wilhelm

روش های آمریکا برای مقابله با بسته شدن تنگه هرمز

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]جلسه تحریم نفت ایران توسط اتحادیه اروپا یک هفته جلو افتاده همین جوری پیش بره تا آخر این سال نفت تحریم میشه. خوب من یه سوال دارم اگه تو این شرایط که 60 درصد صادرات رو نفت و مشتقاتش مثل پتروشیمی تشکیل میده میشه بگن شروع اقتصاد سالم با چی خواهد بود؟ اصلا نفت رو ازمون بگیرن تو این شرایط بهرانی چی داریم به جاش؟ قربون امام علی برم با اون حرف قشنگش واقا که ادمای بزرگ حرفاشونم بزرگه.

sooter عزیز اسراییل بنیانش با نقش بازی کردن و مظلوم نمایی کردن اجین شده! اون از نحوه ی تشکیلش که به بهانه ی قربانیان اصلی هولوکاست معرفی شدن و اونم از نحوه ی زنده موندنشون تاکنون. اگه انگلیس رو روباه پیر بدونیم اسراییل رو باید روباه جوان خطاب کنیم.

به قول rezamohammadi اگه خودمون خودمون رو نابود نکنیم کار بزرگی انجام دادیم. بچه ها من دلم اخیلی پره.... از شعارای الکی دادن... از دروغای تو خالی دولت... از حماقت و ساده لوحی قشر کم سواد جامعه مون. بابا بسه دیگه تو رو خدا یکی به فکر مردم باشه. دیگه چقدر جنگ چقدر تحریم. چرا من نباید مثل بقیه جوونای دنیا خوش باشم؟ چرا باید همیشه سایه ترسو فقر بالا سرم باشه؟ چرا به خاطر سیاست های غلط یه عدی احمق من و جوونای امسال من تاوان پس بدن؟ دیگه بسه دیگه خدا اخه چرا اینقده بدبختیم ما؟ شدیم مثل آلمان نازی ادعا داریم که یکه و تنها در مقابل استکبار جهانی وایستادیم. اخه بابا چه استکباری چه کشکی؟ استکبار از این بالا تر که حق ازادی بیان تو کشور خودمون رو نداریم و هر حرف مخالفی رو با شکنجه و اخراج و .... جواب میدن!!! چند روز پیش داشتم با دانش اموزام بحث میکردم که اگه جنگ بشه اونا میرن جنگ؟ به خدا فقط یکیشون گفت میره از اون جماعت 16 نفری!!! حالا شما اینو بگیر برو بالا. فکر میکنید جنگ بشه چند نفر داوطلبانه میرن؟ خداییش دیگه زمان جنگ نیست که حسین فهمیده بره زیر تانک. زمونه عوض شده. سرتونو از برف بیارید بیرون خدا شاهده الان که دارم اینا رو مینویسم اشک تو چشام جمع شده. دیروز زنی رو دیدم تو این هوای سرد زمستون داشت با بچه چند ماهش ادامس میفروخت خدایشش گریم گرفت رفتم جلو گفتم همه ادامسات چند... گفت 5 هزار تومن یه 10 تومنی دادم بهش خواستم سریع برگردم باقی پولمو نگریم که دیدم داد میزنه اقا بقیه پولت. گفتم باشه بقیت پیشت .... یه جوابی بهم داد که بد سوختم... گفت من گدا نیستم اقا .... هر چقدر عذر خواهی کردم به گوشش نرفت زد زیر گریه و هرچی تو دلش بود به این دولت و نظام حواله کرد. چرا کشوری که این همه منابع داره باید به این روز بیفته؟ چرا یه کشور ظاقارت مثل قطر یا امارات اون همه حال میکنن ولی ما اینجوری شدیم؟ کجا رفت اون نژاد پاک اریایی و ایرانی که الان بر میگردی میگی I am from iran they would call you a camel fucker just like the rest of those fucking arabs!!![/quote]

خب عزیز من از اول حرف دلتو میزدی!!!

درضمن پیشنهاد میکنم دیگه به این صورت به بحث ادامه ندیم ، چون باعث اخراجمون میشه!!

این چیزایی که شما میگید ما هم درک میکنیم از این مسایل با خبریم. ولی بحثمون از اول یه چیز دیگه بود و قرار نیست این جور مسایل پاش به این تاپیک
باز بشه.
با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه عزیزم اتفاقا همه ی اینا حسابه همین چیزای به ظاهر بی ربط باعث خاموش شدن موتور جنگی هیتلر شد. بعضی از ما اونقدر رادیکالی فکر میکنیم که طاقت شنیدن حرف راست رو نداریم. من ترسی از اخراج شدن ندارم هر چند که مطمئنا نخواهیم شد چون چیزی نگفتیم که خلاف واقعیت باشه. اگه به خاطر گفتن حقیقت اخراج بشم همون بهتر که اینجا اصلا عضو نباشم!!!

خیلی از ما حتی یه صحنه واقعی جنگ رو ندیدم. فکر میکنید مثل Call of duty میمونه که اگه کشته شدید دوباره ادامه بدید؟ جنگ شوخی بردار نیست من فقط خواستم بگم بستن تنگه هرمز یعنی خفه کردن ملت ایران در دم.

حالا بیاید راه کار بدین. یکی بگه مین گذاری کنیم ....یکی بگه نفتکش غرق کنیم.... ولی آخرش چی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگر بخواهند نفت ما را تحريم كنند ، نفتكش هاي ما را تصاحب بانك مركزي را تحريم و ... رسما اعلام جنگ كردند .
اونها با تحريم نفتي ما پا روي خرخره ما مي گذارند و هنوز هيچي نشده بعضي ها پرچم سفيد دست گرفتن كه توي تاپيك مي بينيد حضراتي كه از پذيرفتن واقعيت مي گن .
خب واقعيت اينه كه ما ادعاي دوستداري امام حسين را داريم و اگر دشمن بخواهد اينقدر فشار بياورد كه بعضي ها جا خالي كنند ، مطمئن باشيد دشمن مفت از دست ما در نخواهد رفت .
-----
برگرديم سر قضيه راههاي باز نگهداشتن تنگه

يكي از راهها اينه كه آمريكائيها خودشون را از اين تله بيرون بكشند و ضمن حمايت كامل اطلاعاتي ، كل عمليات پشتيباني و حمايت از نفتكش ها را به كشورهاي حوزه خليج بسپارن . اينجوري نه تنها تلفات نمي دن بلكه دردسر ما را زياد هم مي كنند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
گر بخواهند نفت ما را تحريم كنند ، نفتكش هاي ما را تصاحب بانك مركزي را تحريم و ... رسما اعلام جنگ كردند .
اونها با تحريم نفتي ما پا روي خرخره ما مي گذارند و هنوز هيچي نشده بعضي ها پرچم سفيد دست گرفتن كه توي تاپيك مي بينيد حضراتي كه از پذيرفتن واقعيت مي گن .
خب واقعيت اينه كه ما ادعاي دوستداري امام حسين را داريم و اگر دشمن بخواهد اينقدر فشار بياورد كه بعضي ها جا خالي كنند ، مطمئن باشيد دشمن مفت از دست ما در نخواهد رفت .
-----
برگرديم سر قضيه راههاي باز نگهداشتن تنگه

يكي از راهها اينه كه آمريكائيها خودشون را از اين تله بيرون بكشند و ضمن حمايت كامل اطلاعاتي ، كل عمليات پشتيباني و حمايت از نفتكش ها را به كشورهاي حوزه خليج بسپارن . اينجوري نه تنها تلفات نمي دن بلكه دردسر ما را زياد هم مي كنند .[quote]

خوب چه ربطی به امام حسین داشت؟ دوست عزیز من تو پست قبلیم گفتم که اگرم جنگ بشه تا اخرش هستم. ولی نه به خاطر این دولت بلکه به خاطر ناموسم و مردم کشورم. من نمیخام که ایران تبدیل به لیبی یا عراق بشه. ولی شما مثل اینکه فقط قسمتای خونیش رو میبینی. اگه بحث استراتژی جنگی باشه پیامبر اکرم نمیامد 3 سال تو حصر باشه یا امام حسن صلح نمیکرد.

اخه بابا چرا حرف زور میزنید؟ ولی مثل اینکه به قول یکی از دوستان نرود میخ آهنین در سنگ!!!
[/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا حالا کله خمره ای رو ندیده بودم!

همین حالا فیلم تموم شده.

اگه این ارتش آمریکاست بهتر که همین حالا حمله کنه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]جلسه تحریم نفت ایران توسط اتحادیه اروپا یک هفته جلو افتاده همین جوری پیش بره تا آخر این سال نفت تحریم میشه. خوب من یه سوال دارم اگه تو این شرایط که 60 درصد صادرات رو نفت و مشتقاتش مثل پتروشیمی تشکیل میده میشه بگن شروع اقتصاد سالم با چی خواهد بود؟ اصلا نفت رو ازمون بگیرن تو این شرایط بهرانی چی داریم به جاش؟ قربون امام علی برم با اون حرف قشنگش واقا که ادمای بزرگ حرفاشونم بزرگه.

sooter عزیز اسراییل بنیانش با نقش بازی کردن و مظلوم نمایی کردن اجین شده! اون از نحوه ی تشکیلش که به بهانه ی قربانیان اصلی هولوکاست معرفی شدن و اونم از نحوه ی زنده موندنشون تاکنون. اگه انگلیس رو روباه پیر بدونیم اسراییل رو باید روباه جوان خطاب کنیم.

به قول rezamohammadi اگه خودمون خودمون رو نابود نکنیم کار بزرگی انجام دادیم. بچه ها من دلم اخیلی پره.... از شعارای الکی دادن... از دروغای تو خالی دولت... از حماقت و ساده لوحی قشر کم سواد جامعه مون. بابا بسه دیگه تو رو خدا یکی به فکر مردم باشه. دیگه چقدر جنگ چقدر تحریم. چرا من نباید مثل بقیه جوونای دنیا خوش باشم؟ چرا باید همیشه سایه ترسو فقر بالا سرم باشه؟ چرا به خاطر سیاست های غلط یه عدی احمق من و جوونای امسال من تاوان پس بدن؟ دیگه بسه دیگه خدا اخه چرا اینقده بدبختیم ما؟ شدیم مثل آلمان نازی ادعا داریم که یکه و تنها در مقابل استکبار جهانی وایستادیم. اخه بابا چه استکباری چه کشکی؟ استکبار از این بالا تر که حق ازادی بیان تو کشور خودمون رو نداریم و هر حرف مخالفی رو با شکنجه و اخراج و .... جواب میدن!!! چند روز پیش داشتم با دانش اموزام بحث میکردم که اگه جنگ بشه اونا میرن جنگ؟ به خدا فقط یکیشون گفت میره از اون جماعت 16 نفری!!! حالا شما اینو بگیر برو بالا. فکر میکنید جنگ بشه چند نفر داوطلبانه میرن؟ خداییش دیگه زمان جنگ نیست که حسین فهمیده بره زیر تانک. زمونه عوض شده. سرتونو از برف بیارید بیرون خدا شاهده الان که دارم اینا رو مینویسم اشک تو چشام جمع شده. دیروز زنی رو دیدم تو این هوای سرد زمستون داشت با بچه چند ماهش ادامس میفروخت خدایشش گریم گرفت رفتم جلو گفتم همه ادامسات چند... گفت 5 هزار تومن یه 10 تومنی دادم بهش خواستم سریع برگردم باقی پولمو نگریم که دیدم داد میزنه اقا بقیه پولت. گفتم باشه بقیت پیشت .... یه جوابی بهم داد که بد سوختم... گفت من گدا نیستم اقا .... هر چقدر عذر خواهی کردم به گوشش نرفت زد زیر گریه و هرچی تو دلش بود به این دولت و نظام حواله کرد. چرا کشوری که این همه منابع داره باید به این روز بیفته؟ چرا یه کشور ظاقارت مثل قطر یا امارات اون همه حال میکنن ولی ما اینجوری شدیم؟ کجا رفت اون نژاد پاک اریایی و ایرانی که الان بر میگردی میگی I am from iran they would call you a camel fucker just like the rest of those fucking arabs!!![/quote]

درضمن پیشنهاد میکنم دیگه به این صورت به بحث ادامه ندیم ، چون باعث اخراجمون میشه!!

این چیزایی که شما میگید ما هم درک میکنیم از این مسایل با خبریم. ولی بحثمون از اول یه چیز دیگه بود و قرار نیست این جور مسایل پاش به این تاپیک
باز بشه.
با تشکر[/quote]
[align=justify]با سلام خدمت همه دوستان گرامي
به گفته دولتمردان تا 15 سال ذخيره طلا در اين مملكت وجود دارد ضمن اينكه باز به گفته دولتمردان 320 هزار ميليارد تومان پول سرگردان در دست مردم است كه مثل سيل به هر قسمت اقتصاد وارد مي شود آن را تخريب مي كند و همه اينها در صورت تحريم صد درصد نفت چنانچه به طور صحيح مديريت و هدايت شود و در جاي صحيح مصرف شود خود پايه شكوفايي اقتصاد ماست . ضمن اينكه از فرداي تحريم نفت ايران همه نمي ميريم و اگر از نظر رواني خودكشي نكنيم و بر خود مسلط باشيم همين تهديد را مي توان به بهترين فرصت تبديل كرد . اگر منابع موجود صرف تحقيقات علمي و ايجاد روشهاي بهينه در توليد و مصرف شود موجب شكوفايي كشور حتي در صورت تحريم صد در صد نفت شود . قبلا هم عرض شد كه صادرات ما به اروپا همين الان 18 درصد است و به جاي يك هفته به آخر ژانويه اگر همين امشب هم تحريم ايران را انجام دهند اتفاق خاصي نمي افتد . بازار ايران هم به لطف واردات زياد فعلا مملو از كالا است و اگر سياست كنترل توزيع صحيحي اعمال شود مشكل خاصي ايجاد نمي شود ضمن آنكه آلمان و ژاپن زمان جنگ جهاني دوم سوخت براي ماشين جنگي خود نداشتند كه با عدم ورود سوخت به كشورشان در اثر محاصره دريايي متفقين به اضافه اشتباهات استراتژيك خودشان در جنگ به اين روز افتادند و اين وضعيت با كشوري كه خود سرشار از منابع است و سرزميني چهار فصل دارد و دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي نخبه پروري دارد كه دشمن را مجبور به ترور آنها مي كند و مهمتر از همه در نقطه اي از جهان واقع است كه هم بر منابع انرژي در جنوب و هم بر منابع انرژي در شمالش مسلط است فرق مي كند . ضمن آنكه اگر اين تحريم تاثير گذار بود همان اول كار كه آمريكا عراق و افغانستان را گرفته بود و بهانه خوبي مثل انرژي هسته اي داشت اعمال مي شد و ايران را به زانو در مي آورد . نه حالا كه خود با مشكلات اقتصادي حاد دست به گريبانند و در حال خروج از منطقه هستند و رقباي جديدي دارند جايگزين آنها مي شوند . اگر تمركز خود را از دست ندهيم و بر خود مسلط باشيم مي توانيم راهكار مناسب اين وضع را هم پيدا كنيم . فراموش نكنيد امام خميني فرمود : ما را از تحريم نترسانيد كه ما فرزند رمضانيم و ما را از مرگ نترسانيد كه ما فرزند محرميم .[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر zed عزیز رحمت به شیر پاکی که خوردی ، خیلی حال کردم ! :evil:

ولی زیاد از برنامه درست و ... مطمئن نیستم ، انشاالله که باشد ما که بدمون نمیاد ! :evil:

[quote] در همون هفته ی اول نیروی هوایی پیر و فرسودمون به همراه نیروی دریایی زمان بابا بزرگ هیتلریمون از بین خواهند رفت!! حالا شما بیا موشک بزن. اگر جنگی رخ بده ما مطمانا بازنده خواهیم بود. هرچند با این تحریم های سنگینی که شدیم نیازی به جنگ نیست. اگه وضع به همین شکل پیش بره باید یه فکری برای جنگ داخلی کرد!!!
مردم نون شبشونو ندارن حالا چه برسه به زمان جنگ. همین جوری پیش بره ایران میشه مثل فیلم 28 هفته بعد!![/quote]

برادر شما از نیروی هوایی چی میدونی ؟

نمیخوام جسارت کنم ولی به نظر شما آدم با دونستن فرق اف 4 و اف5 میتونه هر چیزی رو تحلیل کنه ؟

خودتون قضاوت کنید ، مثلا همون اف 5های ما در عملیات ضد کروز شرکت میکنند یا .... ! یادمه یکی از دوستان همین عملیات های ضد کروز اف 5 رو تحلیل کرده بود که اتفاقا بسیار جالب بود !

[quote]sooter عزیز شما اگه کمی راجب استراتژی های جنگی اطلاع داشتین اینقده خوش بینانه صحبت نمیکردین. خوب باشه حق با شما اصلا 3 سوته لوله رو زدیم. بعد شما روابط سیاسی و اقتصادی با کشور های عربی چی کار میکنید؟ نه اصلا بزار یه سوال بپرسم ازت : تا حالا هیچ مبلغ پولی به کشور دیگری حواله کردی؟ میدونی SWIFT چیه؟
همین جوریش امارات ناز میکنه برامون چه برسه که حالا لولشم بزنیم

راجب نیروی امریکا همین بس که 80 تا جنگنده رو ناو هواپیمابرشه. حالا شما بیا باF4 برو به جنگ F18

شما جنگ رو فقط نیرو زمینی میبینی؟ پس سلاح های نا متعارف و استراتژیک چی؟>

وقتی خواستن لیبی رو بگیرن سازمان ملل اجازه ی این کار رو به هر نحوی که شده { by all means } به ناتو داد. حالا چه برسه که ما شروع کننده جنگم باشیم!!![/quote]

برادر عزیز عربها مطمئنا در جنگ برعلیه ما شرکت میکنند که چه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم ! بهانه درست کردن واسه زدن یه خط لوله که نهایت از 19 میلیون نفتی که روزانه از خلیج فارس خارج میشه بتونه 2 میلیونش رو خارج کنه کار سختی هست ؟ !

میدونید اون ناو هواپیمابر برای در امان بودن از موشک های بالستیک ضد کشتی ایران باید بیش از دو هزار کیلومتر از مرزهای ما فاصله بگیره ؟ آیا شما از قضیه آر کیو 170 مطلع هستید ؟

اگه از قضیه آر کیو 170 مطلع باشید پس از سطح تکنولوژی و فناوری نیروهای مسلح آگاه خواهید بود که مطمئنا در نیروی هوایی هم وجود داره و حیف که خیلی چیزا رو نمیتونیم نشون بدیم ( یکی از دوستانی که از همین بچه های میلیتاری هست و در پروژه صائقه هم حضور داشته از وجود رادارهای AESA بر روی صائقه خبر داد که صد البته درکش سخته ولی ما به درک سختی ها عادت کردیم ) و گرنه آمریکایی ها باید میرفتن غازچرونی به جای گاوچرونی !

در مورد سلاح های استراتژیک هم همین بس که سجیل چندین برابر برد اعلامی خودش برد داره ..!

ای کاش بیشتر در مورد نیروی هوایی اطلاعات بدن بیرون تا لااقل یکم اطلاعاتمون از نیروی هوایی بالا بره !!!! broken_heart

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نه عزیزم اتفاقا همه ی اینا حسابه همین چیزای به ظاهر بی ربط باعث خاموش شدن موتور جنگی هیتلر شد. بعضی از ما اونقدر رادیکالی فکر میکنیم که طاقت شنیدن حرف راست رو نداریم. من ترسی از اخراج شدن ندارم هر چند که مطمئنا نخواهیم شد چون چیزی نگفتیم که خلاف واقعیت باشه. اگه به خاطر گفتن حقیقت اخراج بشم همون بهتر که اینجا اصلا عضو نباشم!!!

خیلی از ما حتی یه صحنه واقعی جنگ رو ندیدم. فکر میکنید مثل Call of duty میمونه که اگه کشته شدید دوباره ادامه بدید؟ جنگ شوخی بردار نیست من فقط خواستم بگم بستن تنگه هرمز یعنی خفه کردن ملت ایران در دم.

حالا بیاید راه کار بدین. یکی بگه مین گذاری کنیم ....یکی بگه نفتکش غرق کنیم.... ولی آخرش چی؟[/quote]

سلام ..

حوصله کنین بعنوان پیش فرض برای ورود به مباحث سیاسی و استراتژیک این تاپیک ها رو به دقت مطالعه کنین ... :

اول از همه برای آشنایی با ساختار اقتصادی و سیاسی جهان کنونی ... :
[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18994]نظریه وابستگی[/url]

رویکرد ایالات متحده در درگیری های پس از جنگ دوم ... :
[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17166&start=0]استراتژی جنگ محدود[/url]

[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=17715]استراتژی باردارندگی[/url]

استراتژی های اخیر نظامی واشنگتن ... :
[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19915&start=0]رونمایی از استراتژی نظامی جدید آمریکا[/url]

رویکرد مذاکراتی غرب با ایران ... :
[url=http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=18195&start=0]بسته پیشنهادی 5+1 [/url]

-----------------

اما در مورد خفه کردن ایران به زعم شما و به واقع خفه کردن جهان باید نگاهتون رو کمی عمیق تر به درون مسئله ببرین ..

فکر کنین تنگه بسته شده و نفتکش چینی میاد و از در دریای عمان پهلو میگیره و نفتش رو میبره ! آمریکا میخواد مصادره اش کنه ؟! یا برعکس آمریکا میخواد نفتکش ایرانی که به سمت چین میره رو تسخیر کنه ؟ طبیعتا همه چیز به اون سادگی نیست که رسانه ها برای مردم ساده خیال پردازی میکنند ؛ ایران هم نبستن تنگه رو منوط به رفتار غرب کرده رفتاری که لزومی به انجامش ندارند ! و اگر این کار رو بکنند باید ضربه اش رو هم بخورند ؛ مسلما بستن تنگه برای همیشه نیست و غرب با آمادگی قبلی برای سوار شدن بر شوک ها و موج های اقتصادی ناشی از پیامدهای اون سرمایه گذاری هایی در نقاطی انجام میده و ایضا ایران ! همه طرفها اونقدر ساده و احمق نیستند که شما فکر میکنید بلکه این مسایل در رسانه ها و تبلیغات طوری ساده سازی میشن که با عقل مردم جور در بیان ولی این منجر به نگرش سخیف و ساده انگارانه نبایدبشه ؛ .

کسی قرار نیست تنگه رو مین ریزی بکنه و چند کشتی رو اونجا بفرسته ته آب که البته توی اون عمق سرش بیرون میمونه ! .

قراره بدون اینکه مینی ریخته بشه فقط به کشتی هایی اجازه ورود و خروج داده بشه که از ایران اجازه نامه دریافت میکنند و این منوط به شرایطی هست که ایران طلب میکنه ؛

- مثلا ایران اجاز نخواهد داد نفتکش کویتی به سمت انگلستان حرکت کنه ؛ اون هم با تهدید شلیک موشک .
- در ایران شرایط انگلیس میخواد چکار کنه ؟ چطور میخواد تنگه رو باز کنه ؟
- با هواپیما که نمیتونه ! به ناوش هم اجازه ورود داده نخواهد شد ! و اگر بخواد وارد بشه به عنوان تهدید به سمت اون موشک شلیک خواهد شد .
- اتومات تا اطلاع ثانوی بدون اینکه پایان این درگیری ها مشخص بشه هیچ کشتی ای از تنگه وارد و خارج نخواهد ! بدون اینکه ایران بخواد عملا جلوش رو بگیره ! .
- این اقتصاد غرب رو دچار بحران میکنه و تراز بازار ها رو به هم میزنه و از سرمایه گذاری برای تولید به سفته بازی برای خرید نفت پیش میبره ؛ چیزی که امروز فرانسه و آلمان برای مقابله با اون دارن مالیات وضع میکنند !
- مسلما نفت گران میشه و نفت زیادی هم خریداری میشه به نفع روسیه و آمریکای جنوبی و از خلیج فارس بدون تحویل گرفتن ! .
- حالا ایران کوتاه بیاد و این نفت گران خریداری شده این دفعه ارزان تر میشه ! و باز هم عدم تعادل و تضرر غرب .

نکته ای که وجود داره این هست که بازار نفت به خرید کیلویی ربطی نداره که ضعف خرید رو از جای دیگری مثلا عربستان پوشش بدن و یا از جاهای دیگر ..

عربستان هر چقدر نفت تولید کنه نفت ایران رو نفت عراق رو نفت کویت و نفت کشورهای حوزه خلیج فارس رو نمیتونه تولید کنه !!
این نفتها به لحاظ فرمولهای شیمیای ؛ شوری ؛ ترشی ؛ میزان گازهای همراه و کیفیت تفاوتهای بسیاری دارند و بر مبنای هر کدام در اون کشورهای مقصد پالایشگاههای خاصی تعبیه شده ! که نمیتونه با هر نفتی تولید خاصی بیرون علاوه بر اون هنوز که هنوزه فرمول بسیاری از نفت های سنگین کشف نشده و مسایل فنی بسیاری در پالایش نفت های مختلف وجود داره .

به همین خاطر هست که میبینید کشورهایی آرام آرام و با راه اندازی و تغییر واحدهای پالایشگاهی و آزمایشات بر روی نفتهای مختلف دارند از نیاز خودشون به نفت ایران کم میکنند مثل کره و ژاپن اما همچنان نتونستن ! و این رو نفت رو هم به یکبار نمیتونند از خریدش صرف نظر کنند بنابراین شعار کشورهای اروپایی در اجماع برای تحریم نفت ایران با اشکال فنی مواجه هست !

گذشته از این موضوع که همه کشورهای اروپایی نفت ایران رو نمیخرند ولی اون کشورهایی هم که میخرند نفت کمی دریافت نمیکنند و در شرایط بسیار سخت اقتصادی هستند که امکان مانور رو براشون کم میکنه ! مسلما تنگه یک جور اهرم اعمال قدرت ایران بر روی این کشورها هست که مانع از تحریم ایران بشن و این کار هم یک فرایند طولانیست که اگر هم بخواد عملی بشه ممکنه علنی نشه و آرام آرام وابستگی به نفت ایران کاهش پیدا کنه پس نگران حوادث احتمالی بزرگ و نامشخص به یکبار نباشین !

چین با واردات 500 هزار بشکه ای به غرب اجازه نخواهد داد اقتصادش دچار بحران بشه ؛ و چاره ای هم نداره چرا که مقدار بسیاری از این نفت رو بخاطر تراز تجاری و سرمایه گذاری هایی که در ایران کرده میبره و تقابل باایران توسط غرب یعنی اخلال در نظام تولیدیش .

اما در مورد احتمال برخورد نظامی محدود ؛ اولا قدرت ما هم محدود نیست برخورد محدود با ایران چیزی نیست که غرب رو به خواسته هاش برسون ! بنابراین باید بفهمند که این برخورد چقدر باید محدود باشه ؛ اینقدر ؟ اینقققدددرر ؟ یا اینققققققددددددددررررررر ؟
خوب این رو فقط آمریکایی ها مشخص نمیکنند ! بلکه ایران مشخص میکنه که چقدر پاسخ بده و تا این از جانب ایران مشخص نباشه هیچ جنگی رخ نخواهد داد ! ایران تهدید حملات به تاسیسات هسته ایش رو به تهدید به باز کردن تنگه در صورت بستن اون تقلیل داده ! و این تقلیل بسیار خفت باری برای غرب هست ...

هر روز دارن ملوانان ما رو واسه باز گذاشتن فضای التماس و در دیپلماسی عمومی و رسانه ای نجات میدن ! که این خودش بیانگر اوج نیاز آمریکا به آرامش در فضای عمومی خلیج فارس هست ..

در کل اگر اتفاقی بیفته تقصیر ما نیست و نخواهد بود ! ما این رو منوط به رفتار اونها کردیم و رفتار اونها که قصد نابودی ما رو داشته باشه دنیا رو به آتش خواهد کشید و ارتباطی با رییس دولتها نداره بلکه یک فرایند پیچیده و نظامند مطالعاتی هست ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این شیره ی خانمان برانداز سیاه دارید که اقتصاد ما را معتاد به خود کرده ، این شیره ی خانمان بر انداز که همزمان با تریاک وارد این کشور شد و همانگونه که تریاک مردمان را معتاد کرد ، نفت نیز کشور را معتاد کرد ....

خواستم شعر بگم ... زیاد جدی نگیرید ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای کاش اقتصادمون هیچ وابستگی به نفت نداشت.
نمی دونم چرا مسئولین تا الان هیچ راهکاری برای کاهش وابستگی به نفت پیدا نکردند.
اگر اینفدر به نفت وابسته نبودیم اینقدر نگران تحریم نفت نبودیم.

بعضی ها می گن اگر نفت نداشتیم به نفعمون بود.من میگم چرا باید از نعمتی که خدا بمون داده استفاده نکنیم.اما ای کاش یه مدیریتی هم بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]جلسه تحریم نفت ایران توسط اتحادیه اروپا یک هفته جلو افتاده همین جوری پیش بره تا آخر این سال نفت تحریم میشه. خوب من یه سوال دارم اگه تو این شرایط که 60 درصد صادرات رو نفت و مشتقاتش مثل پتروشیمی تشکیل میده میشه بگن شروع اقتصاد سالم با چی خواهد بود؟ اصلا نفت رو ازمون بگیرن تو این شرایط بهرانی چی داریم به جاش؟ قربون امام علی برم با اون حرف قشنگش واقا که ادمای بزرگ حرفاشونم بزرگه.

باز بشه.
با تشکر[/quote]
[align=justify]با سلام خدمت همه دوستان گرامي
به گفته دولتمردان تا 15 سال ذخيره طلا در اين مملكت وجود دارد ضمن اينكه باز به گفته دولتمردان 320 هزار ميليارد تومان پول سرگردان در دست مردم است كه مثل سيل به هر قسمت اقتصاد وارد مي شود آن را تخريب مي كند و همه اينها در صورت تحريم صد درصد نفت چنانچه به طور صحيح مديريت و هدايت شود و در جاي صحيح مصرف شود خود پايه شكوفايي اقتصاد ماست . ضمن اينكه از فرداي تحريم نفت ايران همه نمي ميريم و اگر از نظر رواني خودكشي نكنيم و بر خود مسلط باشيم همين تهديد را مي توان به بهترين فرصت تبديل كرد . اگر منابع موجود صرف تحقيقات علمي و ايجاد روشهاي بهينه در توليد و مصرف شود موجب شكوفايي كشور حتي در صورت تحريم صد در صد نفت شود . قبلا هم عرض شد كه صادرات ما به اروپا همين الان 18 درصد است و به جاي يك هفته به آخر ژانويه اگر همين امشب هم تحريم ايران را انجام دهند اتفاق خاصي نمي افتد . بازار ايران هم به لطف واردات زياد فعلا مملو از كالا است و اگر سياست كنترل توزيع صحيحي اعمال شود مشكل خاصي ايجاد نمي شود ضمن آنكه آلمان و ژاپن زمان جنگ جهاني دوم سوخت براي ماشين جنگي خود نداشتند كه با عدم ورود سوخت به كشورشان در اثر محاصره دريايي متفقين به اضافه اشتباهات استراتژيك خودشان در جنگ به اين روز افتادند و اين وضعيت با كشوري كه خود سرشار از منابع است و سرزميني چهار فصل دارد و دانشگاهها و مراكز تحقيقاتي نخبه پروري دارد كه دشمن را مجبور به ترور آنها مي كند و مهمتر از همه در نقطه اي از جهان واقع است كه هم بر منابع انرژي در جنوب و هم بر منابع انرژي در شمالش مسلط است فرق مي كند . ضمن آنكه اگر اين تحريم تاثير گذار بود همان اول كار كه آمريكا عراق و افغانستان را گرفته بود و بهانه خوبي مثل انرژي هسته اي داشت اعمال مي شد و ايران را به زانو در مي آورد . نه حالا كه خود با مشكلات اقتصادي حاد دست به گريبانند و در حال خروج از منطقه هستند و رقباي جديدي دارند جايگزين آنها مي شوند . اگر تمركز خود را از دست ندهيم و بر خود مسلط باشيم مي توانيم راهكار مناسب اين وضع را هم پيدا كنيم . فراموش نكنيد امام خميني فرمود : ما را از تحريم نترسانيد كه ما فرزند رمضانيم و ما را از مرگ نترسانيد كه ما فرزند محرميم .[/align][/quote]

این طلا ها ذخیره پولمونه

اگه وضع اقتصادی خوب بود که لازم نبود بانک مرکزی سکه طلا رو به دوبرابر قیمتش به مردم بفروشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ای کاش اقتصادمون هیچ وابستگی به نفت نداشت.

بعضی ها می گن اگر نفت نداشتیم به نفعمون بود.من میگم چرا باید از نعمتی که خدا بمون داده استفاده نکنیم.اما ای کاش یه مدیریتی هم بود.[/quote]

بلاخره باید یه داد وستدی با خارجی ها داشته باشیم یا نه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]ای کاش اقتصادمون هیچ وابستگی به نفت نداشت.

بعضی ها می گن اگر نفت نداشتیم به نفعمون بود.من میگم چرا باید از نعمتی که خدا بمون داده استفاده نکنیم.اما ای کاش یه مدیریتی هم بود.[/quote]

بلاخره باید یه داد وستدی با خارجی ها داشته باشیم یا نه[/quote]

حرف شما کاملا متین.
منظور من نفت هست .چون لقمه ی آماده هست و هیچ دولتی تا الان یک قدم برای کم کردن وابستگی به نفت برنداشته.اگر بودجه ی سالانه ی کشور ما هم از راه مالیات تامین می شد.وضعیت خیلی فرق می کرد.
قدرت ما خیلی بیشتر می شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خیلی از ما حتی یه صحنه واقعی جنگ رو ندیدم. فکر میکنید مثل Call of duty میمونه که اگه کشته شدید دوباره ادامه بدید؟ جنگ شوخی بردار نیست من فقط خواستم بگم بستن تنگه هرمز یعنی خفه کردن ملت ایران در دم.

حالا بیاید راه کار بدین. یکی بگه مین گذاری کنیم ....یکی بگه نفتکش غرق کنیم.... ولی آخرش چی؟[/quote]
برادر من قصد جسارت ندارم
اما شما اسلحه دستت گرفتی!!!؟ نه جدی اسلحه دستت گرفتی!!!؟ بدون شوخی اسلحه دستت گرفتی؟؟؟
یه سوال... مگه مردم قبل از جنگ ایران عراق جنگی رو تجربه کرده بودن؟

در کل مردم ایران مردمی هستن که خیلی با سختی دست و پنجه نرم میکنن و بیدی نیستن که با این بادها بلرزن

نمیدونم چی بگم اما امان از هالیوود.... هی هی هی ( همیشه آمریکا پیروزه!! مگه نه ) :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.