ghermez

ده فرمانده‌ی بزرگ و موفق تاریخ جهان

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]گوبلز عزيز سلسله چين بعد از مرگ كين شي هوانگ تنها چند سال باقي ماند و كل دوره سلسله چين 14 سال هم نشد. [/quote]

کاملا درسته ایشون در صحبت بنده یک تناقض محسوب میشه ! ولی در مورد چین شی هوان (درستش این اسمه) من بیشتر منظورم متحد کردن چین توسط ایشون بود و چین واحد که پدید آورد و تا الان شاهدش هستیم! درسته که سلسه چین مدت زیادی حکومت نکرد ولی چین واحد که با از بین رفتن این سلسله از بین نرفت و تا الان باقی مانده پس کار ماندگاری انجام داده از این جهت بنده ایشون رو شایسته لقب بزرگترین فرمانده دانستم درستش این بود که دلیل انتخاب ایشو ن رو هم کامل بیان میکردم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کسی اسمی از شاه عباس نبرد.اگر اقدامات شاه عباس نبود شاید بخش بزرگی از شمال غرب و همچنین شمال شرق ایران الان دیگه جزو خاک ما نبود.اخراج پرتغالیها از خلیج فارس که جای خود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اگر فرماندهان نظامی موفق را بررسی کنیم :
بلوخر
سلطان سلیمان
طارق
الب ارسلان
رومل
ژنرال گرانت و ژنرال لی
ژنرال واشنگتن
نقش تاثیر گذاری بر تاریخ داشتند و از فرماندهان مهم بودن[/quote]

الان لان، ماسنا و داوو چغندرن؟! icon_rolleyes

شاید تنها خوش شانسی‌های پیاپی به بلوخر فرصت سهیم شدن در پیروزی واترلو رو داد.
1. تسلیم خودش در اورشتات
2.تعلل نی در تصرف جاده ی منتهی به واترلو
3.سردرگمی گروشی در جنگل‌های شمال
4.باران سنگین قبل از نبرد واترلو
5.زمستان سرد روسیه و حرکت ناجوامردانه‌ی تزار
و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در ميان فرماندهان بزرگ تاريخ چيزي كه مونده فقط يه اسم هستش و بس.ولي اسمي مثل كوروش بزرگ واقعا فقط يك اسم نيست چون خيلي از زمان خودش جلوتر بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چرا کسی از سورنا حرف نمی زند ؟
ابداع گر سیستم جنگ پارتی یا همان پارتیزانی
وقتی سیستم جنگی اش را مطالعه می کنی واقعا لذت می بری و افتخار می کنی
بویژه با درک بالایی که از سواره نظام ایران داشت و آن را تقویت کرد و با تاکتیک خود به جای جنگ مستقیم و کشتن نیرو هایش دشمن را زمین گیر کرد و کراسوس و روم سزار را به زانو در آورد

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]به شرطی که از جنایات آخر عمرش که در اثر کشتن اشتباه پسرش انجام داد صرفه نظر کرد. [/quote]
جنایات اخر عمرش منظورت قتل عام دهلی بود هر پادشای بود همین کار رو میکرد وقتی میبنی دارن مردمت رو میکشن چکار میکنی وقتی نامه ی به هند میفرستی فرماندار هندمینوسه به من هیچ ربطی نداره قطعا هر کی باشه خونش بجوش میاد اگر من بودم دهلی که سهله تمام مردم هندوستان رو میکشتم
[quote]ولی به نظر من کریم خان بهترین شاه پس از اسلام است.نقل میکنند که یک روز ظهر که کریم خان خواب بوده یه نفر میاد نزدیک دربار سر و صدا راه میندازه.کریم خان از خواب بلند میشه میگه بفرستیدش داخل .اون شخص به کریم خان میگه امروز بعد از خواب دیدم دزد مالم را برده.من فکر کردم که تو بیداری که من خوابیدم! کریم خان هم دستور میده که خسارتش از بیت المال پرداخت بشه[/quote]
لطفا داستان رو درست تعریف کنید
کریم خان زند

روزی مردی رو به دربار خان زند می آورد و با ناله و فریاد می خواهد که کریمخان را فورا ملاقات کند. سربازان مانع ورودش می شوند.. خان زند در حال کشیدن قلیان ناله و فریاد مردی را می شنود و می پرسد ماجرا چیست؟ پس از گزارش سربازان به خان خان بزرگوار زند دستور می دهد که مرد را به حضورش ببرند.مرد به حضور خان می رسد. خان از وی می پرسد که چه شده مرد که چنین ناله و فریاد می کنی؟ مرد با درشتی می گوید همه امولم را دزد برده و الان هیچ در بساط ندارم. خان می پرسد [color=red]وقتی اموالت به سرقت میرفت تو کجا بودی؟ مرد می گوید من خوابیده بودم. خان می گوید خب چرا خوابیدی که مالت را ببرند؟[/color]

مرد در این لحظه پاسخی می دهد که فقط مردی آزاده عادل و دمکرات چون کریمخان تحمل و توان شنیدنش را دارد. مرد می گوید من خوابیده بودم چون فکر می کردم تو بیداری!!!

خان بزرگوار زند لحظه ای سکوت می کند و[color=red] سپس دستور می دهد خسارتش از خزانه جبران کنند. و در آخر می گوید این مرد راست می گوید ما باید بیدار باشیم.
[/color]
بفرمایید این هم عدالتش شما که میگید عدالت کجای دین اومده از مال مردم بخشش کن[/quote]
نه عزیزم منظورم از جنایات آخر عمرش که در اثر کشتن(ببخشید کور کردن)اشتباه پسرش انجام داد اینه که یه بار وقتی داشته با لشکرش از توی جنگل رد میشده از پشت درخت یه تیر به سمتش پرتاب میشه و با دسیسه درباریان پسرش مقصر شناخته میشه و به دستور شاه او را کور میکنند ولی بعد پشیمان میشود و ......
در ضمن حفظ اموال مردم از دست دزدها و غارتگران وظیفه حکومتهاست
در آخر هم یه خالی بندی بکنم و اون اینکه من خودم وقتی اون مالباخته وارد دربار کریم خان شد اونجا بودم و همینی که من تعریف کردم درسته!! icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اگر فرماندهان نظامی موفق را بررسی کنیم :
بلوخر
سلطان سلیمان
طارق
الب ارسلان
رومل
ژنرال گرانت و ژنرال لی
ژنرال واشنگتن
نقش تاثیر گذاری بر تاریخ داشتند و از فرماندهان مهم بودن[/quote]

الان لان، ماسنا و داوو چغندرن؟! icon_rolleyes

شاید تنها خوش شانسی‌های پیاپی به بلوخر فرصت سهیم شدن در پیروزی واترلو رو داد.
1. تسلیم خودش در اورشتات
2.تعلل نی در تصرف جاده ی منتهی به واترلو
3.سردرگمی گروشی در جنگل‌های شمال
4.باران سنگین قبل از نبرد واترلو
5.زمستان سرد روسیه و حرکت ناجوامردانه‌ی تزار
و ...[/quote]

خب این وسط هم خیانت یکی از فرماندهان ناپلئون بی تاثیر نبود ولی در هر صورت نمیشه منکر تاثیر گذاریش شد به هر حال یکی از دلایل بزرگ سقوط ناپلئون بوده البته من قصد داشتم از دید دیگه ای بررسی بشه اسم فرماندهان ناپلئون یا خودش را نبردم

البته من از تزار حرکت نا جوانمردانه ندیدم ( در هر صورت وقتی به روسیه حمله میکنی با عواقبشم ببینی جنگ روسیه خیلی برای ناپلئون عاقبت داشت ( راستی ایرانم هم با صلح بی موقعش با روسیه در اثر خیانت نقش کوچیکی تو شکست فرانسه داشت)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته جاي يک نفر در ليست بالا کاملا خاليست. بطوري ميتوان وي رو بزرگترين فرمانده نظامي ايران و يکي از پر افتخار ترين فرماندهان و پادشاهان جهان بشمار آورد. و کسي نيست جز "شاهپور يکم ساساني". در واقع در ليست افتخارات جنگي هيچ کسي در تاريخ به پاي او نميرسد. چرا که وي بتنهايي در نبرد هاي مختلف آن هم در زمان اوج قدرت امپراطوري روم دو امپرطور رومي رو در نبرد کشت و يکي رو به همراه هزاران نفر اسير کرد!!!
شاهپور کم ساساني پسر اردشير بابکان, در طي نبرد هاي متوالي با روم نخست گورديان سپس فيليپ عرب امپراطوران روم رو از ميان برداشت. سپس والريان امپراطور بعدي که براي خونخواهي و جبران شکست دو نفر قبلي آمده بود رو به همراه صدها سناتور رومي و هزاران سرباز رومي به اسارت گرفت. هيچ پادشاه يا فرمانده نظامي ديگر در تاريخ چنين افتخاري رو کسب نکرده!!!

اين افتخار آنقدر در آن زمان ارزش داشت که بدستور شاهپور دهها بار اين اتفاق در بخش هاي گوناگون ايران بروي کوها کنده کاري شد.

[img]http://azkojatakoja.persiangig.com/shahpoor.jpg[/img]

نقش پيروزي در نقش رستم فارس:
گورديان امپرطور کشته شده در زير اسب شاهپور قرار دارد.
فليپ عرب ديگر امپراطور رومي در برابر شاهپور زانو زده و در نهايت والريان امپراطور اسير که شاهپور مچ دست وي رو به علامت پيروزي گرفته است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر صفحه قبل را نگاه کنید می بینید من اسمش را آوردم اما کسی ما را تحویل نگرفت

[quote]- کوروش کبیر در جهان به منشورش معروف است

- پسر کوروش، کمبوجیه هم مصر را فتح کرد

- داریوش سازنده کانال سوئز

- خشایار شاه اگرچه از یونانی ها شکست خورد اما یک شکست در دو جنگ نمی تواند بر کارهای او سایه بی اندازد

- سورنا فرمانده ایرانی که کراسوس فرمانده رومی را در زمان سزار شکست داد
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%86%D8%A7

- شاپور اول
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1_%D8%A7% D9%88%D9%84

- شاپور دوم
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B4%D8%A7%D9%BE%D9%88%D8%B1_% D8%AF%D9%88%D9%85

- انوشیروان
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D9%88%D 8%B4%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86

- نادر شاه افشار که جمله او به تزار را تنها می گویم " می روی یا بیایم"
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کوروش کبیر فقط
داریوش
خشایار شاه بزرگ
کریم خان عادل
نادر شاه دلیر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خشایار همونی نبود که زن یهودی گرفت و دستور قتل عام ایرانی هارو بخاطر جایگاه یهود داد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خشایار همونی نبود که زن یهودی گرفت و دستور قتل عام ایرانی هارو بخاطر جایگاه یهود داد؟[/quote]
برادر شما هم نگاه فیلم یک شب با پادشاه رو کردی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه !
سایت های خودشون و تقریبا روایت های تاریخی رو خوندم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته من از تزار حرکت نا جوانمردانه ندیدم ( در هر صورت وقتی به روسیه حمله میکنی با عواقبشم ببینی جنگ روسیه خیلی برای ناپلئون عاقبت داشت ( راستی ایرانم هم با صلح بی موقعش با روسیه در اثر خیانت نقش کوچیکی تو شکست فرانسه داشت)[/quote]

البته، به نظرم فرانسه با صلح بی‌موقع خودش (عهدنامه‌ی تیلسیت) نقش پررنگی در شکست ایران داشت.
منظورم از ناجوانمردی به اتش کشیدن مسکو هست. البته وقتی پای امنیت روسیه در میان هست قطعا روس‌ها از هیچ حرکتی دریغ نمیکنند. ولی به نظرم سوزاندن مسکو حقارتیه که تا ابد پای این شهر نوشته میشه. در واقع خفتی بود که تزار به جان خرید تا روسیه حفظ بشه. هر چند زمین سوخته تاکتیکی بود که روسها در سرتاسر نبرد بکار گرفتند ولی اتش زدن مسکو...
شاید شما با من مخالف باشی و معتقد باشی که مهم شکست ناپذیری روسهاست که همواره در نهایت به نمایش میذارن. اگه روسیه زمستون نداشت چی میشد... icon_rolleyes

[quote]شاهپور کم ساساني پسر اردشير بابکان, در طي نبرد هاي متوالي با روم نخست گورديان سپس فيليپ عرب امپراطوران روم رو از ميان برداشت. سپس والريان امپراطور بعدي که براي خونخواهي و جبران شکست دو نفر قبلي آمده بود رو به همراه صدها سناتور رومي و هزاران سرباز رومي به اسارت گرفت. هيچ پادشاه يا فرمانده نظامي ديگر در تاريخ چنين افتخاري رو کسب نکرده!!![/quote]

برادر کاوه دقتت واقعا جالب بود! منتها فتح و غارت روم، اسارت سزار و حتی بر تخت نشاندن سزار جدید بارها اتفاق افتاده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.