Recommended Posts

[quote name='Stuka' timestamp='1365686991' post='306473']
جامد يا مايع?
[/quote]

اگه این همونی باشه که فرمانده کل سپاه راجع بهش صحبت کردن، ( که من فکر می کنم همونه) سوخت جامد هست :

[quote]
[b] پروژه پرتاب ماهواره با سوخت جامد در مدار ژئو بزودي به نتيجه مي رسد[/b]

[right]چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۱[/right]

[right]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][size=2]سرلشكر محمدعلي جعفري اعلام كرد بزودي آخرين پروژه اي كه شهيد تهراني مقدم دنبال مي كرد به نتيجه خواهد رسيد.
فرمانده كل سپاه در حاشيه مراسم سالگرد شهيد حسن تهراني مقدم و يارانش درخصوص آخرين پروژه اين شهيد گفت: اين پروژه مربوط به پروژه موشكي پرتاب ماهواره اي با سوخت جامد در مدار ژئو است كه مدار بسيار بالايي است و جمهوري اسلامي تاكنون پرتاب ماهواره اي بالاي 100 كيلوگرم در چنين مداري نداشته است.
وي ادامه داد: انشاءالله در آينده نزديك پروژه به نتيجه خواهد رسيد و كساني كه از توقف پروژه هاي شهيد تهراني مقدم صحبت مي كنند از فلسفه خون شهيد مطلع نيستند.
جعفري تاكيد كرد: تعدادي از متخصصان و دانشجويان راه اين شهيد را ادامه مي دهند ولي چون كار بسيار بزرگي است، زمان خاص خود را مي طلبد.
فرمانده كل سپاه اظهار داشت: ما بايد پيشرفت هاي علمي خود را داشته باشيم و در هر زمينه كه مي توانيم جلو برويم و ممكن است با پيشرفت هاي ما دشمن احساس تهديد و خطر كند كه اين طبيعي است.
همچنين سردار جعفري در خصوص تعرض پهپاد آمريكايي به فضاي كشورمان، گفت: يكي از پهپادهاي دشمن به صورت اشتباه و يا عمدي وارد منطقه خليج فارس و منطقه FIR كه منطقه ممنوعه پروازي بود شد و سيستم هاي پدافند جمهوري اسلامي و جنگنده هاي سپاه كه وظيفه مقابله را داشتند، به وظيفه خود عمل كردند.[/size][/font][/color][/right]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][size=2]جعفري ادامه داد: اگر باز هم اين اتفاق بيافتد چنين حركتي از طرف ايران انجام مي شود.[/size][/font][/color][/quote]

[url="http://www.sescipc.com/news-and-analysis/science-news/2490-geo-orbit-satellite-projects-with-solid-fuel-soon-concludes.html"]http://www.sescipc.c...-concludes.html[/url] ویرایش شده در توسط M-ATF
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم معتقدم قطعا منظور ریس جمهور همون موشک سوخت جامد شهید مقدم بوده((احتمالا چیزی تو مایه های استارت1 ))
ماهم امیدواریم این موشک تا پایان سال تست بشه
حالا اصلا قراره چه ماهواره ای توسط این موشک پرتاب بشه؟؟؟؟؟؟؟ چون قاعدتا موشکهایی این چنینی توان حمل ماهواره سنگین رو ندارن بعبارتی باید بگردیم ببینیم چه ماهواره 100 کیلویی تا الان توسط سازمان فضایی رونمایی شده که قراره حالا توسط این موشک پرتاب بشه البته غیر از ماهواره طلوع ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقایون مطلع خواهشا هی راه به راه اسم حاج حسن رو برای خیال پردازیهای خودتون نیارید وسط...
این جناب سهیل که کلا به قول خودش نوع مراحل موشک رو هم گفته...
حاج حسن اواخر رو یه پروژه کار نمیکرد...
ولی حالا اونی که شما دنبالش هستید کلا مایع هستش
تعدادی از پروژه هایی که حاج حسن(البته تیم نخبه ای که حاج حسن تشکیل داده بود و بعد از رفتن از یگان به خودکفایی با وقت بیشتر تیم رو توسعه دادند و روی پروژه های دقیق تری کار کردند)
البته اونهایی که بیانش مشکل اطلاعاتی نداره:
1-نوعی سوخت مایع پر انرژی
2-نسل بعدی موشک خلیج فارس
3-نوعی جت وین مخصوص از تنگستن برای نسل بعدی شهاب 4 یا همون قیام
4-نوعی سیستم جدید جداسازی برای پرتاب ماهواره
5-درکمال تعجب برای شما،موتور تراست گاز سرد
6-روکش رادار گریز و به قول خود سردار ضد رادار
7-روکش ضد لیزر و پدافند لیزری
8-پروژه ی عظیم تولید سوخت مناسب برای ادوات از موشک مشکات(خا 55) گرفته تا میگ 29 که سردار تو این پروژه مشارکت داشتند و مسئول نبودند.
9-پروژه ی عظیم پدافندی محافظان آسمان ولایت(که اینم مثل قبلی بود)

والبته پروژها خیلی ریزتر مثل تولید باتریهایی با کارایی و اعتماد پذیری بیشتر برای موشکها تا پروژه های بسیار مهم تر که نمیشه گفت
اینکه سردار جعفری هم گفته از یه منظر درسته و از یه منظر جنگ روانی...
دو سه تا از پروژه های بالا با شهادت سردار و همراهانش رسما نابود شد و دوباره داره برسی میشه...
فعلا
یا علی
  • Upvote 5
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='tbfok' timestamp='1365720283' post='306518'] آقایون مطلع خواهشا هی راه به راه اسم حاج حسن رو برای خیال پردازیهای خودتون نیارید وسط... این جناب سهیل که کلا به قول خودش نوع مراحل موشک رو هم گفته... حاج حسن اواخر رو یه پروژه کار نمیکرد... ولی حالا اونی که شما دنبالش هستید کلا مایع هستش تعدادی از پروژه هایی که حاج حسن(البته تیم نخبه ای که حاج حسن تشکیل داده بود و بعد از رفتن از یگان به خودکفایی با وقت بیشتر تیم رو توسعه دادند و روی پروژه های دقیق تری کار کردند) البته اونهایی که بیانش مشکل اطلاعاتی نداره: 1-نوعی سوخت مایع پر انرژی 2-نسل بعدی موشک خلیج فارس 3-نوعی جت وین مخصوص از تنگستن برای نسل بعدی شهاب 4 یا همون قیام 4-نوعی سیستم جدید جداسازی برای پرتاب ماهواره 5-درکمال تعجب برای شما،موتور تراست گاز سرد 6-روکش رادار گریز و به قول خود سردار ضد رادار 7-روکش ضد لیزر و پدافند لیزری 8-پروژه ی عظیم تولید سوخت مناسب برای ادوات از موشک مشکات(خا 55) گرفته تا میگ 29 که سردار تو این پروژه مشارکت داشتند و مسئول نبودند. 9-پروژه ی عظیم پدافندی محافظان آسمان ولایت(که اینم مثل قبلی بود) والبته پروژها خیلی ریزتر مثل تولید باتریهایی با کارایی و اعتماد پذیری بیشتر برای موشکها تا پروژه های بسیار مهم تر که نمیشه گفت اینکه سردار جعفری هم گفته از یه منظر درسته و از یه منظر جنگ روانی... دو سه تا از پروژه های بالا با شهادت سردار و همراهانش رسما نابود شد و دوباره داره برسی میشه... فعلا یا علی [/quote]

گویا شما خودت جزو همون افراد مطلعی که صحبتش رو کردی

اینجا کسی از خودش صحبت حاج حسن رو نکرده، هیچ خیالبافی هم در کار نیست: یک خبر رسمی به نقل از فرمانده کل سپاه منتشر شده و یه همچین پروژه ای رو به عنوان آخرین پروژه تهرانی مقدم معرفی کرده.

با این اوصاف، فکر می کنم اگه اعتراضی دارید، باید به فرمانده کل سپاه داشته باشید.

سهیل رو نمی دونم، ولی غالب بچه ها بر اساس خبرهای رسمی که توسط مقامات نظامی رسمی اعلام میشه ( که فکر می کنم از این منظر تو دنیا جایگاه اول رو داشته باشیم، یعنی فکر کنم تو دنیا کشوری مثل ما نباشه که این همه خبر اعلام رونمایی محصولات مختلف در [color=#ff0000]آینده نزدیک یا به زودی![/color] توسط طیف گسترده ای از مقامات مختلف کشوری و نظامی در سطوح مختلف از نماینده مجلس بگیر تا فرماندهان نظامی در سطوح مختلف، رو داشته باشه)، تحلیل و نتیجه گیری می کنند.

شما می تونید به همکارانتون بگید بابا جان یه محصول رو وقتی که ساخته شد، تست کردید و واقعا رونمایی کردید، قصد نشون دادنش رو هم داشتید، همون موقع خبرش رو هم اعلام کنید، که این همه جوونی که دغدغه پیشرفت کشورشون رو دارن و در نتیجه نسبت به همچین خبرهایی حساسیت و توجه نشون میدن، و ذهن و وقتشون رو صرف این مسائل می کنند، برن دنبال کار و زندگیشون، و شما هم دیگه مجبور نشید بیاید بگید خیالبافی نکنید و امثالهم ...
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='tbfok' timestamp='1365720283' post='306518']
آقایون مطلع خواهشا هی راه به راه اسم حاج حسن رو برای خیال پردازیهای خودتون نیارید وسط...
[color=#0000ff]ولی حالا اونی که شما دنبالش هستید کلا مایع هستش[/color]
تعدادی از پروژه هایی که حاج حسن(البته تیم نخبه ای که حاج حسن تشکیل داده بود و بعد از رفتن از یگان به خودکفایی با وقت بیشتر تیم رو توسعه دادند و روی پروژه های دقیق تری کار کردند)
8-پروژه ی عظیم تولید سوخت مناسب برای ادوات از موشک مشکات(خا 55) گرفته تا میگ 29 که سردار تو این پروژه مشارکت داشتند و مسئول نبودند.

والبته پروژها خیلی ریزتر مثل تولید باتریهایی با کارایی و اعتماد پذیری بیشتر برای موشکها تا پروژه های بسیار مهم تر که نمیشه گفت
دو سه تا از پروژه های بالا با شهادت سردار و همراهانش رسما نابود شد و دوباره داره برسی میشه...
فعلا
یا علی
[/quote]

برادر جان جزئیات این موشک مثل سوخت جامد و 4 مرحله ای بودن و حتی نام اون قائم رو اولین بار همکار شهید تهرانی مقدم رسانه ای کرد

[quote]وی طراحی و پیاده سازی اولین موشک ماهواره بر با نام "قائم" را از دستاوردهای شهید تهرانی مقدم ذکر کرد و ادامه داد: این موشک، موشک 4 مرحله ای سوخت جامد بود که قادر بود 500 کیلوگرم بار مفید ماهواره را در مدار 250 کیلومتری حضیض و اوج 400 کیلومتری قرار دهد.[/quote]

[quote]
همه اختراعات شهید تهرانی مقدم/ از موشک ماهواره بر تا طراحی سایت پرواز
http://www.mehrnews.com/detail/News/1743319
[/quote]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پیشنهاد دارم با توجه به اینکه هیچ جزییاتی نه راجع به ماهواره و نه راجع به پرتابگر، تاکنون منتشر نشده، دوستان صبر پیشه کنند و در این مورد بحثی نداشته باشند تا تاپیک هم به انحراف نرود...
و هر زمان که جزییات بیشتری منتشر شد در همین تاپیک بحث را پی بگیریم...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='tbfok' timestamp='1365720283' post='306518']
ولی حالا اونی که شما دنبالش هستید کلا مایع هستش

فعلا
یا علی
[/quote]

دوست عزیز !

بارها هشدار دادم ... اگر یک سری اطلاعات به هر طریقی دریافت کردید نباید اونها رو بیان کنید ...

من هم دقیقا نگفتم سوخت جامد هست یا مخلوطی از مراحل سوخت جامد و مایع هست یا کلا سوخت مایع هست ...

اینکه فرد در مورد چیزی اطلاعات داشته باشه و در موردش سکوت کنه واقعا سخته ...

سعی کنید مثل یک عضو معمولی بر اساس شواهد موجود (انتشار یافته) بحث کنید ... نه اینکه جو گیر بشید و ...

بر خلاف نظر تمام دوستانی که فکر می کنن من اطلاعات محرمانه رو لو می دم و تعداد اونها هم کم نیست ... تمام چیزهایی که من گفتم قبلش در رسانه ها انتشار پیدا کرده ...

اگر سردار جعفری چیزی گفتن دلیل داشته ...

البته من نمی گم چیزهایی که شما گفتید کاملا درست بوده ...
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1365692936' post='306485']
[quote]
چون پرتابگر در واقع یک موشک جنگی هست که تبدیل به ماهواره بر شده ...
[/quote]

جامد يا مايع?
[/quote]

یا در تمام مراحل سوخت جامد ... یا در مرحله اول سوخت مایع و در مراحل بالا سوخت جامد ...
[/quote]

فکر کنم برعکس گفتید ، اصولا مرحله ی (یا مراحل) اول موشک رو سوخت جامد میذارن چون تراست بیشتری تولید میکنه و سوخت مایع در مراحل بالاتر هست که کنترل پذیری و مانورپذیری بیشتری داره
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1365753440' post='306540']
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1365692936' post='306485']
[quote]
چون پرتابگر در واقع یک موشک جنگی هست که تبدیل به ماهواره بر شده ...
[/quote]

جامد يا مايع?
[/quote]

یا در تمام مراحل سوخت جامد ... یا در مرحله اول سوخت مایع و در مراحل بالا سوخت جامد ...
[/quote]

فکر کنم برعکس گفتید ، اصولا مرحله ی (یا مراحل) اول موشک رو سوخت جامد میذارن چون تراست بیشتری تولید میکنه و سوخت مایع در مراحل بالاتر هست که کنترل پذیری و مانورپذیری بیشتری داره
[/quote]

برادر اگر قرار باشه دقیقا به تمام جزئیات پرداخت که ... icon_eek

KM می تونه سوخت جامد باشه یا مایع ... اصلا میشه مثل دلتا -2 از بوسترهای سوخت جامد استفاده کرد ... همه ی این احتمالات وجود داره ... ولی به دلایلی نمیشه تا زمان رونمایی در مورد جزئیات واقعی این موشک صحبت کرد ...

چون قدرت راهبردی مارو چندین پله بالا می بره ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدونم کی و به چه دلیلی پست من را پاک کرد.

بیشترین برد موشک های ما 3000 کیلومتره اونم نه عمودی بلکه تو مسیر بالستیک
حالا شما 36000 کیلومتر عمودی را در نظر بگیر عملا 16 17 برابر شهاب 3 باید برد داشته باشه.
البته آقای رییس جمهور در حرف زن کم نمیارن ولی در عمل همین جا قول میدم تا حداقل 7 8 سال دیگه چنین کاری عملیاتی نمیشه.
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='IR-Craft' timestamp='1365762773' post='306577']

حالا شما 36000 کیلومتر عمودی را در نظر بگیر عملا 16 17 برابر شهاب 3 باید برد داشته باشه.
البته آقای رییس جمهور در حرف زن کم نمیارن ولی در عمل همین جا قول میدم تا حداقل 7 8 سال دیگه چنین کاری عملیاتی نمیشه.
[/quote]

چی میگی برادر!!! hee_hee

پرتاب ماهواره هیچ ربطی به این چیزا نداره ... مگه برد موشک توپول-ام 36000 کیلومتر هست !؟ icon_eek

به شما پیشنهاد می کنم در مورد علم پرتاب ماهواره و مدارات مختلف کره ی زمین مثل مدار پارکینگ بیشتر مطالعه کنید ... :rose:
...... ویرایش شده در توسط nasirirani
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1365754725' post='306547']
KM می تونه سوخت جامد باشه یا مایع ... اصلا میشه مثل دلتا -2 از بوسترهای سوخت جامد استفاده کرد ... همه ی این احتمالات وجود داره ... ولی به دلایلی نمیشه تا زمان رونمایی در مورد جزئیات واقعی این موشک صحبت کرد ...

[/quote]

برادر جان من چیزی که در موشکها متداول هست رو عرض کردم ، احتمالات هم ممکنه اما موشک های کنونی اکثرا از سوخت مایع در طبقات بالاتر و سوخت جامد در طبقه های پایین استفاده میکنند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='cheka' timestamp='1365772414' post='306593']

[/quote]

برادر جان من چیزی که در موشکها متداول هست رو عرض کردم ، احتمالات هم ممکنه اما موشک های کنونی اکثرا از سوخت مایع در طبقات بالاتر و سوخت جامد در طبقه های پایین استفاده میکنند
[/quote]

بله کاملا درسته ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا این رئیس جمهور حرف زیاد می زنن جدی نگیرید من یکی تا تستشو نبینم باور نمی کنم
  • Downvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='SoheilEsy' timestamp='1365764435' post='306581']
[quote name='IR-Craft' timestamp='1365762773' post='306577']

[/quote]

چی میگی برادر!!! hee_hee

پرتاب ماهواره هیچ ربطی به این چیزا نداره ... مگه برد موشک توپول-ام 36000 کیلومتر هست !؟ icon_eek

به شما پیشنهاد می کنم در مورد علم پرتاب ماهواره و مدارات مختلف کره ی زمین مثل مدار پارکینگ بیشتر مطالعه کنید ... :rose:
......

[quote name='cheka' timestamp='1365772414' post='306593']

[/quote]

[/quote]

بله کاملا درسته ...
[/quote]

دوربردترین موشک ما شهاب اعلام شده که 3000 کیلو در خوشبینانه ترین حالت برد بالستیک داره نه عمودی!!!
حالا شما توضیح بفرما استفاده کنیم که چطور تو یک سال میشه 36000 کیلومتر؟؟؟؟ ویرایش شده در توسط IR-Craft
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم