Ehsan_animator

فریگت های کلاس جماران ایران ، پروژه ی موج

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

2017-01-29_130029.jpg

حدود 3 سال پیش بود که اولین تصویر ماهواره از این سازه بیرون آمد که در آن زمان قسمت عرشه 01 آن نصب شده بود و من با استناد به نوع انحنا قسمت جلو گفته بودم که این ناو همانند جماران و دماوند خواهد بود و با تصویر جدید این موضوع اثبات شد .

این سازه یا متعلق به موج 3 است یا موج 4 ، به عبارتی این ناو به دلیل شماره و نوع سازه،  پیش موج 5 که سهند باشد قرار می گیرد و ساخت آن قبل از سهند شروع شده است !

و در حالی که سهند در مراحل نهایی ساخت خود ( البته با تاخیر ) قرار دارد ، سازه ایزایکو بنظر میاد که حتی دکل هم ندارد و تنها تفاوت ظاهری آن نسبت به 3 سال قبل ، اضافه شدن عرشه 02 و 03 ( پل فرماندهی ) می باشد !

• Upvote 10
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
وجود این موج کلاس قطعی بود .یعنی دو موج بندرعباس و یکی هم همینی که دوستمونموردی که بنده بازم در موردش ابهام دارم وجود چهارمین موج کلاس در خرمشهر هستش هر چند یکی از دوستان وجودشو با دادن آدرس تایید فرمودن ولی بنده نتونستم پیداش کنم.
متشکرم فرمایش میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام
وجود این موج کلاس قطعی بود .یعنی دو موج بندرعباس و یکی هم همینی که دوستمونموردی که بنده بازم در موردش ابهام دارم وجود چهارمین موج کلاس در خرمشهر هستش هر چند یکی از دوستان وجودشو با دادن آدرس تایید فرمودن ولی بنده نتونستم پیداش کنم.
متشکرم فرمایش میکنه.

این لینک رو مشاهده فرمایید.محل ساخت در خرمشهر می باشد.

https://www.terraserver.com/view?advance_search=true&search_text=30.427378,%2048.167766&searchLat=30.427378&searchLng=48.167766

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این لینک رو مشاهده فرمایید.محل ساخت در خرمشهر می باشد.

https://www.terraserver.com/view?advance_search=true&search_text=30.427378,%2048.167766&searchLat=30.427378&searchLng=48.167766

با توجه به این لینک:

بین سال های 2011 تا 12 یه سازی اصلی ساختی شده و بعد منتقلش کردن حالا به باهنر یا ایزوایکو.

بین سال های 2013 تا 15 هم سازه ی دوم ساخته شده که هنوز همون جاست.

با این حساب با توجه به اینکه مدرکی مبنی برو وجود سازه ی دیگه ای نیست تعداد موج ها باید 5 تاست

احتمالا یکی از سازه های اصلی برای ناو شیراز استفاده شده. 

ویرایش شده در توسط MrArhz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

2 سازه رویت شده در خرمشهر با توجه به داشتن حفره پنجره مانند در قسمت پاشنه همانند سهند ، احتمالا دارای ساختار مشابه سهند هستند و عبارتی می شوند موج 6 و 7 !

تعداد موج ها هم به صورت رسمی 7 ناو اعلام شده !

سازه رویت شده در ایزوایکو احتمالا موج 3 است بنظر من !

اما درباره موج 4 سه فرضه وجود دارد !

1- ممکن است ناو اطلاعاتی شیراز موج 4 باشد ، اما تا به حال در هیچ خبر و اطلاعات رسمی عنوان نشده که شیراز موج 4 است ، تنها اظهارنظر رسمی درباره ارتباط شیراز به کلاس موج مربوط به برنامه ثریا است که گفته شد این یک کشتی تحقیقاتی در ابعاد کلاس موج است ( آن زمان هنوز اسم نداشت ) !

2- سازه موج 4 همانند موج 3 در داخل سیلویی در جنوب قرار داشته باشد و یا 29 بلوک آن بدون اتصال در گوشه ای دپو شده باشد !

3- اصلا ممکن است محل موج 4 جنوب نباشد و این ناو طبق برنامه ها 2 موج و 6 سینا برای ناوگان شمال باشد !

• Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

2 سازه رویت شده در خرمشهر با توجه به داشتن حفره پنجره مانند در قسمت پاشنه همانند سهند ، احتمالا دارای ساختار مشابه سهند هستند و عبارتی می شوند موج 6 و 7 !

1- ممکن است ناو اطلاعاتی شیراز موج 4 باشد ، اما تا به حال در هیچ خبر و اطلاعات رسمی عنوان نشده که شیراز موج 4 است ، تنها اظهارنظر رسمی درباره ارتباط شیراز به کلاس موج مربوط به برنامه ثریا است که گفته شد این یک کشتی تحقیقاتی در ابعاد کلاس موج است ( آن زمان هنوز اسم نداشت ) !

2- سازه موج 4 همانند موج 3 در داخل سیلویی در جنوب قرار داشته باشد و یا 29 بلوک آن بدون اتصال در گوشه ای دپو شده باشد !

3- اصلا ممکن است محل موج 4 جنوب نباشد و این ناو طبق برنامه ها 2 موج و 6 سینا برای ناوگان شمال باشد !

فکر میکنم چند سال پیش یکی از مسئولین خبر از لغو ساخت موج دوم در شمال داد. متاسفانه لینک خبرو پیدا نمیکنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

برادر شما داری فرضیه میدی من دارم با مدرک حرف میزنم.

موج 6 و 7 کجا بود برادر من؟! icon_eek

موج یک و دو که تکلیفش مشخصه.

دو تا سازه ی اصل توی خرمشهر بوده یکیش رو احتمالا منتقل کردن به باهنر برای ساخت شیراز یا به احتمال قویتر به ایزوایکو برای ساخت موج-3( این درصورتی که مدرکی مبنی بر ساخت سازه ی اصلی موجی که در ایزوایکو ساخته شده باشه نیست و تصایر هم  بعد از نصب عرشه ی 01 هست).

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10338/2011.jpg]thumb_2011.jpg[/url]

سال 2011؛  آغاز ساخت سازه ی اول

2012.jpg

سال 2012؛ اتمام ساخت سازه ی اول و آغاز ساخت سازه ی دوم

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10338/2013.jpg]thumb_2013.jpg[/url]

سال 2013؛ ادامه ی ساخت سازه ی دوم در غیبت سازه ی اول

sly0bd0wljtc.jpg

سال 2013؛ ایزوایکو ساخت عرشه ی 01

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10338/2015.jpg]thumb_2015.jpg[/url]

[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/10338/2016.jpg]thumb_2016.jpg[/url]

سال 2015 و اتمام ساخت سازه ی دوم و سال 2016 هنوز سازه همونجاست.

سازه ی موج 4 احتمالا همونی که توی خرمشهره و موج پنجم که سهنده.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام علیکم

برادر عزیز جناب کلاردشت از توضیحاتتون سپاسگدارم.

چیزی که بنده استنباط کردم یکی از سازه ها شکل ظاهریش بمانند موج شیراز هستش ولی همونطور که عزیزان مسنحضرید شیراز بمانند سهند در بندرعباس شکل  گرفت

واقعا اظهار نظر صریح خیلی مشکله.

امیدوارم یکی از بزرگان که به این مسیله اشراف کامل دارند یکبار برای همیشه به این داستان فیصله بدهند.

باز هم متشکرم 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چیزی که واضع هست موجی که در تاسیسات ایزوکو هست توسط وزارت دفاع ساخته میشه ولی شیراز و سهند توسط نیروی دریایی در حال ساخت است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا زمان انتشار اطلاعات رسمی هر چیزی که بیان شود فرضیه و احتمالات خواهد بود ، حتی با استناد به تصاویر هوایی و تاریخ آنها !

چرا که ما از تصویر هوایی داخل آن سازه رو نمی بینیم که آیا 29 بلوکه است مانند جماران و دماوند ( که می شود موج نسل 1 که موج های 1 تا 4 از این نسل هستند ) و یا 20 بلوکه است مانند سهند ( که می شود موج نسل 1.5 یا 2 که از موج 5 به بعد از این نسل هستند ) 

البته مساله بی انضباطی نباید از نظر دور داشت به ویژه در نحوه نامگذاری ( که اسم ناوگان طبق اولین ناو باید از اسامی مرتبط به انقلاب اسلامی انتخاب بشود اما از دومین موج به بعد اسم کوه گذاشتن )  و نحوه تولید ( 5 دارد آماده می شودو 3و4 هنوز خبری ازشون نیست ) ما نوعی بی انضباطی می بینیم !

فکر میکنم چند سال پیش یکی از مسئولین خبر از لغو ساخت موج دوم در شمال داد. متاسفانه لینک خبرو پیدا نمیکنم.

شاید بابت مشکل مالی ، تاخیر شدید پیش بیاد ، اما لغو کامل رو فکر نکنم !

به ویژه با توجه به اقدامات رژیم باکو در تقویت بخش دریایی خودش با کمک صیهونیستها در حد ساخت ناوچه ساعر ( یک مدل از 4 یا 4.5 فکر کنم ) !

• Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

اون "حفره های پنجره مانند" رو چجوری مشاهده و تشخیص دادید؟ اگه عکسی دارید رو کنید لطفا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در صفحات خیلی قبل یکی از کاربران توانسته بود در خرمشهر یک عکس از سازه بگیرد از دور !

متاسفانه سایت آپلود عکس از دسترس خارج شده کاملا !

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

موج 4 نام گذاری نشده پس قطعا شیراز نیست چون دریادار سیاری فرموند بعد موج 1 بقیه اسم کوه نام گذاری میشوند پس موج 4 هم اسم کوهه...تعداد 7 موج هم قرار ساخته بشه تایید کردند و اسم موج 3 را سهند گفتند نه موج 5...و فرمودند شیراز تحقیقاتی هست ...خبرش را در تایپیک خبرهای دفاعی گذاشتم...

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فقط به یک موضوع اشاره میکنم.:

متوسط زمان ساخت فریگت در  کشور ها 6 ماه و در ایران ......................

• Upvote 2
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سهند موج 5 است !

اما سومین موجی است که دارد وارد خدمت می شود !

در 90 درصد خبرهایی که از سهند منتشر شده از ابتدا تا کنون ( و بسیار از آنها در همین تاپیک موجود است ) ، سهند را موج 5 اعلام کردند !

آخرین نمونه آن هم گزارش تسنیم بوده به نقل از خود مسولین نیروی دریایی که متاسفانه تسنیم کل گزارش و تصاویر نداجا خود رو پاک کرده ، اما می شود اینترنت متن گزارش را پیدا کرد !

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.