تقویت روحیه خودباوری و خوداتکایی در تلاشگران عرصه علم و صنعت دریایی کشور از مهمترین دستاوردهای ساخت ناوشکن دماوند است.

دریادار رستگاری اکتساب فناوری‌های نوین و کسب دانش فنی ساخت و تجهیز انواع مختلف ناوشکن را از دیگر دستاوردهای دماوند دانست و افزود: ایجاد و تقویت شبکه همکاران توانمند بر زنجیره تأمین و ساخت و زیرسامانه‌ها از دیگر دستاوردهای دماوند است.

وی تأکید کرد: با ساخت ناوشکن دماوند زنجیره آموزشی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای دوره‌های کارورزی دانشجویان دانشگاه افسری حضرت امام (ره) و درجه‌داران مرکز آموزش‌های تخصصی دریایی در دریای خزر تکمیل شد.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح ضمن تشریح 12 سامانه نوین نصب شده روی ناوشکن پیشرفته دماوند، گفت: سامانه‌های رادار هوایی پیشرفته 3 بعدی، رادار سطحی، هدایت آتش، جنگ‌های الکترونیکی، جنگ‌های نوین، سامانه هوشمند حل مسئله تیر، سامانه مدیریت نبرد، سامانه مخابراتی امن، ‌شفت و پروانه گام متغیر، کنترل و نشان‌دهنده یکپارچه، نشست و برخاست بالگرد در شب و کشف و اطفاء حریق سازگار با محیط‌زیست بر روی ناوشکن جمهوری اسلامی ایران دماوند نصب شده است.

دریادار رستگاری با بیان اینکه آمادگی ساخت و تجهیز شناورهای جدید و پیشرفته را داریم، گفت: مأموریت اصلی ناوشکن دماوند پیام صلح و دوستی به همسایگان شمالی کشور است.

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاش ایران روی مهندسی معکوس موشک های تور ام 1 کار میکرد متاسفانه کمبودش تو همه شناور های ما حس میشه فکر نمیکنم با توجه به توانمندی های راداری سخت باشه با یه پروژه مناسب با دانشگاه ها حل میشه

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موشک استاندارد نمونه ضد کشتی هم داشته.

خوب استاندارد کاربرد دوگانه داشته و به احتمال زیاد کاربرد سطح به سطحش در رابطه با نصبش روی هواناوها منظور بوده !

ولی بحث ما وضعیت پدافندی ناوگان ، به ویژه موج کلاس ها هست !

به فرض شروع پروزه ساخت نمونه دریاپایه صیاد 2 ( که علاوه بر هماهنگ کردنش با محیط دریا ،احتمالا مثل استاندارد قابلیت سطح به سطح باید پیدا کند ! )  تا زمان آماده شدن نمونه دریاپایه  ، ناوگان چیزی برای دفاع داشته باشن !

از قضا این ایده پرتاب استاندارهای موجود از لانچر صیاد 2 ( تا زمان آماده شدن خود صیاد ) می تونه جزئی از مراحل پروژه صیاد 2 دریاپایه باشه ( مرحله اول نصب لانچر و پرتاب استاندارد ازش ، مرحله بعد هم خود صیاد همراه باسیستم های احتمالی که روی ناو نصب و یا تعویض شود ) !

این امر علاوه بر آموزش خدمه ( اگر آموزش خاصی لازم باشد ! ) ، ایرادات احتمالی لانچر رو هم مشخص می کند ( اگر ایرادی باشد ! ) که باعض صرفه جویی در زمان می شود !

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

2015-02-18_013830.jpg

2015-02-18_013759.jpg

سازه موج در خرمشهر 1394/1/7

http://8pic.ir/images/uutm5ngtu92a2r5bg8mw.jpg

http://8pic.ir/images/n29fgniqeq415ypulrhh.jpg

http://8pic.ir/images/k36d2fsovv6dht1fuyjz.jpg

زحمت آپ در گالری با دوستان عزیز

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من در تصویر فقط یک سازه موج می بینم ، در حالی که در نقشه flashearth دو تا موج موجود هست !

من احتمال می دم ( بر اساس نقشه flashearth ) که این سازه ای که در تصویر می بینیم  سازه شماره 2 هست و سازه شماره 1 احتمالا به جای دیگر منتقل شده !

2015-02-18_013759~0.jpg

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من در تصویر فقط یک سازه موج می بینم ، در حالی که در نقشه flashearth دو تا موج موجود هست !

من احتمال می دم ( بر اساس نقشه flashearth ) که این سازه ای که در تصویر می بینیم  سازه شماره 2 هست و سازه شماره 1 احتمالا به جای دیگر منتقل شده !

2015-02-18_013759~0.jpg

تصاویر flash earth برای بیش از 2 سال پیش هست (دقیقا معلوم نیست مربوط به چه زمانیه اما از بعضی چیزا معلومه که حداقل مربوط به 2-3 سال اخیر نیست).

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بی ربط با تایپک نیست

ناوشکن Type 21 بریتانیا

این ناوشکن ها به نوعی برادر بزرگتر کلاس سام ها (یا همان کلاس الوندهای) ایرانی بحساب می آیند.

thumb_2Iu1v35.jpg

thumb_Pakistan_Navy_Ship_28PNS29_Shahjah

thumb_4_5_inch_Mark_8_naval_gun_of_HMS_A

thumb_PNSShahjahan.jpg

thumb_url~25.jpg

thumb_HMS_Antelope_28F17029_MOD_45140138

thumb_Pakistani_Navy_frigate_PNS_Badr.jp

thumb_hmsavenger2.jpg

thumb_PNS_Tippu_Sultan_former_HMS_Avenge

این ناوشکن ها مجهز به آشیانه های بالگرد میباشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برای من جای سوال هست که رژیم طاغوت نمی تونسته بجای خرید واسپرها ( الوندها ) و ببر و پلنگ و آرتمیس ، این Type 21 رو بخره ؟!؟

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.