Recommended Posts

12 hours قبل , Ghalam گفت:

عزیز دلم ،

شما داری بین نیروهای نظامی و ملت فاصله می اندازی ....

نیروی نظامی یک کشور بخشی از مردم و نهادهای اون کشور هستند که به نمایندگی از کل ملت وظیفه دفاع از کشور و ملت رو بر عهده گرفتن ....

بزرگوار ؛

اولا هیچ کجای صحبت بنده سخنی از جدایی ملت و نیرو های نظامی نبوده .

سوالم اینه چرا اصل مطلب رو کنار گذاشتید و فرع را چسبیدید؟ حرف از صنعت نظامی بود نه جدایی مردم و ارتش.

در جوابتون بگم که  ما یا باید تولید سلاح رو به شرکت های خصوصی بسپاریم  و از آزادی تکنولوژی استفاده کنیم مثل آمریکا یا باید شرکت های دولتی این کار رو بکنند در سکرت تکنولوژی مثل الان ایران .

وقتی تولیدی خودرو ما پراید هست و تولید صنعت نظامی ما طوفان و ارس و رعد ، وقتی ما خروجیمون ایران 140 و صنعت نظامیمون قاهر هست معلوم میشه ما صنعتمون تفکیک شدس .

بله بنده ام بشدت علاقه دارم مثل ایالت متحده شرکت هایی در ایران آزادانه سلاح تولید کنند و صادر کنند اینجور ارتباطی که شما میخواهید هم برقرار میبود اما آیا شدنی هست؟ خیر

پس عرض کردم قبلا راه حل رو.

• Like 2
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر 8 آبان 1398 در 17:39 , sasasasa گفت:

شایعاتی که به نسبت احتمال دارد واقعی باشند و من از چند منبع تا حدی موثق شنیدم این است که شرکت مپنا میخواهد وارد کار تولید موتور جت شود. اگر این خبر درست باشد از نظر نظامی خبر خوبی است چون این شرکت سال ها توربین گازهای زیمنس را ساخته و تکنولوژی موتور جت به توربین گاز بسیار نزدیک است و احتمالا از عهده ساخت موتور بر می ایند. و در اینده نه خیلی دور شاهد ساخت یک موتور توربو فن سنگین در کشور خواهیم بود. ولی از نظر نیروگاهی خبر بدی است. چون اگر این خبر درست باشد شرکت زیمنس دیگر حتی با رفع تحریم ها با مپنا کار نمی کند در حالیکه مپنا برای ادامه بقا به شدت نیازمند دریافت تکنولوژی توربین گازهای جدید کلاس F است. احتمالا حدس من این است که موتور فوق هم یا RD33  یا AL31 باشد. که امیدوارم دومی باشد. شاید هم فکری به حال دور زدن قضیه کرده اند. مثلا یک شرکت دیگر تاسیس کنند و عده ای کارشناس توگا را به ان شرکت فرستاده اند. یعنی مپنا رسما واردئ قضیه نشود. 

قبلا هم عرض کردم بر طبق اخبار واصله مپنا برنامه تولید توربوفن های روسی نداره

برنامه مپنا بر طبق گفته مدیر بخش توربین هوایش( دکتر پور فرزانه ) تولید بومی و بهسازی توربوفن CFM-56 هستش که قابلیت کارکرد نظامی برا جنگنده سنگین رو هم داره برنامه دیگه ای فعلا رسانه ای نشده از طرفی مدیرعامل شرکت جناب عباس علی ابادی سردار سپاه هستن و مدتی ریاست دانشگاه مالک اشتر و موشکی سپاه بودن پس نگران تحریم نباشید اینا خودشون رسما تحریمن

• Like 1
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستی در همین تایپیک یا تایپیک دیگه گفته بودند که چینی ها برای توسعه بومی موتور ملی برای جنگنده هاشون 20 میلیارد دلار هزینه کردند و یا شرکت داسو فرانسه اعلام می کنه که برای توسعه رافائل 45 میلیارد دلار صرف کرده واقعا باید این ارقام نجومی را باور کرد جنگنده ای که نهایتا 100 میلیون دلار قیمت داره چطور 45 میلیارد دلار  صرف اون شده با این حساب اگر ظرفیت خط تولید را 40 فروند در سال در نظر بگیریم یعنی هر فروند بیشتر از 1 میلیارد دلار باید قیمت بخوره تا هزینه 45 میلیارد دلاری در طی یکسال برگشت بخوره در غیر این صورت شرکت ورشکست خواهد شد اما اگر این رقم 45 میلیارد دلاری را با درخواست ارتش فرانسه برای به خدمت گرفتن 400 فروند و هزینه پشتیبانی برای مثلا 30 سال در نظر بگیریم آن موقع است که می فهمیم که آنها هزینه کل ساخت و خدمت گیری و پشتیبانی 30 ساله را با هم جمع زده اند و به صورت مبهم اعلام کرده اند وبرای موتور چینی همین روال وجود داره یعنی اگر 30 درصد قیمت یک جنگنده 100 میلیون دلار  را موتور آن برآورد کنیم پس 20 میلیارد دلار  به تعداد 666 موتور خواهد بود که برای جنگنده جی20 و یا جنگنده های دیگر با احتساب سال ها خدمت کافی خواهد بود پس آنها می خواهند با این ارقام کشورهای سطح متوسطی مثل ما را از ورود به چرخه ملی ساخت جنگنده بترسانند تا در آینده بازار و نفوذ سیاسی در اختیار آنها باشد

حالا اگر ما تصمیم گرفتیم  تکنولوژی تامکت را بومی سازی بکنیم چقدر باید هزینه بکنیم اگر تامکت را از لحاظ قیمت معادل f15c  یعنی 100 میلیون دلار در نظر بگیریم و اگر ساخت از صفر را 10 برابر قیمت سازنده حساب کنیم و این را در نظر بگیریم که قیمت فروش در شرکت سازنده خیلی بیشتر از ساخت آن به طور مسلم خواهد بود پس ما برای کسب تکنولوژی و بومی سازی تامکت 1 میلیارد دلار  هزینه خواهیم کرد و البته مدت زمان کسب تکنولوژی حداقل 5 سال خواهد بود و این بودجه در این 5 سال تقسیم خواهد شد  

• Like 1
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
19 hours قبل , Thundar گفت:

قبلا هم عرض کردم بر طبق اخبار واصله مپنا برنامه تولید توربوفن های روسی نداره

برنامه مپنا بر طبق گفته مدیر بخش توربین هوایش( دکتر پور فرزانه ) تولید بومی و بهسازی توربوفن CFM-56 هستش که قابلیت کارکرد نظامی برا جنگنده سنگین رو هم داره برنامه دیگه ای فعلا رسانه ای نشده از طرفی مدیرعامل شرکت جناب عباس علی ابادی سردار سپاه هستن و مدتی ریاست دانشگاه مالک اشتر و موشکی سپاه بودن پس نگران تحریم نباشید اینا خودشون رسما تحریمن

من فکر نکنم این موتور نظامی باشد. احتمالا پس سوز هم ندارد. اطلاع دارید کاربردش در کجا خواهد بود

ویرایش شده در توسط sasasasa
  • Like 1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا بهترین و عملی ترین راه ما برای رسیدن به یک جنگنده مهندسی معکوس و ارتقا تامکت است. مهمترین مشکل تامکت سطح مقطع راداری بزرگ ان است. 

شاید این حرف من را بسیاری قبول نداشته باشند ولی به نظر من سرمایه گذاری سنگین امریکا بر روی ساخت هواپیماهای رادارگریز نسل 5 شاید به حدر رود. هیچ علمی در دنیا در 40 سال اخیر به مانند الکترونیک و کامپیوتر پیشرفت نداشته است. تمام علوم از جمله مکانیک که رشته من هم مکانیک است اگر پیشرفتی کرده اند زیر سایه پیشرفت کامپیوتر بوده. مثلا علت بهبود عملکرد موتورها و غیره در اثر پیشرفت در روش های مدلسازی کامپیوتری بوده. کافی است تلفن هایی را که شماره گیر چرخان داشت و تا 30 سال پیش استفاده میشد با موبایل های الان مقایسه کنید. 

من مطمئن هستم این پیشرفت عجاب انگیز در الکترونیک تا حداکثر یک دهه  یا کمتر تکنولوژی رادار را به حدی میرساند که رادار گریزی کاملا از بین میرود. همین الان هم بسیاری از پرنده های رادار گریز با روش های گوناگون شناسایی میشوند

• Like 1
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1 hour قبل , sasasasa گفت:

من فکر نکنم این موتور نظامی باشد. احتمالا پس سوز هم ندارد. اطلاع دارید کاربردش در کجا خواهد بود

این موتور در اصل سیویل هستش بعبارتی مهم ترین و گسترده ترین موتور هواپیمای مسافری موجود در ساختار کشوره بنا به همین دلیل بومیسازی برای مپنا صرفه اقتصادی بالایی داره چون میتونه تا چندسال اینده بازار ساخت و اورهال این موتور در کشور و حتی منطقه بدست بگیره

اما بیس پایه این موتور مربوط به توربوفن جنگنده هست و کشور چین هم دقیقا بر مبنای همین موتور توربوفن ملی خودش رو توسعه داد (ws-10)

• Like 2
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پیرو پست قبلی این نکته را بگم که خرید سلاح به نوعی ورود 50 درصدی تکنولوژی هست ( شاید به همین خاطر ه که شرکت های سازنده تسلیحات به نوعی گرانتر از معمول به مشتری می فروشند) در واقع نداشتن تامکت ما را مجبور می کرد از اول چرخ را اختراع کنیم و بودجه بیشتری را صرف می کردیم حال که وجود داره و نقشه های فنی و گروه فنی نیروی هوایی که تجربه اورهال کامل چند تامکت و نگه داری از اسکادران کامل آن را در این 40 سال دارند پس راه ساخت تامکت در کشور ما با هزینه کمتر بسیار هموار است

• Like 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

خودروی تانک‌بر «کیان ۷۰۰» رونمایی شد

خودروی تانک‌بر «کیان ۷۰۰» ساخت فرماندهی تولید و بهینه‌سازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش صبح امروز (شنبه 98/8/18) با حضور سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رونمایی شد.

این تانک‌بر با قدرت موتور ۷۰۰ اسب بخار و قدرت کشندگی ۲۰۰ تن، قابلیت حمل ۲ دستگاه تانک ۶۰ تنی را بر روی کشنده فوق سنگین «سلیمان ۳» دارد.

وزن تانک‌بر «کیان ۷۰۰»، ۱۷ هزار و ۷۰۰ کیلوگرم بوده و تعداد محورهای آن ۱+۳ و ۱۲ دنده است.

رییس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه از جمله این اقدامات وسیله ارزشمند تانک‌بر است که برای یک نیروی زمینی و واحدهای زرهی بسیار حیاتی است، تصریح کرد: هنگامی که تهدیدی در بخش دیگری از کشور به وجود می‌آید، واحدهای تانک باید بتواند در اسرع وقت در آن سرزمین حضور پیدا کنند و برای این امر وسیله تانک‌بر بسیار حیاتی است.

همچنین، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جریان بازدید از مرکز شهید زرهرن از خط بازآماد و بازسازی تانک «چیفتن»، خط بازآماد و بازسازی تانک «اسکورپین»، خط بازآماد و بازسازی توپ‌های خودکششی و ادوات سنگین، خط بازآماد ادوات اپتیکی و خط بازسازی و بازآماد تریلر مرکز زرهرن بازدید کرد.

• Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

استتار جدید هویتزر های خودکششی ام 109 ارتش

m109~0.jpg

در جریان بازدید سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح از فرماندهی نوسازی، بهینه سازی و ساخت قطعات شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش، هویتزر  خودکششی ام 109 اورهال شده با استتار جدید به نمایش درآمد. به نظر می رسد ارتش در مورد استتار ادوات نیروی زمینی خود تجدید نظر کرده است و در نظر دارد استتارهای جدید را برای اداوت خود انتخاب کند. در جریان رژه ۳۱ شهریورماه  1398 نیز استتار جدید تانک های چیفتن رونمایی شده بود.

• Upvote 14

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله........ 

19آبان 1398

رونمایی  از تانک بر کیان 700

+

بازید رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از صنایع زرهی شهید زرهرن

0741_281029.jpg

thumb_0741_28729.jpgthumb_0741_28629.jpgthumb_0741_281129.jpgthumb_0741_281229.jpgthumb_0741_281329.jpg

thumb_0741_281629.jpgthumb_0741_28129.jpgthumb_0741_28229.jpgthumb_0741_281729.jpgthumb_0741_28829.jpg

thumb_0741_281529.jpgthumb_0741_281429.jpgthumb_0741_28529.jpgthumb_0741_28429.jpgthumb_0741_28329.jpg

این تانکبر  در واقع بهینه سازی  کامیون بنز 3850 بوده  اتاقک کامیون  هم ترکیبی از دو مدل NH , FH بوده

دارای قدرت 700 اسب لخار و توان کشندگی 200 تن را داراست

https://twitter.com/fieldmarshalpso?lang=en

ویرایش شده در توسط aminor
  • Like 1
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

3 hours قبل , aminor گفت:

این تانکبر  در واقع بهینه سازی  کامیون بنز 3850 بوده  اتاقک کامیون  هم ترکیبی از دو مدل NH , FH بوده

دارای قدرت 700 اسب لخار و توان کشندگی 200 تن را داراست

کیان حداقل از نظر ظاهری  volvo vnl 1998  یه مقداری اتاقشو عوض کردن مشخصات ولوو رو نمیدونم نمیتونم بگم موتورشم همونه یا نه

ویرایش شده در توسط mahdimousavi

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم