ghermez

ده فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ جهان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]
منظور از موفق چیه مثلا ناپلئون موفق بود ولی در آخر شکست خورد[/quote]

ناپلئون ابتکارات جنگی خیلی بیش از دیگران بوده. تنها اشتباهش جنگ با روسیه بود. که باعث نابودیش شد
دوستان نام نادر شاه هم می ارند اما نادر تو جهان فکر نکنم کسی زیاد بشناسدش .
در کل از دوستان انتظار بیشتری داشتم اول گفتم لیست جای ویرایش و اصلاح داره . دلم می خواست با دلیل و منطق بیشتری صحبت کنند قرار نیست هر سردار معروفی که ما می شناسیم دیگر مردم جهان بشناسندش.
ما وقتی نام کورش کبیر تو این لیست می اریم می دانیم که که نقش مهمی در تاریخ جهان ایفا کرده یا دست کم جهانیان اونو به عنوان شخصیت تاریخ ساز در ابعاد جهانی می شناسند.

...................................................................................................................................................
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19613

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این تعداد معلوم نیست بر چه معیاری انتخاب شده اند طراحی ها و ابتکارات فوق العاده یا پیروزی و گشور گشایی
ما سردارانی زیادی داریم اما باید ابتدا معیاری داشته باشیم برای لیست کردن که من خیلی شان را نمی شناسم

- کوروش کبیر در جهان به منشورش معروف است

- پسر کوروش، کمبوجیه هم مصر را فتح کرد

- داریوش سازنده کانال سوئز

- خشایار شاه اگرچه از یونانی ها شکست خورد اما یک شکست در دو جنگ نمی تواند بر کارهای او سایه بی اندازد

- سورنا فرمانده ایرانی که کراسوس فرمانده رومی را در زمان سزار شکست داد
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7

- شاپور اول
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1_%D8%A7%D9%88%D9%84

- شاپور دوم
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1_%D8%AF%D9%88%D9%85

- انوشیروان
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86

- نادر شاه افشار که جمله او به تزار را تنها می گویم " می روی یا بیایم"

و هزار فرماندهان بزرگی که برای کشور ایران جنگیدند
[b]پیشنهاد می دهم یک لیست از فرماندهان بزرگ ایرانی ارائه دهیم[/b]
الان که این مطلب را می نویسم می بینم که پدران ما چه جنگ آورانی بودند ولی دنیا اصلا ما را نمی شناسد و حتی خودمان
تازه کلی را من نمی شناسم این ها جدا از سرداران قرن اخیر جدا از شهید همت و ... می باشد

من خودم به شخصه از سورنا خیلی خوشم می آید او ابداع گر جنگ پارتی ( جنگ پارتیزانی ) بود و روش های حمله گاز انبری را در تمام جنگ هایش به کار برد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته این جناب نادر جان هم چیزی از چنگیز و تیمور کم نداشت ...

یه چیزی هست که بعضی ها می گن ، نادر و آقا محمد خان قاجار توانستن در بی رحمی و ابداع روش های کشتن دست جنابان چنگیز و تیمور رو بزنند ...

از فرماندهان که بگذریم

این چهار نفر بیشترین تاثیرات رو در دنیای قدیم داشتن ( البته نه به اندازه ی پیامبر اسلام و دین معظم اسلام )

1- کوروش : پس از کوروش بخش اعظم دنیای با فرهنگ دچار ثبات شد و از جنگ های حکومت های متعدد خلاص شد ...

2- اسکندر ، با نابودی امپراطوری یکپارچه باعث شد دنیا به آشوب کشیده بشه

3- جولیوس سزار ، توانست تا حدود زیادی عمر امپراطوری روم رو افزایش بده و باعث اعتلای قدرتی بشه که تا سال های سال دوام داشته باشه

4- عمر ، با فتوحاتش ( البته به عنوان خلیفه ) باعث به وجود آمدن قدرت جدید شد

5 چنگیز: با وحشی گیریش باعث شد که قدرت و ثروت از شرق جهان به غرب جهان ( جایی که دست خود و نوادگانش بهش نرسیده بود ) برسه و باعث یک هرج و مرج طولانی شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تیمور لنگ حق بر انصاف باید نامش در کنار و هم پایه کورش کبیر و چنگیز و بالاتر از ناپلئون باشه[/quote]
به نظر من قیاس خونخوارهایی مانند تیمور که بیشمار ایرانی را کشت یا چنگیز با شخصیتی مانند کورش کبیر که تمدن ساز بود نه تمدن سوز بی انصافی است.آیا مدونید که بزرگترین افتخار یه مغول این بوده که حلقه ی رکابش از آهن باشه؟!
[quote]نادرشاه {بهترین پادشاه بعد از اسلام ولی به نظر من تنها پادشاه خوب پس از اسلام}[/quote]
به شرطی که از جنایات آخر عمرش که در اثر کشتن اشتباه پسرش انجام داد صرفه نظر کرد.
ولی به نظر من کریم خان بهترین شاه پس از اسلام است.نقل میکنند که یک روز ظهر که کریم خان خواب بوده یه نفر میاد نزدیک دربار سر و صدا راه میندازه.کریم خان از خواب بلند میشه میگه بفرستیدش داخل .اون شخص به کریم خان میگه امروز بعد از خواب دیدم دزد مالم را برده.من فکر کردم که تو بیداری که من خوابیدم! کریم خان هم دستور میده که خسارتش از بیت المال پرداخت بشه icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]تیمور لنگ حق بر انصاف باید نامش در کنار و هم پایه کورش کبیر و چنگیز و بالاتر از ناپلئون باشه[/quote]
به نظر من قیاس خونخوارهایی مانند تیمور که بیشمار ایرانی را کشت یا چنگیز با شخصیتی مانند کورش کبیر که تمدن ساز بود نه تمدن سوز بی انصافی است.آیا مدونید که بزرگترین افتخار یه مغول این بوده که حلقه ی رکابش از آهن باشه؟!
[quote]نادرشاه {بهترین پادشاه بعد از اسلام ولی به نظر من تنها پادشاه خوب پس از اسلام}[/quote]
به شرطی که از جنایات آخر عمرش که در اثر کشتن اشتباه پسرش انجام داد صرفه نظر کرد.
ولی به نظر من کریم خان بهترین شاه پس از اسلام است.نقل میکنند که یک روز ظهر که کریم خان خواب بوده یه نفر میاد نزدیک دربار سر و صدا راه میندازه.کریم خان از خواب بلند میشه میگه بفرستیدش داخل .اون شخص به کریم خان میگه امروز پس از خواب دیدم دزد مالم را برده.من فکر کردم که تو بیداری که کن خوابیدم! کریم خان هم دستور میده که خسارتش از بیت المال پرداخت بشه icon_rolleyes[/quote]

ببخشید پشت سر هم پست می دم دلیل من برای انتخاب تیمور ادم کشی اش نیست . تیمور نیمی ارتش های ان روز جهان را شکست داد ، روس ها از بند مغول ها نجات داد (گرچه شهراشون به قتل و غارت گرفت) . لشکر کشی هایی که اون کرد، حتی ناپلئون هم نتونست تکرار کنه و تقریبا شاید بشه گفت نابودی امپراطوری بینزانس به عقب انداخت
اما اسم تاپیک دوستان توجه کنند : ده فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ جهان
اینجا درباره ی تاریخ جهان حرف می زنیم نه ایران نادر فرمانده قابلی بود اما فقط برای ایران نه جهان ، تاثیری رو سر نوشت جهان نداشت ،من با جناب 100 موافقم عمر واقعا ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اینا دیگه چیه؟؟؟؟؟
من که به شخصه [size=18]حاج قاسم سلیمانی[/size] رو به عنوان یه فرمانده موفق بیشتر از این اشخاصی که نام برده شده قبول دارم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رهبري نظامي البته تا حدي با رهبري همزمان نظامي و حكومتي فرق دارد.
براي مثال در امپراتوري مغول سرداراني مانند جبه و سوبوتاي فرماندهان ميداني نبرد بودند و شخص چنگيز در اواخر عمر بيشتر جنبه كاريزماتيك داشت تا نظامي.
در مورد سرداران برجسته ايراني:
سورنا
بهرام چوبين
ابومسلم خراساني
نادرشاه
لطفعلي خان زند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
بنده با توجه به مطالعاتی که در تاریخ داشتم این فرماندهان رو بیشتر از بقیه قبول دارم
1-حضرت محمد (ص) 313 نفر در برابر 3000 نفر جنگ بدر
2-حضرت علی (ع) نبرد های جمل صفین و نهروان با کمترین تلفات و بیشترین آسیب به نیروهای دشمن
3-امام حسین (ع) با فرماندهی قوی در جنگ های جمل و صفین و نهروان و نبرد روز عاشورا
قبل از شهادت علی (ع) مولا علی (ع) 10 لشکر 10000 نفری برای مقابله با معاویه و از بین بردن حکومت او آماده کرده بودند که فرماندهی یکی از این 10 لشکر به عهده امام حسین (ع) بود و یکی دیگر به عهده امام حسن (ع)
3-کورش کبیر (با درود) نبرد بابل و لیدیه و ... او پادشاهی عادل و دلرحم بود طوری که وقتی بابل را فتح کرد مانند رسومات آن زمان که باید همه جا را آتش میزدند تا درس عبرت برای دشمنان باشد او این کا را نمیکرد و اتفاقا پادشاه ان شهر را به عنوان نماینده خویش در آنجا میگماشت تا به او خدمت کند
4-نادر شاه افشار به خصوص نبرد معروف ایشان با هند که ک.ه و دریای نور رو به همراه داشت +پادشاهی هندوستان و خراج های سنگین سالیانه از هند که اقتصاد ما رو اون زمان شکوفا کرد
از بین بردن سلطه بابکان و عثمانی
5-امام خمینی (ره) هر کس دیگری اگر فرماندهی جنگ ایران و دنیا رو به عهده میگرفت شکست می خورد
6- امام خامنه ای (حفظ الله) با فرماندهی قوی ایشان تا اینجای کار جنگ نرم ، سایبری ، اقتصادی و ... رو با پیروزی پشت سر گذاشتیم و هر شخص دیگری غیر از ایشان قطعا نمیتوانست این نبرد های سنگین رو این گونه پشت سر بگذارد

بنده بقه فرماندهان معروف رو قصاب میدونم نه فرمانده دیگران چون رضای خدا و اصولا خدا رو قبول نداشتند جنگ رو فرماندهی نمیکردند بلکه وحشی گری میکردند
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام
بنده با توجه به مطالعاتی که در تاریخ داشتم این فرماندهان رو بیشتر از بقیه قبول دارم
1-حضرت محمد (ص) 313 نفر در برابر 3000 نفر جنگ بدر
2-حضرت علی (ع) نبرد های جمل صفین و نهروان با کمترین تلفات و بیشترین آسیب به نیروهای دشمن
3-امام حسین (ع) با فرماندهی قوی در جنگ های جمل و صفین و نهروان و نبرد روز عاشورا
قبل از شهادت علی (ع) مولا علی (ع) 10 لشکر 10000 نفری برای مقابله با معاویه و از بین بردن حکومت او آماده کرده بودند که فرماندهی یکی از این 10 لشکر به عهده امام حسین (ع) بود و یکی دیگر به عهده امام حسن (ع)
3-کورش کبیر (با درود) نبرد بابل و لیدیه و ... او پادشاهی عادل و دلرحم بود طوری که وقتی بابل را فتح کرد مانند رسومات آن زمان که باید همه جا را آتش میزدند تا درس عبرت برای دشمنان باشد او این کا را نمیکرد و اتفاقا پادشاه ان شهر را به عنوان نماینده خویش در آنجا میگماشت تا به او خدمت کند
4-نادر شاه افشار به خصوص نبرد معروف ایشان با هند که ک.ه و دریای نور رو به همراه داشت +پادشاهی هندوستان و خراج های سنگین سالیانه از هند که اقتصاد ما رو اون زمان شکوفا کرد
از بین بردن سلطه بابکان و عثمانی
5-امام خمینی (ره) هر کس دیگری اگر فرماندهی جنگ ایران و دنیا رو به عهده میگرفت شکست می خورد
6- امام خامنه ای (حفظ الله) با فرماندهی قوی ایشان تا اینجای کار جنگ نرم ، سایبری ، اقتصادی و ... رو با پیروزی پشت سر گذاشتیم و هر شخص دیگری غیر از ایشان قطعا نمیتوانست این نبرد های سنگین رو این گونه پشت سر بگذارد

بنده بقه فرماندهان معروف رو قصاب میدونم نه فرمانده دیگران چون رضای خدا و اصولا خدا رو قبول نداشتند جنگ رو فرماندهی نمیکردند بلکه وحشی گری میکردند
با تشکر[/quote]

حرف شما خوب بود اما بحث کلی کردید و اون را ناگهان مطلق کردید در حالی که
در ادامه حرف شما [b]طالوت، حضرت داوود و حضرت سلیمان[/b] هم می شود نام برد و خیلی از پیامبران که ما نمی شناسیم

اما این که چه کسی برای رضای خدا عمل می کرد در حقیقت پروردگارش می داند و ما فقط به پیام آورانش مطمئن هستیم
حال منظور این است که حداقل در خود ایران از زمان های ابتدایی یگانگی خدا و معاد و پیامبران فرستاده اش را قبول داشتند ( اصول اولیه همه ادیان الهی )
پس خیلی ها از جمله داریوش و سورنا و ... ممکن است شامل نتیجه گیری شما بشوند ( از درون انسان ها فقط خدا خبر دارد) اما حداقل اینان بعد از پیروزی خود
به درگاه پروردگاه شکر می گفتند و سنگ نوشته های تخت جمشید برای این مطلب دلیل واضحی می باشد ( خداوندا کشور ما را از سه چیز در امان دار دروغ ... )
یا در جنگ ایران و یونان ما یکتا پرست بودیم و یونانی ها بت پرست و یگانگی خدا را قبول نداشتند ( به سند خود یونانیان)
رومیان هم تا پذیرفته شدن مسیحیت بت پرست بودند و حتی یهودیان را به خاطر پرستش یگانگی خدا مسخره و تحقیر می کردند
از سویی دیگر در حمله اعراب به ایران مانند اکثر جنگ ها خون بسیاری از افراد بی گناه ریخته شد

از مدیران سایت پیشاپیش معذرت می خواهم اگر فکر می کنند این مطلب انحرافی است
اما بحث من در ادامه حرف دوستمان روی معیار انتخاب فرمانده بزرگ و موفق تاریخ بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من افراد زیر شایسته لقب فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ جهان هستند چون علاوه بر فتوحات بسیار توانستند حکومت با ثباتی ایجاد کنند که بعد از مرگشون تا سال ها ادامه پیدا کرد

کوروش کبیر
مارکوس اولیپیوس تراژانوس
سلطان محمد دوم ملقب به محمد فاتح
چین شی هوان اولین امپراطور چین
اقا محمد خان قاجار

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به شرطی که از جنایات آخر عمرش که در اثر کشتن اشتباه پسرش انجام داد صرفه نظر کرد. [/quote]
جنایات اخر عمرش منظورت قتل عام دهلی بود هر پادشای بود همین کار رو میکرد وقتی میبنی دارن مردمت رو میکشن چکار میکنی وقتی نامه ی به هند میفرستی فرماندار هندمینوسه به من هیچ ربطی نداره قطعا هر کی باشه خونش بجوش میاد اگر من بودم دهلی که سهله تمام مردم هندوستان رو میکشتم
[quote]ولی به نظر من کریم خان بهترین شاه پس از اسلام است.نقل میکنند که یک روز ظهر که کریم خان خواب بوده یه نفر میاد نزدیک دربار سر و صدا راه میندازه.کریم خان از خواب بلند میشه میگه بفرستیدش داخل .اون شخص به کریم خان میگه امروز بعد از خواب دیدم دزد مالم را برده.من فکر کردم که تو بیداری که من خوابیدم! کریم خان هم دستور میده که خسارتش از بیت المال پرداخت بشه[/quote]
لطفا داستان رو درست تعریف کنید
کریم خان زند

روزی مردی رو به دربار خان زند می آورد و با ناله و فریاد می خواهد که کریمخان را فورا ملاقات کند. سربازان مانع ورودش می شوند.. خان زند در حال کشیدن قلیان ناله و فریاد مردی را می شنود و می پرسد ماجرا چیست؟ پس از گزارش سربازان به خان خان بزرگوار زند دستور می دهد که مرد را به حضورش ببرند.مرد به حضور خان می رسد. خان از وی می پرسد که چه شده مرد که چنین ناله و فریاد می کنی؟ مرد با درشتی می گوید همه امولم را دزد برده و الان هیچ در بساط ندارم. خان می پرسد [color=red]وقتی اموالت به سرقت میرفت تو کجا بودی؟ مرد می گوید من خوابیده بودم. خان می گوید خب چرا خوابیدی که مالت را ببرند؟[/color]

مرد در این لحظه پاسخی می دهد که فقط مردی آزاده عادل و دمکرات چون کریمخان تحمل و توان شنیدنش را دارد. مرد می گوید من خوابیده بودم چون فکر می کردم تو بیداری!!!

خان بزرگوار زند لحظه ای سکوت می کند و[color=red] سپس دستور می دهد خسارتش از خزانه جبران کنند. و در آخر می گوید این مرد راست می گوید ما باید بیدار باشیم.
[/color]
بفرمایید این هم عدالتش شما که میگید عدالت کجای دین اومده از مال مردم بخشش کن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]آخه معیار و مقیاسش چی بوده؟ همینجوری که نمیشه[/quote]

خودم هم نمی دونم اصلا برام سئواله چرا باید اسم ادلف که یک شکست خورده بود و همچنین ویلیهام داخش باشه مگر اون تاریخ جهان چه نتقشی ایفا کرده
من معیار خودم بر تاثیر گذاری در تاریخ جهانه .
تیمور لنگ حق بر انصاف باید نامش در کنار و هم پایه کورش کبیر و چنگیز و بالاتر از ناپلئون باشه. کار هایی که اون کرد حتی ناپلئون و یا حتی اتیلا نتونست بکنه. عمرش فرصت می داد به چین هم امان نمی داد.[/quote]

دوست عزیز درسته که هیتلر شکست خورد ولی فتح های کمی نداشت .اگه کمی حماقت نمی کرد الان انگلیس و روسیه و کل اروپا جز خاک المان بودن و در ضمن در این لیست هیچ کدام از این افراد با کوروش قابل قیاس نیستن .

چون بر خلاف همه ی اونها کوروش ادم خونخواری نبوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بفرمایید این هم عدالتش شما که میگید عدالت کجای دین اومده از مال مردم بخشش کن[/quote]

این بخشش نیست بلکه چیزی مثل بیمه است مردم مالیات می دهند تا حکومت امنیت آنها را تامین کند
حالا اگر مال شان را از غفلت حکومت بردند حکومت بگه به من ربطی ندارد
اصلا وظیفه حکومت دفاع از مردم است اگر قرار است از مردم دفاع نکند یا به آنها ظلم کند همان بهتر که نباشد

چوپان از برای گوسفندان است نه گوسفندان برای چوپان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من افراد زیر شایسته لقب فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ جهان هستند چون علاوه بر فتوحات بسیار توانستند حکومت با ثباتی ایجاد کنند که بعد از مرگشون تا سال ها ادامه پیدا کرد

کوروش کبیر
مارکوس اولیپیوس تراژانوس
سلطان محمد دوم ملقب به محمد فاتح
چین شی هوان اولین امپراطور چین
اقا محمد خان قاجار[/quote]
گوبلز عزيز سلسله چين بعد از مرگ كين شي هوانگ تنها چند سال باقي ماند و كل دوره سلسله چين 14 سال هم نشد.
ضمنا از دوستان گرامي بعيد است تعصبات را در مسايل اين چنيني دخالت دهند.اطمينان داشته باشيد كسي با صرف وحشي گري و ستمگري فرمانده بزرگي نمي شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر فرماندهان نظامی موفق را بررسی کنیم :
بلوخر
سلطان سلیمان
طارق
الب ارسلان
رومل
ژنرال گرانت و ژنرال لی
ژنرال واشنگتن
نقش تاثیر گذاری بر تاریخ داشتند و از فرماندهان مهم بودن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.