Recommended Posts

در پنجاه و هشتمين سمينار بين‌المللي سازمان هواپيماي بين‌المللي كه در خصوص ايمني پرواز برگزار شد (IASS-2005) مقاله‌اي توسط رئيس كميته سوانح سازمان هواپيمايي كشوري روسيه ارائه شد كه در آن به بررسي علل سوانح هوايي پرداخته شده بود. نتیجه مطالعات وی در این مقاله نشان می دهد که علل فني كه به واسطه آن سوانح هواپيماهاي روسي به وقوع مي‌پيوندد با علل فني سوانح هواپيماهاي غربي كاملاً مشابه است كه اين موضوع نشان از سطح تكنولوژي كاملاً برابر در فناوري روسي و غربي دارد. در اين مقاله عنوان شده به دليل اينكه عمدتاً علل سوانح هوايي كه در زمان شوروي سابق به وقوع مي‌پيوست منتشر نمي‌شد و به صورت محرمانه حفظ مي‌گرديد لذا موج تبليغاتي كشورهاي غربي عمدتاً بر اين مخور استوار بودند كه به دليل سطح فناوري پايين‌تر در صنايع هوايي روسيه چنين سوانحي رخ مي‌دهد كه البته بيشتر جنبه تبليغاتي نيز داشت. اما با تغيير سياستهاي این كشور امكان بررسي و انتشار كامل علل سوانح هوايي در روسيه و كشورهاي CIS از سال 1986 فراهم شد كه بررسيها و مطالعات انجام شده نشان مي‌دهد سطح فناوري صنايع هوايي روسيه، روشهاي بهره‌برداري ‌ـ آموزش و آماده‌سازي پرسنل پروازي و زميني و تأمين شرايط پروازي در روسيه ( و حتي شوروي سابق) با کشورهای صاحب فناوری غربی قابل مقایسه بوده و حتی اگر يك هواپيماي خاص روسي و علل سوانح آن مورد بررسي و مطالعه قرار گيرد حتي از نمونه مشابه غربي خود داراي ايمني بالاتري مي‌باشد.

مگه خودشون بگن :lol:

خوب در بعد نظامي كه مربوط به اين سايت ميشه چند سالي هست كه آمريكايي ها به8 طور كامل يه سر و گردن از روسها بالاترند و نيازي به بحث نداره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما خودمون كم ضرر اين هواپيما هاي روسي رو نداديم (منظورم مسافربريه) با اين وجود كه هواپيماهاي غربي حاضر در ايران همه قديمي و به نوعي آبگرمكنن :lol: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
لطفا از ارسال چند پست همزمان خودداری کنید. برای مطلب جدید میتوانید پست قبل را ویرایش کنید. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من که بهترین سرویس اطلاعاتی رو داریم. شاید خیلی از دوستان باور نکنن ولی سرویس اطلاعات ایران در جهان بهترین هست. :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرانسويها ميدانند كه ما تلافى سرشون در نمياريم :lol: به همين خاطر جوون ايرانى رو به خاطر دفاع از منافع كشور گرفتن انداختن تو ... خوب تا كي ؟؟؟؟؟ :( من يخه كيو بگيرم شكايت كنم ؟؟ يك فرانسوى تو تهران بگيريد بطرى نوشابه زمزم كنيد تو ........ تا يكم دلمون راحت بشه !!! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من شرایط اب و هوایی روسیه خیلی بدتر از امریکا هست چون اونجا بادهای شدید و برف وبوران تو اکثر مواقع سال وجود داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من امنیت پروازی هواپیماهای غربی را بالاتر از روسی می دانم البته هواپیماهای غربی هم درجه امنیت شان با توجه به مدل هواپیما فرق می کند ولی متاسفانه اکثر هواپیماهای روسی مثل توپولوف و آنتونوف آمار تکان دهنده ای از سقوط و تلفات دارند :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعيد بدليل علاقه بسيار زيادشان به جمهوري اسلامي همه چيز را درحد كمال ميبينند ، چندي قبل مطلبي نوشتند كه بنده هنوز هم در انتظار دريافت ماخذي درمورد اين نوشته از طرف ايشان هستم ، ايشان نوشتند ، به اعتقاد تمام كارشناسان نظامي دنيا ، ارتش ايران نيرومند ترين ارتش جهان است ، بنده خواهش كردم با صرف نظر كردن از تمام كارشناسان نظامي جهان ايشان تنها نام دو تن از اين كارشناسان و ماخذ اين ادعا را مرقوم بفرمايند كه البته ايشان بنده را به لبنان حواله دادند و موضوع را درز گرفتند ، درسته سعيد خان ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نمیدانم چه اصراری به اعلام مخالفت خود با جمهوری اسلامی و گیر دادن به دوستان دارید؟! همان روز گفتم اسم این دو کارشناس رو نمیدونم ولی میتونید در گوگل جستجو کنید. چند روز قبل هم یه مطلب از کارشناس نظامی آمریکایی در فروم قرار دادم بهتره بخونیدش. در ضمن حرف تو دهن من نزارید لطفا بنده عرض نکردم ارتش ایران قویترین ارتش جهان هست بلکه از لحاظ کارایی و کیفیت و تاکتیک ارتش ایران را بهترین عنوان کردم. این دو بسیار تفاوت دارند. درباره سازمانهای اطلاعاتی ایران هم همان بهتر که فکر کنید ضعیف هستن چون سازمانی قوی است که به چشم نیاید! :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا سعيد ، شما كه باز از كوره در رفتي ، من كجا اعلام مخالفت كردم ، لابد چندي بعد محكوم به اقدام مسلحانه هم ميشم ، در ضمن بنده به هيچ كس بقول شما گير ندادم ، فقط ياد آور شدم كه اظهار نظر ها در حد امكان با ذكر منبع و كمي منطقي باشه ، اين كه بد نيست و فكر ميكنم يكي از وظايف شخص شما بعنوان يكي از گردانندگان سايت همين باشه ، براي اينكه كمي آرام بشيد و مروري هم كرده باشيد عين فرمايش جنابعالي از صفحه اول مبحث ( نگاهي به توانائي قدرت رزمي ارتش ايران ) در بخش ( دكترين ، استراتژي و تاكتيك ) رو در زير كپي ميكنم .

بی شک نیروهای نظامی ایران هم اکنون و بنابه اعتراف تمام کارشناسان جهانی بهترین نیروی نظامی در جهان هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بی شک نیروهای نظامی ایران هم اکنون و بنابه اعتراف تمام کارشناسان جهانی بهترین نیروی نظامی در جهان هستند

کجای این جمله ادعای قویترین بودن کردم؟ بهترین ، قویترین ، معنای این دو یکسان است؟ لطفا ابتدا معنای جمله ببینید چی هست بعد سعی در قبولاندن حرف خود داشته باشید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ميدونيد يكي از بزرگترين ارزوهاي من چيه؟ اينه كه رييس جمهور ايران بودم و با همين تجهيزات نظامي و تكنولوژي موجود در ايران به زمان هاي اوج استعمارگري روس ها و انگليس ها(زمان فتحعلا شاه و...)مي فتيم.اون وقت اولين دستوري كه ميدادم قتل عام كامل مردم اين دو كشور بود تا هم از دست اين دو خونخوار راحت ميشديم و هم آمريكايي به وجود نميومد :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خبرگزاری ایسنا: فروش اشياي ايراني در حراجي كريستي فقط به نقش‌برجسته‌ي سر سرباز هخامنشي محدود نيست. ‌امروز نيز قرار است، حراجي كريستي در شهر لندن 384 شيء بسيار ارزشمند ايراني را به‌فروش برساند كه بيشتر آن‌ها به دوره‌هاي قاجار، زنديه و صفويه متعلق‌اند. در ميان آثار ايراني ارايه‌شده براي فروش كه هركدام ارزش تاريخي و ملي براي ايرانيان دارند، اشيا، كتيبه‌ها، ‌سراميك‌ها، و كتاب‌هاي بسيار زيباي تاريخي وجود دارند. حراجي كريستي در بخش معرفي اين آثار، به نام كلكسيوني كه آن‌ها را براي حراج عرضه كرده، اشاره نكرده است. برخي از آثار ايراني كه براي فروش در حراج امروز كريستي معرفي شده، به اين شرح‌اند: كتاب عمر خيام شامل رباعيات و ديگر اشعار او؛ اين كتاب به دوره‌ي قاجار متعلق است. تاريخ امضاي كتاب به ماه شوال سال 1297 هجري قمري تعلق دارد. نرخ پيش‌بيني‌شده براي اين اثر 400 تا 600 پوند است. كتاب منشآت، اثر عبدالله شهاب‌الدين مرواريد كرماني؛ اين كتاب به قرن شانزدهم ميلادي متعلق است و قيمت پيش‌بيني‌شده براي آن از 700 تا 1000 پوند انگليس است. كاشي‌هاي متعلق به دوره‌ي قاجار كه به قرن نوزدهم ميلادي متعلق‌اند و ابعاد آن‌ها 13 در 16 اينچ است. تحفة‌الوزرا؛ كتيبه‌اي فارسي روي كاغذ كه به دوره‌ي قاجار متعلق است. ابعاد اين اثر 17.8 در 10.8 سانتي‌متر است. قيمت پيش‌بيني‌شده براي آن نيز 250 تا 350 پوند انگليس است. يك سراميك و دو كاسه كه به دوره‌ي غزنوي در قرن يازدهم ميلادي مربوط هستند. نرخ پيش‌بيني‌شده براي اين آثار نيز 300 تا 500 پوند است. يك پايه‌ي چراغ برنز از قرن دوازدهم ميلادي كه نرخ اعلام‌شده براي آن 600 تا 800 پوند انگليس است. يك جفت كاشي كه روي آن‌ها نوشته‌هاي فارسي به خط نسخ وجود دارند. اين دو كاشي به دوره‌ي قاجار در قرن نوزدهم ميلادي متعلق‌اند و قيمت پيش‌بيني‌شده براي آن‌ها از 800 تا 1200 پوند انگليس است. علاوه بر اين آثار، اشياي بسيار با ارزش ديگري از ايران، امروز در حراجي كريستي فروخته مي‌شوند. شب گذشته نيز نقش‌برجسته‌ي سر سرباز هخامنشي در حراجي کريستي به قيمت 580 هزار و 500 پوند معادل حدود يك ميليون و 200 هزار دلار فروخته شد و در اختيار مردي ناشناس قرار گرقت که مدعي شده است، قصد دارد اين اثر را به يك مركز اروپايي كه تاريخ، فرهنگ و هنر ايران را اشاعه مي‌دهد، اهدا کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.