Recommended Posts

[quote]اگر همون زمان آن ناو رو زده بودیم خیلی تاثیر می گذاشت و آمریکا انقدر جسور نمی شد . متاسفانه انقدر دست رو دست گذاشتند که دیگه دیر شده بود.

بنظر من باید تو این جور مواقع با شجاعت بیشتری مسئولین تصمیم بگیرند.[/quote]

اگه امكانش بود حتما اينكار انجام ميگرفت . اما نه امكانش بود و نه اون زمان ميشد با ابر قدرت جهان وارد يك جنگ تمام عيار شد .
همين الانش هم درست نيست با آمريكا وارد جنگ بشيم .
ضربه اي هم اگه ميخوايم بزنيم نبايد نظامي باشه . يه بلايي بايد سرش آورد مثل بلايي كه سر شوروي اومد .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این رو هم به فاکتور اونها اضافه میکنیم و سر وقت همه رو با هم ازشون می گیریم.

در مورد ژاپن باید بگم اونها از قبل شواهدی از تسلیم ژاپن داشتن و این کار رو به خاطر خوی وحشی گری خودشون و ترس دنیا از ابر قدرت جدید انجام دادن.

من تسلیت می گم ان شا الله خون این افراد دامن امریکا رو خواهد گرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این رو هم به فاکتور اونها اضافه میکنیم و سر وقت همه رو با هم ازشون می گیریم.

در مورد ژاپن باید بگم اونها از قبل شواهدی از تسلیم ژاپن داشتن و این کار رو به خاطر خوی وحشی گری خودشون و ترس دنیا از ابر قدرت جدید انجام دادن.

من تسلیت می گم ان شا الله خون این افراد دامن امریکا رو خواهد گرفت.[/quote]

ربطي به خوي وحشي گري آمريكا نداره
آلمان تسليم شوروي شده بود و شوروي هم قصد داشت براي كمك به نيروهاي آمريكا به ژاپن اعلام جنگ كنه و آمريكا نگران بود كه اگر شوروي زودتر بتونه بخشهايي از ژاپن رو بگيره يه كشور كمونيستي جديد ايجاد بشه . به همين دليل از بمب اتم استفاده كرد تا ژاپن سريعتر تسليم آمريكا بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]اگر همون زمان آن ناو رو زده بودیم خیلی تاثیر می گذاشت و آمریکا انقدر جسور نمی شد . متاسفانه انقدر دست رو دست گذاشتند که دیگه دیر شده بود.

بنظر من باید تو این جور مواقع با شجاعت بیشتری مسئولین تصمیم بگیرند.[/quote]

اگه امكانش بود حتما اينكار انجام ميگرفت . اما نه امكانش بود و نه اون زمان ميشد با ابر قدرت جهان وارد يك جنگ تمام عيار شد .
همين الانش هم درست نيست با آمريكا وارد جنگ بشيم .
ضربه اي هم اگه ميخوايم بزنيم نبايد نظامي باشه . يه بلايي بايد سرش آورد مثل بلايي كه سر شوروي اومد .[/quote]

آن زمان امام (ره) دستور حمله به ناو رو به نیروی دریایی و نیروی هوایی می ده ، دستور وارد اتاق فکر وزارت جنگ می شه و بیست دقیقه بعد تصمیم بر پرواز سه F4 با اسکورت دو F14 برای زدن ناو با همکاری و پشتیبانی دریایی از طریق دو ناوچه و یک ناوشکن می شه ، متاسفانه نیروی دریایی در ابلاغ دستور کوتاهی می کنه ، باید بگم که ما در زمان جنگ بهترین تجهیزات نظامی و به روز رو داشتیم که باید از این فرصت استفاده می کردیم و جواب دندان شکنی می دادیم .
ما اگر آن زمان به گفته پیر جماران گوش داده بودیم الان آمریکا جرات نمی کرد این طوری برای ما شاخ و شونه بکشه . امام وقتی دستور حمله رو می ده بهش می گن که ممکنه آمریکا به ما حمله بکنه و امام برای اولین بار آن جمله آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند رو بیان می کنه ، بعد از آن ماجرا این جمله می شه تکه کلام امام و به دفعات این حرف رو چه در بین مردم و چه در بین مسئولین تکرار می کنند .

خدا امام خمینی رو رحمت بکنه ، ایشون مرد بزرگی بودند و واقعا راست می گفتند که آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند . من یه دستی بر آتیش دارم می دونم امام آن موقع چرا گفت به آن ناو حمله بکنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه برادر این چیزی که من گفتم رو هم امریکاییها و هم خود ژاپنی ها گفتن ولی امریکا با این کار علاوه بر اون نظر شما قصد داشت دنیا رو از خودش و توان نظامیش بترسونه و این کار رو کرد و تا ظهور انقلاب در ایران این ترفند اثر خودش رو داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] آن زمان امام (ره) دستور حمله به ناو رو به نیروی دریایی و نیروی هوایی می ده [/quote]
کی همچین حرفی زده؟
امام تا جایی که یادم میاد فقط توصیه های کلی میکردند.
در این مورد هم فرموده بودند که [size=24]اگر [/size]من جای شما بودم اولین ناو را میزدم.

بعد هم اینکه اون قضیه فانتوم ها رو من اولین باره که میشنوم!!
برادر من شما فکر کردی که اصلا با چی میخواستیم بزنیمشون؟
اگزوسه داشتیم یا هارپون یا C_802 ؟(ماوریک رو بیخیال شید)
دوست عزیز باید با بمب های سقوط آزاد مارک 84 مثل جنگ فالکلند میزدیمشون، حالا به نظر خود شما اونها مهلت میدادند که ما همچین کاری بکنیم؟(صاف صاف بیام و از روشون رد شیم و بمبارونشون کنیم!!)
تامکتهای ما که از آمریکایی هاش پیشرفته تر نبودند و در ضمن مگر چند تا بودند که بخواهیم 2 تاشون رو هم از دست بدیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آن زمان امام (ره) دستور حمله به ناو رو به نیروی دریایی و نیروی هوایی می ده[/quote]

آقا این مال این جریان هواپیما نبود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] آن زمان امام (ره) دستور حمله به ناو رو به نیروی دریایی و نیروی هوایی می ده [/quote]
کی همچین حرفی زده؟
امام تا جایی که یادم میاد فقط توصیه های کلی میکردند.
در این مورد هم فرموده بودند که [size=24]اگر [/size]من جای شما بودم اولین ناو را میزدم.

بعد هم اینکه اون قضیه فانتوم ها رو من اولین باره که میشنوم!!
برادر من شما فکر کردی که اصلا با چی میخواستیم بزنیمشون؟
اگزوسه داشتیم یا هارپون یا C_802 ؟(ماوریک رو بیخیال شید)
دوست عزیز باید با بمب های سقوط آزاد مارک 84 مثل جنگ فالکلند میزدیمشون، حالا به نظر خود شما اونها مهلت میدادند که ما همچین کاری بکنیم؟(صاف صاف بیام و از روشون رد شیم و بمبارونشون کنیم!!)
تامکتهای ما که از آمریکایی هاش پیشرفته تر نبودند و در ضمن مگر چند تا بودند که بخواهیم 2 تاشون رو هم از دست بدیم؟[/quote]

این حرف من <اگر جای شما بودم آن ناو را می زدم> مال زمانی بود که ناو رو نزدند و بر خلاف دستور پیر جماران عمل کردند و ناو به سمت اقیانوس هند رفت . ناو در عمق ابهای ایران به سمت هواپیما شلیک کرد و در حدود 25 دقیقه تا آبهای آزاد فاصله داشت . دستور حمله به ناو 3 دقیقه بعد از زدن هواپیما و اعلام رسمی آمریکا از طریق بی سیم به ایران ابلاغ شد.

تا آنجایی که من میدونم این ناو با علم به اینکه ما در رادارهای آن منطقه مشکل داریم بدون پشتیبانی وارد آبهای ایران شده بود و اگر کسی می خواست واسه درگیری با آن ناو بره فقط با خود ناو درگیر بود . در ضمن خلبان های F4 برای زدن ناوچه ها و شناورهای عراقی در خلیج فارس بیشتر از بمب های سقوط آزاد استفاده می کردند . تا آنجایی که من می دونم شهید دوران در این زمینه جزء رکورددارهای زدن ناو با بمب سقوط آزاد بوده .

دوست دارم بدونی این اطلاعات را دارم از منبع مطمئن می گم . در ضمن باید بدونی امام به عنوان رهبر کشور فقط توصیه نمی کرد . امام در مورد جنگ در (([b]اکثر[/b])) مواقع دستور به انجام می دادن ، مثلا دستور به آزادسازی فاو ، دستور به شکستن حصر آبادان و کلی دستور نظامی دیگه . اگر شما نشنیدی یا نمی دونی دلیل بر نبودن نیست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]در این مورد هم فرموده بودند که اگر من جای شما بودم اولین ناو را میزدم.[/quote]

این مربوط به اسکرت نفت کش کویتی بود که نفت عراق را حمل می کرد.گویا تعدادی هم قایق تند رو برای حمله به این ناوگان اسکرت،حرکت می کند اما حاج احمد آقا از طرف امام با سپاه تماس گرفته  و می گوید چون در جلسه ای با حضور جمعی از مسئولین کشور تصمیم به عدم حمله گرفته شده امام با این حمله موافق نیست و بهتر می داند انجام نشود.که بعد از این،دستور بازگشت قایق ها صادر می شود.البته نفت کش مورد نظر در مسیر خود با یک مین برخورد کرده عملاً اسکرت با شکست مواجه می شود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] و اگر کسی می خواست واسه درگیری با آن ناو بره فقط با خود ناو درگیر بود [/quote]
خیر با چند وینگ شکاری اعم رهگیر های F_14 و هواپیما های جنگ الکترونیک A_6E طرف بود. و قطعا همون بلایی که سر جوشن و سهند و سبلان آمد در انتظار ناوچه های دیگر بود.(از موشک های دریا به دریا و دریا به هوای خود وینسنس فاکتور گرفتم)

[quote] در ضمن خلبان های F4 برای زدن ناوچه ها و شناورهای عراقی در خلیج فارس بیشتر از بمب های سقوط آزاد استفاده می کردند [/quote]
شما پدافند یک ناوچه موشک انداز عراقی رو با یک ناو شکن آمریکایی مقایسه میکنی؟ icon_cheesygrin

[quote] امام در مورد جنگ در ((اکثر)) مواقع دستور به انجام می دادن ، مثلا دستور به آزادسازی فاو ، دستور به شکستن حصر آبادان و کلی دستور نظامی دیگه [/quote]
بله و همیشه دستورات کلی میدادند نه جزیی و مشخص.
هیچ وقت امام دستور ندادند که مثلا فلان سکوی نفتی را بزنید یا به فلان منطقه حمله کنید بلکه همیشه کلیات را مطرح میساختند.

در کل شما میخوای چی رو ثابت کنی؟
اینکه اگر ناو آمریکایی رو میتونستیم بزنیم آمریکا با فریاد و جیغ و داد از منطقغ متواری میشد؟
اینکه اگر اون ناو رو میزدیم آمریکا مثل شوروی از هم میپاشید؟
اینکه ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.
1- انداختن بمبهاي اتمي روي ژاپن بحث ديگري است و در مقايسه با زدن هواپيماي مسافربري نيست مگر از نظر جنايت و عمق فاجعه انساني!
در ژاپن چندين علت تاكيد ميكنم كه علت براي انداختن بمب وجود داشت.
1- جلوگيري از زودتر رسيدن شوروي به ژاپن و نفوذ در ساختارهاي آن و تبديل آن به كشوري كمونيستي مثل چين.
2- از همه مهمتر:
امتحان جديد ترين سلاح استراتژيك ساخت دست بشر !!!!
3- زدن يك سيلي بسيار محكم و آبدار به گوش همه مردم دنيا! كه چي؟ كه ما اينيم! اگه بخوايم همه تون.....آره!!! :lol:
4- نمونه اش هم اين تهديد اوباما كه ايران رو با بمب اتمي تهديد كرد!
اما در مورد هواپيماي ايران:
1-پيامش كاملا واضح بود:؛ آهاي ايرانيا! شما هيچ متحدي ندارين! ما هرجا اراده كنيم همه تونو ميكشيم! و ما زورمون بيشتره! صداتونم به جايي نميرسه!اينم نشونه اش! بومببببببب!!! :lol:
2-دقت در زمان انجام عمليات!در سالهاي پاياني جنگ وقتي عملا همه از عراق ناميد شدن كه نميتونه ايرانو و انقلاب اسلامي رو نابود كنه! به نوعي مراحل جنگ رو فراتر برده آمريكا! و روحيه داده به هم پيماناش! كه ما هستيم نترسين! اگه شما نتونستين كافي بكشين! ما ميتونيم! :lol:
3-تقريبا زدن همون سيلي به گوش مردم ما مثل بمبهاي ژاپن اما حتي اينكار هم خشمش رو آروم نكرد.
============================================
ژاپن در پايان جنگ قبل از بمبهاي اتمي از نظر تامين منابع جنگ به اتمام و آخر كار رسيدن اونا ديگه فلزي براي ساخت هيچي نداشتن! اوان عملا كم آورده بودن و تو جبهه ها هم منفعل شده بودن!حتي با كوبيدن هواپيماهاي بدون سلاحشون به ناوها و كشتيهاي آمريكا آخرين تلاشهاشونو هم كرده بودن!
اونا اولين كشوري بودن كه به آمريكا تو خاك خودش حمله كردن!!! اين تو تاريخ آمريكا بي سابقه اس! حمله به پرل هاربر!
و ما هم اولين كشوري بوديم كه زديم تو گوش آمريكا! و با تسخير سفارتخونه اش و تعطيل كردن همه حقوق جاسوسي و سياسيش جلوشو گرفتيم! يه جورايي بدجوري آبروشو برديم. icon_cheesygrin
و بهمين راحتي و باور كنين به همين سادگي كه گفتم اون هواپيما از نظر اونا بايد سقوط ميكرد.
فيلمهاي كابوي وسترن رو كه همه حتما ديدين! اين ساديستي كه آدم بدها هميشه دارن و به كنار پاهاي آدم خوبا يا مظلوما مدام تير ميزنن تا طرف هي بالا و پايين بپره و اونا بهش بخندن رو ميگم!
اين حركت همون ساديسته اس! اينا كلهم مشكل روحي رواني دارن و بايد 2- 3 تا سيلي ديگه بخورن تا حساب كار بياد دستشون!!! تصويب اين همه قطعنامه هم همون موشكهاي نامرپي آمريكايي هست كه داره سعي ميكنه باز بزنه تو گوش ما!
من واقعا فكر ميكنم تمام معادلات به همين سادگي طرح ريزي ميشن و به اجرا در ميان!
وگرنه بابت اين جنايت چه نيازي بوده كه بهشون نشان افتخار بدن؟
نا آگاهي اصلا معنا نداره!اونا تو سالهاي آخر جنگ چندتا از عمليات هاي ما رو با همون تجهيزاتشون شناسايي كرده و به عراق لو داده بودن! خودشونم خوب ميدونن كه خواستن عقده گشايي كنن!
افتخار به چي؟ كشتن 290 نفر غير نظامي بيگناه؟
الان آمريكا خيلي منفعل تر از سال هاي دهه 60 شده چون كشتار غير نظاميان در عراق و افغانستان خيي بيشتر دردناكتر و فاجعه بارتر بوده اما نشانهاي افتخار كمتر شده1!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

خدا ، شهداي ما رو رحمت كنه icon_cheesygrin

27 ساله كه اين درد روي سينه همه ايرانيان غيور سنگيني مي كنه !

27 ساله كه در آتش انتقام مي سوزيم ! با هزاران فرياد نگفته !  بغض در گلو بسته !

27 ساله ، كه مي پرسم چي شد ؟ كجان شير پاك خورده هايي كه جواب نامردي رو بدن !
يعني كسي پيدا نشد بره يه اف 4 رو بكوبه به يك ناو آمريكايي ! پس اوني كه برج مراقبت بغداد رو زد كي بود !

آها ! يكي جوابمو داد ، گفت : اف 4 و اف 14 حيفه ! چي مي گي يارو ! نداريم ! اينا بايد باشن براي روز مبادا !

روز مبادا كيه ! نمي دونم شايد ! اوون روزيه كه اين هواپيماها رو زير يك خروار استتار توي كوير پيدا كنن !

هر سال مراسم گرفتيم ! فاتحه خونديم ! گل به دريا ريختيم . راستي ديدي كسي از مسئولين توي مراسم باشه ، اين كوچولوها رو نمي گم ! يك بزرگي پيدا بشه مراسم سالگرد بگيره !

امروز ، آمريكائيها اينجان ! همين نزديكي ! چپ ما ! راست ما ! پائين پا ! بالا سرمون . يه وقت فردا مي بينيم زير گوشمون ! تو كوچه هامون ! بغل دخترامون ! تاج سرمون ! خودمون كمك كرديم بيان ، بگيرن ، ببندند پس فردا هم مي برن.

بدتون نياد ! ولي شديم مثل دختري كه بهش تجاوز كردن ! خيلي سخته ! كارشون رو كردن ، مدال گرفتن ! جواب ندادي ! چرا ! غرامت گرفتي ! پول ! آمريكائيها خيلي پول دارن ! ببين پول چقدر خوبه ! يواش يولش يادت مي ره ! 27 سال گذشته بازهم ميگذره ! 

باز يكي اومد تو حرفم : بعضي هاشون به خاطر اينكار ديوانه شدن ! زر اضافه موقوف !

همشون جمع شدن ، قطع... دادن ، لش... فرستادن ، ما چي مي گيم ! " نمره 20 كلاسو نمي خوام " ببخشيد اشتباه گفتم ، " من از يار گله دارم "

كاش توي اون هواپيما بودم ! اي كاش ! لااقل انگ بي غيرتي بهم نمي چسبيد !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=justify][b]علامه محمد حسین فضل الله به رحمت ایزدی پیوست[/b]
مسئول دفتر اطلاع رسانی علامه فضل الله لحظاتی پیش از درگذشت این مرجع شیعیان لبنان خبر داد.
"محمد عمرو" لحظاتی قبل در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد که علامه فضل الله که از چند روز پیش بستری بود امروز به علت خونریزی شدید داخلی در بیمارستان بهمن بیروت در گذشت.

علامه فضل الله از شخصیت های مذهبی و سیاسی مهم لبنان و منطقه بوده است.

لينك خبر : http://mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1111700

[b]نگاهی به زندگینامه علامه فضل الله ؛ فقیه سیاسی اجتماعی لبنان [/b]
خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: مرحوم علامه محمد حسین فضل الله مرجع تقلید شیعیان لبنان علاوه بر تحصیلات حوزوی و فعالیت های مذهبی به انجام فعالیت های اجتماعی و تاسیس مراکز خیریه ایتام شهرت داشت.
سید محمد حسین فضل الله در سال 1354 قمری ( 1935م ) در نجف اشرف در یک خانواده روحانى لبنانی دیده به جهان گشود. وی تحت نظارت پدرش سید عبدالرئوف فضل الله از مراجع شیعه مراحل تربیت و تعلیم را به شیوه اى که در آن زمان مرسوم بود طی کرد.

علامه فضل الله در دوره کودکى وارد مکتب خانه شد تا خواندن و نوشتن و قرائت قرآن را بیاموزد. اما فضاى خشن مکتب خانه که تحت اداره افراد کهنسال بود با مزاجش سازگار نیامد و حتى آثار منفى بر روحیه اش گذارد لذا وارد مدرسه اى شد که مرکزى با نام (منتدى النشر) به سبک جدید تاسیس کرده بود. وى وارد کلاس سوم این دبستان شد و زمانى که کلاس چهارم را مى گذراند، دبستان را هم ترک گفت و در سن نه سالگى تحصیلات حوزوى اش را آغاز کرد. هم زمان با تحصیلات حوزوى و به تناسب سن و ذهنیت خویش به فضاى پیرامون و اوضاع زمانه توجه داشت و اندیشه ها و دغدغه هاى فرهنگى و سیاسى زمانه اش را از طریق مجلات مصر و لبنان و روزنامه هاى عراقى پیگیرى مى کرد.

سید محمد حسین برخی دروس حوزوی همچون منطق و اصول فقه را نزد پدر خود فراگرفت و در این مرحله استادى غیر از پدرش نداشت. تا این که براى فراگیر جلد دوم کتاب کفایة‍ الاصول به محضر یکى از اساتید ایرانى اش به نام شیخ مجتبى لنکرانى مى شتابد.

وی با اتمام کتاب کفایة الاصول به محضر مراجع آن دوره مانند سید ابوالقاسم خویى،‌‌‌‌‌ سید محسن حکیم، سید محمود شاهرودى و شیخ حسین حلى راه یافت و در کنار دروس اصول فقه، بخشى از کتاب (الاسفار الارهم) معروف به (حکمت متعالیه) ملاصدرا شیرازى را نزد ملاصدرا بادکوبه‌اى فرا گرفت و مدت پنج سال نیز این درس را از سید محمد باقر صدر فراگرفت. استادش سید ابوالقاسم خویى به او توصیه کرده بود تا این درس را به طور جدى پیگیرى کند.

فضل الله در سال 1952 در سن هفده سالگى براى نخستین بار به قصد دیدار خانوادگى به لبنان رفت و در این سفر که هم زمان با چهلمین روز درگذشت سید محسن امین عاملى بود قصیده‌اى در رثاى او سرود و در آیین یادبود او قرائت کرد. وى در این قصیده بسیارى از مسایل سیاسى روز و از جمله مساله وحدت و بیدارى اسلامى و مهاجرت جوانان را مطرح و استعمار فرانسه را تقبیح کرد. روزنامه‌هاى آن روز لبنان این قصیده را تحریک کننده و احساس برانگیز توصیف کردند.

در سال 1966 جمعى از موسسان انجمن مذهبى "اسرة‌‌‌‌‌‌‌‌‌ التآخى" منطقه نبعه در حاشیه شرقى بیروت از فضل الله دعوت کردند تا در آن منطقه اقامت افکند. وى این دعوت را پذیرفت و در همین سال به قصد اقامت دائم به وطن اصلى خویش بازگشت.

در سال 1317ق زاده شد و در سال 1318 همراه خانواده به نجف اشرف مهاجرت کرد. وى نزد اساتیدى چون شیخ الشریعه اصفهانى محقق (ضیاء الدین) عراقى، محمد حسین اصفهانى کمپانى، شیخ محمد حسین نائینى، شیخ محمد جواد بلاغى نجفى و سید حسین بادکوبه‌اى مراتب تحصیلات حوزوى را طى کرد و به مرتبه مرجعیت شیعه و زعامت حوزه علمیه نجف رسید.

پویش فرهنگى و علمى علامه

سید محمد حسین فضل الله از سال‌هاى نخست نوجوانى، در کنار تحصیلات حوزوى مطالعات و فعالیت‌هایى را پى گرفت که در محیط بسته حوزه علمیه نجف چندان پذیرفته نبود. وى با تعمیق و تداوم مطالعات ادبى و قرائت مجلاتى چون مجله الکاتب طه حسین اندک اندک به وجود قریحه شعر در نهاد خویش پى برد و شروع به سرودن شعر کرد. بعدها این قریحه چندان در او شکفت که حاصل آن در قالب سه دیوان شعر منتشر شد.

در سال (1380ق) "جماعة العلما" ى نجف مجله‌اى فرهنگى – اسلامى را راه‌اندازى کردند که سید محمد حسین فضل الله در کنار سید محمد باقر صدر و شیخ محمد مهدى شمس‌الدین از مدیران آن بود و سرمقاله‌هاى سال دوم این مجله را با عنوان (کلمتنا) (سخن ما) به رشته تحریر درآورد.

سرمقاله نخست انتشار این مجله را سید محمد باقر با عنوان (رسالتنا) (رسالت ما) نگاشته است.

فضل الله به مدت 6 سال به نگارش مقاله و تالیف کتاب ادامه داد و در کنار سید محمد باقر صدر در تشکیل جنبشى شیعى در عراق نقش ایفا کرد. حاصل رایزنى‌ها و هم‌فکرى‌هاى فضل الله و صدر، پیدایى نخستین جنبش اسلامى شیعى در عراق با نام حزب‌ الدعوة الاسلامیه بود. تا آن زمان جامعه سنى عراق از چند حزب و جنبش -مانند اخوان المسلمین و حزب التحریر الاسلامى- برخوردار بود. فضل الله کتاب‌هاى (قضایانا على ضوء الاسلام) و (اسلوب الدعوة فى القرآن) را در چنین مرحله‌اى نگاشته است.

وى پس از بازگشت به لبنان در سال 1966 فعالیت‌هاى علمى، فرهنگى و اجتماعى گسترده‌اى را در لبنان به راه انداخت که امروزه پس از 45 سال از آغاز این فعالیت‌ها کارنامه پربارى از آن در ابعاد مختلف مشهود است.

وى با برگزارى جلسات تفسیر و وعظ دینى و اخلاقى و برنامه‌هاى پاسخ به پرسش‌ها-‌ که هنوز هم به صورت منظم تداوم دارد-‌ توانست تحول عظیمى در چندین نسل پدید آورد و چنان که خود مى‌گوید: افتخار تربیت غالب نیروهاى مبارز و فعالان مذهبى شیعه را از آن خود نماید.

تأسیس حوزه علوم دینى به نام "المعهد الشرعى الاسلامى" به هدف پرورش طلاب علوم دینى بخش دیگرى از فعالیت‌هاى فرهنگى و علمى سید محمد حسین فضل‌الله است. وى در این مدرسه تدریس درس خارج اصول وفقه را برعهده داشت. بسیارى از شخصیت‌هاى جنبش مقاومت اسلامى لبنان تربیت شده این مدرسه هستند. شهید شیخ راغب حرب از نخستین طلاب این مدرسه بود.

وى علاوه بر "المعهد الشرعى" که در شهر بیروت واقع است، حوزه علمیه ویژه زنان را نیز در بیروت و حوزه‌اى نیز در صور و حوزه المرتضى در دمشق (سیده زینب) را تا‌سیس کرده است. علامه فضل الله امروز در سن 75 سالگی به علت خونریزی شدید داخلی درگذشت.

تألیفات علامه

از سید محمد حسین فضل الله تاکنون بیش از هفتاد عنوان کتاب - ‌که درمجموع به بیش از یکصد جلد مى رسد‌- منتشر شده است.

برخى از کتاب‌هاى ایشان مجموعه سخنرانى‌ها و برخى دیگر تقریرات درس‌هاى خارج اصول و فقه ایشان است که به وسیله شاگردانشان تنظیم شده است.

پژوهش‌هاى قرآنى علامه

1 ) من وحى القرآن (تفسیر قرآن در 24 جلد)

2) الحوار فى القرآن

3 ) اسلوب الدعوه فى القرآن

4) من عرفان القرآن

5 ) حرکة النبوة فى مواجهه الانحراف

6 ) دراسات و بحوث قرآنیة

ب : کتاب‌هاى فقهى علامه

7) المسائل الفقهیه

8) الفتاوى الواضحه

9 )فقه الحیا‌ة

10) کتاب الجهاد

11 ) کتاب النکاح

12) القرعة و الاستخارة

13) الیمین و العهد و النذر

14) الاجارة

15) رسالة فى الرضاع

16) فقه الشریعة (رساله‍‍ى علمیه)

17) الصید و الذباحة

18) دلیل المناسک

19) الشرکة

20) الوصیة

21) المواریث

ج) اندیشه اسلامى علامه

22 )خطوات على طریق الاسلام

23 ) قضایانا على ضوء الاسلام

24) الاسلام و منطق القوة

25) الحرکة الاسلامیة، هموم و قضایا

26 ) من اجل الاسلام

27) مفاهیم اسلامیة عامه (10 جلد)

28) فى آفاق الحوار الاسلامى المسیحى

29) دنیا الشباب

30) دنیا المرأة

31) تأملات اسلامیة حول المرأة

32 ) قراءة جدیدة لفقه المرأة الحقوقى

33) الوحدة الاسلامیة بین الواقع و المثال

34 ) قضایا اسلامیة معاصرة

35) اسئلة وردود من القلب

36) المرجعیة و حرکة الواقع

37 ) الاسلام و المسیحیه

38 ) الاسلام و فلسطین

39) الاسلامیون و التحدیات المعاصرة

40) السلام و المشروع الحضارى

41 ) خطاب الاسلامیین و المستقبل

42 ) مع الحکمة فى خط الاسلام

43) الندوة (20 جلد)

44) الجمعة منبر ومحراب

45) صلاة الجمعة، الکلمة و الموقف

46 ) من وحى عاشورا

47 ) حدیث عاشورا

48 ) على طریق کربلا

49) تأملات فى آفاق الامام موسى الکاظم(ع)

50) فى رحاب أهل البیت علیهم السلام

51 ) آفاق اسلامیه

52 ) فى رحاب الدعاء

53) الانسان و الحیاة

54 ) حوارات فى الفکر و الاجتماع و السیاسه

55) روى و مواقف (3 جلد)

56 ) المعالم الجدیدة للمرجعیة الشیعیة

57 ) تأملات فى الفکر السیاسى الاسلامى

58 ) صراع الارادات

59) المقاومة الاسلامیة

60) شرح خطبة الزهراء (سلام الله علیها)

61) الفقیه و الامة

63 ) اراد‌ة القوه

64) بینات

65) الهجرة و الاغتراب

66 ) الزهراء القدوة

67 ) مطارحات فى قضایا قرآنیة

68 ) تحدیات المهجر

69 ) آفاق الروح (شرح صحیفه سجادیه در 3 جلد)

70 ) مجموعه هاى شعرى

71 ) یا ظلال الاسلام (رباعیات)

72 ) قصائد من اجل الاسلام و الحیاة

73) على شاطى الوجدان

فعالیت هاى اجتماعى علامه

گذشته از فعالیت‌هاى علمى و فرهنگى و سیاسى که فضل‌الله در لبنان و سوریه داشته است، فعالیت‌هاى اجتماعى ایشان چندان گسترده بوده که کمتر منطقه‌اى از کشور لبنان را مى‌توان یافت که اثر فعالیت اجتماعى ایشان در آن مشهود نباشد. شعله ‌ور شدن آتش جنگ‌‌هاى داخلى و تجاوزات صهیونیست‌ها، گذشته از خسارت‌هاى جانى و مالى، مشکلات اجتماعى فراوانى را در پى داشت که مهم‌ترین آن سرنوشت مبهم یتیمان و فرزندان شهدا و فقرا و معلولان بود.

انجمن خیریه (جمعیه المبرات الخیریه) که تحت نظارت سید محمد حسین فضل الله قرار دارد با کمک نیکوکاران اقدام به تاسیس مراکز و موسسات پیشرفته براى تربیت یتیمان و به ویژه فرزندان شهدا و فرزندان فقرا و تاسیس بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها و مساجد نمود. فرزندان شهدا به طور شبانه‌روزى در این مراکز خیریه اسکان دارند و مراتب تحصیلى‌اشان را در بخش آموزشى همین مراکز مى گذرانند.

مراکز خیریه ایتام تاسیس شده توسط علامه

1. مبرة الامام الخویى، بیروت (الدوحه

2. مبر‌ة الامام زین العابدین(ع)، البقاع (الهرمل)

3. مبرة الامام على بن ابى طالب (ع)، جبل عامل

4. مبرة السیده مریم(ع) ، جبل عامل، جویا

5. مبرة السیدة خدیجة الکبرى(ع)، بیروت (بئر حسن)

6. مبرة الحورا زینب، البقاع الغربى، سحمر

7. مراکز خیریه براى نابینایان و ناشنوایان

8. مدرسه النور (براى نابینایان)، بیروت

9. مدرسه الرجاء (ناشنوایان)، بیروت

مراکز بهداشتى تاسیس شده توسط علامه

1. مستشفى بهمن (بیمارستان بهمن)، بیروت، حارة حریک.

2. مستشفى السیدة زهرا(س)، جبل عامل، العباسیه.

لينك خبر : http://mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1110707[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بازم حرفهاي احساسي . بازم كلمات كليشه اي . عزيزم بيدار شو از خواب . ما قرار نيست بيخودي با آمريكا درگير بشيم . ما انقلاب نكرديم كه هي [b]بدون ضرورت [/b]با هر كسي بجنگيم . ما انقلاب كرديم كشورمون رو آباد كنيم . اگه لازم باشه ميجنگيم . از هيچكس هم نميترسيم . اما قرار نيست با دست خودمون كاري كنيم با بمب اتم شهرامون رو بزنن .

[quote]چرا ! غرامت گرفتي ! پول ! آمريكائيها خيلي پول دارن ! ببين پول چقدر خوبه ! يواش يولش يادت مي ره ![/quote]

كاشكي ميديدي شوهر خاله من وقتي تو اون هواپثيما به شهادت رسيد بچه هاش به چه فلاكتي افتادن . اون خدا بيامرز 10 بچه داشت . حالا كي نون اونا رو ميداد ؟ تو ميدادي . نميدوني بعد از گرفتن غرامت خون باباشون چقدر تو كيفيت زندگيشون تاثير داشت . تو شهرت نشستي خبر نداري چي ميگذره .

ناراحت نشيا ولي جنگ شوخي بردار نيست .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مرد بزرگي بود! خدايش رحمت كند! icon_cheesygrin
براي حزب الله و ايران پشتيبان خوبي بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.