Lord-Soldier

آموس خمپاره انداز همه کاره - شاهکار فنلاندی ها

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]با لحن فتحعلی اویسی بخونین :
ماسوره مجاورتیم کجا بود عزیز ...!
انشاالله در یک نبرد واقعی شرکت بکنی تا متوجه منظورم بشی که ابتکار لازمه حیات جنگه. [/quote]

خیلی ممنون از شما بابت این دعایی که در حق بنده کردین!مگه قرار جنگ بشه که انشالله بنده به رحمت خدا برم؟ در مورد ابتکار هم از خم پیچی و آرپاره گفتم که خودتون بهتر میدونید

[quote]خمپاره ها از بالا میخورد فرق سر هلی کوپتر یا نزدیکش منفجر میشد.اینجوری ترکش خمپاره باعث نابودی هلی کوپتر میشد. [/quote]

این که فرمودید نزدیکش منفجر میشد خوب ادم فکر میکنه ماسوره مجاورتی بوده که در نزدیکی اون منفجر شده ولی به قول شما مجاورتیم کجا بوده! icon_twisted

[quote]یه چیزی تعریف کنم که خستگیتون در بره ...
یکی از سنگرهای خمپاره 60 ما درست پشت سنگر اجتماعات نیروها بود. آقا چطوری برات بگم که هر کسی میخواست بره روم به دیوار ،سر راه یه دونه خمپاره مینداخت تو.
مرض بود. مریض بودیم دیگه. یا میرفت ظرفها رو بشوره ،یه دونه عشقی میزد که یه تفریحی کرده باشه.
از قضا گرا سنگر خمپاره لو رفت و هر موقع کسی 1 عدد !!! خمپاره مینداخت عراق با 120 میزد. مشکل از همین جا شروع شد که طرف میرفت اما این بنده خداها تو سنگر اجتماعات خوابیده بودن تاپ و تاپ ضربه خمپاره رو سرشون میریخت. نه یکی نه دو تا ، حداقل 5 تا رو شاخش بود.
اعضای سنگر تصمیم گرفتن از محدوده سنگر خمپاره با قدرت تمام و زور اسلحه دفاع کنن. از اون به بعد هر کسی که میخواست بره خستگی در کنه با سر اسلحه هم رزمش سلام و علیکی میکرد .....
خدا رحمتشون کنه .... بچه های جنگ ......[/quote]

خدا رحمت کنه همه شهدای بزرگوار ما رو همینطور حفظ کنه امثال شما دلاور مردان رو

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خیلی ممنون از شما بابت این دعایی که در حق بنده کردین!مگه قرار جنگ بشه که انشالله بنده به رحمت خدا برم؟ در مورد ابتکار هم از خم پیچی و آرپاره گفتم که خودتون بهتر میدونید
[/quote]
باورتون نمیشه ، اما واقعیته که ما در جنگ فقیر بودیم. دست خالیه خالی. هیچ ....!!!
بارها شد که تویوتای غذا نمیتونست زیر آتیش بیاد جلو اما انگار مرض بی عاری گرفته بودیم ،غر نمیزدیم.
ماست چکیده برامون فرستاده بودن و با نون خشک اهدائی مردم شکم رو سیر میکردیم...
اینکه این خاطره به یادم بود بخاطر این هست که سر همین غزال یه میخ آهنی به طول 6-7 سانتی متر تو پام فرو رفت.
بخاطر گرما پا برهنه راه میرفتیم که یه روز فرمانده صدا زد فلانی سنگر تیربار ....
من دویدم برم یه صندوق مهمات رو بچه ها شکسته بودن واسه اتیش زیر کتری. که مثلا چایی کوفت کنیم . این میخ رو به بالا تا آخرش (دور از جون) رفت توی پای حقیر.
منم گرفتم کشیدم بیرون و رفتم سراغ کارم ....
پشت سر من رد خون رو میشد دنبال کرد.بیرون که اومدم تازه دردش رو حس کردم. حالا فکر میکنین چیکارش کردم ؟
هیچی ! شستمش و یه باند پیچیدم دورش. اون هم تا شب .....

الان صاحب تاپیک میاد سر وقتمون .... icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جاش تو ایران خیلی خالیه.روش اینرسیایی بدون جی پی اس دقت هدفگیریش چقدره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کمبود زیاد داره.از جمله دفاع دربرابر موشکهای ضد زره و نیروهای پیاده دشمن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]اگر واحد رزمی با پدافند پنتسیر یا تونگوسکا همراه بشه برای حفاظت هوایی و پیاده نظام دشمن و تعداد این خمپاره اندازه حداقل دو دستگاه بشه برای دشمن جای نفس کشیدن نمیزاره ![/b]

[b]به تنهایی میتونن یک خط مقدم رو مشغول کنن ! icon_twisted

طراحیش فوق العاده زیبا و کاراست ! امیدوارم متخصصین ما هم بتونن همچین طرحیرو برای ارتش و سپاهمون اجرا کنن و از نتایجش بهره ببریم ! هیچ هجم آتشی مثل توپخانه یا خمپاره نمیتونه واحدهای دشمن رو زمینگیر کنه ![/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
آموس می‌تواند 30 ثانیه بعد از شلیک شروع به حرکت کند. که زمانی برای آتش ضد قبضه برای دشمن باقی نمی‌گذارد.
[/quote]

سلام
اگه اشتباه نکنم توی یک ویدئو که از آموس دیدم (متاسفانه ویدئو شما رو ندیدم) آموس حین حرکت شلیک کرد (البته از روی قایق) اگه میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید ممنون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله

سلام

[b]در مورد گلوله استریکس:[/b]

این گلوله هدایت جی پی اس نیست. بلکه IR Homing هست! توجه کنید : هدایت فروسرخ داره. و تانکهای
هدف گرفته شده رو هم تشخیص میده و دوباره نمیزنه. شعله ور بودن و اینها رو هم تشخیص میده هر آت و
آشغالی رو هدف حساب نکنه. خرج آن هم گود است. گفته شده که کاملا خودکاره.
از سال 1994 در خدمت ارتش سوئده!!! icon_twisted
[img]http://defense-update.com/images/strix.jpg[/img]
بردش هم هفت کیلومتره و خودمختار هست. یعنی کافیه به محدوده هدف شلیک بشه و خودش هدف رو
انتخاب و منهدم میکنه. فکرش رو بکنید! با یک آموس میشه یک ستون زرهی رو منهدم کرد! یعنی 26 گلوله
از این استریکسها رو رو سرشون ریخت به صورت همزمان و قبل از اینکه بفهمند از کجا خوردند هم یارو آموسه
در رفته! جون میده واسه کمین. این سمندون کجاست بیاد کیف کنه! خدا رحمتش کنه.

[b]انهدام تانکهای مدرن[/b]
به نظر من چون حمله از بالاست و زره تانکها از بالا بسیار ضعیفتره میتونه حتی آبرامز ام 2 رو هم نابود یا غیرعملیاتی
کنه، خصوصا چون گرمای موتور رو هدف قرار میده احتمال اینکه از قسمتهای نازکتر بتونه حتی موتور رو منهدم کنه
هست. گلوله خمپاره های 120 ایرانی که حدود 12-15 کیلو وزن دارند. مدلهایی از گلوله های روسی نیز با وزن 18
و حتی 21 کیلوگرم دیدم. اینها چیزی حدود 3-5 کیلو تی ان تی دارند. فکر می کنم برای انهدام از بالا کافی باشد.
تا نظر اساتید چه باشد؟

[url=http://articles.janes.com/articles/Janes-Electro-Optic-Systems/Saab-Bofors-Dynamics-Strix-smart-mortar-projectile-Sweden.html]مقاله جینز در مورد استریکس[/url]

[b] ویدئو در مورد استریکس[/b]
اگر کسی از دوستان میتونه یوتیوبی ها رو منتقل کنه یک جای دیگه و آدرسش رو لطف کنه. با عرض پوزش اینها
تقریبا همش هیتلره! و من هم نتونستم خودم ببینمشون.

[url=www.youtube.com/watch?v=p7WHWJfYpqo]استریکس یوتیوب[/url]

[url=www.youtube.com/watch?v=RTvXhfJxxz8]استریکس یوتیوب دیگر[/url]

[url=http://www.liveleak.com/view?i=c4f_1196556071]از لایو لیک[/url]

[quote]کمبود زیاد داره.از جمله دفاع دربرابر موشکهای ضد زره و نیروهای پیاده دشمن.[/quote]
این تانک خمپاره انداز با برد 7-10 کیلومتر از برد اکثر موشکهای ضد زره خارج است. البته من فقط برجک رو ذکر
کردم و گرنه خودرو Patri AMV که این برجک روی اون سواره خیلی امکانات دیگه هم داره. مسلسل کالیبر 12.7
هم داره نارنجک دودزا برای دفاع در برابر موشکها ضد زره هم یا داره یا به سادگی میشه نصب کرد.
گذشته از اینها میتونه خمپاره اش رو افقی هم شلیک کنه. این یعنی بهترین دفاع در برابر پیاده نظام

اما اشکالات :
خمپاره هایی که از بالا لود می شوند قابل بکارگیری نیستند و مهمات ویژه میخواد. این یعنی نیاز به تدارکات و
پشتیبانی بیشتر و معمولا نمیشه از مهمات دشمن استفاده کرد. البته ورژن جدیدتر تک لوله اش گفته شده
میتونه از همه جور مهمات استفاده کنه، اما من نمیدونم چطوری همچین چیزی میشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر اساتید بهتر نیست ما هم یه گلوله ای شبیه استریکس بسازیم؟ فکر نکنم نیاز به سیکر خیلی قدرتمندی داشته باشه. مگر این که تانک ها از وجود این خبر داشته باشن و از جمر هاشون استفاده کنن (که تقریبا غیر ممکنه بشه از وجود خمپاره ای که توی هوا به سمت شما میاد خبر داشت)

میدونم کار خیلی ساده ای نیست ولی مطمئنا انقدر هم سخت نیست. حداقل ما میدونیم که صاایران سیکر مادون قرمز میسازه و ماشاالله اگه در هر زمینه ای کمبود داشته باشیم در زمینه ی موشکی نداریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
آموس می‌تواند 30 ثانیه بعد از شلیک شروع به حرکت کند. که زمانی برای آتش ضد قبضه برای دشمن باقی نمی‌گذارد.
[/quote]

سلام
اگه اشتباه نکنم توی یک ویدئو که از آموس دیدم (متاسفانه ویدئو شما رو ندیدم) آموس حین حرکت شلیک کرد (البته از روی قایق) اگه میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید ممنون.[/quote]

علیکم السلام
من نمی دونم مشکل این خمپاره انداز در شلیک در حین حرکت چیه و چرا نمیتونه اینکار رو بکنه؟
اما اون چیزی که همه جا خوندم این بود که باید ثابت باشه در حین شلیک، تازه کلی افتخار هم
می کردند که فقط 30 ثانیه بعد میتونه حرکت کنه

[quote]
روش اینرسیایی بدون جی پی اس دقت هدفگیریش چقدره؟
[/quote]

[quote]
راستی کسی از دایره خطای گلوله های 81 و 120 خبر داره؟
[/quote]

دایره خطا یا CEP خمپاره انداز 120 آمریکایی اسرائیلی M120 معادل 136 متر! است. آنها برای
استفاده در افغانستان گلوله هدایت شونده با جی پی اس طراحی و تولید کردند که عنوان برنامه
Accelerated Precision Mortar Initiative (APMI) است و دایره خطایی معادل 10 متر هدف
برنامه بوده که گویا محقق شده است. اما برای استریکس Pinpoint ذکر شده یعنی حدود یک متر!
حالا با تخفیف بشه دو - سه متر اما بیشترنیست چون اونوقت دیگه نمی تونه تانک و خودرو بزنه
در حالیکه اصلا وظیفه اش همینه.

[quote]
مگر این که تانک ها از وجود این خبر داشته باشن و از جمر هاشون استفاده کنن
[/quote]
ذکر شده که گلوله استریکس میتونه دیکوی ها رو هم تشخیص بده. البته جم کردن یعنی کور کردن
سنسور مادون قرمز بحث دیگریست. فلیر ها دقیقا کدام کار را انجام می دهند؟ اگر دیکوی باشند
مشکلی نیست.

انشاالله به زودی (نه زودتر از یک هفته ها!) یک تاپیک در مورد گلوله های هدایت شونده خمپاره می زنم.

این هم چند عکس دیگر از برجک آموس

[img]http://www.deagel.com/library1/medium/m02006120900248.jpg[/img]

[align=center]
[align=center][img]http://www.deagel.com/library1/medium/m02006112500251.jpg[/img][/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من تنها نکته جدیدی که در این خمپاره انداز وجود داشت، گلوله گذاری خودکار و اتوماتیک بودن هست. وگرنه خمپاره ها و توپ های هوشمند رو دیگر کشورها هم میسازن. در کل سلاح بسیار کارآمدی در میدان نبرد هست.

خاطرات شما هم در مورد جنگ جالب بود آقای آرمانی. در جنگ شرایط بسیار سخت میشه. امروز مجله حماسه داشت از تجهیزات لشکر زرهی 77 خراسان گزارش پخش میکرد. به جز توپ 106 میلیمتری و آر پی جی 7 و یکی دو تا سلاح قدیمی دیگه چیزی ندیدم. همگی همون تجهیزاتی بودن که شما زمان جنگ در اختیار داشتید. ای کاش .....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.