Recommended Posts

ایران از معدود کشورهای سازنده هلیکوپتر در جهان هست و تکنولوژی داکت فن داره 

تا جایی که من میدونم ما تا حالا از داکت فن استفاده نکردیم حالا شما میفرمایید ما این تکنولوژی و توان ساختش را داریم خواهشن میتوانید بیشتر در این رابطه توضیح دهید

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا جایی که من میدونم ما تا حالا از داکت فن استفاده نکردیم حالا شما میفرمایید ما این تکنولوژی و توان ساختش را داریم خواهشن میتوانید بیشتر در این رابطه توضیح دهید

بله تا حالا استفاده نکردیم و متاسفانه ماکتهایی که از پنها-2 در ابتدا ارایه شده بود در ابتدا داکت فن داشتن ولی در آخرین طرحها داکت فن حذف شده بود، که شاید بشه گفت که در ادامه پروژه داکت فن را حذف کرده اند.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینجا اساتید هستید توضیح بدن  اینکه تولید نکردیم توی رده نظامی برای هلیکوپتر ساکت و امنیت بیشتر و آسیب پذیری را کم می کنه  در غیر نظامی ها عمومیت داره  از قدرت فن هم کم می کنه و حالت معمولی قوی تر هست شاید چون احساس نیاز نکردن نساختند من هم موافقم که داکت بهتره ولی میشه ارتقا داد و بعدا عوض کرد طراحی ملخ داکت متفاوت هست   وگرنه تکنولوژی خاصی نداره

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بله تا حالا استفاده نکردیم و متاسفانه ماکتهایی که از پنها-2 در ابتدا ارایه شده بود در ابتدا داکت فن داشتن ولی در آخرین طرحها داکت فن حذف شده بود، که شاید بشه گفت که در ادامه پروژه داکت فن را حذف کرده اند.

البته تنها تفاوتشون این نبود!

P2_Saba.jpg

سه حالت داره:

1- طراحی تغییر کرده

2- این ماکت دقیق ساخته نشده

3-این دو طرح های متفاوتی هستن 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا تبدیل کبری ها به طوفان 2کار سخت و نشدنی نیست.حیف این بالگرد نیست که بعضیاشون هنوز نمیتونن تاو شلیک کنن؟
البته گویا چراغ خاموش این تبدیل داره صورت میگیره.هوانیروز خیلی وقته به صورت تک تک اقدام به ایجاد تغییراتی رو کبری ها کرد که در نهایت رسید به طوفان 2.
امیدوارم بالگرد جدید حتی اگر تفاوت ظاهریش با کبری خیلی زیاد هم نبود ماحصل نهایی تمام این تغییرات باشه.
البته انشالله هلفایر های وطنی هم باهاش رونمایی میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به فرموده امیر مومنین علیه السلام: ما اکثر العبر و اقل الاعتبار، چقدر عبرت ها زیاد و عبرت گیرنده ها کم هستند.

تا کنون ده ها طرح توسط همین مسئولین محترم مطرح و اعلام شده که تولید انبوه شده اند و به زودی تحویل یگان ها می شوند اما در عمل چنین چیزی یا اتفاق نیافتاده یا رسانه ای نشده است. برخی دوستان طبق معمول عبرت نگرفته و جو گیر شده اند و به وعده های مسئولین اعتماد می کنند و شروع می کنند به خیال پردازی. اجازه بدین رونمایی بشه و بعد در مورد این طرح که اصلا معلوم نیست چی هست و یا چی نیست مفصل بحث بشه.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رونمایی به معنی تولید نیست ، تولید چند فروند هم به معنی تولید انبوه نیست و تولید انبوه هم به معنی کارایی این هواگرد ها نیست ، سامانه های بسیاری در صنایع دفاع طی این سالها ساخته شد که اطمینان پذیری عملیاتی نداشتند و به سرعت بازنشسته و از کاربری خارج شدند .

باید صبر ایوب داشته باشید تا بتونید چند اسکادران از این پرنده ها رو ببینید 

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته تنها تفاوتشون این نبود!

P2_Saba.jpg

سه حالت داره:

1- طراحی تغییر کرده

2- این ماکت دقیق ساخته نشده

3-این دو طرح های متفاوتی هستن 

با AgustaWestland AW109 مقایسه کنید !

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با AgustaWestland AW109 مقایسه کنید !

بنده تفاوت های این دو ماکت رو در تصاویر مشخص کردم! این که به کدام بالگرد خارجی شباهت دارند موضوع متفاوتی هست!

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنده تفاوت های این دو ماکت رو در تصاویر مشخص کردم! این که به کدام بالگرد خارجی شباهت دارند موضوع متفاوتی هست!

ماکتی که داکت فن نداره خیلی داغون به نظر میاد امیدوارم که حذف داکت فن هم حاصل عدم دقت در ساخت ماکت و کم حوصلگی طراحش باشه و در پروژه اصلی داکت فن را حذف نکرده باشن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روی این ماکت ها زیاد نمیشه حساب باز کرد فعلا تنها کار که از دستمون بر میاد صبر کردنه البته از نوع حضرت یعقوب

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

روی این ماکت ها زیاد نمیشه حساب باز کرد فعلا تنها کار که از دستمون بر میاد صبر کردنه البته از نوع حضرت یعقوب

البته پنها یک و پنها دو در حد ماکت نیستن و نمونه اولیه شون در حال گذراندن تستهای پروازی هستن.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته پنها یک و پنها دو در حد ماکت نیستن و نمونه اولیه شون در حال گذراندن تستهای پروازی هستن.

پهنا یک اره اما پهنا دو گمان نمی کنم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم